Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
25
Favori
119.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oznk40

Hocam işinin ehli biri olduğunuza ve ahlaki değerleri gözeterek iş yaptığınıza inanıyorum. Fakat aldığım duyumlar varki, bu işte türlü türlü pislikte dönmüyor değil, muhakkak bilginiz vardır.

Bu hava yastığı işi yapan bazı ustalar (usta müsveddesi diyebiliyorum sadece), patlayan hava yastığını dikip yerine monte ediyorlarmış. Direnç falanda bağlayarak lamba yanmasını önlüyorlar sanırım. Özellikle pert/kazalı araçları alıp kabaca tamir edip satarak para kazanmaya çalışanlar kullanıyor bu yöntemi. Aracın yeni sahibi tabiki olanlardan bihaber.

İnsan şu ortamda 2.el araba almaya korkuyor.

Hocam merhabalar. Her işte olduğu gibi bu işte de üçkağıt ve dolandırıcılık yolları var.
    Hava yastığı yerine direnç atarak , alıcının hayatını tehlikeye atan bir çok insan var.

Ama ailesi, şerefi, namusu , haysiyeti ve içinde birazcık insanlık olan insanlar girmiyorlar.
    Ben burada bu işi ilk açtığımda her gelen galerici aşağı yukarı sizin dediğiniz şekilde teklifler yapıyorlardı, hala teklif yapan var.
    Km düşürmek için teklif yapan var. Ama ne ben burada, ne de Abilerim Adana'da bugüne kadar bu dolandırıcıların ekmeğine yağ sürerek insan hayatına kastetmedik. Az önce yazdığım gibi, haysiyeti olan vicdanı olan insan zaten 3 kuruş için insan hayatına kastetmez. Ama kast eden gerçekten çok fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

yeriniz nerde? airbag için bakım yaptırmak istiyorum lamba sönmüyor direksiyon ve göğüs airbag uyarısı veriyor araç perdeler sağlam heralde.

Hocam özür dilerim mesajınızı şimdi görebildim.

Adana, Mersin, Malatya ve Adıyaman'da yerlerimiz var. İstanbul'da da önereceğim yerler var. Neresi size uyar
  • Ben bir soru sormak istiyorum
    D2 kasa doblo aracım var. Fotoğraftaki gibi bir iz oluştu direksiyonda, daha önceden yoktu sanki. Nedeni ne olabilir.
    Airbag ile ilgili bir sıkıntı olması kafamı kurcalıyor.

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Resim alıntıdır, bendeki de aynen böyle, hatta iz çok daha belirgin.
    Teşekkür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol börek

Ben bir soru sormak istiyorum
    D2 kasa doblo aracım var. Fotoğraftaki gibi bir iz oluştu direksiyonda, daha önceden yoktu sanki. Nedeni ne olabilir.
    Airbag ile ilgili bir sıkıntı olması kafamı kurcalıyor.

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Resim alıntıdır, bendeki de aynen böyle, hatta iz çok daha belirgin.
    Teşekkür.

O izlerin olduğu yerde airbag var. Kornaya basa basa zamanla belirginleşmesi normal hocam. Baskı yedikçe sıkışan noktalardaki yerlerin izi çıkar.

• Hocam bugün Malatyadaki yerinizdeydim. Emniyet kemerinde temazsızlık olan puntoydu aracım ordaki usta arayıp sordu hatta size

Arabayı bugün yaptırıp birde burda görünce baya tesadüf oldu bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor I -- 8 Temmuz 2016; 16:42:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

Hocam bugün Malatyadaki yerinizdeydim. Emniyet kemerinde temazsızlık olan puntoydu aracım ordaki usta arayıp sordu hatta size

Arabayı bugün yaptırıp birde burda görünce baya tesadüf oldu bana

Evet hocam haberim oldu :) İşiniz görüldüyse ne mutlu bana
  • Hocam 2013 Pejo 208 direksiyon ve torpido airbagi orjinale en yakın ne kadara mâl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeblood6 -- 21 Ağustos 2016; 11:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeblood6

Hocam 2013 Pejo 208 direksiyon ve torpido airbagi orjinale en yakın ne kadara mâl olur?

Merhaba hocam.

1000 lira olur hocam.

Emniyet kemeri tamiri ve beyin kodlama işlemi dahil.
  • Bir sorum daha var hocam, açık airbag'in ne zaman açıldığını öğrenme imkanımız var mı? Soruyu @Du Hast'a da soruyorum kendisi de elektronik olarak bunun mümkün olup olmadığını anlatabilir belki?

Kaza yapıp airbag açmış aracın, ne zaman kaza yaptığını airbag beyninden öğrenme şansımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeblood6

Bir sorum daha var hocam, açık airbag'in ne zaman açıldığını öğrenme imkanımız var mı? Soruyu @Du Hast'a da soruyorum kendisi de elektronik olarak bunun mümkün olup olmadığını anlatabilir belki?

Kaza yapıp airbag açmış aracın, ne zaman kaza yaptığını airbag beyninden öğrenme şansımız var mı?

Hocam beyin kodladığımız zaman kaza adresini ve arızalarını siliyoruz.

Ama beyindeki o sildiğimiz yerlerin okumasını bilmiyorum. O kodların başka bir anlamı varsa bilemem. Ama biz ezbere belirli yerleri silerek kodluyoruz.
    Bakıp anlayan görmedim daha :)
  • Hocam merhaba,

Uygun fiyatlı olması nedeniyle, hafif hasarlı bir araç alıp tamir ettirip kullanmayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalarda gördüm ki hafif kaput yamulması tampon çatlaması gibi basit kazalarda bile araçların hem sürücü hem yolcu Airbaginin açık olduğunu görüyorum. Bu kadar hafif çarpışmalarda bile Airbag lar açılıyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morenno

Hocam merhaba,

Uygun fiyatlı olması nedeniyle, hafif hasarlı bir araç alıp tamir ettirip kullanmayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalarda gördüm ki hafif kaput yamulması tampon çatlaması gibi basit kazalarda bile araçların hem sürücü hem yolcu Airbaginin açık olduğunu görüyorum. Bu kadar hafif çarpışmalarda bile Airbag lar açılıyormu?

Merhabar.
    Hocam, kazanin siddedit onemli ama bir de darbeyi alan kısım cok onemli.
    Darbe sensorleri var airbagleri kaza aninda tetikleyen. Tam oradan darbe aldigi takdirde airbagler patlar.
    Mesela tuhaf bir sey anlatayim.
    2 hafta once Opel Corsa C geldi. Tavan airbagi patlamisti.
    Patlama nedeni: Arabadan sevgilisi inerken kapiyi sert bir sekilde kapatiyor ve tavan airbagi patliyor. Surucu tarafi acmiyor. Sadece yolcu tarafi.
    Corsa C'de tavan airbag darbe sensörü tam o noktalarda ve kapi kapanmasini kaza algilayarak patlatiyor airbagleri

• Cevap için teşekkürlerler. Demek ki darbenin çok şiddetli olması gerekmiyor Airbag lafın açılması için

• Slmlar airbag ışığı sürekli yanıyordu adanada sadtek elektronike gittim fakat yapamadılar ve yapamadıkları gibi göstergedeki vites konum ışıkları ve bazı uyarı ışıklarıda söndü şuanda airbag ışığı hiç yanmıyor kontak açılınca falan hiç yanmıyor,sizin adanadaki yeriniz neresi acaba gitsek sorunu çözebilirler mi araç honda crv

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigit81

Slmlar airbag ışığı sürekli yanıyordu adanada sadtek elektronike gittim fakat yapamadılar ve yapamadıkları gibi göstergedeki vites konum ışıkları ve bazı uyarı ışıklarıda söndü şuanda airbag ışığı hiç yanmıyor kontak açılınca falan hiç yanmıyor,sizin adanadaki yeriniz neresi acaba gitsek sorunu çözebilirler mi araç honda crv

Merhabalar.

Sadık Ustanın iş yerinden bahsediyorsunuz sanırım. Sadık Usta Adana'nın en köklü iş yerlerinden biri olmasıyla beraber işi oto elektriktir. Airbag konusunda bundan 15 sene önce olduğu noktada duruyor. Hiç ilerlemedi. Çok iyi insandır ama sizin bu anlattıklarınız doğruysa büyük bir sahtekarlık söz konusu.

Airbag ışığının hiç yanmıyor olması , o uyarıyı tamamen iptal etmesi anlamına geliyor.

Bu şekilde muayenedeki personeli, Arabayı satarken karşıdaki müşteriyi airbag bozuk değil diye kandırabilir, olası bir kazada o insanın ölmesine ya da ağır yaralanmasına neden olabilirsiniz.

Bunu yapan kişiler ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorlar kaza sonrası şikayet durumunda.

Adana'daki iş yerimizin adresi ;

Yeşiloba Mah (Sanayi sitesi) 46011 sokak, no 24, 01100

Tarif edeyim, Adana otogarından Mersin istikametine doğru giderken üst geçitten METRO MARKET istikametine doğru gideceksiniz. Metro'yu 300 metre geçince yolun sol tarafında LASTİK PARK var. Onun yanındaki sokaktan girince 200 metre ileride göreceksiniz.
    İş yerimizin Adı ; İSTANBUL AİRBAG
    Görüşeceğiniz Kişi ; Bekir ya da Abdullah Atlıhan. İkisi de abim. Adresi bulamama durumunda ; 0532 511 66 23 numaralı telefondan Bekir Abimi arayarak tam adresi alabilirsiniz.
    Kardeşiniz Abdurrahman'ın yönlendirmesiyle geliyorum demeniz yeterli.

Geçmiş olsun. İyi Günler.

• Usta teşekkür ederim fakat burada bir elektrik ustası da baktı arabaya airbag beyni ve göstergeye program atılmış hiçbir şekilde giremiyorum mudahale edilemiyor dedi valla arabadan soğudum durum bu şekilde yani yinede çözeriz diyorsanız haftasonu gideyim iş yerinize

• quote:

Usta teşekkür ederim fakat burada bir elektrik ustası da baktı arabaya airbag beyni ve göstergeye program atılmış hiçbir şekilde giremiyorum mudahale edilemiyor dedi valla arabadan soğudum durum bu şekilde yani yinede çözeriz diyorsanız haftasonu gideyim iş yerinize

Eger beyin yerinde duruyorsa cozulur mutlaka.
    Bizim is yerlerimiz sadece Airbag uzerine. Sadik usta ve bazilari oto elektrik ve airbag bir arada yapmaya calisiyorlar.
    Bizim is yerimizde airbag ile ilgili çozulmeyen sorun olmadi bugune kadar çok şükür

• Bekir ustayla görüştüm işin içinde göstergedeki olduğu için uzun zaman gerektiğini ve bunun için uğraşamayacaklarını söyledi elinde benim araca uyan airbag beynide yokmuş,başka bir ustanın telefonunu verdi o da servise git dedi (: yinede ilginiz için teşekkü ederim arabadan iyice soğudum tamir ettirip satayım diyorum ama sorunu bir türlü çözemeyecegiz galiba

• quote:

Bekir ustayla görüştüm işin içinde göstergedeki olduğu için uzun zaman gerektiğini ve bunun için uğraşamayacaklarını söyledi elinde benim araca uyan airbag beynide yokmuş,başka bir ustanın telefonunu verdi o da servise git dedi (: yinede ilginiz için teşekkü ederim arabadan iyice soğudum tamir ettirip satayım diyorum ama sorunu bir türlü çözemeyecegiz galiba

Keske oradayken beni aratsaydiniz.
    Az önce konustum abimle bu konu ile ilgili.
    Km saatinizi bozmuslar. Ve beyin gerekiyormus.

Siz benden haber bekleyin. Arabaniza uygun beyin ayarlamaya calisacak P.tesi Sali gunu. Beyin halloldugunda size haber verecegim.

Gittiginiz zaman km saatindeki airbag isigini ve airbagleri aktif duruma getirecekler.

Arabanizdan sogumaniza gerek yok. Ufak bir sorun ve halledecegiz.
    Benden haber bekleyin.

Iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degisim Zamanı -- 8 Ekim 2016; 23:45:04 >

• İlgin için çok teşekkürler dostum haber bekliyorum halledilir inşallah

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.