Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
453
Cevap
25
Favori
119.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Atlihans

Emniyet kemerinin kilidini açıyoruz. İlk kazada kilitli kalıyor ama biz yaptıktan sonra kaza anında ani ileri gitmelerde kilitler ama kilidi hemen bırakır. Yeni bir kemer takmak daha sağlıklı ama maalesef fiyattan kaçıp sadece o fiyat anını düşündüklerinden değiştirmeyi tercih etmiyorlar

Peki kaç para ki bu fişek diye tabir edilen şey ? sonuçta kaza anında en büyük yardımcı emniyet kemeri, her noktası önemli bana göre...
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    200 tl den başlıyor. Marka ve modele göre değişiyor ve servisten temin ediliyor. Kaza anında öne doğru ani öne gitmelerde bizim yaptığımız kemerlerde işe yarıyor. Ama yenisini takmak daha sağlıklıdır.
  • Aairbag ışığını bir türlü söndüremedik.cihaza bağlandığında emniyet kemer gergisi arızalı olduğu belirtiliyor.aracın airbagleri değişmiş.ustalardan bazıları beynin düzgün toplanmadığın,bazıları emniyet kemer gergisinin değişmesi gerektiğini söylüyor.Airbag modülü hassas olduğu için bu işi yapmaya yanaşmıyorlar bir de.ışığı söndürmek için kesin çözüm nedir?
  • noyedi N kullanıcısına yanıt
    Hangi şehirdesiniz ? Ve aracınızın markası ne ?
  • quote:

Katı dan kastınız nedir? Tam açıklarsanız tüp içindeki madde ile ilgili bilgimin yanlış olduğunu kabul ederim?

Airbag bildigin minik bir bombadir.gaz filan degildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Katı dan kastınız nedir? Tam açıklarsanız tüp içindeki madde ile ilgili bilgimin yanlış olduğunu kabul ederim?

tup icinde olan madde NaN3. toz seklinde bulunuyor.reaksiyon sonucu olusan azot gazi (N2) airbagi sisirmektedir.
    2NaN3-->Na + 3N2(g)

airbag patladiktan sonra olusan toz bulutunun reaksiyonlarla ilgisi yoktur.olusan toz talk pudrasidir.uretimden itibaren pudra airbagin icinde durur. airbagi korur , yapismasini engeller ve kaza aninda duZgun acilmasini saglar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiyok -- 21 Nisan 2015; 14:01:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kiyok K kullanıcısına yanıt
    Bakın azot gazı demişsiniz. Ben ne gazı olduğunu bilimsel olarak açıklamıyorum zaten. Genel olarak yapılan işi ve sağlamlığını , hangi durumda patlayacağını teknik olarak açıklıyorum. Burada gaza takılmak pek de mantıklı gelmedi bana.
  • Bombanın içinde ne var peki ?
  • quote:

Hangi şehirdesiniz ? Ve aracınızın markası ne ?

manisadayım.araç 2007 fiesta tdci. dediğim gibi manisada bu sorunu çözebilen usta çıkmadı şimdiye kadar.
  • noyedi N kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemerine giden iki kablo var. Bi tanesi emniyet kemeri ışığıdır. Diğeri tokanın altındaki fişeğe giden kablodur. Fişeğe giden kabloyu kesip oraya direnç atacaklar ve arızayı bilgisayardan silecekler. Sorun ortadan kalkacaktır.
  • teşekkür ederim cevap için hocam
  • Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Hocam bizim arabanın airbag'inde resimde görüldüğü gibi düm düz bir çizgi var sizce bu airbagin kullanım ömrü bitmiş midir değişmesi gerekir mi?2001 symbol airbag fiyatı nedir?

Muayenede yanlış hatırlamıyorsam airbag üzerinde deforme diye hafif kusur yazmışlardı
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu airbag kaplanmış. Daha önce patlamış ve kaplamışlar.
    Orjinal airbag fiyatı 400 lira.
    Airbag sağlamsa ve tek sorun o dışarıdan görünen kapağıysa 200 lira sadece kapak.

Airbag ışığı yanıyor mu peki ?

ilk kontağı açtığınızda yanıp sönme ya da hiç yanmama var mı ?
  • quote:

Hocam bu airbag kaplanmış. Daha önce patlamış ve kaplamışlar.
    Orjinal airbag fiyatı 400 lira.
    Airbag sağlamsa ve tek sorun o dışarıdan görünen kapağıysa 200 lira sadece kapak.

Airbag ışığı yanıyor mu peki ?

ilk kontağı açtığınızda yanıp sönme ya da hiç yanmama var mı ?

Yok hocam ışık yakma vb. yok ortada ki renault logosunda yırtık var ve arkada ki airbag görünüyor sağlam deformeler kaplamadan ziyade kullanmadan olabilir mi?
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam bu kaplanmış. Deforme olmamış. Daha önce deforme olup kaplandıysa bilemem ama sanırım patlamış ve kaplanmış. İzler onu gösteriyor. Acemice bir kaplama olmuş maalesef
  • İçinde ki tozdur gazdır sıvıdır çok önemli değil. En azından son kullanıcının işine yaramaz. Bir kez airbag hayatımı kurtardı dönüpte gaz mı lan bu demedim.

Arkadaş bir parça yardım bir parça ticari amaçla konu açmış keza yararlı bilgiler de vermiş. Nedendir bir acığını yakalamaya çalışmak. Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Bilgiler için teşekkür ederim. Yararlı bir konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yararlı bilgiler için teşekkürler, benim bir sorum vardı ,
    Önden darbe alan ve airbag patlayan bir araçın sensörleri de değiştirilmesi gerekiyor herhalde, bu sensörler pahalı mı , takılan
    sensörlerin çalışıp çalışmadığı nasıl test edilebilir
  • BayBaba kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam sensörler değişmiyor. Sensörlerin bozulma ihtimali 1000 de 1 dir.
    Oldu da bozuldu, o zaman ya çıkmacılardan ya da servisten temin edebilirsiniz. Sensör fiyatı hakkında fazla bilgim yok ama pahalı olmadığını biliyorum
  • güzel konu airbag"ların bazen açılmadığını duyuyoruz falan markanın v.s diye..bunun sebebi sadece emniyet kemeri mi..
  • tttnet.net kullanıcısına yanıt
    Çok nadir görülen bir olay şiddetli bir kazada airbaglerin açılmaması.
    Bunun iki nedeni olabilir.

1- Fabrika hatası
    2- Daha önce patlamıştır ve onaralım derken sahtekarlık yapıp airbag tüplerinin yerlerine direnç atmışlardır.
    Bu iki durum dışında airbaglerin açmama ihtimali yok.
    Çünkü airbagler çalışmadığı durumda ışık uyarı sistemiyle sürücüyü uyarır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.