Şimdi Ara

Airsoft silahlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
5
Favori
124.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Mr.Seko

peki mermileri nereden temin ediliyor mermi fiyatı nedir ?

Yatagun dan temin edilebiliyor 27 lira 2000 adet

http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?Umarex_Umarex%20%20Quality%20Selection%20BB%20=&ID=822
  • quote:

Orjinalden alıntı: * Deniz *

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.Seko

peki mermileri nereden temin ediliyor mermi fiyatı nedir ?

Yatagun dan temin edilebiliyor 27 lira 2000 adet

http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?Umarex_Umarex%20%20Quality%20Selection%20BB%20=&ID=822

hoooppp mermi dedinmi H&N Hallow Point 5.5mm kutusu 30 ytl
    pahalı ama bunca zamandır kullandığım en iyi mermi

• silahlar sadece yurtdışındamı var?
  • Airsoft silahı alacaksanız model seçmenizde yardımcı olabilirim.Uzun zamandır bu oyunu oynuyorum.Hatta bizim ekibin videoları linkteki sitede var:www.airsoft.nl
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ata

Airsoft silahı alacaksanız model seçmenizde yardımcı olabilirim.Uzun zamandır bu oyunu oynuyorum.Hatta bizim ekibin videoları linkteki sitede var:www.airsoft.nl

Türkiyedeki gümrük problemi işi bozuyor.Bir G3 alsam geçip geçmeyeceği belli değil.Şuan düşünmüyorum gerçi dolar kuru yüksek
  • quote:

quote:

Airsoft silahı alacaksanız model seçmenizde yardımcı olabilirim.Uzun zamandır bu oyunu oynuyorum.Hatta bizim ekibin videoları linkteki sitede var:www.airsoft.nl

Türkiyedeki gümrük problemi işi bozuyor.Bir G3 alsam geçip geçmeyeceği belli değil.Şuan düşünmüyorum gerçi dolar kuru yüksek

Airsoft silahları, havalı tüfeklerden çok daha düşük atış gücüne sahip olduklarından dolayı ruhsat gerektirmiyorlar.Fakat görünüşleri itibariyle çok gerçekçi olduklarından gümrüğe takıldıklarında sorun olabiliyormuş.Gidip silahın ne olduğunu izah etmek gerekiyormuş...

• Ata ben tabanca almak istiyorum böyle görünümü de şık bi model olsun istiyorum varmı şöyle en fazla 150 civarı önerebileceğin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: holojen patates

Ata ben tabanca almak istiyorum böyle görünümü de şık bi model olsun istiyorum varmı şöyle en fazla 150 civarı önerebileceğin?

Tabancalar gümrükten kolay geçebilirler.Otomatik tüfekler biraz dikkat çekiyor.Satıcıyla anlaşıp üstüne toys yazdırmak lazım daha farklı önemlerde alınabilir.Turuncu uç falan
  • quote:

Menzili hakkında bir fikrim yok 40 50 metre atar herhalde belki daha fazladır.

Bir video koyayım

http://www.youtube.com/watch?v=8bvNEhS36JA

Oha. Ne olmuş bu boncuklu tabancalar böyle. Ben hastasıydım bunların. İlk boncuklumu 99 senesinde almıştım. Deprem öncesi yazın gölcükte, mahallede müthiş savaşlar yapardık ve çok eğlenirdik. Abim ben ve diğer arkadaşlar. Deprem sonrası 1 sene Eskişehirdeydim. Orada en pahalı tabancamı 8 milyona mı ne almıştım sene 2000. Birde pompalı almıştım mahalledeki ilk ve tek pompalı benimdi. savaşlarda iyi kovalıyordum korkarlardı bunlar gelme diyorlardı sonra sene 2001 tekrar gölcük. 5'e giderken de baya savaş yapardık burdaki arkadaşlarla. Sonra 6'ya geçtim ne boncuk kaldı ne tabanca.

Arkadaş aktiviteleri bile oluyor demiş. Birkaç video alabilir miyiz? airsoft'a girdim ama üyelik istedi konulara bakamadım.

• http://www.youtube.com/watch?v=8bvNEhS36JA

Şu videodakinin fiyatı ne kadardır? İlla dışarıdan mı getirteceğiz? Türkiye de var mıdır? Bizim eskiden küçük poşetlerde aldığımız boncuklar küçük mü gelir? İlle özel boncuk mu almak zorundayız? 2000 tanesi 27ytl çok çok çok fazla değil mi fiyatı? 2000 taneyi 2 günde bitiririm ben.
  • beyler sorum komik gelebilir belki sizlere mazur görün.

örneğin tavşan avlayacağız diyelim 200-300 ytllik bir silah işimizi görür mü, görürse ne önerirsiniz? kaç m menzii olur bu fiyatta bir silahın? aeg mi önerirsiniz gazlı mı? yoksa bu silahlar benim istediğim amaca uygun değil mi?
  • 100 metreden araba kaportası delmesi biraz zor ve airsoftla havalı silah/ tüfekler farklıdır

airsoftlar elektirikli olur ve boncuk tabancası dediğimiz tabancalarınki gibi mermileri vardır ve adıda bb dir
    havalı tüfekler de tüplü ve tüpsüz ikiye ayrılıyor onların mermilerinin adıda pellettir havalı tüfeklerle şaka yapmayın çok tehlikelidir airsoftlarda yakın atışlarda ciddi zararlar verebilir

airgunturk.com adresindeki buluşmalara katılabilirsiniz ben geçtiğimiz pazar gittim gayet keyifliydi havalı tüfekler silahlar airsoft silahlar mevcuttu
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenerlee_1907

beyler sorum komik gelebilir belki sizlere mazur görün.

örneğin tavşan avlayacağız diyelim 200-300 ytllik bir silah işimizi görür mü, görürse ne önerirsiniz? kaç m menzii olur bu fiyatta bir silahın? aeg mi önerirsiniz gazlı mı? yoksa bu silahlar benim istediğim amaca uygun değil mi?

Uzak mesafeden tavşanı öldüreceğini sanmıyorum. Gözüne falan gelmeli ki ölsün ama o da kötü olur. Acı çektirirsin hayvana. Senin boncuklu değilde havalı tüfek alman lazım. Ki o ne kadar etkili olur, menzili nedir bilmiyorum.
  • quote:

benim tüfeğimle (hatsan torpedo150th) 380 ytl civarı iyi bir mermin varsa N&H veya gamo 70-80 mt den trafik levhalarını delebiliyorum/kiremit delep geçiyor/çöp konteynerlerini delebiliyorum mahallede delik olmayan cöp konteyneri kalmadı tavşan da öldürebilirsin
    @lazrails çöp konteynerleri ve trafik levhalarını deldiğine göre araç kaportasınıda delebilir derim

• quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Şu videodakinin fiyatı ne kadardır? İlla dışarıdan mı getirteceğiz? Türkiye de var mıdır? Bizim eskiden küçük poşetlerde aldığımız boncuklar küçük mü gelir? İlle özel boncuk mu almak zorundayız? 2000 tanesi 27ytl çok çok çok fazla değil mi fiyatı? 2000 taneyi 2 günde bitiririm ben.

150$ civarı olsa gerek.

quote:

Ortalama bir havalı tüfek 0.50g kurşun ile 1000 küsür fps kızıyla atış yapar.Airsoft silahı ise 0.20g boncuk ile taş çatlasa 700fps hızında atış yapar.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

150$ civarı olsa gerek.

quote:

Ortalama bir havalı tüfek 0.50g kurşun ile 1000 küsür fps kızıyla atış yapar.Airsoft silahı ise 0.20g boncuk ile taş çatlasa 700fps hızında atış yapar.

tansiyon yayını daha yeni değiştirdim 5.5mm mermi ile 2200 fps değer alıyorum(yayın kutusunun üzerindeki değer) yanlız silahın sesi çok fazla çıkıyor sanki gerçek silah gibi çok tok.

• Tamamı plastik olan bir airsoft silahından ne kadar performans alınabilir
  • yay 120 ytl+işçilik 40 ytl verdim aslında ben de yapardım ama adam bana söylemeden takmış
    tabii ki daha ucuzunu alabilirsin.yayını da değiştirebilirsin. yayı bulmak biraz zor oldu her silahın yayını değiştiremezsin uygun yay bulman zor olur. ısparta yalvaçtan bir arkadaş vasıtasıyla getirttim
    ama alıcağın silah çelik namlu ve yivli olmasına dikkat et
    aparat rayının olmasına da dikkat et sonradan ek masraf çıkartma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :::KR@L::: -- 21 Kasım 2008; 0:55:24 >
  • quote:

Tamamı plastik olan bir airsoft silahından ne kadar performans alınabilir

Soru mantıksız ama yinede cevap vereyim;

Airsoft silahlarının belli parçaları metal olmak zorundadır.Bunların dışında modele ve markaya göre parçalar plastik ya da metal olabiliyor.Mesela Tokyo Marui diye bir marka var.Piyasanın en eskilerinden.Full metal iç aksam kullanmıyor.Classic Army var.O da öyle.Piyasaya sonradan giren markalar genelde full metal iç aksam kullanmaya başladı.Maksat metal ile insanları kandırmak.Çoğunda Belli kullanım sonrasında sorun çıkıyor.Motoru bozuluk ya da eski performansından uzaklaşıyor.Atış mekanizması dışında metal olan parçalar ise performans ile alakasızdır.Diğer yandan belli bir atış gücünün üstüne çıkmak içni metal parçalara ihtiyaç vardır.Örneğin ortalama bir airsoft silahı 300-330 fps güce sahiptir.Çinliler 400-450fps atış hızına sahip tamamen metal silahlar yaptılar.Fakat satıcılar bu silahlara garanti vermiyor.Yollamadan önce 1 şarjör atış yapıyorlar.Atarsa yolluyorlar.Sorun olursa geri almıyorlar ya da tamir etmiyorlar.Ama 300fps'nin üstüne çıkmak istiyorsanız değişmesi gereken parçalar olacaktır.Sadece yay değil.Yayın bağlı olduğu piston, bazı çarklar...vb parçalar değişmek zorundadır.Yüksek atış gücüne dayanabilmesi için kaliteli metal malzeme kullanılıyor...Mesele bir 300fps'lik bir M4'ü 550fps yapmak için 200-300$ arası bütçe gerekir.Zaten modifiye için belli başlı 2 marka var.Bir tanesi pek çok kullanılmayan silahlar için parça yapar.Diğeride Systema.Piyasadaki modifiye parçalarının %90'ı ve bence en güveniliri bu markaya ait.

Özetle plastik ya da metal fark etmez.Önemli olan hangi performansı beklediğiniz.Çok yüksek fps değerine sahip olmak fark yaratmaz.Asıl husus atış mekanizmasının hangi markanın parçalarından oluştuğudur.Buna göre silahın vadesi aşağı yukarı hesaplanabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: recaro
    yayı ne kadar aldın hocam acaba? 150th yerıne daha ucuz bırsey alıp yayı degıstırsem 2000 kusur fps lere gelırmı yıne? ucuz yollu bı durbunlu ama kalıtelı yıne hatsan olabılır.

Airsoft silahı 200fps'ye dayanmaz.Hele ki ucuz bir şey hiç dayanmaz.Zaten 2000fps airsoft kavramına aykırı.Maksat canlı öldürmek değil

• quote:

Orjinalden alıntı: recaro

alacagım zaman marka modelı sana bıldırırım gorusunu alırım hocam saolasın

rica ederim seve seve yardımcı olurum
    @Ata
    arkadaş havalı tüfeğin fps sini 2000 e çıkarabilirmiyim demek istemiş airsoftların değil
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.