Şimdi Ara

Airties Air 5650 Modemlerde Gigabit Wan Portunu Aktif Etmek [ÇÖZÜM YOLU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
10
Favori
13.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-96F82C79F

5760 var bende. 1 gigabit ethernet portundan internet çıkışı alamadım bir türlü. 1 gigabit gözüküyor baglantı fakat wan portundan internete erisemiyorum
    Çok güzel konu teşekkürler. Çok faydalı bilgiler var. Ancak AirTies 5760'ta burada anlatıldığı şekilde WAN portu aktive edilip VLAN 1 içerisine entegre edilemiyor. Yani seçilebilir port olarak hiç görülmüyor. AirTies 5650'nin internet ayarları ekranını bilemediğim için yorum yapamıyorum ama 5760'ın internet ayarlarında her şeyi denedim; WAN portlarını tek bir taneye düşürebiliyorsun en fazla tamamen silinmiyor (hoş bir bug var sanırım tamamını da sildim bir hata sonucunda ama o zaman da modem işlevsiz oldu, fabrika ayarlarına döndürmem gerekti.) Wan ethernet, wan iptv hepsinin yanındaki etkin kutucuğunu kaldırdım ama nafile. Sanırım 5760'ta bunu engellemişler.

• ematrix1 E kullanıcısına yanıt
    Bug yok, siz yanlis yapmissiniz.

Wan portu fabrika ayarlarinda acik geliyor zaten. Sizin yapmaniz gereken once wan portunu deaktif edip sonra vlan ayarlarini yapmak. (Konu sahibinin anlattigi kisim)

Burada amac “wan” portunu normal ethernet portu yapmak.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/123048369

Ekstradan:
    https://forum.donanimhaber.com/airties-5650-router-olarak-kullanma--143092762

https://forum.donanimhaber.com/airties-air-5650-modemlerde-tr069-arabirimini-kapatmak-cozum-yolu--102477800

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Bug yok, siz yanlis yapmissiniz.

Wan portu fabrika ayarlarinda acik geliyor zaten. Sizin yapmaniz gereken once wan portunu deaktif edip sonra vlan ayarlarini yapmak. (Konu sahibinin anlattigi kisim)

Burada amac “wan” portunu normal ethernet portu yapmak.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/123048369

Ekstradan:
    https://forum.donanimhaber.com/airties-5650-router-olarak-kullanma--143092762

https://forum.donanimhaber.com/airties-air-5650-modemlerde-tr069-arabirimini-kapatmak-cozum-yolu--102477800
    Teşekkürler cevabınız için ancak ben 5650 değil 5760 kullanıyorum ve aynen dediğiniz gibi wan portunu lormal lan ethernet portu yapmaya çalışıyorum. Airties Air 5650 Modemlerde Gigabit Wan Portunu Aktif Etmek [ÇÖZÜM YOLU]

O ayar muhtemelen 5760’da da vardir ama cok onemli degil cunku 5760’in butun portlari (ethernet) 1000gigabit zaten

Sizin 5760’in 4 portuda dolu mu?

• Evet tüm portlar dolu. Dediğiniz gibi 5. Porta ihtiyacım var. Aslımda bu çok basit bir ayar. Zyxel routerlar da falan çok kolay yapılıyor ama maalesef 5760 ta bulamadım. Wan ve lan port lar bridge yapılamıyor bir türlü

Yukarida eski mesajlara bakarsaniz, iki uyemiz de 5650’de ilk denediklerinde sizin gibi yapamadilar bu ayari; sonra hallettiler.

Hozes’in mesaji:

hocam cözdüm,
    internet ayarları kısmından ethernet wan etkin değil yaptım, ethernet 1 solda cıktı, daha sonra dedigin gibi yaptım kaydettim..

///

Umutcan’in mesaji:

Öncelikle internet ayarlarında ethernet wan ve ethernet iptv portlarının inaktif hale getirilmesi lazım modem yeniden başlatıldıktan sonra vlan kısmında solda ethernet 1 portu aktif oluyor.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    Benim de mesajımda gördüğünüz üzere bu iki kullanıcının dediğini yaptım zaten. Yani internet ayarlarından WAN'ı deaktive ettim. Etkin kutucuğundaki tiki kaldırdım. Tamamen silmeyi denedim hatta. Tamamen silinemiyor. Bug dediğim yanlışlıkla silince ortaya çıkan komik hata. modem sapıtıyor o zaman. tüm bu işlemleri aşama aşama yaptım. Her seferinde vlan ayarlarında solda ethernet portu çıkıyor mu diye modemi yeniden başlatıp deneyerek yani.

Elinde 5760 olan biri varsa denerse çok sevinirim. Airties sitesinde 1.0.4.1 ve 1.0.5.1 iki firmware'i de denedim ama nafile!!!
    Anladim. Evet, silince modem sapitiyor, fabrika ayarlarina almak gerekiyor. Bu yuzden silmeden pasif etmek gerekli o kisimi.

• Sizde air5760 mı var?

Yok.

Buraya yazarsaniz yardimci olabilriler:

https://forum.donanimhaber.com/airties-air-5760-1600-mbps-11ac-wifi-adsl-vdsl-fiber-modem--91579194

• Dediğiniz gibi 5760 konusuna da yazdım durumu bakalım cevap bekliyorum. Teşekkürler.
  • Türknet abonesiyim ve Türk Telekom ekiplerinin kurulumda getirdiği ZTE H298a modem ve Huawei GPON cihazı ile birlikte fiber internet kullanıyorum. Bir sürü ayarına müdahale edilmiş bir modem bu ve bende değiştirmek istiyorum. Elimde Airties 5760 vdsl/fiber modem var ve bunu kullanmak istedim fakat bir türlü ayarlarını yapamadım. Airties'ta DSL girişi ve WAN girişi var. Ama ZTE de sadece WAN girişi var ve GPON dan gelen CAT kablosunu buraya takarak interneti alıyorum. Sistem o şekilde yani. Airties modemin WAN kısmına taktım ve tüm ayarları denememe rağmen bir türlü internet bağlantısını yapamadım. GPON cihazı üzerinde resetleme deliği var ama hiç dokunmadım ona, sadece modem üzerinden uğraştım. VLAN yapılandırma yaptım, PPPoE yu seçtim kaydettim ama internet ışığı gelmedi bir türlü. Nerede hata ya d eksik birşey yapıyorum çözemedim. Konuyu anlayan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

• Vdsl de 75 megabit kullanıyorum 5650 modem ile wan portunu kullanirdak vdsl de hızı farkettirmi bu port ile?

• Arkadaşlar merhaba bende Airties 5650v2 modem kullanıyorum Türknet 100 mbps paketim var ama wifi ile modeme gelen hız 40-50 mb arası bu gayet normal sanırım internet servis sağlayıcımın dediğine göre 2.4 ghz modeme sahip olduğum için 50 mb den fazlasını alamazmışım 5ghz bir modem almamı tavsiye ettiler sizlerin düşüncesi nedir acaba ayrıca modem tavsiyelerinizi beklerim Teşekkürler

• Tati80 kullanıcısına yanıt

Evet oyle. 5ghz destekleyen bir ap alabilirsiniz. (Modeme kablo ile baglamalisiniz)

• KpttpK kullanıcısına yanıt

Bendede aynı gpon zte modem ve 5760 var bir türlü net gelmedi internet yanıyor wanda internet gelmiyor hangi ayarları yapmam lazım ip alıyor modem

Teşekkürler. Peki bir sorum olacak ap den kastınız  Access Point mi acaba yoksa modem mi almam lazım çünkü ana modem 2.4 ghz destekliyor gelen hızım wifi ile 50 mp yi geçmiyor sonuçta ,eğer ap alırsam100 mp interneti nasıl dağıtacak ?

Evet ap; access point demek. Siz bilirsiniz ister daha yeni teknolojik bir modem alin ya da ap. modem daha olur gibi.

ap yi kablo ile modeme takacaksiniz. modemin wifi kapatacaksiniz (zorunlu degil ama cihazlar dibdibe ise kapatin)

Sağolun benim de aklımda 5Ghz modem almak var 1 ay sonra falan Keenetic Hero düşünüyorum evim 200 metre kare çünkü biraz araştırdım hero modeli bana sanki daha uygun çekim gücüne performansına göre , belki ileride yine bir keenetic modeli ile mesh yada router gibi bir şeyler yapabilirim ( önce deneyimleyim ) düşüncesindeyim elimdeki airties 5650 modemi de duruma göre belki değerlendiririm :) Teşekkür ederim tekrardan

Rica ederim.

Ben de mercusys halo s12 vardi (ikili mesh sistem) gecenLerde indirimde 400 liraya tcl ikili wifi mesh seti aldim. Bu iki setten biri isinizi gorur bence. Su an fiyatlari ayni gibi ama TCL donanim olarak daha iyi.

İki urunude inceledim, profilime bakabikirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.