Şimdi Ara

Airties Air 5650 Modemlerde Gigabit Wan Portunu Aktif Etmek [ÇÖZÜM YOLU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
10
Favori
13.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hozes

kabloyla alakalı olabilirmi hocam, bütün ethernet kabloları 1gigabitdesteklermi, benim 10metre 10liraya aldıgım bir kabloydu

Yok kabloyla ilgisi olmaz istersen 10 gbit porta tak kabloyu, 2 taraflı port hızı ne ise onu iletir kablo.

Ethernet kartının yapılandırma ayarlarında link speed hızı 100 mbit olarak ayarlı olabilir, ağ yapılandırmasından ethernet kartını bul özellikler de orda yapılandırma kısmı olacak oraya girip bakabilirsin 100 mbit ayarlı ise auto neg. olarak ayarla bağlantı kesilip geri geldiğinde 1 gbit olarak görünmesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 17 Şubat 2015; 19:33:48 >
  • hocam cip realtek rtl8111e, windows aygit yoneticisinde realtek family gibi bisiy gozukuyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam cip realtek rtl8111e, windows aygit yoneticisinde realtek family gibi bisiy gozukuyo

Dediğimi denediniz mi?
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Hocam elinze sağlık, modemi 2 yıldır kullanıyorum fakat sizin gibi merak edip hiç karıştırmadım aldığım gibi duruyor öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Hocam elinze sağlık, modemi 2 yıldır kullanıyorum fakat sizin gibi merak edip hiç karıştırmadım aldığım gibi duruyor öyle.

Rica :)

Şimdi lazım olmasa bile illaki ilerde birgün lazım olacak bir bilgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

hocam cip realtek rtl8111e, windows aygit yoneticisinde realtek family gibi bisiy gozukuyo

Dediğimi denediniz mi?

hocam denedim ama nafile...

win7baslayana kadarmodem arayüzü 1gpsgösteriyor, nezaman win7 hosgeldin ekranı cıkıp win7 acılıs sesi geliyor, 100mps düşüyor...sürücü kaynaklı birsorun ama bulamadım, baya arastırdım ama yok...modem destekliyor 1gigabit ama win7 de sıkıntı var
  • Team varsa özelden atın bakalım birlikte.
  • quote:

Team varsa özelden atın bakalım birlikte.

hocam dün laptopta 1gig denedim, ancak hız 8-9mbit gecmedi dosya yüklerken...

10-20gb bir dosyayı 1gig baglantı ile kopyalayıp hızı nasıl forumda paylaşabilirmisiniz, görünen o ki 1 gig baglantıda olsa kopyalama hızı hala 8-9mbit gibi...30mbit olmasını beklerdim en kötü...
  • quote:

quote:

10-20gb bir dosyayı 1gig baglantı ile kopyalayıp hızı nasıl forumda paylaşabilirmisiniz, görünen o ki 1 gig baglantıda olsa kopyalama hızı hala 8-9mbit gibi...30mbit olmasını beklerdim en kötü...

Bu bilgisayarınızın ethernet kartı, kopyaladığınız dosyanın parçalı olup olmaması ve disk durumu ile ilgili, bağlantı 1 gbit görünüyorsa hız 1 gbittir, gerisi diğer etkenlere kalıyor, şu an test edeceğim bir cihaz yok maalesef nas cihaz sipariş ettim o gelince hız durumunu paylaşırım.

• quote:

quote:

quote:

Bu bilgisayarınızın ethernet kartı, kopyaladığınız dosyanın parçalı olup olmaması ve disk durumu ile ilgili, bağlantı 1 gbit görünüyorsa hız 1 gbittir, gerisi diğer etkenlere kalıyor, şu an test edeceğim bir cihaz yok maalesef nas cihaz sipariş ettim o gelince hız durumunu paylaşırım.

hocam kopyaladıgım 12gb gameofthrones 1 bölüm mkv dosyası, tek dosya...

forumda mesela 5760 ve asus 68u karsılaştırması vardı, ordada ethernet baglantı ile asus 30mb gönderiyorken airties 7-8mb da kalıyordu...

eger performansı düşük ise 1gig olmasının bir önemi kalmıyor...

• bu arada sorun kesin win7 ayarlarında bir yerde veya sürücüde...bios tan smart lan calıstırdıgımda 1gig baglantıyı görüyor, nezaman win7 acılıyor hız 100mbit düşüyor...hızı manuel 1gig full duplex te yapsam 100mbit ta kalıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Direk wan portuna tak ethernet kablosunu bende bu şekilde yaptım lan1 de takılıydı ayardan sonra wan portundan bağlandım

işte bende arkadasın dedigi soldaki ethernet1 yok, acaba kabloyu takınca mı aktif oluyor, ondan sonra mı cıkar?

wan portundan bu ayarı yapmadan direk takarsan modem arayüzüne bile girilmez diye biliyorum ama emin değilim deneyin yinede belki firmware versiyonundan olabilir 15 değil de bir önce ki versiyonu deneyin

hocam sana zahmet 1gig baglantı üzerinden 10-15gb lik bir mkv atmayı deneyebilirmisin?aktarma hızı kac acaba ölçmek için...

• hozes H kullanıcısına yanıt
    [simage][/simage] @hozes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qserhat

[simage][/simage] @hozes

hocam resimyok
  • hozes H kullanıcısına yanıt
    Tamam deniyim ama filmi usb ye atıp oradan mı gönderiyim harici diske felan ya da ssd ye bu diske yazma hızıyla ilgili olmuyor mu :)
  • hocam mesela 2,5lük bir hdd varsa usbli, normalde ben pc nin usbden 30mbyte bir degerle yazıyorum, teknik üst sınır 1 gig için usb hızı olur, gig teoride 125mgbyte, usb 30mbyte atabildigi için usb den bir dosya alırken sınır 25-30mbyte olmalı...ama ben dün denedigim de 8-9mbyte gibi bir deger aldım...5760 asus68 karsılaştırmasında da usb aktarım hızı bu civarda kalmıs mesela...
  • bu arada benim sorunum kablodan olduguna kanaat getirdim..evdeki laptopu takınca 1gig baglantı alıyordum, masa üstü 100mb kalıyordu..

işyerinden laptopumu ve baska bir kablo getirdim..evdeki kabloyu işyeri laptpouna baglayınca 100mb baglantı aldım, işyerinden getirdigim kablo ile 1gig baglantı aldım onda..yeterince uzun olmadıgı için masaüstü ile deneyemedim malesef...

ama evdeki laptop o kötü kabloyla nasıl 1gig aldı onu anlamadım pek...yarım 5mt bir kablo alıp deneyecegim
  • Çok ilginçtir bugün son firmware 1.0.0.15 e güncelleme yaptım modemi wan portunu aktif ediyorum bağlanıyor ama bir türlü olmadı 100Mbps değişmedi bir türlü... fabrika ayarına alıyorum geri bir önce ki sürümü deniyorum yok olmadı :D biraz daha uğraşcam şimdi neyse ki kablo ile alakası olmadığını anladım en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 22 Şubat 2015; 7:07:59 >
  • ben kablo ile cözdüm sorunu...dün hdaccess den indirdigim whiplash bluray de izledim direk modeme usbden baglı hdd den, bir sıkıntıyok, takılmadan oynattı direk...
  • Ben bu işin amacını anlamadım.
    Bir tane gigabit port ne işe yaracak?

Mesela NAS cihazını bağladık diyelim. NAS'a nasıl bağlanacağız? Gene wireless üzerinden değil mi?
    O zaman bilgisayar ya da telefondaki wireless kartı ne hız destekliyorsa gene o hızdan bağlanmayacak mıyız?

Eğer gigabit porta bir tane gigabit switch takarsak, NAS ve Bilgisayarı kablo ile switch'e bağlarsak ancak o zaman ağda gigabit hız elde ederiz değil mi?
    e o zaman modeme zaten gerek yok, baştan switch'le bu iş olmaz mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.