Şimdi Ara

Airties 5650 aldım, sorusu olan varsa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
30
Favori
185.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airties5650 modem kullanıyorum ve yeni hdd aldım "WD 1TB My Passport Ultra" , cihaza bağladığım zaman USB 'yi birtürlü gösteremiyorum. Daha önceki 1TB WD HDD 'yi çok rahat görüyordu ?

Bu sorunu nasıl aşabilirim ?

*USB Bellek taktığımda görüyor, denemediğim format, yöntem kalmadı.
  • Uzerinde ttnet sticker i yapistiyapistiilmis haliyle ttnet in verdigi airties 5650 v2 modem 2.el buldum 60 liraya alinir mi?

Turknet ile kullabacagim hattima 75 mbps hiz tanimlamislar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IamxMSFT

Uzerinde ttnet sticker i yapistiyapistiilmis haliyle ttnet in verdigi airties 5650 v2 modem 2.el buldum 60 liraya alinir mi?

Kısıtlamalı geliyor, ihtiyacınız yoksa acele etmeyin normal 5650 bulup onu alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: hie

quote:

Uzerinde ttnet sticker i yapistiyapistiilmis haliyle ttnet in verdigi airties 5650 v2 modem 2.el buldum 60 liraya alinir mi?

Kısıtlamalı geliyor, ihtiyacınız yoksa acele etmeyin normal 5650 bulup onu alın.

Aldim bile ayrica kisitlama falan da yok.60 mbps hiz aliyorum hicbi sikinti yok.hatta bugun bi ara 300 mbps e cikti.

Ha dediginiz kisitlama bittorent vs ise sorun degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IamxMSFT -- 14 Aralık 2016; 18:49:3 >
  • quote:

quote:

quote:

Aldim bile ayrica kisitlama falan da yok.60 mbps hiz aliyorum hicbi sikinti yok.hatta bugun bi ara 300 mbps e cikti.

Torrent uygulaması açıkmı peki ? Ttnet modem arayüzüne müdahale ettiriyor ve torrent uygulamasını iptal ettiriyor. Normal modeller ile ttnet arasındaki fark bu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Torrent uygulaması açıkmı peki ? Ttnet modem arayüzüne müdahale ettiriyor ve torrent uygulamasını iptal ettiriyor. Normal modeller ile ttnet arasındaki fark bu.

Onu bilmiyorum

• Kablosuz cekim gucu nasil modemin bide surekli kopma varmi modemde

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    ben doping internetin verdiklerinden aldım 10 tl ye birinden
    çalıştı. ama tabiki torrent yok
  • 15-20 Gb bluray filmlerde sorunsuz indirme yapabiliyor mu ?
    Gönderim olayı olmayınca banlanıyoruz malum bu modemde bunun için bir çözüm var mı ?

Bu modemi kullananlar yardımcı olabilir mi?
  • Uydunet e geçtiğim için 5650 modemimi satmayı düşünüyorum.
  • Bende de Air 5650 v2 mevcut. TTNET kullanıcı kilidini kaldıran mevcut mudur?
  • Merhaba

5650 ile 5760 aynıdır büyük olasılıkla o yüzden burdan soruyorum.
    Ben air5760 kullanıyorum. Sıkıntım yeni oluştu bittorrent ile ilgili.
    Modemi kapatınca bittorrent arayüzünde ekli olan torrentler siliniyor.
    yeniden eklemek gerekiyor. Torrentin inen kısmı silinmiyor sadece bittorrrent
    arayüzünde ekli isim siliniyor.

Aklıma gelen tek çözüm modem yazılımını yeniden yüklemek.O da olacakmı bilmiyorum denemedim.

Bu sorunla karşılaşan oldumu acaba öncelikle bir sorayım dedim.
  • Merhaba , 150mbps lik tplink kullanıyorum , internetim yavaş , bu sorun adil kullanım kotası kaynaklı mı bilmiyourm , çekim olarak ta zayıf , aynı anda 2 telefon 1 tablet ve notebook ile bağlanıldığında 2-3 cihaz sorun yaşıyor ,
    Yeni bir modem almaya karar verdim ama yaşadığım bu sorunlar modem ile mi alakalı yada yeni 300 mbps lik bir modem alsam bu sorunların hangisinde iyileşme olur ?
    Forumda modemin kablolu hattına bağlanan access point vb bir cihaz ile daha iyi şekilde kullanım olduğunu okudum , bu şekilde bir çözüm şekli olabilir mi acaba ?
    Yardımcı olabilecek arkadaşlardan geri dönüş bekliyourm ,

Teşekür ederim.
  • 32mbit net kullanıyorum, ilk hafta bir sorun yoktu. tam hız alıyordum fakat 3-4 gündir 8-9mbps gösteriyor hızı. bu neden kaynaklanıyo olabilir? netgalaksi kullanıyorum ve akk yok. adamlara dediğimde "sistemde 32 gözüküyor" falan dediler. sorunu çözemedik. ethernet kablosuyla bağlanıyorum. muhtemelen cevap gelmiycek ama içim rahat etsin diye yazayım dedim.
  • modemi dubleks veya geniş bir evde kullanan var mı wifi gücü nasıl ? ve hala alınır mı? yoksa alternatiflere mi bakmalı?
  • Muhakkik kullanıcısına yanıt
    Uygun fiyata bulursaniz kacirmayin cunku icindeki chipset cok kaliteli. (ve 128mb ram)

Buyuk evlerde ya da iki-uc katli evlerde tek cihaz yeterli olmuyor zaten. (isterse tp-link gibi kocaman 3 anteni olsun)

Benim ev iki katli bu arada...

yanina da sunu alip mesh kurarsiniz:
    http://www.akakce.com/range-extender/en-ucuz-airties-air-4430-fiyati,4648515.html
    http://www.akakce.com/access-point/en-ucuz-airties-air-4400-fiyati,1049144.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierr -- 21 Ocak 2017; 13:45:10 >

• alierr A kullanıcısına yanıt
    hocam uygun fiyat derken 250 tl ye var . uygun sayılmaz sanırım?

5 dbi anteni olanlar yeterli olmaz mı çünkü ev dar sayılır yani genelde kullanıcıların arasında 1 duvar ve 5 metre olacak ?

alternatif var mı önerebileceğiniz?
  • Airties 5650 kullanıp da android cihazını 270-300Mbps bağlayabilen var mı?
    20Mhz ve 20/40Mhz otomatik seçenekleri var, 40Mhz'de çalışmaya zorlayamıyorum.
    Wi-fi ayarlarında hız olarak 270Mbps seçsem de telefon otomatikman her zaman 144Mbps hızını kullanıyor.
  • Bu 5650TT 2013 yılından beri kullanıyorum bendeki ilk seri V2-V3 falan değil, makine efsane. 24 saat çalışıp hiç sıkıntı çıkartmayan fiber modemdir kendileri. 25 mbit fiberde 2,4mb/s ile torrent dowload ediyor, stabilite harika!

TT modemde torrent kısıtlaması sorun değilde, vpn olayı çok kötü, ayar tutmuyor öylesine koymuşlar. Ama ciddiyim efsane cihaz böyle bir 10 yıl gider bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airties 5650tt modemin son yazılım sürümü nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.