Şimdi Ara

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
13
Favori
55.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yatay monte ettim ama vana üstünde belirtilen akış yönü aksine onu sormuştum aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hutaha kullanıcısına yanıt
    termostatik vana gövdesinin üstündeki OK (yön) işareti radyatöre doğru olacak

** AİRFEL DİGİFEL PREMİX ** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Ekim 2019; 17:35:17 >
  • kolay gelsin hangi oda termostat öneriyorsunuz bu kombiye
  • mujdat7146 M kullanıcısına yanıt
    oda termostatı çok derin bir konu seçenek çok fazla kablolu-kablosuz programlı-programsız akıllı oda termostatları mevcut
    öncelikle sizin ihtiyacınız nedir oda termostatı konusuna da sorabilirsiniz bende 3-5 oda termostatı öneririm ama sizin ihtiyaçlarınız nedir isteğiniz bütçeniz nedir bilmemiz lazım,sonuçta airfel digifel premix'e kuru kontak her aç kapa yani on-off oda termostatı uyumludur
    https://forum.donanimhaber.com/oda-termostati-secimi--68008791-252
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim fatura olayının minimum seviyeye getirmek yani on -off işimi görücektir ama tabi kaliteli olması gerekli limit 500tl kadar kablosuz ve ısı algılama sensörü iyi olması gerekli. aradığım özellikler bunlar.
  • mujdat7146 M kullanıcısına yanıt
    dövizden dolayı fiyatlar çok arttı yazdığınız bütçeye göre fazla bir seçenek yok
    bulabilirseniz danfoss tp 5001 rf öneririm kaliteli bir oda termostatı https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-danfoss-tp5001-rf-programlanabilir-kablosuz-dijital-fiyati,99848638.htmlhttp://odatermostati.org/danfoss-oda-termostati.html

alternatif olarak intherm mrl 300 rf,general ht 300 set,ECA ERT-176-RF kablosuz oda termostatı

• Merhaba arkadaşlar Airfel digifel premix yoğuşmalı kombiye baymak idee termostat olur mu. Elimde mevcut yenisini almayayim diyorum . Kablolu programsız olandan.

• satrobali S kullanıcısına yanıt
    uyumlu olacağını sanmıyorum

• Airfel Digifel Premix 30 Kw , 2018 Aralık ayında aldığım kombidir kendisi , Honeywell y87rf2008(modülasyonlu kablosuz) o.t. ile sorunsuz çalıştı.

@disintegration üstadın buradaki tavsiyelerinden yola çıkarak dış hava sensörü olarak,Siemens QAC34 aldım taktım , ama parametre ayarı yapılıyormuş onun içinden çıkamadım.

Ayrıca

Airfel Digifel Premix kombilerde 5 yıllık garanti , 2019 ocak ve sonrası için geçerli dendi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 31 Ekim 2019; 22:13:51 >
    parametre ayarı lazım bunu bölgenizdeki airfel/daikin yetkili servislerinden öğrenebilirsiniz,onlar bilmiyorsa ilinizdeki daikin/airfel servis müdürü bilir o da bilmiyorsa sakarya'daki daikin/airfel kombi fabrikasını arayıp öğrenebilirsiniz onlar kesin bilir
    bir de parametre ayarı her ilin iklimine göre ayarlanması lazım bunu da sormayı unutmayın dış hava sensörü ona göre belirli sıcaklık dilimlerinde çalışacak

• Daikin VZ ve Airfel Digifel Premix aynı altyapıda kurulmuş komponentleri aynı olan kombilerdir
    24kW 30kW 38kW gibi birebir aynı kapasite seçenekleri, minimum ısıl güç , modülasyon aralığı,cold burner door teknolojisi & sıcak su kullanım gücü ve içparçalarının görünümü nerdeyse aynıdır
    .

https://www.daikin.com.tr/Dokumanlar/Daikin-Premix-VZ-Yogusmali-Kombi.pdf

http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Digifel-Premix-Yogusmali-Kombiler.pdf

Arada 1000 TL fiyat farkı neyin nesi hocam marka farkimi sizce?

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    1000-1500lira marka farkı & hava parası
    😯😯😯😳

• Daikin kombide parametrelerine müdahale edilebiliyor sanırım Airfel ile başaramadım.

Doğaçlama(herhangi bir parametreyi değiştiremeden) 30 kw airfel Kombi,Ntc sensörü,honeywell o.t. bağladım.Kazan sıcaklığını kombi üstünden 60 dereceye sabitledim,termostatı 23 dereceye ayarladım NTC gece ort. sıcaklığı 10 derece.

Kombiyi, dün gece 12 saat denedim, ev 180 metrekare 5 odalı güney batı kuzey 3 cepheli son kat dubleks daire ,14 metre civarı petek var, çatı ve dışı mantolamalı.

Sonuç; 12 saatte 3 metreküp gaz harcadım ama honeywell o.t biraz geç mi tepki veriyor onu çözemedim.

Kombi servisi bir şey bilmiyor,doğaçlama buradan öğrendiklerimle yapabildiğim bu kadar.

Bugün gündüz kombi hiç çalışmadı ya da çok az çalıştı , NTC 22 dereceyi gösteriyordu baktığımda,

Birazda sıcaklık konforunu iyileştirebilsem çok güzel olacak.

Peteklerim aliminyum petek 4.5 cm kalınlığı var döküm peteklerin 3 te 1 i inceliğinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 5 Kasım 2019; 2:14:26 >

60c kazan sıcaklığı fazla, servis bilmiyorsa müşteri hizmetlerini arayın onlar fabrikadan bir ürün mühendisine yönlendirirler. tercih sizin
  • ayarladığım 60 maksimum sanırım ara sıra A0 A1 A2 A3 A4 A5 değerlerini kontrol ediyorum kazan maksimum 44 oluyor 60 değerinin bir anlamı yok sanki.

• airfel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha Centauri -- 6 Kasım 2019; 15:40:22 >
  • STRAFOR İLE KOMBİ DOLABI YALITIMI

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.