Şimdi Ara

AirTies Air 5760 | 1600 Mbps | 11ac WiFi | ADSL/VDSL/Fiber Modem (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.134
Cevap
26
Favori
113.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

genelde 5 saniye tutunca kapanması gerek wifi nin ilginç

Valla olmuyor.hadi tuş çalışmıyor diyeceğim ama komutta alıyor yazılımda bir problem olabilirmi ?

Baktım olmayacak zamanlayıcıdan kapatayım dedim 5 ghz kapalı olduğu halde açıldığı zaman 5ghz i de açıyor.

modemi sıfırlamakmı gerekiyor bilmiyorum.nasıl sıfırlanıyor.

modem çok iyi problem yok ama böylede bir olay çıktı

yazılımı kaç güncelledi mi hiç kendisi? tarayıcıya şunu yazıp modeme girip bakın 192.168.2.1 ilk sayfada FİRMWARE WERSİYON 1.0.5.1 buysa günceldir. yada 5 ghz yi de açıp tuşu tekrar deneyin belki 2 si açıkken tuş işe yarıyordur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

quote:

genelde 5 saniye tutunca kapanması gerek wifi nin ilginç

Valla olmuyor.hadi tuş çalışmıyor diyeceğim ama komutta alıyor yazılımda bir problem olabilirmi ?

Baktım olmayacak zamanlayıcıdan kapatayım dedim 5 ghz kapalı olduğu halde açıldığı zaman 5ghz i de açıyor.

modemi sıfırlamakmı gerekiyor bilmiyorum.nasıl sıfırlanıyor.

modem çok iyi problem yok ama böylede bir olay çıktı

yazılımı kaç güncelledi mi hiç kendisi? tarayıcıya şunu yazıp modeme girip bakın 192.168.2.1 ilk sayfada FİRMWARE WERSİYON 1.0.5.1 buysa günceldir. yada 5 ghz yi de açıp tuşu tekrar deneyin belki 2 si açıkken tuş işe yarıyordur

Evet öyle denemiştim çalışıyor.ama işte sadece 2.4 ghz kullanırken neden kapatmıyorda geçiş yapıyor.

firmware son sürüm yüklü

• ÇöÇan kullanıcısına yanıt
    hocam o zaman 2 si açıkken işe yarıyor birini kapatırsan demek ki o tuş geçiş yapıp birini kapatırken diğerini açıyor 2 si açıksa 2 wifiyi de kapatıyor yani öyle yapmışlar yapacak bir şey yok
  • quote:

hocam o zaman 2 si açıkken işe yarıyor birini kapatırsan demek ki o tuş geçiş yapıp birini kapatırken diğerini açıyor 2 si açıksa 2 wifiyi de kapatıyor yani öyle yapmışlar yapacak bir şey yok

Ya işte keşke o tuşun görevini biz değiştirebilseydik.koskoca firmalara neden böyle bişey yapmazlar anlamıyorum

2 si açık olduğunda modem çok ısınıyor.gerçi çalışmasında bir sorun yok ama yazın bu alet nasıl yanmadan gidecek merak ediyorum.

neyse modem canavar gibi, eksiklerinide görmezden geleceğiz yapacak bişey yok

5 ghz kullanılmadıkça ısınma yapmaz artı zaten ısınmanın onun açık olmasıyla ilgisi olma ihtimali zayıf ve 3 yıldır kullanıyorum yaz kış 17 saat açık olur bazen 24 saat aşırı ısınma hiç görmedim
  • quote:

5 ghz kullanılmadıkça ısınma yapmaz artı zaten ısınmanın onun açık olmasıyla ilgisi olma ihtimali zayıf ve 3 yıldır kullanıyorum yaz kış 17 saat açık olur bazen 24 saat aşırı ısınma hiç görmedim

Kablosuz zamanlayıcı aktif ise 5 ghz kapatıldığında bir müddet sonra aktif duruma geliyor... Müşteri hizmetleri bu durumu onayladı...
    Çok saçma bir durum....
    çift taraflı bant + 2 adet fan tutturup soğutmayı denemek çözüm olmaz mı? forumda birisi yapmıştı...
  • truecupper T kullanıcısına yanıt
    olabilir hiç kapatmadığım için tekrar açılıyor mu bilmiyorum ama evet saçma olmuş
  • quote:

kablosuz ağ açıldığı anda enerji tüketimi artıyor ve buna bağlı kullanmasanız dahi ısı yükseliyor.

aşırı yada az ısınması kişiye göre göreceli ona bişey diyemeyiz ama ben diğer markalarla karşılaştırarak söylüyorum

bu modem diğerlerine göre çok ısınıyor.he bu sorun olacağa benzemiyor ama cihazı sürekli kapatıp açacaklar için sıkıntı olabilir

modem bir ısınır bir soğur ilerde lehim yerleri deforme olabilir dikkat etmek lazım.ben onun için kapatmamaya bakıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

çift taraflı bant + 2 adet fan tutturup soğutmayı denemek çözüm olmaz mı? forumda birisi yapmıştı...

Bence gerek yok dediğim gibi modemi kapatıp açmayın sürekli ısı değişiklikleri zarar verebilir.şahsi kanaatim.

ha enerji tüketmesin diyorsanız ona bişey diyemem
    benim bildiğim bir şeyi kullanırsanız güç harcayıp ısınır 5 ghz kullanımda değilse yani biri bağlı değilse boşta durur ve fazla güç tüketmez aynı pc nin boşta ısınmadığı gibi. diğer dediğinize de katılmıyorum ozaman tüm kapatıp açılan yada ısınan cihazları kapatmayalım kapatıp açınca lehimleri bozulur deyip yapmayın abartılı ısınmıyor bu tip cihazlar yani lehimi eriyecek kadar öyle olsa 3 yılda benim modem çoktan ölmüştü çünkü yatarken kapatırım
    modem dediğin 7/24 çalışır... kapatmak saçma... modem kaç watt harcar ki?
  • quote:

benim bildiğim bir şeyi kullanırsanız güç harcayıp ısınır 5 ghz kullanımda değilse yani biri bağlı değilse boşta durur ve fazla güç tüketmez aynı pc nin boşta ısınmadığı gibi. diğer dediğinize de katılmıyorum ozaman tüm kapatıp açılan yada ısınan cihazları kapatmayalım kapatıp açınca lehimleri bozulur deyip yapmayın abartılı ısınmıyor bu tip cihazlar yani lehimi eriyecek kadar öyle olsa 3 yılda benim modem çoktan ölmüştü çünkü yatarken kapatırım

Bu modem aşırı ısınıyor onun için kapatılıp açılmasında sıkıntı görüyorum yoksa tabiki bunun tüm cihazlarla alakası yok.

Siz o 5ghz kanalı kullanmasanız bile sonuçta modem ekstra sinyal yayıyor bununda işlemciye elbette yükü olacak ha kullanıldığı an o kadar ısınmaz ayrı konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

modem dediğin 7/24 çalışır... kapatmak saçma... modem kaç watt harcar ki?

yani sizin için saçmadır ama bakın kapatan arkaraşlar var.

Adamlar modeme zamanlayıcı koymuşlar kullanmasanız bile bu modem sinyal yaydığı için güç tüketiyor

Damlaya damlaya göl olur
    o sizin düşünceniz saygı duyarım ama bendeki modem aşırı ısınmıyor elimle dokunup baktım normal bir ısı var elime gelen. ayrıca kullanmıyorsan açık tutmanın anlamı yok bence elektrik harcadığından kapatmıyorum zaten gereksiz çalışmasın diye kapatıyorum
  • quote:

o sizin düşünceniz saygı duyarım ama bendeki modem aşırı ısınmıyor elimle dokunup baktım normal bir ısı var elime gelen. ayrıca kullanmıyorsan açık tutmanın anlamı yok bence elektrik harcadığından kapatmıyorum zaten gereksiz çalışmasın diye kapatıyorum

Dediğim gibi ısı olayı göreceli.

Bütün modemleri kullandım neredeyse.ev bildiğiniz modem çöplüğü üşendiğimden satamıyorum

fırsat bulursam ilan açıyorum.karşılaştırma yapabildiğim için sonuç bu.çok ısınıyor

ama canavar toz kondurmam :)

sonra niye internet hızı üşük diyorsunuz avrupada modem 30 dakika prizden çekili durunca ADSL/VDSL kesilir otomatik... bizdeki hız kaybı v.s. bu şekilde kullananlardan...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    ya kardeşim ne saçmalıyorsun ne hız kaybı ne alaka modemi kapatınca falan hey Allahlım ya hızım yıllardır 14 mbs modemi açık tutsam da kapasam da kafan mı güzel senin ne alakası var yahu tüm türkiyede ki hızı biz düşürüyoruz tamam farz et elektrik kesildi modem kapandı o zamanda mı hızın düşecek elektrik gelince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Nisan 2017; 8:28:16 >

• Airties 5342 modemim var vdsl için uygunmudur bilen yardımcı olursa cok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.