Şimdi Ara

Airfryer veya actifry (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
15
Favori
96.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Weezer

Balık pişiren var mı? Tarif kitabında hamsi fln yapmışlar. Tellerin temizliği fln nasıl zor mu? Paslanma fln oluyor mu?

Bende balık yapmayı düşündüm ama hem kokar hemde sistem dönerek çalıştığından balık parçalanır düşüncesiyle vazgeçtim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Balık pişiren var mı? Tarif kitabında hamsi fln yapmışlar. Tellerin temizliği fln nasıl zor mu? Paslanma fln oluyor mu?

Bende balık yapmayı düşündüm ama hem kokar hemde sistem dönerek çalıştığından balık parçalanır düşüncesiyle vazgeçtim.

Airfryerdan bahsetmiştim onda dönme olayı yok diye biliyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Airfryerdan bahsetmiştim onda dönme olayı yok diye biliyorum.

Doğrudur, ben Actifry'dan bahsetmiştim. Diğerini kullanmadım.

• Airfryer'in yedek parçaları Türkiye'de bulmak zor. Mesela tarif kitabında kek, pilav vs tarifleri var ama uygun bir kap bulmak lazım doğru ölçülerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezer -- 17 Aralık 2014; 16:02:43 >
  • Yıllardır almak isterim ancak maddi imkanlardan dolayı alamam :) Arkadaşlarımda var öve öve bitiremezler..

En sonunda az önce sipariş verdim.

http://www.bulabilirim.com/tefal-actifry-1kg-fz706012-beyaz-govde-beyaz-kapak.html

314 TL

Bu aradahttp://www.tefaltv.com/kategori/actifry adresinden neler yapılabileceğini inceleyebilirsiniz.

• Airfryer alalı 1 hafta oldu. N11.com dan aldım HD 9220/40 modelini. Philips Türkiye garantili. İçinden tarif kitabı çıkıyor fakat ayırıcı çıkmıyor(en azından bana gelenden çıkmadı). HD 9220/20 ile HD 9220/40 arasında renk farkından başka bi fark yok. Zaten topu topu üzerinde iki düğme var. Biri ısı ayarı, biri de zaman ayarı. Kullanımı gayet basit bir alet. Mini fırın gibi birşey bir nevi.

Taze patates kızartmasını ilk sefer kitabında tarif edildiği şekilde yaptım güzel oldu. ikinci sefer bildiğimiz gibi klasik hemen doğrayıp yarım yemek kaşığı yağla karıştırıp yaptım, sonuç iyiydi. Tabiki de bol yağda kızarmış patates tadı beklemek hayal olur ama beklediğimden çok daha iyi tadı oldu patates kızartmasının.
    Ayrıca daha sağlıklı olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Sonraki denemem tavuk baget ve tavuk pirzola oldu hiç yağ kullanmadan. Baget tavsiye edilen süreden biraz daha fazla olursa daha iyi pişiyor. Tavuk pirzola nefis oldu. Şimdilik denemelerim bu kadar en kısa zamanda balık pişirmeyi düşünüyorum hayırlısıyla. Bence gayet güzel kullanışlı bir alet. Hareket eden bir parçası olmadığı içinde arıza yapma riski daha az ve yiyecekleri parçalama derdi olmaz. Patates dışında kalan kızartmalarda da yağ kullanmak gerekmediği yazıyor. Deneyip görecez bakalım.

• Philips Airfryer aldım 1 yıldır kullanıyorum fakaaatt..:
    1- Çok büyük beklenti içine girmeyin mucize bir alet değil
    2- Sakın tavuk kanat but balık falan yapmaya kalkmayın, yağ sıçramalarından dolayı acayip kirleniyor alet. temizlemesi ızdırap. (poşette yaparım diyorsanız biraz daha az kirleniyor.)
    3- Isıtmak için başarılı çok çabuk ısıtabiliyor.
    4- Gelelim patatese.. mcdonaldss' ı tercih ederim hala yada yağda tavada yapılmış kızartma gibisi yoktur.

Sonuç: Fiyatı 150-200 tl olsaydı değerdi yaptığı işe. Ben 300 TL ye aldım. Şimdiki aklım olsa alır mıydım? HAYIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalorta -- 2 Mayıs 2015; 20:23:52 >
  • Actifry atıştırma sepetinden alan var mı? Özellikle balık ve köfte için almak istiyorum ama sorduğum birkaç yerde yoktu. İşe yarayan birşeyse internetten alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jannock

Actifry atıştırma sepetinden alan var mı? Özellikle balık ve köfte için almak istiyorum ama sorduğum birkaç yerde yoktu. İşe yarayan birşeyse internetten alacağım.

+1

Bilmiyordum, bende merak ediyorum işe yarayıp yaramadığını?
  • Buradan actifry alacak arkadaşlara bir şikayeti bildirmek istiyorum. Actifry ın kronik olarak kapak kırılması ve dönen aparatının kırılması sorunu var. Bu aparatları garanti kapsamında değiştirmiyor yetkili servis. Bizim başımıza geldi. Kapağını normal kullanmamıza rağmen önce önden bir dişi kırıldı yine de kullanılabiliyordu. Fakat daha sonra kapağın arka kısmının ana dişlerinden biri kırıldı ve kullanılamaz duruma geldi. Servis garanti kapsamında değiştirmiyor ve kullanıcı hatası diyor. Biz çok kullanmadık bile. İnanmayan arkadaşlar google'dan actifry kapak şikayet,actifry şikayet şeklinde aratırlarsa ne demek istediğimi anlayacaklardır.
    Son olarak kapak ısıya dayanıklı değil ve kalitesiz. Bunun bir diğer ispatı da yeni nesil actifry lar beyaz kapak altında satılıyor. Yani kapakta kullanılan malzemeyi değiştirmişler. Bence bu da önceki kapakların sorunlu olduğunun bir kanıtı, tabi şikayetleri de okuduktan sonra bunu anlıyorsunuz. Tabi tefale yakışmıyor bu durum. 400-500 tl para veripte kapağı garanti kapsamında değiştirmemek bence rezillik.
    Ben de renk olarak uymamasına rağmen beyaz kapaktan almayı düşünüyorum. Çünkü aldık bir kere.
    Yeni alacak arkadaşlara tavsiye etmiyorum. Bu paralara değmez. Tefal ürününün arkasında dursaydı alın derdim ama gerçekten değmez.
    Not:balık olarak hamsi pişirmişliğimiz var. bence güzel pişiriyor. Tabi balık pişirirken dönen aparatı çıkarttık.

• Gittigidiyor.com dan 309 TL Kargo dahil aldım. Yarın elimde olur muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanizm

Gittigidiyor.com dan 309 TL Kargo dahil aldım. Yarın elimde olur muhtemelen.

Füle güle kullanın.

Hangisini aldınız? Airfryer veya Actifry?
  • ''Paraya tuzak ürünler'' e güzel örnekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aprmo

''Paraya tuzak ürünler'' e güzel örnekler.

Kullandınızda mı yorum yapıyorsunuz yoksa öyle olduğunu mu tahmin ediyorsunuz?
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Yurt içi,yurt dışı yüzlerce makale ve yorum okuduktan sonraki fikrim.Sobanın sıcak olduğunu anlamak için illa elimizi yakmamız gerekmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: aprmo

Yurt içi,yurt dışı yüzlerce makale ve yorum okuduktan sonraki fikrim.Sobanın sıcak olduğunu anlamak için illa elimizi yakmamız gerekmez

Yüzlerce makale?

Tefal'in yıllardır en çok satılan ürünlerinden biri. Kettle ile birlikte mutfak tezgahımızdan inmeyen tek ürün diyebilirim.
    Benimde okuduğum tek şikayet; patates kızartmalarının ananemizin yaptığı kadar lezzetli olmayışıdır. Sebebi az yağ kullanılıyor olmasından gelir. Zaten amaç az yağ kullanmak.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Öncelikle severek kullanıyor olmanıza memnun oldum.Güle güle kullanın.
    Fikir olarak çok iyi.Ancak, teknolojisi yeterli olgunluğa ulaşmış değil;
    Ses seviyesi yüksek ,umarım lineer bir motora geçiş olur.
    Plastiği ve hareketli aksamın kalitesi fiyatının hakkını vermiyor.F/P oranı düşük.
    Pişirme uzun sürüyor, yeterince pratik değil.
    Evet,özellikle yurtdışı kaynaklı yüzlerce yorum ve makale okudum.Çünkü,2 yıldır almak için inceliyorum.Ancak,Mevcut
    haliyle para tuzağı fikrim değişmiyor.Bir gün elbet ben de alacağım.
  • her ikisinin de pişirdiği yiyecekler lezzetsiz oluyor! az yerim adam gibi lezzetli yerim bunlara da para vermem!
  • Arkadaşlar ,

Philips Airfryer'ın kutusundan çıkan ve yemek tariflerini içeren video CD'yi kopyalayıp bana gönderebilecek bir arkadaş var mı aranızda ?

Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: black exodus

her ikisinin de pişirdiği yiyecekler lezzetsiz oluyor! az yerim adam gibi lezzetli yerim bunlara da para vermem!

Hocam bu ürünlerdeki amaç sağlıklı beslenmedir yoksa koy tereyağına lezzetin doruklarına çık ama sonra vücutta lipit seviyeleri tavan yapsın.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.