Şimdi Ara

Airfryer veya actifry (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
15
Favori
96.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada okuduğum yorumların hemen hepsi dondurulmuş patatesin pişmesi ve lezzeti üzerine. Acaba Taze patates ile bu ürünleri kullanan kimse yokmu? Taze patatesin pişme süresi ve normal yağda kızartmaya göre lezzeti (sertlik kuruluk vs) karşılaştırabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTheWay

Burada okuduğum yorumların hemen hepsi dondurulmuş patatesin pişmesi ve lezzeti üzerine. Acaba Taze patates ile bu ürünleri kullanan kimse yokmu? Taze patatesin pişme süresi ve normal yağda kızartmaya göre lezzeti (sertlik kuruluk vs) karşılaştırabilir misiniz?

Taze patates en güzeli, tartışmaya gerek bile yok. Pişirme süresi 25 dakika kadar.

Bugüne kadar alıpta parasının hakkını kat be kat karşılığını veren ürünlerin başında geliyor.

Arnavut ciğerini tavsiye ederim. 12 dakikada pamuk gibi oluyor. (dana ciğeri olacak ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 20 Eylül 2014; 11:38:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Burada okuduğum yorumların hemen hepsi dondurulmuş patatesin pişmesi ve lezzeti üzerine. Acaba Taze patates ile bu ürünleri kullanan kimse yokmu? Taze patatesin pişme süresi ve normal yağda kızartmaya göre lezzeti (sertlik kuruluk vs) karşılaştırabilir misiniz?

Taze patates en güzeli, tartışmaya gerek bile yok. Pişirme süresi 25 dakika kadar.

Bugüne kadar alıpta parasının hakkını kat be kat karşılığını veren ürünlerin başında geliyor.

Arnavut ciğerini tavsiye ederim. 12 dakikada pamuk gibi oluyor. (dana ciğeri olacak ama)

4 kişilik bir aileden ziyade bekar veya 2kişi için daha uygun gibi değil mi? Şu ürünün XL'ı gelmedi Türkiye'ye. Gerçi o da çok fazla geniş değil ama yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

quote:

quote:

4 kişilik bir aileden ziyade bekar veya 2kişi için daha uygun gibi değil mi? Şu ürünün XL'ı gelmedi Türkiye'ye. Gerçi o da çok fazla geniş değil ama yeterli.

Evet beni düşündüren diğer bir konu da o, hacmi biraz küçük görünüyor, 1 kg patates, 3-4 patates yapar. 2 Kişiye ancak yeter. Ana yiyeceğin başka şeyler olduğu durumlar için 4 kişilik aileye uygun olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet beni düşündüren diğer bir konu da o, hacmi biraz küçük görünüyor, 1 kg patates, 3-4 patates yapar. 2 Kişiye ancak yeter. Ana yiyeceğin başka şeyler olduğu durumlar için 4 kişilik aileye uygun olabilir.

Haklısınız, ana yemek patates 🍟 kızartması olacaksa 4 kişi için ufak kalır.

Şaka bir yana bu üründe yapmadığımız bir şey kalmadı.

Bu ürünü sadece patates kızartması için almıyorsunuz. Kestane 🌰 kebaptan tutun Arnavut Ciğerine kadar aklınıza ne gelirse. Her türlü kırmızı, beyaz et. Köfte vs

• airfryer ürününün aratırken iki farklı model çıkıyor, Philips HD9220/20 ve Philips HD9220/40 ... ilki siyah diğeri beyaz/eflatun renkte...bu ikisinin kullanımda bi farkı var mıdır? renk mi değişik sadece?
  • ilk kestane denemem ( 160 derece / 15 dk) hüsran oldu.. bildiğin taş...
    şimdi 80 derece / 10 dk deniyorum bakalım
    sonucu yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

ilk kestane denemem ( 160 derece / 15 dk) hüsran oldu.. bildiğin taş...
    sonucu yazarım

Sonucu bekliyoruz :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

ilk kestane denemem ( 160 derece / 15 dk) hüsran oldu.. bildiğin taş...
    sonucu yazarım

Sonucu bekliyoruz :)

unutmuşum ben onu yaa
    80 derece 10 dakika, sonra da 160 derecede 20 dk pişirdim.. bu sefer taş gibi olmadı... oldu yani. ama kestaneye göre değişiyor. bazısı hafif sertleşmiş halde çıktı cihazdan. geri kalanlar helva gibiydi

• Yıllardır Actifry kullanıyoruz memnunuz. Taze patates gayet güzel oluyor ancak tat farkı var normal kızartma ile . Delonghi nin multifry diye alttan da ısıtmalı yeni modelleri çıkmış. Döner kısım çıkınca ortası bomboş kalmıyor pizza vs yapılabiliyor olarak görünüyor.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/delonghi-extra-chef-fh-1394-multifry-cok-fonksiyonlu-pisirici-fiyati,130912.html

Yeni alacaklar varsa göz atsınlar başka sitelerde daha küçük modellerı bulunabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

Yıllardır Actifry kullanıyoruz memnunuz. Taze patates gayet güzel oluyor ancak tat farkı var normal kızartma ile . Delonghi nin multifry diye alttan da ısıtmalı yeni modelleri çıkmış. Döner kısım çıkınca ortası bomboş kalmıyor pizza vs yapılabiliyor olarak görünüyor.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/delonghi-extra-chef-fh-1394-multifry-cok-fonksiyonlu-pisirici-fiyati,130912.html

Yeni alacaklar varsa göz atsınlar başka sitelerde daha küçük modellerı bulunabiliyor.

Videolarını izledim delonghi'nin çok gürültülü çalışıyor beğenmedim pek.

• Gördüğüm kadarıyla forumda Actifry bir nevi patates 🍟 kızartma makinesi olarak algılanıyor.

Eğer böyle bir kanı varsa yazık. Bu makinenin kullanım spectrumu çok geniş. Sadece patates kızartması makineyi boşa kullanmış olursunuz.

• Ölü ozan kullanıcısına yanıt
    geçen yıl actifry da epey kestane yaptım. Kitapçığında yazdığı gibi yaptım ve hiçbirinde de bir problem yaşamadım. Kestaneye göre de değişebilir belki eğer öyleyse ben bu konuda şanslıyım demek ki :)
  • airfyer bu aralar baya bi koku vermeye başladı. genellikle kanat ve sucuk yapıyorum. ondan dolayı olacak rezistansın etrafındaki metal parçalar simsiyah balçık gibi yağ olmuş. bunu nasıl temizleriz. koku fena çünkü, yanmış et gibi aynı. ıslak bez ve kağıt havluyla biraz sildim ama geçmedi henüz...
    çok sık kullansam daha beter olacak. zaten hafta 2-3 kez çalışıyor
  • Bakalım artık bende dün akşam aldım tefal actifry 1 kg olan modelinden.282 TL ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

Bakalım artık bende dün akşam aldım tefal actifry 1 kg olan modelinden.282 TL ye aldım.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bedava almışsınız.

Ben 450.-TL'ye ilk çıktığında almıştım yanında Rowenta marka iyi bir saç kurutma makinesi hediye vermişlerdi. Parasını dibine kadar hak eden bir ürün, kullandıkça sizde göreceksiniz. Tezgahanızdan inmeyecek bir ürün.

Ancak herkes Actifry'ı patates kızartma makinesi olarak algılıyor ama kesinlikle öyle değil. Çok şey kızartabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

Bakalım artık bende dün akşam aldım tefal actifry 1 kg olan modelinden.282 TL ye aldım.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bedava almışsınız.

Ben 450.-TL'ye ilk çıktığında almıştım yanında Rowenta marka iyi bir saç kurutma makinesi hediye vermişlerdi. Parasını dibine kadar hak eden bir ürün, kullandıkça sizde göreceksiniz. Tezgahanızdan inmeyecek bir ürün.

Ancak herkes Actifry'ı patates kızartma makinesi olarak algılıyor ama kesinlikle öyle değil. Çok şey kızartabilirsiniz.

Teşekkürler.Aslında benim kuzenimde var o kullanıyor öve öve bitiremiyordu.Bende ilk zamanlarda gereksiz diye düşünmüştüm.Fazla yağın zararlarını gördükçe ve kızartmalarıda seven birisi olduğum için kızartmadanda vazgeçemeyince almaya karar verdim.Dün akşamda tesadüfen nette indirime girdiğini görünce hiç düşünmeden aldım.Yarın öbür gün gelir artık.

• Hazır patatesi tavada yağ ile kızartırken bile beğenmiyorum. Bana normal çiğ, dondurulmamış patates performansı ve biber patlıcan pişirmesi lazım. Donmuş patates beğenenlerin diğer yemekler hakkındaki yorumları beni etkilemiyor. Lezzete düşkün birisinin yorumu lazım. Eğer mağazada test edilişine denk gelirsem deneyip alacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuncay altuntoprak T kullanıcısına yanıt
    Actifry ı kullanıpta bol yağda kızartılmış biber,patlıcan kızartması lezzeti beklemek yanlış olur. Tabi bu kişilerin tercihine kalmış birşey. Sağlık önemli lezzet 2.sırada derseniz almayı düşünün. Ama ben odun ateşinde kızartılmış biber, patlıcan lezzeti almak istiyorum derseniz yanlış yerdesiniz zaten. Başta da dediğim gibi tabi bu kişilerin tercihine kalmış. Ben actifry da biber,havuç,patates kızartıyorum çok da lezzetli oluyor bize göre, normalde de kızartma ağır geliyordu bu şekilde ise yiyebiliyoruz. Gayet de memnunuz. Sağlıklı kızartmanın dışında ev kokmuyor, yağ sağa sola sıçramıyor.
    Benim yorumumu dikkate de almayabilirsiniz dondurulmuş patates de yapıyorum çünkü, gayet de lezzetli oluyor :)
  • Balık pişiren var mı? Tarif kitabında hamsi fln yapmışlar. Tellerin temizliği fln nasıl zor mu? Paslanma fln oluyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.