Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
454
Cevap
25
Favori
119.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xenith35

citroen nemo aracımda yolcu kısmında airbag için yer ayrılmış olmasına rağmen airbag takılmamış bu gibi durumlarda sonradan airbag taktırabiliyor muyuz?

Merhabalar.
    Sonradan takılabilir ama maliyeti çok yüksek olur normal airbaglere göre.

Çünkü beyin değişmesi gerekir. Airbag beyni
    Sonra o beyinden tesisat çekmek gerekir yolcu tarafına.
    Ve yolcu tarafındaki airbagi tetiklemesi için bir darbe sensörü tesisatı ve darbe sensörü gerekir.

Bu durum normalden pahalıya patlar.

Ortalama bir fiyat çıkarayım işçilik dışında.

500 lira airbag

600 lira beyin

200 lira darbe sensörü

1.300 lira işçilik fiyatı hariç bir fiyat var. Bunda asıl masraf işçiliğe gideceğinden tavsiye etmiyorum öyle bir şeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlihans

quote:

Orijinalden alıntı: xenith35

citroen nemo aracımda yolcu kısmında airbag için yer ayrılmış olmasına rağmen airbag takılmamış bu gibi durumlarda sonradan airbag taktırabiliyor muyuz?

Merhabalar.
    Sonradan takılabilir ama maliyeti çok yüksek olur normal airbaglere göre.

Çünkü beyin değişmesi gerekir. Airbag beyni
    Sonra o beyinden tesisat çekmek gerekir yolcu tarafına.
    Ve yolcu tarafındaki airbagi tetiklemesi için bir darbe sensörü tesisatı ve darbe sensörü gerekir.

Bu durum normalden pahalıya patlar.

Ortalama bir fiyat çıkarayım işçilik dışında.

500 lira airbag

600 lira beyin

200 lira darbe sensörü

1.300 lira işçilik fiyatı hariç bir fiyat var. Bunda asıl masraf işçiliğe gideceğinden tavsiye etmiyorum öyle bir şeyi.

detaylı anlatım için teşekkürler

• Atlıhan bey İzmir' de dediğiniz yerle görüştüm aracımda gerekli düzeltmeler yapıldı. Emniyet kemerlerinin dirençleri yenilendi. Direksiyondaki hava yastığı tüpleri değişmiş ,göğüslükteki çıkma marea airbag ile değiştirilmiş. Fakat göğüslüğün macunla tamir edildiğini ve tekrar patladığında yolcuya ciddi zararlar vereceğini anlatıldı. Daha sonra göğüslük için bir kaç yerden fiyat aldık orjinale 3000 tl çıkmasına da 1.600 tl fiyat verdiler(parça fiyatı). Çıkmayıda eziklerinen dolayı beğenmedim aramadayız. Göğüslüğü kesin değiştirmem gerekir mi? Zaten söylediklerine göre daha önceden bir kez daha göğüslük değişmiş ne yapmamı önerirsiniz? (Araç 2009 Focus)

Bilmeyenler için daha önce Atılhan beye pm atmıştım epey yardımcı olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal8

Atlıhan bey İzmir' de dediğiniz yerle görüştüm aracımda gerekli düzeltmeler yapıldı. Emniyet kemerlerinin dirençleri yenilendi. Direksiyondaki hava yastığı tüpleri değişmiş ,göğüslükteki çıkma marea airbag ile değiştirilmiş. Fakat göğüslüğün macunla tamir edildiğini ve tekrar patladığında yolcuya ciddi zararlar vereceğini anlatıldı. Daha sonra göğüslük için bir kaç yerden fiyat aldık orjinale 3000 tl çıkmasına da 1.600 tl fiyat verdiler(parça fiyatı). Çıkmayıda eziklerinen dolayı beğenmedim aramadayız. Göğüslüğü kesin değiştirmem gerekir mi? Zaten söylediklerine göre daha önceden bir kez daha göğüslük değişmiş ne yapmamı önerirsiniz? (Araç 2009 Focus)

Bilmeyenler için daha önce Atılhan beye pm atmıştım epey yardımcı olmuştu.

Merhabalar.

Göğüs'ün onarımı yapıldığı sırada şimdi kullandığımız yumuşak malzeme yoktu piyasada.
    Bu durumun yolcuya zarar verdiğine şahit olmadım bugüne kadar. Çünkü patladığında yolcuya doğru değil yukarıya doğru patlıyor. Yolcuya göre patlarsa zarar verir zaten. Ama yolcuya göre patlaması mümkün değil.
    İlla göğüsteki macun sorun ise, patlak bir göğüs alınır ve o kaplanır macun yerine kullandığımız yumuşak malzeme ile.
    Size verilen fiyatlar aşırı abartılı olmuş.
    İlla içiniz rahat olsun diye o macundan kurtulmak istiyorsanız az önce yazdığım gibi, patlak bir göğüs alıp yumuşak malzeme ile kaplayıp işinizi halledelebiliriz. Bu işlemin maliyeti size 800 lira olur.

Orjinal deri, yumuşak malzeme ve yazı da orjinal olunca taktıktan sonra kesinlikle sırıtmaz ve macunun verdiği rahatsızlıkan kurtarır sizi.

Direksiyon airbag tüplerini sana özellikle söylemesine anlam veremedim. Çünkü Mercedesin airbaglerini paliolara, paliolarınkini Bmw lere takabiliyoruz.

Bizim işte aslolan can güvenliği ve işin orjinale yakın olmasıdır.
    Dışarıdan bakınca sizi rahatsız etmiyorsa yapılan iş, içinde hangi marka aracın tüpünün olduğunun hiç önemi yok. Kaza anında aynı işlevi görecektir. Bunun için masraf yapmanıza gerek yok. Sadece gögüs işini hallederseniz sorun kalmayacaktır

• İçime su serptiniz. Orjinale göre çok sırıyor evet ama bu bizim için sorun değil sonuçta airbagler patlamış bunu gizleyemeyiz. Böyle aksi bir durum olmadıkça bizim içinde, alacak kişi içinde sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.Bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İzmire geldiğiniz zaman size yemek ısmarlamak ve yüz yüze tanışmak isterim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal8

İçime su serptiniz. Orjinale göre çok sırıyor evet ama bu bizim için sorun değil sonuçta airbagler patlamış bunu gizleyemeyiz. Böyle aksi bir durum olmadıkça bizim içinde, alacak kişi içinde sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.Bu kadar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. İzmire geldiğiniz zaman size yemek ısmarlamak ve yüz yüze tanışmak isterim :)

Rica ederim hocam ne demek :) Izmir'deki Airbagcilere malzeme satisi icin gelme planim var baharda. Cayinizi icerim :) Ne zaman akliniza bir soru takilirsa cekinmeden sorabilirsiniz. Iyi forumlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler ustam.Ustam benim 2004 model palioda hava yastığı lambası aldığımdan beri yanıyor.Araçda direksiyon airbag kapağında çatlak var ama o çatlak palioların hepsinde var.Zaten açıklık olan yerde altta hava yastığı gözüküyor.Geçen gün direksiyon hava yastığını söküp baktım.Hava yastığında bir sorun gözükmüyor.İçini açmak istedim ama üzerinde bulunan dört civata laşk olduğu için açamadım.Arıza direksiyon airbag sargısında mı diye söktüm ama airbag sargısında da kopuk olan herhangi bir yer yok.Zaten korna sinyal vs çalışıyor.Airbag sigortasına baktığımda sorun göremdim.Yalnız benim araçta emniyet kemerinin takıldığı sokette kablo falan yok.Paliolarda hava yastığı emniyet kemerinden bağımsız mı?Sorun sizce neden kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 28 Ocak 2017; 16:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

İyi günler ustam.Ustam benim 2004 model palioda hava yastığı lambası aldığımdan beri yanıyor.Araçda direksiyon airbag kapağında çatlak var ama o çatlak palioların hepsinde var.Zaten açıklık olan yerde altta hava yastığı gözüküyor.Geçen gün direksiyon hava yastığını söküp baktım.Hava yastığında bir sorun gözükmüyor.İçini açmak istedim ama üzerinde bulunan dört civata laşk olduğu için açamadım.Arıza direksiyon airbag sargısında mı diye söktüm ama airbag sargısında da kopuk olan herhangi bir yer yok.Zaten korna sinyal vs çalışıyor.Airbag sigortasına baktığımda sorun göremdim.Yalnız benim araçta emniyet kemerinin takıldığı sokette kablo falan yok.Paliolarda hava yastığı emniyet kemerinden bağımsız mı?Sorun sizce neden kaynaklanıyor?

Merhaba hocam. Arıza tespit cihazına bağlayıp denediniz mi ?
    Ve Sargıyı nasıl söktünüz ? Söküp ölçtünüz mü ?

Arızanın nereden kaynaklandığını çözmek için arıza tespit cihazlarını kullanıp net sonuç almanızı tavsiye ederim.

Arıza tek airbagli paliolarda nelerden kaynaklanabileceğini yazayım kısaca.

Sargı
    Direksiyon airbagi
    Airbag sokketi
    Darbe sensörü
    Airbag beyni

Bunlardan herhangi birinden kaynaklanabilir. Bunu da teker teker sökerek anlayamayız. Çünkü kopan kablo varsa bile arıza kaydedeceğinden sönmeyebilir.

Airbag kemeri paliolarda , airbaglerden bağımsız çalışır.

• konuyu üşenmeden baştan sona okudum, çok faydalı bir konu lakin konusu sahibi en başta bildiğim kadar yardımcı olurum demesine rağmen çok bilmişler türemiş.
    hocam çok yol yaptığımdan pug 301 düşünüyorum. hasarlı araçlara bakıyorum çıtır hasarlı olup airbag açan 301 ler var. güncel fiyatlarla ön iki airbagın maliyeti toplamda aşağı yukarı ne olur. birde istanbul ikitellide (önceki mesajlarda gördüm) kime yönlendirebilirsiniz beni? burdan yada özelden yazarsanız sevinirim. bol kazançlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

konuyu üşenmeden baştan sona okudum, çok faydalı bir konu lakin konusu sahibi en başta bildiğim kadar yardımcı olurum demesine rağmen çok bilmişler türemiş.
    hocam çok yol yaptığımdan pug 301 düşünüyorum. hasarlı araçlara bakıyorum çıtır hasarlı olup airbag açan 301 ler var. güncel fiyatlarla ön iki airbagın maliyeti toplamda aşağı yukarı ne olur. birde istanbul ikitellide (önceki mesajlarda gördüm) kime yönlendirebilirsiniz beni? burdan yada özelden yazarsanız sevinirim. bol kazançlar.

Merhabalar.

Hocam 301 alirsanir gogsunun yenisini almanizi tavsiye edecegim. Cünkü plastik ve kaplamasi orjinal gibi olmayan bir torpido.

Fiyat ve onarim konusunda aldiginiz zaman yardimci olacagimdan supheniz olmasin.

Iki telli de iki tane cok iyi ustamiz var. Aldiginiz zaman tekrar irtibata gecerseniz size daha fazla yardimci olmaya calisacagim.

Konu hakkinda soyledikleriniz icin tesekkur ederim

• Çok teşekkür ederim kolay gelsin.

• Hocam selamlar
    Benim aracım 2013 leon fr,bir süredir airbag ışığım sürekli olarak yanıyor, bulunduğum şehirde (Trabzon) sanayide airbag oto elektrik vs ile uğraşan bir yere gittim, sorun algılama yazılımı ile problemin airbag beyni kaynaklı olduğu söylendi, belki ara elemanlardandır falan diye araştırmak için aracı 1 gün dükkana bıraktım, sonrasında ustamın bana dediği beynin kendinde problem olduğu, kodlamaya çalışmış ama beyin kodlanamamış izin vermemiş anladığım kadarıyla. Sonra bi tane çıkma airbag beyni bulduk aynı seri numaralı, onu taktık kodlattık ancak bu sefer de ön yolcu koltuğu emniyet kemeri ile alakalı bir uyarı verdi. yazılımla silmeyi denedik ancak beynin kendini korumaya aldığı ve silinmeye izin vermediğini söyledi. bir kaç farklı yazılım kullanan yerde denedik hepsi aynı şeyi dediler. ancak serviste online bağlantı ile bu problemin silinebileceği söylendi. aracı servise götürmek istemiyorum eğer zorunda kalmazsam. var mıdır çözümü?
    araçla bir kaç ay önce ön taraftan kaza yaptım ama sadece tampon etkilendi, ışık kazadan 2 ay sonra falan yandı, airbag açılmadı.
    Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenyali55

Hocam selamlar
    Benim aracım 2013 leon fr,bir süredir airbag ışığım sürekli olarak yanıyor, bulunduğum şehirde (Trabzon) sanayide airbag oto elektrik vs ile uğraşan bir yere gittim, sorun algılama yazılımı ile problemin airbag beyni kaynaklı olduğu söylendi, belki ara elemanlardandır falan diye araştırmak için aracı 1 gün dükkana bıraktım, sonrasında ustamın bana dediği beynin kendinde problem olduğu, kodlamaya çalışmış ama beyin kodlanamamış izin vermemiş anladığım kadarıyla. Sonra bi tane çıkma airbag beyni bulduk aynı seri numaralı, onu taktık kodlattık ancak bu sefer de ön yolcu koltuğu emniyet kemeri ile alakalı bir uyarı verdi. yazılımla silmeyi denedik ancak beynin kendini korumaya aldığı ve silinmeye izin vermediğini söyledi. bir kaç farklı yazılım kullanan yerde denedik hepsi aynı şeyi dediler. ancak serviste online bağlantı ile bu problemin silinebileceği söylendi. aracı servise götürmek istemiyorum eğer zorunda kalmazsam. var mıdır çözümü?
    araçla bir kaç ay önce ön taraftan kaza yaptım ama sadece tampon etkilendi, ışık kazadan 2 ay sonra falan yandı, airbag açılmadı.
    Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Trabzon'da Airbag ile alakalı bir firmadan haberim yok. Muhtemelen oto elektronik işleriyle uğraşan bir yandan da airbag işi yapan esnafa denk gelmişsinizdir.

Kodlamaya izin vermeme, ya da kendisini kilitleme gibi bir durum yok beyinlerde.

Arıza tespit cihazı ile arıza silinmiyorsa beyin kodlanır. Kaldı ki Leonlarda beyin arıza tespit cihazı ile kodlanır. Sökülmez yani.

Emniyet kemeri arızası verdiyse ve kaza anında emniyet kemeriniz kilitlemediyse kendisini, muhtemelen kemer ile beyin arasındaki bağlantıda sorun vardır

Emniyet kemerine direnç atmayı deneyen oldu mu ?

• Aynen dediğiniz gibi hocam daha çok oto elektrik işiyle uğraşan bir yer, yan iş olarak bakıyor. Kendi orjinal beyniyle problem direk beyinden görünüyordu, sonradan taktığımız beyinle Kemer'den uyarı vermeye başladı. Kemer yerine direnç falan uygulanmadı, sadece silmeye çalıştılar olmadı o da. Direnç olayını biliyorlar mı emin değilim hiç muhabbeti geçmedi çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenyali55

Aynen dediğiniz gibi hocam daha çok oto elektrik işiyle uğraşan bir yer, yan iş olarak bakıyor. Kendi orjinal beyniyle problem direk beyinden görünüyordu, sonradan taktığımız beyinle Kemer'den uyarı vermeye başladı. Kemer yerine direnç falan uygulanmadı, sadece silmeye çalıştılar olmadı o da. Direnç olayını biliyorlar mı emin değilim hiç muhabbeti geçmedi çünkü.

Hocam gidip islem yaptiginiz her hangi bir yerden beni ararsaniz arizayi soylemeleri durumunda yardimci olmaya calisirim.

Kemere direnc atmalari gerekiyor. Direnc ile söñuyorsa ve kemer saglam ise sokketten olma ihtimali yuksektir hocam

• merhaba ustam 2015 model bir jetta aldım direksiyon ve torpido airbegleri patlamış ben hatay dayım araç Aydin'da (henüz aracı teslim almadım) Hatay'da tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı çıkma göğüs bulabilir miyim?

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: emperorali

merhaba ustam 2015 model bir jetta aldım direksiyon ve torpido airbegleri patlamış ben hatay dayım araç Aydin'da (henüz aracı teslim almadım) Hatay'da tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı çıkma göğüs bulabilir miyim?

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Merhabalar. Hocam Hatay'da maalesef önereceğim yer yok.

Kargo yoluyla size yardımcı olabilirim Adana veya Adıyaman'a yollarsanız iki yerimizde de işlem sonu fatura ve kalkmama garantisi ile işinizi halledebilirim.

Detaylı bilgi için özelden isteğiniz doğrultusunda numaramı yolladım arayabilirsiniz.

İyi günler

• S.a. konuyu uzun zamandır takip ediyorum. 2013 "astra h" kasa aracımın göğüs bölümü daha önce kaplama yapılmış fakat sıcak havalardan etkilenip tekrar açılma ve kabarma yaptı. başka yerde yani kemerlerde, direksiyon airbağinde, diğer airbaglerde veya ışıklarında bi sıkıntı yok yalnızca estetik görüntü bozukluğu var. sadece göğüsü montaj dahil tekrar kaplamak kaça mal olur? Ve en önemlisi tekrar kabarma yapar mı? malatyada şubeniz var sanırım? ve bu işlem ne kadar zaman alır, çünkü başka şehirden gelmem gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astra49 -- 31 Mart 2017; 10:11:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra49

S.a. konuyu uzun zamandır takip ediyorum. 2013 "astra h" kasa aracımın göğüs bölümü daha önce kaplama yapılmış fakat sıcak havalardan etkilenip tekrar açılma ve kabarma yaptı. başka yerde yani kemerlerde, direksiyon airbağinde, diğer airbaglerde veya ışıklarında bi sıkıntı yok yalnızca estetik görüntü bozukluğu var. sadece göğüsü montaj dahil tekrar kaplamak kaça mal olur? Ve en önemlisi tekrar kabarma yapar mı? malatyada şubeniz var sanırım? ve bu işlem ne kadar zaman alır, çünkü başka şehirden gelmem gerekecek.

Merhaba hocam. Özür dilerim gormedim mesajı

Astra H ilk kaplamada bile kalktıysa sonrakilerde her türlü kalkar. O göğüsler her zaman sıkıntı olmuştur bizim için.

Kapadığımz astra h goguslere maalesef garanti veremiyoruz. Yine de istiyorsanız oradaki kuzenime yönlendirebilirim

• Hocam Pm attım bakabilirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.