Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
26
Favori
113.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airties 5760 modeme sahibim. Bugün gidip Asus N16 aldım. Ama hangisi daha iyi bi karar veremedim. Sizce hangisini kullanmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airties 5760 varken neden asus n16 alma gereği duydunuz? Sıfır ürünse asus iade etmenizi öneririm. Airties 5760 efsane derecede iyi bir modem. Ev kullanıcıları için 5 yıl önce üretilmesine karşın stabilitesi inanılmaz iyi. Güçlü bir chipsete sahip. Airties 5760 kullanmanızı tavsiye ederim. @erdiozgor

• Arkadaşlar selamlar, Airties 5760 modemim var çok memnunum modemi router olarak kullanıyorum. Yalnız yapamadığım bir şey var yardımcı olursanız sevinirim. Samsung 1TB 3.0 hard diskimi modemin usb sine bağlayıp, Samsung note 8 telefonumdan es dosya yöneticisi ile modeme bağlı hard diskime bağlanıp hard diskte yüklü filmleri izleyebiliyorum, fakat bir süre sonra aşırı derecede donmaya başlıyor, geri gelip tekrar açıyorum filmi bir süre izliyorum (3-5 dk) sonra tekrar donmaya başlıyor. bu sorun normal mi yoksa modeme bir ayar vs yapılması mı gerekiyor.
    Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İyi forumlar.
  • 5650 olsun 5760 olsun. Donanım stabilite iyi fakat yazılımı tam bir kütük. Dahili torrent var diye alırsınız düzgün indirmez yavaş indirir çoğu zaman kopar indşrme.

Usb var dersğniz ağ dışından usbye ulaşamazsınız.

Ama modem maksadıyla kullanılacaksa iyi saat gibi çalışır. Ek özellik isteyen fonsiyonellik isteyen başka cihazlara baksın

• sefa_kaya kullanıcısına yanıt
    Şu derdime derman olacak bu modem hakkında teknik bilgiye sahip kimse yok mu rica ediyorum yardım edinnn.
  • sefa_kaya kullanıcısına yanıt
    HDD'de kaç tane film var?
    Ben de bir kaç sefer USB depolama olarak kullanayım dedim ancak sürekli USB HDD tak çıkar mantığında çalışan bir cihaz değil.
    Kendi kendine dosyaları indekslemesi lazım taktığın zaman ve HDD'de çok fazla sayıda dosya varsa bu işlem biraz uzun sürüyor.
    En azından müsait olduğun bir zamanda HDD'yi takıp bir süre dosyaların indekslenmesini beklemen gerekiyor ve tavsiyem HDD'yi taktığın zaman oradan br daha çıkarmaman.Eğer HDD'ye film atmak istersen bunu ağ üzerinden yapmalısın, HDD'yi çıkarıp PC'ye takarak değil.
    Ama yine de ben pek güvenemedim bu özelliğine ve zaten evde NAS cihazım olduğu için bir daha da kullanmadım.
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İlgin için öncelikle teşekkür ederim. Kaç adet film var ona bakmadım ama 1TB disk in yaklaşık 750GB ı dolu. Biraz takıntılıyımdır, yüklü filmlerin hepsi en az 720p kalite de. bir ara onuda düşündüm acaba 480p kalite de film atsam yine kasar mı diye ama denemedim. Disk yaklaşık 1 haftadır modem de takılı duruyor çıkartmadım. bu akşam tekrar deneyim bakalım yine aynı problemi yapacak mı. Varsa başka alternatif fikri olan paylaşırsa sevinirim. İyi foorumlar.
  • Hocam ben bu film indirme olayını yıl 2020 olmuş hala anlamıyorum. Mesela ben de Oled AF9 tv var Android Pie işletim sistemli buna yüklüyorum Kodi ve repoları film , dizi ne varsa 1080p , 4k yerine göre izliyorum. Airties 5760 5ghz bandında tv ile wifi üzerinden donmadan, görüntü kalitesinde kayıp olmadan , otomatik onaylı altyazılı şekilde hiç sıkıntı olmuyor.

Bence artık film stoklamanın manası yok, kendi fikrim elbette, başka amaçlarla yapılabilir ama iyi bir izleyici iseniz sadece Kodi nefis birşey.

Airties 5760 ‘da yazılım açısından evet güncel değil ama fiber 24mbit bağlantıda quad9 dns ile bir kaç hata raporu yazması dışında enfes alet. Vdsl modem bazında bakıyorum duruma. Daha prof bir sistem yapılacak ise illaki vdsl modeme ihtiyaç duyacağız buna bağlarız o zaman bir ubiquiti amplifi alien modeli saat gibi çalışır ev ortamında. Önemli olan hattan kopmayan bir vdsl modemin olması.

• hadi güzel modem olsunda, son firmware'sinin tarihi ne?

2017 Ekimden önceyse, Wifisinde, KRACKs açığı vardır.
  • Bahsettiğin açık nedir? Detaylı açıkla kardeş, kaynakta göster sana zahmet bakalım nasıl bir şeyden bahsediyorsun?

• hugo_ramirez kullanıcısına yanıt
    boş verin 3 yıldır kullanırım açığı falan yok
  • 7 yıl 5650 kullandım bir defa bile güvenlik hususunda sorun yaşamadım. 5760 da yaşayacağımızı sanmıyorum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/KRACK

yeni firmwareyle düzeltilmemişse, çıktığı tarihten önceki tüm cihazlarda bu açık var.
    Açık var ve bekliyor durumda, o açığı kullanan olana kadar sorun yaşamazsın zaten.
  • Açık yeni dönemde kapatılamamış ama. Yani güncellemeler ve yamalarla giderilememiş benim anladığım. O nedenle vdsl modemlerin yeni firmware’ları olsa bile onlarda da durum aynı gibi.

Bu arada WPA3 geldi mi? Gerçi gelse bile client tarafı da desteklemesi lazım.

Açık genel olarak düzeltildi, bazı routerlerde düzeltildiği söylenip, düzgün düzeltmemiş olabilirler.

Modemin wifisini kapadım. Kendi firmwaresinde açık olan wifi routerimde, dd-wrt'nin sorunsuz son versiyonunu kullanıyorum.

Dd-wrt'de wpa3'ü kullananan routerler var, stock firmware'de kullanan var mı bilmiyorum.
  • Arkadaşlar selam, modemi 3 yıldır kullanıyorum türk telekomdayken herhangi bir sorun yaşamamıştım ancak 1 aydır millenicom kullanıyorum.
    wifi çok yavaş çalışıyor, cep telefonlarında bunun ağlayıcı ile alakası var mıdır?
    bilgiayarda hiçö bir sorun yok 35 mb i görüyorum ama wifi da 2-3 mb görüyorum wifi full çekiyor.

firmware i değiştirdim yine düzelmedi şuan en güncel versiyon yüklü nedeni sizce millenicom mu=?
    öyle olsa bilgisayarda neden sorun yok anlamadım..a
  • Airteis 5650 kullanıyorum.Ttnetinki değil.v1,v2.v3 olduğunu nasıl analayabilirim?Güncel yazılımını nerden bulabilirim?

Temiz sorunsuz, tamir görmemiş airties 5750 veya 5760 almak istiyorum. Satmak isteyen arkadaş pm atabilir?

Modem bulana kadar router ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 30 Mart 2020; 10:3:38 >
  • Ttnet cikisli degilse v1’dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rogzoidre

Airties 5760 modeme sahibim. Bugün gidip Asus N16 aldım. Ama hangisi daha iyi bi karar veremedim. Sizce hangisini kullanmalıyım?
    hocam asus'u kullanıyor musunuz ve memnun musunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.