Şimdi Ara

AIR 5343 ve AIR 5443 kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
43.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atakninja

Modemi alalı 2 ay oldu.. Rt 205 yada 211 vardı bende aslında memnundumda son zaman bi yerde bişeyi koptu heralde ışıklar söndü ve 5343 aldım.. Hız felan iyi ama çözemediğim büyük sorunum var..

İpad iphone 2 tane laptop var evde ve hespide yaşıyorum bunu...

Laptopu açıyorum net gelir gibi oluyor sonra bağlanmıyor.Halbuki otomatik bağlantıda..İphone desen elle bağna diyorum bağlanmıyor modem aç kapa bağlanıyor.Aynı şey ipadde ve laptoptada geçerli..İpad bağlı nete giriyor laptopu açıyorum girmiyor.Nedir bunun çözümü arkadaşlar..Yani gına geldi bende..

b/g/n baglantı turlerini degistir birde oyle dene ,laptop n baglantı turunu desteklemiyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exerion

quote:

Orijinalden alıntı: atakninja

Modemi alalı 2 ay oldu.. Rt 205 yada 211 vardı bende aslında memnundumda son zaman bi yerde bişeyi koptu heralde ışıklar söndü ve 5343 aldım.. Hız felan iyi ama çözemediğim büyük sorunum var..

İpad iphone 2 tane laptop var evde ve hespide yaşıyorum bunu...

Laptopu açıyorum net gelir gibi oluyor sonra bağlanmıyor.Halbuki otomatik bağlantıda..İphone desen elle bağna diyorum bağlanmıyor modem aç kapa bağlanıyor.Aynı şey ipadde ve laptoptada geçerli..İpad bağlı nete giriyor laptopu açıyorum girmiyor.Nedir bunun çözümü arkadaşlar..Yani gına geldi bende..

b/g/n baglantı turlerini degistir birde oyle dene ,laptop n baglantı turunu desteklemiyor olabilir.

Nasıl yapıcağımı tam bilmiyorum ama deniycem.Ama ipadde de iphone dada oluyor aynısı.Ayrıca samsung laptop aldım o w8li diğer laptop w7.Sorun genelde oluyor.Ama bi araştırıp dönerim sağolasın arkadaşım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 5-6 ay öncesinde korkarak aldığım bu modem hiç beklemediğim kadar iyi çıktı ve stabil çalışıyor, herhangi bir sıkıntı da yaşatmadı. Yanında hediye gelen AP da çok işime yaradı. Donglesiz gelen smart tvmi köprü sayesinde ethernet yardımıyla i.nete bağlamamı sağladı.

Eskiden Linksys WAG 120 kullanıyordum bağlantı kopmaları, hattan düşme, aşırı ısınma, wifi yetersizliği...

Bu modem şu anda: 2 laptop +1 Smart tv + 5 telefon + 1 masa üstü bilgisayar sıkıntısıza çalıştırmaktadır.

Bilgisayarlar arasında veri paylaşımı + utorrent + online radyo + surf ...kesintisiz sıkıntısız. (hız 8mbps)

modem arayan herkeze tavsiye ederim, memnunum.
  • Mehaba ben de yeni airties air 5343 aldim bu hafta sonu ttnet 8mbps internetim var. Ethernet kablosuyla baglandigim zaman bir hata almiyorum. Ancak wireless ile baglanmaya calistigimda internet hizim 0,8 mbps ye kadar dusuyor. Bunu hakkinda bir ayarlama mi yapilmasi gerekiyor? Yoksa modem de mi bir problem var. Yardim edebilecek var ise sevinirim.
    Tesekkurler.
  • 5650 Al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornadoss

Mehaba ben de yeni airties air 5343 aldim bu hafta sonu ttnet 8mbps internetim var. Ethernet kablosuyla baglandigim zaman bir hata almiyorum. Ancak wireless ile baglanmaya calistigimda internet hizim 0,8 mbps ye kadar dusuyor. Bunu hakkinda bir ayarlama mi yapilmasi gerekiyor? Yoksa modem de mi bir problem var. Yardim edebilecek var ise sevinirim.
    Tesekkurler.

Bağlantı türünü b/g/n seç, sinyal %100 olsun, hız ise otomatik seçili olsun yani orda 25, 103, 287 mbit gibi saçma sapan hızların olduğu bölüm. Çözüme ulaşamazsan ttneti arayıp yardım alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 5443 aldım ama modem arayüzüne giremiyorum şifresi nedir bunun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

arkadaşlar 5443 aldım ama modem arayüzüne giremiyorum şifresi nedir bunun?

Hocam cd kurulumunu yaptıysanız 192.168.2.1 numarasını adres kısmına yazarsanız oradan tüm ayarları yaparsınız..
  • arkadaşım çok teşekkür ederim.ben modem arayüzüne girmek için şifresini bilmıyordum.az önce buldum.meğerse boş geçiyomuşuz.
  • 5443 modem aldım ama çekim gücü zayıf arkadaşlar.tablet ile bağlanıyorum etki edermi?
  • arkadaşım aynı modemi aldım ve çekmiyo nasıl çok güçlü ya.
  • quote:

arkadaşım aynı modemi aldım ve çekmiyo nasıl çok güçlü ya.

arada 20 metre ve iki kalın duvar var fullden bi çubuk düşük çekiyor bende laptop
    sizin modemde değilde bilgisayarda sorun olabilir.
    yalan söylemedim, wirelessi güçlü.
  • bende arada 3 duvar var ve fullden bi çubuk düşük çekiyor.(tablet)

20 db antene göre normalmi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 4 Haziran 2013; 21:55:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakavci.

quote:

arkadaşım aynı modemi aldım ve çekmiyo nasıl çok güçlü ya.

arada 20 metre ve iki kalın duvar var fullden bi çubuk düşük çekiyor bende laptop
    sizin modemde değilde bilgisayarda sorun olabilir.
    yalan söylemedim, wirelessi güçlü.

dostum bu modemin telnet şifresini biliyormusun acil lazım bana Firmware Version: 1.6.0.5 bu yardımcı olursan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakavci.

Air 5343 kullanıcısıyım yeni aldım ve acayip memnunum.
    Wireless çok güçlü, Otomatik yapılandırma düğmesi var wirelessi zaten airtouch diye ayrıca wirelessi kapamak içinse arkada tuşu var(On/Off)
    broadcom chipset olması çok büyük avantaj çünkü SNR margin değerleriyle oynama yapabiliyorum. böylelikle ttnette hız desteklemiyor gibi bir sorun olmuyor. Program bende var daha sonra özel olarak istersen atarım. Alamancılar yapmış :)
    O dediğin diğer özelliklerse artık her modemde var. arkasında usb girişi var her şey var

benim kendi ekleyeceklerim çok şık bir modem ışıkları yeşil, power ışığı mavi bir değişik yani güzel :)

tek eksi yanı port yönlendirmeyi yapamadım. bir türlü olmadı. büyük ihtimal ben beceremedim fakat bu yanı gözüme takıldı

sonuç olarak tavsiye ederim.

Konu ile ilgili pm attım rica etsem cevaplayabilirmisiniz ?

• selam arkadaşlar.

dün 5343modelinden aldım. b/g/n üçüde açık laptop,xbox360 ve iphoneda bir sıkıntı olmamasına rağmen ps3de download hızım inanılmaz düştü. eski rt205 modemi mi tekrar takıp ps3ten oyun indirmeye kalktığımda eski yüksek değerlerime döndüm.

bu olay sizcede saçma değil mi?

5343le ethernet yoluyla da denedim belki wifi da sorun vardır diye ama yok hızda değişme olmadı hala yavaştı.

bağlantım 16mbit ttnet. sizce sorunun kaynağı ne olabilir???
  • Kablosuz > Kablosuz Ağ Ayarları > Kanal . Bunu mümkünse 1,6 veya 11 seçin (AirTies'ın kendi sitesinde belirtilmiş). Wireless görünmüyordu bende görünse de bağlanmıyordu. Bu şekilde sorun çözüldü. Diğer değerlere de dokunulmadı.
  • Beyler ben bu modeli Ttnet fiber 50mbps için almayı düşünüyorum.İşe yarar mı lütfen yardım edin..
  • Beyler yardımmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.A.G

Beyler ben bu modeli Ttnet fiber 50mbps için almayı düşünüyorum.İşe yarar mı lütfen yardım edin..

bu modeller adsl için geçerli maks 24 mbps alırsın

vdsl için airties 5650 al, çok iyi bi modem
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.