Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
453
Cevap
25
Favori
119.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ve alt karter koruma panelinde biraz yamukluk tespit edildi ordan darbe almış gibi araç hakkında bu zamandır tüm öğrenebildiklerim bunlar
  • Hocam merhaba 2008 model honda civic tavan ve sol koltuktaki airbag acildi toplamda kac tane bilmiyorum.Ankaradayim onere bilecegin neresi var tavan dösemesi dahil kabataslak ne kadara maal olur acaba teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra H 2012 A16XER aracımız ön sağ kapı tarafından hafif bir vuruk yedi. Ön sağ yolcu koltuk Airbagi (şişmeden) patladı yani kapak açıldı dışarı çıktı.

Elm327 ile baktığımda herhangi bir arıza kodu yok.
    Ancak Tavan orta lambası ve Bagaj lambası sürekli yanık kaldı, ampullerini sökmek zorunda kaldık.
    Şu anda emniyet kemerleri çalışır vaziyette ama, Kilitleme yapar mı emin değilim. . Araç da çalışıyor.
    Artık, airbag ışığı hep yanık durumda..

Diğer önemli bir sorun ise kontak açılınca veya motor çalışınca 4lü flaşör hemen çalışıyor. Ancak, Üst üste 2 defa basınca kapatılabiliyor.

Benim kanaatim, airbag patladığı için bir çeşit uyarı veriyor olabilir.
    Araç sıfır km den beri bizde daha önce hiç bir airbag patlamadı ve uyarı vs. sorunu yaşanmadı.

Sorum şu;
    - Ne yapmak gerekir?
    - Tech 2 ile airbag programına girip patlak olan ön yolcu koltuğu airbagi devre dışı bırakılabilir mi?
    - Direnç atmak veya başka yapılması gereken bir şey var mı? Varsa nereye direnç konacak?
    - Bu araçta Airbag beyni ayrı mı?
    - Darbe sensörü var mı? Ne yapılmalı?

Airbagi tamir ettirmek veya yenilemek gibi pahalı bir çözüm şu sıralarda ne yazık ki bütçemize uymuyor.

Bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 19 Mayıs 2019; 18:53:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

Astra H 2012 A16XER aracımız ön sağ kapı tarafından hafif bir vuruk yedi. Ön sağ yolcu koltuk Airbagi (şişmeden) patladı yani kapak açıldı dışarı çıktı.

Elm327 ile baktığımda herhangi bir arıza kodu yok.
    Ancak Tavan orta lambası ve Bagaj lambası sürekli yanık kaldı, ampullerini sökmek zorunda kaldık.
    Şu anda emniyet kemerleri çalışır vaziyette ama, Kilitleme yapar mı emin değilim. . Araç da çalışıyor.
    Artık, airbag ışığı hep yanık durumda..

Diğer önemli bir sorun ise kontak açılınca veya motor çalışınca 4lü flaşör hemen çalışıyor. Ancak, Üst üste 2 defa basınca kapatılabiliyor.

Benim kanaatim, airbag patladığı için bir çeşit uyarı veriyor olabilir.
    Araç sıfır km den beri bizde daha önce hiç bir airbag patlamadı ve uyarı vs. sorunu yaşanmadı.

Sorum şu;
    - Ne yapmak gerekir?
    - Tech 2 ile airbag programına girip patlak olan ön yolcu koltuğu airbagi devre dışı bırakılabilir mi?
    - Direnç atmak veya başka yapılması gereken bir şey var mı? Varsa nereye direnç konacak?
    - Bu araçta Airbag beyni ayrı mı?
    - Darbe sensörü var mı? Ne yapılmalı?

Airbagi tamir ettirmek veya yenilemek gibi pahalı bir çözüm şu sıralarda ne yazık ki bütçemize uymuyor.

Bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar.
    Sorununuzun çözümü basit, maliyeti düşük.
    Patlayan airbag değiştirilip airbag beyni kodlanmalı.
    Direnç işlerine bulaşmamanızı tavsiye ederim. Çünkü suç.
    Hangi şehirde olduğunuzu dm yoluyla belirtin ona göre yardımcı olayım.

• İzmir..
  • Ustam İstanbuldayım. Burda yeriniz var mı veya Bana yardımcı olabilecek önerebileceğiniz bir yer var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsmail Sıtkı FYANH

Ustam İstanbuldayım. Burda yeriniz var mı veya Bana yardımcı olabilecek önerebileceğiniz bir yer var mı?
    Var hocam. Seyrantepe'de yerimiz var. Size yakın mı orası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

İzmir..
    Design airbag vardı. Daha önce ilaç alışverişi yaptığım bir arkadaştı. İsmi Oğuz.
    Probleminiz çok basit. Giderseniz yardımcı olacaktır.
  • Airbag maksimum kaç kilometre hıza kadar yapılan kazalarda hayat kurtarır? Mesela 160'la duvara çarpan veya 140'la tıra arkadan gireni kurtarabilir mi?

• 2011 Ford Fiesta durup dururken airbag ışığı yandı. Arada sırada yanıp sönüyor. Hata kodu bu sanırım emniyet kemeriyle alakalı. Sizce masraf ne olur basit bir şey midir?
    Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: degerli43

2011 Ford Fiesta durup dururken airbag ışığı yandı. Arada sırada yanıp sönüyor. Hata kodu bu sanırım emniyet kemeriyle alakalı. Sizce masraf ne olur basit bir şey midir?
    koltuk altında ki soketleri kontol edin hızlı bir şekilde koltugu ileri geri yaptıysanız zarar verebiliyorsunuz

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Az önce bindim arabaya sönmüş. Orta döşemenin içinde bir yerde bir kablo vardı ucu boşta acaba orada direnç mi vardı sizce? Oraları kurcaladiktan sonra yanıp sönmeye basladi. Araba kazalı önceden. Direnç atmış olabilirler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: degerli43

Az önce bindim arabaya sönmüş. Orta döşemenin içinde bir yerde bir kablo vardı ucu boşta acaba orada direnç mi vardı sizce? Oraları kurcaladiktan sonra yanıp sönmeye basladi. Araba kazalı önceden. Direnç atmış olabilirler mi
    araba eğer airbag açtıysa kemerler çekmiştir. maliyetli bir işlem oldugu için kemerlere direnç atıyorlar. sizde oynarken direnci yerinden cıkarmıssınızdır.
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Arka kapılara hoparlör çekerken arkadaş fark etmişti bu dirençler neymiş falan diye sormuştu. Onunla tekrar kontrol edelim madem yapacak bir şey yok :( teşekkür ederim yardım için

• İyi günler ustam. 2017 model vitara araç aldım kazalı olarak. Araç sağ önden hasarlı. Aracı hasarlı oto alım-satım yapan bir galeriden aldım. Aracın şöför yolcu airbagleri açılmış ve galeri tarafından yapılmış amaç kosmetik olarak iyi görünsün ve müşteri çeksin diye sanırım. Ama emniyet kemerleri kilitlenmiş hiç oynamıyor bile. Aracın airbag ışığıda yanıyor. Edirne de yaşıyorum. burda airbag tamiri yapan usta yok birkaç usta ile görüştüm durumu anlattım. emniyet kemerlerini ve airbag beynini söküp bize gönderin dedilen 500 tl ye yapalım dediler. sizce sorun çözülür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnanAlp

İyi günler ustam. 2017 model vitara araç aldım kazalı olarak. Araç sağ önden hasarlı. Aracı hasarlı oto alım-satım yapan bir galeriden aldım. Aracın şöför yolcu airbagleri açılmış ve galeri tarafından yapılmış amaç kosmetik olarak iyi görünsün ve müşteri çeksin diye sanırım. Ama emniyet kemerleri kilitlenmiş hiç oynamıyor bile. Aracın airbag ışığıda yanıyor. Edirne de yaşıyorum. burda airbag tamiri yapan usta yok birkaç usta ile görüştüm durumu anlattım. emniyet kemerlerini ve airbag beynini söküp bize gönderin dedilen 500 tl ye yapalım dediler. sizce sorun çözülür mü?
    Merhaba.
    Özür diliyorum. Şimdi fark ettim mesajı. İşinizi hallettiniz mi?

• Reis sana nasıl ulaşabilirim adanadayım airbag ışığı sorunum var

• dm yoluyla cevap yazdım hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Degisim Zamanı

dm yoluyla cevap yazdım hocam
    Hocam Merhaba. Elimde Renault Latitude 2012 model var. Sürücü emniyet kemerini takmadığı zaman hareket halindeyken hem ışıklı hem sesli uyarı veriyor. Ancak yolcu emniyet kemeri takmadığında herhangi bir uyarı vermiyor. Oysaki 2012 model fluencelerde her ikisi için uyarı veriyor. Acaba bir sıkıntı mı var?

Araç yol bilgisayarında airbag hatası vermiyor, ilk çalıştırıldığında airbag göstergesi yanıp daha sonra sönüyor. Yani sürücü koltuğuna uyarı vermemesi dışında herhangi bir problem gözükmüyor.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kataruna

Hocam Merhaba. Elimde Renault Latitude 2012 model var. Sürücü emniyet kemerini takmadığı zaman hareket halindeyken hem ışıklı hem sesli uyarı veriyor. Ancak yolcu emniyet kemeri takmadığında herhangi bir uyarı vermiyor. Oysaki 2012 model fluencelerde her ikisi için uyarı veriyor. Acaba bir sıkıntı mı var?

Araç yol bilgisayarında airbag hatası vermiyor, ilk çalıştırıldığında airbag göstergesi yanıp daha sonra sönüyor. Yani sürücü koltuğuna uyarı vermemesi dışında herhangi bir problem gözükmüyor.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Geç döndüğüm için özür dilerim.

Sorun şu hocam, yolcu tarafında zamanında bir arıza vermiş ve alttan emniyet kemeri bağlantılarını düz bağlantı yapmışlar. Bu şekilde kemer takılı olsa da olmasa da bir uyarı almazsınız.

Emniyet kemerinin tokasını değiştirip bağlantıları düzgün yaptırdığınız taktirde o sorun ortadan kalkacaktır.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.