Şimdi Ara

Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz. (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
455
Cevap
25
Favori
118.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Degisim Zamanı

Merhabalar. Geç döndüğüm için özür dilerim.

Sorun şu hocam, yolcu tarafında zamanında bir arıza vermiş ve alttan emniyet kemeri bağlantılarını düz bağlantı yapmışlar. Bu şekilde kemer takılı olsa da olmasa da bir uyarı almazsınız.

Emniyet kemerinin tokasını değiştirip bağlantıları düzgün yaptırdığınız taktirde o sorun ortadan kalkacaktır.

Alıntıları Göster
    Estağfurullah hocam çok teşekkürler cevap için. Benim için uyarı vermemesi sorun değil, sadece acaba kaza anında airbag de açılmaz mı diye korktum. Yani uyarı vermiyorsa airbag de yok mudur acaba önceden patlamış da yapılmamış mı diye şüpheye düştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kataruna -- 25 Temmuz 2019; 8:20:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Aracım 2017 Bmw 5.20 G30

Ön direksiyon , yolcu airbag ve sağ ve sol perde airbagleri açık ...

Sormak istediğim onarılır mı ? Kusursuz şekilde malum bu yeri geliyor hayat kurtarıyor ... bunun bir garantisi veya bir sorumluluk bildiren belgesi var mı ?

Onarım dışında değişim nasıl yapılmaktadır ?

Bu iki seçeceğinin fiyatı nedir ?

Gerekirse resim de paylaşabilirim ....

• quote:

Orijinalden alıntı: Enoxx

Merhaba

Aracım 2017 Bmw 5.20 G30

Sormak istediğim onarılır mı ? Kusursuz şekilde malum bu yeri geliyor hayat kurtarıyor ... bunun bir garantisi veya bir sorumluluk bildiren belgesi var mı ?

Merhabalar. Aracınızı yaptırmadıysanız dm yoluyla yazar mısınız?
    Dm anında mail olarak geldiği için daha hızlı cevap verebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enoxx

Merhaba

Aracım 2017 Bmw 5.20 G30

Dm yoluyla cevap verildi.
  • 2015 Toyota önden kaza yapmış. Göğsün falan açılıp değiştirilmesi ne kadar tutar. Detay girusebilecegim tel var mı size nasıl ulaşabilirim

• Merhaba. Eğer halletmediysenşz dm yoluyla ulaşır mısınız?

• C4 2011, 1.4 vti sağ yan darbe sensörü arıyorum bulunur bu siz de acep? En ufak sarsıntıda airbag hatası veriyor, tamirci baktı sensör arızalı dedi bulamadık aynısını. Servis 335 lira diyor.
    Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.
    Sensör arızası ya vardır yada yoktur.
    Sensör bazen arıza verip bazen durmaz.
    Başka bir sıkıntı vardır yüksek ihtimalle. Neredesiniz şehir olarak.

• Üstadım selamlar.
    Forumdaki airbag mesajlarinizi gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ankara'dayım, Aracımda Bir sorun var ve bir türlü yapamadım.
    Araç polo classic, kontak arızasından dolayı direksiyon söküldü. Akabinde airbag lambası yandı ve bir türlü sönmedi. Ariza tespit programi ile baktığımda ekteki arızayı veriyor.

Şoför tarafı direksiyonda airbag var ve bu tarafta yuksek direnç arizasi (sanırım açık devre) veriyor.
    "Driver side resistance too high"

Direksiyon altındaki soketi kontrol ettim normal, direksiyon içinde ikili spiral kablo sağlam.

Yol gösterirseniz sevinirim. Airbag Tamiri | Airbag hakkinda merak ettikleriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merduran -- 1 Ekim 2019; 9:13:42 >
  • Mecbur servise gidip sökülmüş olan sensörü verdim, kablolar gevşemiş onları sıktık düzeldi dediler hakkat öyleymiş şu an hata neyin yok. Sorun düzeldi

• Reiss022 merhaba,2010 Honda Civic Elegance Automatic aracımın sağ ön çamurluk tarafından kazası var ve bu nedenle sağ direk hava yastığı patlamış.Geçtiğimiz hafta airback lambası yandı arada bir söndü.Aracımı Honda resmi servisine götürdüm.Bilgisayara bağladılar ve airback beyin arızası veriyor dediler,beynin değişmesi gerekiyormuş.Ellerinde de beyin olmadığından beklemem gerektiğini söylediler.Bugün sürücü tarafının emniyet kemeri tam sarmıyordu onu yağlayayım diye açtığımda eminiyet kemerine takılacak airback fişine direnç takıldığını gördüm.Sormak istediklerim
    1-Bu dirençi servis bilgisayara bağladığında neden görmedi?
    2- Airback beyni bozulmuşsa lamba arada bir yanıp arada bir söner mi?
    3-Benim arabada darbe sensörü kaçtanedir.Kaza sağ taraftan olduğu halde tüm darbe sensörleri değişmelimidir?
    4-Sağ perde yastığı tamiri ne kadardır?
    5- Airback beyni kaza yaptığı için yenilenmesi gerekiyor mu yoksa yazılımla düzeltilebiliniyor mu?
    Ben aralık 15 inden sonra Kocaeli Gebze'de olacağım.Tuzla, Maltepe,Pendik, Kartal, Göztepe gibi Anadolu yakasında bu konularda bana yardımcı olabilecek dürüst esnaf var mı? İlginize şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merdanli

Reiss022 merhaba,2010 Honda Civic Elegance Automatic aracımın sağ ön çamurluk tarafından kazası var ve bu nedenle sağ direk hava yastığı patlamış.Geçtiğimiz hafta airback lambası yandı arada bir söndü.Aracımı Honda resmi servisine götürdüm.Bilgisayara bağladılar ve airback beyin arızası veriyor dediler,beynin değişmesi gerekiyormuş.Ellerinde de beyin olmadığından beklemem gerektiğini söylediler.Bugün sürücü tarafının emniyet kemeri tam sarmıyordu onu yağlayayım diye açtığımda eminiyet kemerine takılacak airback fişine direnç takıldığını gördüm.Sormak istediklerim
    1-Bu dirençi servis bilgisayara bağladığında neden görmedi?
    2- Airback beyni bozulmuşsa lamba arada bir yanıp arada bir söner mi?
    3-Benim arabada darbe sensörü kaçtanedir.Kaza sağ taraftan olduğu halde tüm darbe sensörleri değişmelimidir?
    4-Sağ perde yastığı tamiri ne kadardır?
    5- Airback beyni kaza yaptığı için yenilenmesi gerekiyor mu yoksa yazılımla düzeltilebiliniyor mu?
    Ben aralık 15 inden sonra Kocaeli Gebze'de olacağım.Tuzla, Maltepe,Pendik, Kartal, Göztepe gibi Anadolu yakasında bu konularda bana yardımcı olabilecek dürüst esnaf var mı? İlginize şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar.
    Merhabalar.
    Beyin bozuk olduğu zaman sürekli yanar ışık. Bir yanıp bir sönüyorsa, sürücü tarafında gördüğünüz direncin aynısından biri ara sıra temassızlık ediyordur.
    Direnç airbag ile aynı değerde olduğu için arıza tespit cihazları dirençleri airbag olarak görürler ve arıza vermezler.Serviste görünmeme nedeni de odur.
    Sağ perde hava yastığı gideceğiniz yere göre 100-200 lira farklı fiyatlarla karşınıza çıkar. Ortalama Fiyat 500 liradır.
    Kaza yapan arabalarda çok nadir görülür beyin bozulması.1/1000 ihtimal.
    İstanbul Maslak'ta bizim kendi yerimiz var. Giderseniz bizimkiler sizlere yardımcı olabilirler.
    Ama orası uzak diyorsanız Kartal'da SRS Airbag var ve onlar da bu işi çok profesyonel yapıyorlar.
    Aklınıza takılan başka şeyler olursa Dm üzerinden de sorabilirsiniz. Daha önce söylediğim gibi, buradan bildirim gelmiyor ama meaj atıldığında mail geldiği için geri dönüşüm daha hızlı oluyor.
  • merhaba. kendi yerimiz var dediniz, 3 yıldır kullandığım ağır hasarlı bir aracım var. artık satmayı düşünüyorum ama satarken airbaglari sağlıklı değişmiş mi, kemerlere direnç atılmışmı bilmek, düzgün değilse yaptırmak istiyorum. kaza yapan arkadaşa ulaştım "araçta tek kişi vardı, minübüs lastiğine çarptı" dedi ama benim torpidoda yolcu tarafı kaplıydı. belkide çekildiği otoparkta torpidoyu değiştirdiler.
    benim dizlik hava yastığı bölgesi boş. orası kesinlikle yapılmalı, kapağı dahil. sürücü tarafında servis çıkma var demişti, yolcu tarafında da iyi niyetli birine denk gelmem lazım çünkü; sağlam olsada kazıklanma ihtimalimiz var, sonuçta anlamıyoruz.

atıyorum yolcu tarafı sağlam, direksyondaki hava yastığıda tamam, sadece dizlik ve kemerlerin maliyeti ne tutar. en kötü senaryoda yolcu, dizlik, şöför ve kemerler ne kadar tutar. (torpidoyu değiştim çıkmacıdan sağlamını aldım) ekstra başka düzeltilmesi gereken yer oluyor mu?) ikitelli sanayide tanıdık yer var mı isminizi verip yönledireceğiniz?

Toyota yaris hybrid 2013 spirit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 13 Aralık 2019; 14:29:55 >
  • @Reiss02 öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için kendi adıma teşekkür ederim.

Benim sorum biraz farklı olacak...
    Direksiyon airbag daha önce değiştirilmiş veya tamir edilmiş. Şu an içeriği sağlam, galibadireksiyon göbeğinin ayakları zarar gördüğü için tam olarak direksiyona oturmuyor, direksiyonla arada 1 parmak kadar boşluk kalıyor. Boşluk kalıyor dediğim; airbag kapağı tam olarak direksiyon ile sıfıra sıfır olmuyor.

Bende direksiyon için airbag kapağı aldım, airbag bu kapağa aktarılması lazım. Bu işlem için dikkat etmemiz gereken bir husus var mı?

Ayrıca maslak bana çok yakın, adres bildirirseniz uğramak isterim.

Aldığım kapak;

Kapağın iç kısmı (bu fotoğraf temsili);

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali Koç İstifa -- 13 Aralık 2019; 16:19:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Koç İstifa

@Reiss02 öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için kendi adıma teşekkür ederim.

Benim sorum biraz farklı olacak...
    Direksiyon airbag daha önce değiştirilmiş veya tamir edilmiş. Şu an içeriği sağlam, galibadireksiyon göbeğinin ayakları zarar gördüğü için tam olarak direksiyona oturmuyor, direksiyonla arada 1 parmak kadar boşluk kalıyor. Boşluk kalıyor dediğim; airbag kapağı tam olarak direksiyon ile sıfıra sıfır olmuyor.

Bende direksiyon için airbag kapağı aldım, airbag bu kapağa aktarılması lazım. Bu işlem için dikkat etmemiz gereken bir husus var mı?

Ayrıca maslak bana çok yakın, adres bildirirseniz uğramak isterim.

Aldığım kapak;

Kapağın iç kısmı (bu fotoğraf temsili);
    kapaktan dolayı olmaz bu problem oturdugu mekanizma demirlerine bakın airbag patladıgında genelde yamuluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

merhaba. kendi yerimiz var dediniz, 3 yıldır kullandığım ağır hasarlı bir aracım var. artık satmayı düşünüyorum ama satarken airbaglari sağlıklı değişmiş mi, kemerlere direnç atılmışmı bilmek, düzgün değilse yaptırmak istiyorum. kaza yapan arkadaşa ulaştım "araçta tek kişi vardı, minübüs lastiğine çarptı" dedi ama benim torpidoda yolcu tarafı kaplıydı. belkide çekildiği otoparkta torpidoyu değiştirdiler.
    benim dizlik hava yastığı bölgesi boş. orası kesinlikle yapılmalı, kapağı dahil. sürücü tarafında servis çıkma var demişti, yolcu tarafında da iyi niyetli birine denk gelmem lazım çünkü; sağlam olsada kazıklanma ihtimalimiz var, sonuçta anlamıyoruz.

atıyorum yolcu tarafı sağlam, direksyondaki hava yastığıda tamam, sadece dizlik ve kemerlerin maliyeti ne tutar. en kötü senaryoda yolcu, dizlik, şöför ve kemerler ne kadar tutar. (torpidoyu değiştim çıkmacıdan sağlamını aldım) ekstra başka düzeltilmesi gereken yer oluyor mu?) ikitelli sanayide tanıdık yer var mı isminizi verip yönledireceğiniz?

Toyota yaris hybrid 2013 spirit
    kapak yoksa direkt çıkmacıları gezmeye başlayın . kemerler içinde aynı şey geçerli . Eğer ellerinde yoksa (diz kapagı imkansıza yakın) airbagcilernde yapacağı budur zaten.
  • Yarın söküp kontrol edeyim ayaklarını

• Abi Merhaba bir yardım rica edeceğim;

Volvo s60 araç alacağım araç 20.000 tl hasar kayıtlı kaza fotoları var, fotolarda airbag açılmamış görünüyor. Sahibide açılmadı diyor.

Fakat hasar kayıt sorgulamada değişen parçalarda airbag beyni ve emniyet kemeri de değişmiş.

Tecrübene dayanarak bu konu hakkındaki yorumunu merak ediyorum abi. Satıcı yalan mı söylüyor ne yapmalıyım ?
    Sorgulama resmini ekledim saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_riza89

Abi Merhaba bir yardım rica edeceğim;

Volvo s60 araç alacağım araç 20.000 tl hasar kayıtlı kaza fotoları var, fotolarda airbag açılmamış görünüyor. Sahibide açılmadı diyor.

Fakat hasar kayıt sorgulamada değişen parçalarda airbag beyni ve emniyet kemeri de değişmiş.

Tecrübene dayanarak bu konu hakkındaki yorumunu merak ediyorum abi. Satıcı yalan mı söylüyor ne yapmalıyım ?
    Sorgulama resmini ekledim saygılarımla.

Kaza siddetine gore oncelikle emniyet kemerleri acilir. Darbe cok siddetli degilmis demekki emniyet kemerleri acilmis sadece.

Bazen arkadan carpmalarda da kemerler acilabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selam ben megane 4 aldim 2016 3 aydir bende hava yastıklarından suphelendim plastik aksami söktüm perde hava yastiklari icin söför tarafinda tup var ama yolcu tarafinda tüp yok kapi ustune dogru sarilmis bisey var sadece ve soket var ikisindede sofor tarafindaki tup sokete bagli yolcu tarafindaki soket bos duruyor. Bu normalmidir. Cevabınız icin cok tesekkurler simdiden.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.