Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
25
Favori
119.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adana'da İstanbul Airbag adlı firmamızdan tüm Türkiye'ye hizmet vermekteyiz.
    www.istanbulairbag.com

Firmamız Adana'dadır.

Önemli not: Arkadaşlar, sorularınızı buradan yazın ama aynısını kopyala yapıştır şeklinde dm yoluyla gönderirseniz daha erken cevap veririm. Dm direkt mail olarak düştüğü için dönüşüm daha hızlı olur.
    Buradan da yazmanızı neden istediğimi söyleyeyim.
    Sizinle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara vereceğim cevap yardımcı olsun diye.

Tam 16 senedir airbag isi yapiyoruz. Airbag ile ilgili konu goremedim.
    Airbagleri patlamis arac alinir mi?
    Hasarli araba alirken airbaglerin patlamasi fiyati ve araci nasil etkiler?
    Marka ve modele gore airbag fiyatlari..
    Merak ettiginiz ne varsa burada cevaplamaya calisacagim.
    Yarindan itibaren ara ara konuya bakacagim.
    Cevabini merak ettiğiniz sorularınız olursa bilgim yettiği kadar cevaplayacağım.
    Iyi forumlar...

Örnek olarak kaza sonrası patlayan airbaglerin son hali

Dodge Nitro'nun Airbaglerinin Tamir edilmiş Resimlerde görüldüğü gibidir

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

Adana ( Mersin, Hatay,Osmaniye illerine yakın ) , Adıyaman ( Şanlıurfa,Diyarbakır,Batman illerine yakın ) ve Malatya ( Elazığ ,Sivas illerine yakın)
    Bu 3 şehirdeki şubelerimizin her hangi birine uğramanız durumunda %10 indiriminiz olacaktır. Gitmeden önce buraya bir mesaj yazmanız durumunda size gerekli tüm kolaylıklar sağlanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degisim Zamanı -- 1 Mayıs 2021; 12:38:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İçinde ki tozdur gazdır sıvıdır çok önemli değil. En azından son kullanıcının işine yaramaz. Bir kez airbag hayatımı kurtardı dönüpte gaz mı lan bu demedim.

Arkadaş bir parça yardım bir parça ticari amaçla konu açmış keza yararlı bilgiler de vermiş. Nedendir bir acığını yakalamaya çalışmak. Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Bilgiler için teşekkür ederim. Yararlı bir konu.
    hocam 10 senedir airbag isi yaptiginizi soyluyorsun fakat daha calisma prensibini bilmiyorsun.ustune millete yanlis bilgi veriyorsun.hic bir airbagin icinde kesinlikle gaz yoktur.airbagin sismesini saglayan airbagin icinde bulunan kati maddedir.(genellikle NaN3).kaza aninda bu kati elektrik yardimiyla ateslenerek milisaniyeler icinde reaksiyona girerek hacminin 100 lerce kati gaz aciga cikarir ve airbag siser.tepkime ekzotermik ve gaz sikisip basinci arttigindiginda dolayi olusan gaz Asiri sicaktir.kullanilan kati airbag sistemine gore degisebiliyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: canakkaleli17

bir araçta airbaglerin kullanım ömrü varmidir misal 15 sene sonra bile kazada hiç bir yanılma olmadan tam randıman verecek şekilde açılabilir mi
    İşte bize böyle konular lazım ! Her işin her erbabı bu işi YAPAN (kulaktan duyan değil ) kişiler konusu açsın ,danışan danışsın yaptırmak fiyat almak isteyen alsın .

Dh'ye de özel bi indirim olursa tadından yenmez.
    Bilader bizde sanayideyiz.
    Bizde biliyoruz neyin ne olduğunu. Şase var hee ne alaka şase ile arabanın altıyla? Benim arabanın sensörü şaseye bağlı değil onu ne yapacaz açıkla hadi?
    Ben atalet sensörü diyorum, ivme diyorum, onarım yapılmamalıdır diyorum sen bana sök tak yaparsın anlamazsın diyorsun.

Tamam öyle olsun.
    Arabanın atında darbe sensörü olmaz.
    Traversi takıp airbag patlatanda mevcut.
    Airbag'in patlaması için kaporta hasarına ya da darbe sensörüne denk gelmeside gerekmez.
    Airbag sisteminde atalet sensörü mevcuttur. Aracın hızı fabrikasyon olarak belirlenen eşik değerinin üzerinde bir ivme ile azalır ise ön airbagler açılır. Bu ivmenin şiddetine göre sürücü ve yolcu airbag'i 1. ve ya 2. kademe açılır.

Perde ve yan koltuk airbagleri için; B sütünunun içinde darbe sensörleri mevcuttur. Bazı araçlarda yanal ivme ölçer bu darbe sensörlerine yardım ederken bazı araçlarda perde airbagleri sadece darbe sensörlerine göre açılır.

Airbag beyni (aracın ortasında bulunan) tamir olmamalıdır (kodlama v.s.). İçindeki ivmeölçer büyük kazadan sonra kullanılmaz hale gelir. Yenisi takılmalıdır.
    Bu yazdıklarım yeni nesil araçlar için geçerlidir (2007 =>). eski nesil araçlarda farklılıklar gözlemlenebilir.
    Amaç üzüm yemek, bağcı ile işimiz olmaz ancak biraz teknik bilgi lütfen.
  • Airbagler ilk kazada açıldıktan sonra tekrar yapıldığında orijinali kadar randıman veriyormu? Bide 2014 corollaların AirBag fiyatı ne?

• Airbag patlayınca neden toz çıkıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros91

Airbagler ilk kazada açıldıktan sonra tekrar yapıldığında orijinali kadar randıman veriyormu? Bide 2014 corollaların AirBag fiyatı ne?

1 arabanin airbaglerini 3 defa tamir ettigimizi bilirim. Torpido orjinal deri ile kaplanir ve iscilik temiz ise ayirt edilmez. Altta patlayan airbag tupler komple degisiyor yani onlar tamir edilmiyor.
    Airbag beyni kodlandiktan sonra airbagler aktif hale geliyor ve tekrar patlayacak duruma geliyor.

2014 Corolla Airbag fiyati (direksiyon airbagi orjinal takilacak sekilde )

Torpido ve direksiyon patladiysa 900 tl
    Dizlik , koltuk , tavan airbagleri patladiysa fiyat degisir. Verdigim fiyat sadece torpido ve direksiyon airbaglerinin fiyati.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Airbag patlayınca neden toz çıkıyor ?

Airbag tuplerinin icinde gaz var. O cikan tozlar patlayan tüpten cikan gazlardir. Patlama aninda cikan gazlar bazen yangina sebebiyet verebiliyor

• Teşekkür ederim, peki yıllarca açılmayan airbaglerde kaza anında açılmama gibi problemler olabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurD7

Teşekkür ederim, peki yıllarca açılmayan airbaglerde kaza anında açılmama gibi problemler olabilir mi ?

Hayir. Airbaglerin bozulma ihtimali yok. Cunku beyin var ve o beyin kontrol ediyor airbagleri. Airbaglerin baglantilarinda kisa devre ya da kopma gibi sorunlar cikabiliyor arac ic dis komple yikamada (koltuk ve tavan icin). O sirada airbag beyni kilometre saatindeki isigini yakarak ikaz ediyor ve bilgisayara bagladigimiz zaman nerede ariza oldugunu gorup mudahale ediyoruz. Bu durumda airbaglerin patlamama riskini beynin verdigi uyari sayesinde tamamen yok edebiliyoruz

• Konu güzel. Benden de bir soru gelsin. Airbag in kalitesi olur mu? Yani şu marka daha iyidir gibi birşey söylenebilir mi?

• airbag açıldıktan sonra emniyet kemerinde de değişiklik gerekiyor bildiğim kadarıyla, bu yapılmadan emniyet kemerine konulan dirençle araba emniyet kemerini sürekli takılı olarak algılıyor ve kaza anında airbagleri de açıyor yine bildiğim kadarıyla

bu bilgilerim doğru mudur ve bu tarz bir sistem ne kadar sağlıklıdır?
  • Faydali konu tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlihans

Tam 10 senedir airbag isi yapiyoruz. Airbag ile ilgili konu goremedim.
    Airbagleri patlamis arac alinir mi?
    Hasarli araba alirken airbaglerin patlamasi fiyati ve araci nasil etkiler?
    Marka ve modele gore airbag fiyatlari..
    Merak ettiginiz ne varsa burada cevaplamaya calisacagim.
    Yarindan itibaren ara ara konuya bakacagim.
    Cevabibi merak ettiginiz sorulariniz olursa bilgim yettigi kadar cevaplayacagim.
    Iyi forumlar...

Emniyet kemeri takılı değilken SRS Airbag açılır mı?
  • hocam airbag açılması için belli bir darbe kuvveti ya da belirleyici hız var mı,15-20 km hızla yavaşça bir dokunmam olmuştu mesela airbagler açılmadı bu nedendir bir sorun olabilir mi?
  • Aracın altını vurduğumda , servis biraz daha sert vurdaydın airbag açılıcakmış dedi. Bu airbag sadece alttan gelen darbelerde de açılıyor mu ?

• Hava yastığı ışığım çalışıyor (Kontak açınca yanıp sönüyor), yani hava yastığı sistemim sağlam.
    Aracım 15 yaşında, kitapçıkta ve aracın kapısının içindeki etikette 10 yıl ömür biçilmiş. 10 yıl sonra kontrol ettirin mahiyetinde. Bir kazada "Açılmam ben hacı" mı diyor?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Mantıken kontak açınca test ettiğinde sorun görmediğine göre sorunum yok iyiyim ben diyor.Ancak çıkabilecek masrafı göze alabiliyorsan yinede bir servise uğramakta fayda var derim H-Ciddi bir mesele çünkü şakaya gelmez
  • bir araçta airbaglerin kullanım ömrü varmidir misal 15 sene sonra bile kazada hiç bir yanılma olmadan tam randıman verecek şekilde açılabilir mi

• İşte bize böyle konular lazım ! Her işin her erbabı bu işi YAPAN (kulaktan duyan değil ) kişiler konusu açsın ,danışan danışsın yaptırmak fiyat almak isteyen alsın .

Dh'ye de özel bi indirim olursa tadından yenmez.
  • Bmw 320d e90 ( 2010) torpido ve direksiyon airbag leri ne kadar zamanında bir kaza yapmıştım bu 2 si açılmıştı ve 14 bin liraya değişmiştide. Tamir değil komple değişim

• quote:

Orijinalden alıntı: bedaesoldier

Aracın altını vurduğumda , servis biraz daha sert vurdaydın airbag açılıcakmış dedi. Bu airbag sadece alttan gelen darbelerde de açılıyor mu ?

Gecen güvenli sürüş Eğitimine gittiğim zaman airbag ile ilgili bilgi verdiler .

Aracın her yerinde sensör olabilir altında belki de tavanda . Bu yuzden altında sensör var ise açılır .

• Yere Düşen airbagleri ne yapıyorsunuz ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.