Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
26
Favori
113.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam,

Air5760' da broadcom işlemcili. dual-concurrent (2.4 GHz ve 5 GHz aynı anda çalışan iki radyolu) kullanılan iki radyo da aynı zamanda broadcom marka.
    Bilginize, :)
  • maedhros1309 M kullanıcısına yanıt
    Islemcinin ve wifi chip'i nin modelini biliyor musunuz?

wifi chipi de mi broadcom?

tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu chipset olayına çok takılıyorsunuz bence, birisi bu Air5760 ın kablolu kablosuz kopyalama hızlarını test edebilir mi ?

Benim tahminim kağıt üzerinde çok güzel görünen Air5760 Asus'un DSL-N66U hatta DSL-N55U modelinden daha aşağı bir performans verir yönünde birileri USB'den kablolu ve kablosuz kopyalama hızını test edebilir mi ? DSL-N66U'da hatta DSL-N55U da bile 9-10mb/s hız alabilirsiniz, 5760 özelliklerine göre bundan çok daha iyisini yapabilmeli diye düşünüyorum.

asus dsl-n66u kusursuzdur demiyorum ama bence 5760 kağıt üstünde performans olarak şişirilmiş gibi duruyor, usb portları bile maviye boyanmış ama hiçbir yerde usb 3.0 diye yazmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 25 Haziran 2014; 17:04:32 >
  • hey kullanıcısına yanıt
    5760, usb 2.0

muhtemelen chipseti usb 3.0 desteklemiyordur.

• hey kullanıcısına yanıt
    Bu aletin selefi(5650) bende var. 100mbit ethertnet ile 10mb/sn e kadar çıkıyor. Bu çok daha iyisini yapar diye düşünüyorum.
  • usb den kablosuz aktarim hizi nedir? Konudaki arkadas 5760 icin 4-5mb yazmisti yanlis hatirlamiyorsam

• asus dsl n66u ile 19 mb ı gördüm ben.bu cihazında bu hızlarda mı olması gerekıyor veya daha fazla mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

asus dsl n66u ile 19 mb ı gördüm ben.bu cihazında bu hızlarda mı olması gerekıyor veya daha fazla mı

maaşallah iyiymiş öyle geliyor ki 5760'a ac standardı koymuşlar ama hızlar pek iç açıcı değil. 5760 kullanan arkadaşlar bi kontrol eder misiniz boşa yargılama yapmayalım.
  • akşam evde veri atarken ekran görüntüsünü eklerim

ama sankı 20mb ve üzeri olması gerekmıyor mu gigabit bağlantıda hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lyldz -- 26 Haziran 2014; 11:01:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

akşam evde veri atarken ekran görüntüsünü eklerim

ama sankı 20mb ve üzeri olması gerekmıyor mu gigabit bağlantıda hocam?

Gigabitte daha yuksek alirsiniz ama usb kisitlar her zaman

• Geçen hafta da ben aldım n11' den, bir de GIGABYTE dual band GC-WB867D-I pci wifi kartı aldım masaüstü pc' me ve iyi bir ikili oldular.

wifi hızında 702 Mbps' e kadar çıktım.8 metre mesafe ve 2 duvar aşılarak... O güne kadar 72 Mbps' in üzerini görmemiştim

Kartı ebay amerikadan aldım 37 dolara, bluetooth özelliği de var kartta. Bir taşla iki kuş. çipleri intel. win 8.1 64 pc ye takar takmaz tanıdı ve hiç sorun çıkarmadı. 802.11 ac destekli ve 5ghz ile bağlanıyorum.

Tavsiye olunur .(http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4739#ov )

Şuanki sorunum, TTNET hipernet' ten (24 mbit-75 AKK) , superonline fibere ( 50mbit - 150 AKK) geçme durumum var ve bu modem& router ancak dolaylı olarak kullanılabiliyormuş fiber bağlantıda. geçip geçmemek arasındayım bu sebeple...

Bu arada bittorrent özelliği müthiş. Uzaktan, internete bağlı herhangi bir pc ' den yada akıllı telefonunuzdan router a torrent gönderip, router' a bağlı usb diske indirim sağlayabiliyorsunuz. gelişmeleri cep telefonundan yada uzaktaki pc den izleyebiliyorsunuz. Torrent inerken pcye gerek yok vb. Çok güzel özellikler. Ben çok beğendim.

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 26 Haziran 2014; 17:17:40 >

• N66U için Tivibu sıkıntısı çözüldü. (VDSL2)
    http://forum.donanimhaber.com/m_81963893/f_//tm.htm

Bu da yeni canavar.
    http://www.asus.com/tr/Networking/DSLAC68U/
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bir noktayı düzeltmek istedim. cisco ürünleri daha stabildir derseniz hayır diyemem fakat stabil olmalarının sebebi söylediğinizin tam tersine teknoloji üretmeden chip üreticilerinin ODM'lerin referans dizaynlarını alıp aynen kullanmaktan dolayı. "Teknoloji Üretimi" dersek AirTies Cisco'yu çok rahat geçer :) @Frontoza
  • Konunun uzmanı değilim,sadece teknoloji takip eden biriyim.Ama cisco ile airties karşılaştırmak,biraz abartılı olmuş.Cisco dünyada yeri olan bir firma,airties da türkiye de birşeyler yapmaya çalışan firma,forumdan takip ettiğim kadarı ile müşteri hizmetlerinde kötü olmaktan öte, müşterisini soymaya çalışıyor.Airtiesın kendi ürettiği birşey yok,sadece çinde toplattığı cihaza firmware yazıyor,bir tek duyduğumuz mesh ki onunda ne kadar işe yaradığı şaibeli.haa bir de sürekli birileri; inovatif firma seçiyor airties i,kullanıcı tarafına yansıyan bir yaratıcılık göremedik biz ,belki işin mutfağında durum farklıdır.Bizde yerli bir firmanın sektörde adı geçsin isteriz,cisco ile aynı ciroları yapsın,ama cin olmadan adam çarpmaya da kalkmasın.haaa birde cisconun sitesine bir girip bakın modemden başka neler üretiyor bir görün isterseniz.
  • Basligi guncelledim. Chipset, ram ve WiFi chip'ini ilk mesaja ekledim.

Chipset: Broadcom BCM63168 [ 400mhz dual-core cpu ]

http://www.broadcom.com/products/Broadband-Carrier-Access/xDSL-CPE-Solutions/BCM63168

RAM: 256MB

Wi-Fi Chip: Broadcom BCM4360

http://www.broadcom.com/products/Wireless-LAN/802.11-Wireless-LAN-Solutions/BCM4360

• dsl n66u alacak arkadaşlara ben de bir yardımda bulunayım. Ben aldım, 24 saati henüz geçmişti ki cihaz kendi kendine açılıp kapandı.

Derhal iadeye gönderdim. bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyukbaba -- 7 Temmuz 2014; 15:25:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buyukbaba

dsl n66u alacak arkadaşlara ben de bir yardımda bulunayım. Ben aldım, 24 saati henüz geçmişti ki cihaz kendi kendine açılıp kapandı. kronik sorunuymuş. Firmware ile düzeltilmeye çalışılmış hep.

N66u da bahsettiginiz gibi kronik bir problemi hic duymadim , n66u da downloadmaster ve diskin surekli calisma problemi vardi onu da swapping i kapamayi ekleyerek cozduler, tivibu ayarlari bilinmiyordu onu da gecende cozduler, sizin cihazinizda bir problem varsa teknik servise gonderin ya da iade vs size kalmis ama kronik sorun var demek cok buyuk laf kim etmisse

• Bu saatten sonra yeni alacaklar; Airties 5760 yada Asus DSL-AC68U modelini bekleyip alsın , ağustosta geliyormuş.

http://forum.donanimhaber.com/m_92945745/f_//tm.htm#92945745
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

dsl n66u alacak arkadaşlara ben de bir yardımda bulunayım. Ben aldım, 24 saati henüz geçmişti ki cihaz kendi kendine açılıp kapandı.

N66u da bahsettiginiz gibi kronik bir problemi hic duymadim , n66u da downloadmaster ve diskin surekli calisma problemi vardi onu da swapping i kapamayi ekleyerek cozduler, tivibu ayarlari bilinmiyordu onu da gecende cozduler, sizin cihazinizda bir problem varsa teknik servise gonderin ya da iade vs size kalmis ama kronik sorun var demek cok buyuk laf kim etmisse

Mesajımı editliyorum. Nerede okuduğumu aradım ama bulamadım. Dolayısıyla siz haklı oluyorsunuz.

Kendi kendine kapanıp açılan bir modemim olduğu ve iadeye gönderdiğimi belirtmekle yetiniyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

dsl n66u alacak arkadaşlara ben de bir yardımda bulunayım. Ben aldım, 24 saati henüz geçmişti ki cihaz kendi kendine açılıp kapandı.

Mesajımı editliyorum. Nerede okuduğumu aradım ama bulamadım. Dolayısıyla siz haklı oluyorsunuz.

Kendi kendine kapanıp açılan bir modemim olduğu ve iadeye gönderdiğimi belirtmekle yetiniyorum.

Cihaziniza firmware update vs yaptiniz diye dusunuyorum, kesilme 1gunde 1kez mi oldu? Eger oyleyse belki elektrik falan gitti? Ha her kosulda arizali olduguna eminseni bence sansiniza arizali bir cihaz denk gelmesi sizi sikmasin asus bu modemlere 3yil birebir degisim garantisi veriyor arti evinizden alip evinize gonderiyor urunune guvenmese boyle bir seye cesaret edemez

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.