Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.132
Cevap
26
Favori
113.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    modem arayuzunden, 'internet' sekmesi altinda 'dsl ayarlari' kisminda.
  • Arkadaslar son gunlerde modemimin wifisi bozuldu gibi, telefon baglaniyor ama jitter yukseliyor ve internet 0.01 mbps gibi, speedtest olcum bile yapamiyor zaten nasil cozebilirim yasayan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Hocam bende airties 5760 aldım wifi üzerinden 5ghz olarak evin her yerinde en yüksek hızı alıyorum ama 2.4ghz üzerinde hız neredeyse yarı yarıya düşüyor bu modemin 2.4ghz performansı nasıl?

• İnternet hızınız nedir? 2.4 Ghz kullanıldığında kapsama alanı artar ama kablosuz bağlantı hızınız doğal olarak düşer.

internet hızınız bundan etkilenmeyecek kadar yavaşsa sorunun nedeni farklıdır

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    İnternet hızımız 75mbit modemin dibine girince bu değerler geliyor ama biraz uzaklanınca bu değer 30-40mbit’lere kadar düşüyor.

• Sinyal trafiğinin daha az olduğu bir kanalı denediniz mi yada yakında modem sinyalini etkileyebilecek bir şey var mı

• serrikoc S kullanıcısına yanıt
    Denedim hatta 2 modem daha takıp deneme yaptım hiçbir modem 40mbit’i geçmedi sadece 5Ghz 70 mbit veriyor.

• 2.4 ve 5 ghz nereden kapatılıyor

• Merhaba beyler,
    bu modem hala alınır mı ? Bende 5650 vardı miladı doldu bir şimşek düşmesi sonrasında.
    Birde airties malum artık bulunmuyor kolay şekilde. Tavsiye edeceğiniz temin yeri varmıdır
  • cellat87 kullanıcısına yanıt
    cevap geç oldu belki, torrent indirme sınırı var. varsayılan olarak 500 kilobayt/saniye ordan artırabilirsiniz.
  • Quarell kullanıcısına yanıt
    2.el varsa vardır desteği kesildiği için farklı markalara yönelmen daha mantıklı hocam artık.
  • Airties artık modem üretimini bıraktı mı? Web sitesine girince ürünler sekmesine tıklamak istediğinizde hiçbir şey seçilmiyor!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakancx -- 17 Ekim 2018; 23:34:15 >
  • elimde 5650 modem vardi..hat zayiflamasi gelen ve gidende 0 db idi. 5760 ta gelen hat zayiflamasini 12.4 db yaziyor. nedeni nedir? normal bir durummidur bu.

5650de ulasilabilir hiz 88mbitlerde iken 5760da bu deger 112 mbit civarinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinemrah

elimde 5650 modem vardi..hat zayiflamasi gelen ve gidende 0 db idi. 5760 ta gelen hat zayiflamasini 12.4 db yaziyor. nedeni nedir? normal bir durummidur bu.

5650de ulasilabilir hiz 88mbitlerde iken 5760da bu deger 112 mbit civarinda.

Normaldir. 5650 vdsl'de hat zayıflamasını ölçemediği için 0 gösteriyor. 5760 ölçebildiği için 12.4 yazıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çekim gücü iyide 2ci ele bulaşma derim. torrent indirmeyi bırak en ufak indirmede bile tr deki süper internet zaten felç oluyor bunun modemle ilgisi yok
  • airties air 5760 modemim var.İnternet sağlayıcı firma türknet hattımı vdsle taşıdığını belirtiyor ama ben ne yaptıysam modemde hat modunu vdsl olarak göremiyorum.Sorun bende mi yoksa santralde extra bi ayar vs mi yapılması gerekli? vdsl kullanan arkadaşlar modem içi ayar paylaşabilirler mi ? Çok da detaylı ayar sekmesi yok gerçi ama bakalım müşteri hizmetlerinden cvp bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1040

airties air 5760 modemim var.İnternet sağlayıcı firma türknet hattımı vdsle taşıdığını belirtiyor ama ben ne yaptıysam modemde hat modunu vdsl olarak göremiyorum.Sorun bende mi yoksa santralde extra bi ayar vs mi yapılması gerekli? vdsl kullanan arkadaşlar modem içi ayar paylaşabilirler mi ? Çok da detaylı ayar sekmesi yok gerçi ama bakalım müşteri hizmetlerinden cvp bekliyorum.
    Sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek yok ki. Hat geçtiyse zaten sinyal vdsl olarak gelir. En kötü modeme bir reset atın tamam. Hala hızınız adsl hızındaysa ya hattınızda bir problem var ya da turknet yine yalan söylüyor.

Yine de hat değerlerini atında bir şeyler söyleriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 16 Aralık 2018; 14:49:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1040

airties air 5760 modemim var.İnternet sağlayıcı firma türknet hattımı vdsle taşıdığını belirtiyor ama ben ne yaptıysam modemde hat modunu vdsl olarak göremiyorum.Sorun bende mi yoksa santralde extra bi ayar vs mi yapılması gerekli? vdsl kullanan arkadaşlar modem içi ayar paylaşabilirler mi ? Çok da detaylı ayar sekmesi yok gerçi ama bakalım müşteri hizmetlerinden cvp bekliyorum.
    porttanda vdsl tanımlanıyor diye biliyorum teknik servise danışın örnek konu linki okuyun
    https://forum.donanimhaber.com/adsl-den-vdsl-e-gecis--102391513

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Aralık 2018; 18:50:5 >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt

benlik bir durum olmadığı belli ,ne yaptıysam hat durumu vdsl olmuyor.Türknet online işlemlerde paket adı ve hız alanı değişmiş durumda ama modele gelen sinyal adsl olarak geliyor.Müşteri hizmetleri umarım kısa zamanda çözer.Santrale gitsem muhattap bulabilir miyim acaba ? Hattıma santralde fiziksel olarak bişeyler mi yapmaları gerekiyor bu vdsl sinyali için ?
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    gönderdiğiniz linkteki yorumlara baktım,benim yaşadığım sorunun aynısı gibi duruyor,bakalım en kısa sürede çözüme kavuşur inş.Hafta içi müşteri hizmetlerinden cvp bekleyeceğim ,olmadı hergün destek kaydı açıp bir şekilde çözüm kovalayacam gibi duruyor.Online işlemlerden başvuru yaptım 6-7 günde hattım vdsle geçirildi diye geri döndüler.Bunu da çözerler diye umuyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1040 -- 16 Aralık 2018; 21:26:56 >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.