Şimdi Ara

Aion Online - Genel Konu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.768
Cevap
5
Favori
204.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kedi uzanamayacagı ete mındar dermis sozunu animsatiyor nedense
    Oyunun savunulcak bir tarafi yok hersey ortada. Sadece yorumlarinizi yazarken "mantik" baharatini unutmamanizdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: foreweer

quote:

siz bence aion tarikatı kurun gören dicek size para veriyorlar oyunu savunmanız ve korumanız için bence oyun dandik buna benzer bintane oyun oynadim hepsi aynı buna para verceğime eve online , city of vilians gbi kalite oyunlara para veririm daha iyidir.hep aynı şey size oyuna girince ne yapacağınızı söyliyim gidip towndan disari cikip canavar öldürceksiniz gidip kıyafet alip skill actirip yine canavar öldürceksiniz sonra gidip yeni kiyafetler alip yine canavar öldürceksiniz hemde diğer online oyunlar gibi kalkan kılıç ve büyüyle bana öğretmeyiniz geçelim

Not:BANA(farkındaysan fikrimi söylüyorum) para verdirecek bir oyun değil piyasada bu oyunda vaad edilen özeliklere sahip binlerce oyun biliyorum hemde aynı şekilde hatta daha kailteli ve f2p

1.si ben aion u savunmuyorum.Sadece olacakları söylüyorum ki ayrıca sen söylediğin online oyunlara gore hiç paralı online oyunlarda oynamamışsın.Ve ona rağmen yorum yapıyorsun ya pes diyorum artık.2.si biz sana illa aion online oyna demiyoruz herkez isteği online oyunları oynaya bilir biz asla karışamayız.Zaten bizim sana dediğimiz daha oyun çıkmamasına rağmen 2 video izleyip oyunu çözmene karşı çıkıyoruz.Gerçi suç sende değil bu aralar yeni online oyunların çıkmamasına reğmen böyle abuk subuk yorum yapanların çoğalması.Buda neden kaynaklanıyor hala çözememiş değilim.

Bu arada son yazdıgında böyle vaad eden online oyunlar çok demişsin ve hatta daha kaliteli online oyunlar var demişsin.Acaba hangileri onlar çok merak ettim?

paraya deyecek oyunlar:city of vilians(oyunda hiçbir karakter birbirine benzemiyor) eve online(oynadim ve bence su an dunyanin en guzel online oyunu diyebilirim) tabula rasa (14 gunluk versyonunu deneme yaptim tek kelimeyle harika bir oyun) wow(birşey söylemeye gerek oldugunu sanmıyorum) lineage2(şu an şurda konuşulan tarz oyunların kralı bence) Pirates of the Burning Sea,jumpgate evolution bence para vermeye deyecek oyunlar sizinde varsa aiondan başka paylaşın bilmediğimiz zevkli oyunları öğrenelim

• quote:

Orjinalden alıntı: HaYaLeTR

quote:

quote:

siz bence aion tarikatı kurun gören dicek size para veriyorlar oyunu savunmanız ve korumanız için bence oyun dandik buna benzer bintane oyun oynadim hepsi aynı buna para verceğime eve online , city of vilians gbi kalite oyunlara para veririm daha iyidir.hep aynı şey size oyuna girince ne yapacağınızı söyliyim gidip towndan disari cikip canavar öldürceksiniz gidip kıyafet alip skill actirip yine canavar öldürceksiniz sonra gidip yeni kiyafetler alip yine canavar öldürceksiniz hemde diğer online oyunlar gibi kalkan kılıç ve büyüyle bana öğretmeyiniz geçelim

Not:BANA(farkındaysan fikrimi söylüyorum) para verdirecek bir oyun değil piyasada bu oyunda vaad edilen özeliklere sahip binlerce oyun biliyorum hemde aynı şekilde hatta daha kailteli ve f2p

1.si ben aion u savunmuyorum.Sadece olacakları söylüyorum ki ayrıca sen söylediğin online oyunlara gore hiç paralı online oyunlarda oynamamışsın.Ve ona rağmen yorum yapıyorsun ya pes diyorum artık.2.si biz sana illa aion online oyna demiyoruz herkez isteği online oyunları oynaya bilir biz asla karışamayız.Zaten bizim sana dediğimiz daha oyun çıkmamasına rağmen 2 video izleyip oyunu çözmene karşı çıkıyoruz.Gerçi suç sende değil bu aralar yeni online oyunların çıkmamasına reğmen böyle abuk subuk yorum yapanların çoğalması.Buda neden kaynaklanıyor hala çözememiş değilim.

Bu arada son yazdıgında böyle vaad eden online oyunlar çok demişsin ve hatta daha kaliteli online oyunlar var demişsin.Acaba hangileri onlar çok merak ettim?

paraya deyecek oyunlar:city of vilians(oyunda hiçbir karakter birbirine benzemiyor) eve online(oynadim ve bence su an dunyanin en guzel online oyunu diyebilirim) tabula rasa (14 gunluk versyonunu deneme yaptim tek kelimeyle harika bir oyun) wow(birşey söylemeye gerek oldugunu sanmıyorum) lineage2(şu an şurda konuşulan tarz oyunların kralı bence) Pirates of the Burning Sea,jumpgate evolution bence para vermeye deyecek oyunlar sizinde varsa aiondan başka paylaşın bilmediğimiz zevkli oyunları öğrenelim

sence l2 nin ve tabula rasa nin yapimcisi olan bir firma kotu oyun yapabilirmi. Aion un kendi sitili olcagindan ben eminim. Bole bir oyunu david parry cikarcam deseydi bakip gecerdim ama bu isin arkasinda ncsoft war. Ve ncsoft un aionla ilgili amaclari buyuk. Gorucez cok az kaldi.

• Okuyorum bayadır yazılanları ii tartışma çıkmış gene bunu geçemez bunu geçer diye Nese ben oyun çıkınca bakıcağım ilk noktayı sölim item mall varsa hayatta oynamam. Üç beş kuruş fazla para kazanmak için çocukların aklına soktukları sc'ler, itemlar falan oyunu basitleştiriyo bence. Huxleyden de böle bişi beklemiyorum ama işte olursada gider webzenle-ncsoft'un yapımcılarının suratına tükürürüm şahsen.Kısaca paralı olsun olmasın demiyorum ama itam mall gibi bi iğrençliği yakıştıramam rpg mantıgına aykırı bence. İnş. koymazlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: seljukj

Okuyorum bayadır yazılanları ii tartışma çıkmış gene bunu geçemez bunu geçer diye Nese ben oyun çıkınca bakıcağım ilk noktayı sölim item mall varsa hayatta oynamam. Üç beş kuruş fazla para kazanmak için çocukların aklına soktukları sc'ler, itemlar falan oyunu basitleştiriyo bence. Huxleyden de böle bişi beklemiyorum ama işte olursada gider webzenle-ncsoft'un yapımcılarının suratına tükürürüm şahsen.Kısaca paralı olsun olmasın demiyorum ama itam mall gibi bi iğrençliği yakıştıramam rpg mantıgına aykırı bence. İnş. koymazlar...

oyunun kaderini etkileyecek item mall olmucak die biliyorum olursada para vermemiz sacma olurdu. Parali sistem kararlaastirildi. Item mall soyle olabilir kafana bir toka sus olsun die yada tavsan kulaklikli sapka hic bir + ozelligi olmayan sirf gorunus. Bu tur oyunun kaderini etkilemeyecek esyalarin sirf zevk icin olanlarin item mall i olabilir. Oyunda bole seyler olucak ama questlemi gelir baska bir yollami onu bilemem. ^^

• bilgi için saol rehber up!
  • İtem mall büyük ihtimalle olmayacak ama level'ında dediği gibi olabilir.Bakalım açılsın göreceğiz.

Ayrıca oyunda yemek bile yapabilcez.Bu sisteminde oyuna baya bir renk katcağını gösteriyor.

Aion Online - Genel Konu
  • ben gerçek hayatta süper italyan usulü sosla birlikte biftek ve fransız krepleri yaparım bu oyunda yararlı olurmu :D (not:türk işi mantıda yaparım )
  • quote:

Orjinalden alıntı: dtsman

ben gerçek hayatta süper italyan usulü sosla birlikte biftek ve fransız krepleri yaparım bu oyunda yararlı olurmu :D (not:türk işi mantıda yaparım )

karnim ac zaten iyice aciktim. ^^
    Oyun acilsin toplasiriz sen bize yemek yaparsin :D
  • Aion Online Avrupa toplulugu Facebook event i duzenliyor. Bu gruptaki uye sayisi 500 u gecince yeni konsep resimleri sunacaklarmis.
    Bilginize.

Aion FaceBook grubu:
    http://www.facebook.com/group.php?gid=3349430601
  • quote:

İtem mall büyük ihtimalle olmayacak ama level'ında dediği gibi olabilir.Bakalım açılsın göreceğiz.

Ayrıca oyunda yemek bile yapabilcez.Bu sisteminde oyuna baya bir renk katcağını gösteriyor.

Aion Online - Genel Konu

hehe o ne be
    artık ne çıkarsam diye düşünüyorlar uçuyor yemek yapıyor
    adana kebap dönerde yapabiliyor mu acaba

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgunes

quote:

İtem mall büyük ihtimalle olmayacak ama level'ında dediği gibi olabilir.Bakalım açılsın göreceğiz.

Aion Online - Genel Konu

hehe o ne be

her zaman mob kescek halimiz yokya az da eglencez yemek yapacaz. ^^

• uppidi
  • quote:

Orjinalden alıntı: LeVeL

quote:

quote:

Aion Online - Genel Konu

hehe o ne be

Heh tam olmuş bu yemek mevzusu :) Bi tek item mall eksik kaldı onuda bekliyoruz. Ben uçak biletimi ayırtayım şimdiden ucuza gideyim üst postlarda dediğim tepkiyi göstermek için. 2moonsdaki gibi bikini şapka falanda satarlar.... Sc'lerde cabası. Bide paralı yaparlar.

Bence ama bence rpg dedin mi evren belli item belli yaşam şekli senaryonun geçtiği zamana uygun ve belli olmalı. Oyun paralı ise de sadece aylık üyelik için para verilmeli. Oyunun geçtiği döneme bak birde ankastre mutfağa bak :D oldumu şimdi bu poffff. Bi şöle löp et oyun bulamadık araştırmalara devam buda gidişata göre diğerlerinin kopyası olucak diye tahmin ediyorum :(

• quote:

Orjinalden alıntı: seljukj

quote:

Orjinalden alıntı: LeVeL

quote:

quote:

Aion Online - Genel Konu

hehe o ne be

Heh tam olmuş bu yemek mevzusu :) Bi tek item mall eksik kaldı onuda bekliyoruz. Ben uçak biletimi ayırtayım şimdiden ucuza gideyim üst postlarda dediğim tepkiyi göstermek için. 2moonsdaki gibi bikini şapka falanda satarlar.... Sc'lerde cabası. Bide paralı yaparlar.

Bence ama bence rpg dedin mi evren belli item belli yaşam şekli senaryonun geçtiği zamana uygun ve belli olmalı. Oyun paralı ise de sadece aylık üyelik için para verilmeli. Oyunun geçtiği döneme bak birde ankastre mutfağa bak :D oldumu şimdi bu poffff. Bi şöle löp et oyun bulamadık araştırmalara devam buda gidişata göre diğerlerinin kopyası olucak diye tahmin ediyorum :(

Düşüncene saygı duyuyorum ama oyun hakkında bilgiyi tek bir resimden çıkarıpda önyargılı olma bence. Çok güzel ve eğlenceli bir oyun olacak o kesin..

NOT: WoW denemedin herhalde

• Şimdi üstad normal çok ahkam kesildiğinden benim yazımıda öle bişi sandın herhal :D Şimdi şu malum ss den çıkan sonuç nedir oyunda bi mutfak muhabbetinin olduğudur. Ben ne demişim? mutfak muhabbeti hakkındaki rahatsızlığımı dile getirmişim. Yani oyunda aşçılık olucağı aşikar ve ben buna istinaden bir cevap vermişim. Tabiki item mall konusunda dediklerimi, oyun hakkında yargıda bulunmam maksatlı oldugunu ve bunun yanlış olduğunu düşünmediğini biliyorum. Yoksa yanlışmıyım haksızmı görüyosun beni? Bir oyundan benim bazı beklentilerim vardır grafik yada skill estetiğinden önce. Bunlar ise Ücretli olması durumunda item mall olmamasıdır. Bunu şöyle sivri bir düşünceye de çevirebilirim ; bence tüm oyunların ücretli olması gerektiğidir. Neden derseniz ücretsiz ama item mall yöntemi kullanan oyunlar bu sayede bir oyuncudan normalda game time satarak kazanacakları paranın cok daha fazlasını kazanmaktadırlar. Zaten bu sebeptendir ki çoğu ücretli oyun item mall sistemine geçmiştir. Bunuda yakın gelecekte hepimiz gördük ve şahit olduk...

Şimdi bu yazımı ve bundan önceki yazımı oyunu daha oynamadan içeriği hakkında ve oynanış tarzı hakkında yargıda bulunuyorum diye yorumlayan tüm arkadaşlara selam olsun ve bir kez daha salim,sakin kafayla okunsun.

• Arkadaşlar resim koydumda bakıyorum iyicene saçmalamışsınız.

seljukj dediğimiz gibi item mall istemi olmayacak.LeveL dediğin gibi şapka fln filan süs amaçlı şeyler olcak.YANLIZ oda queslerle yada belli bir para karşılığıyla olcak ki ben onun olcağını sanmıyorum.SC olayınıda yabancı sitede açıklamışlardı.Yani asla olmayacak diye siteyi bulabilirsem yollarım.Yani herşey belli olcak asla ayrımcılık yapılmıcak.Zaten yapımcılar para derdinde olsalardı item mall sistemini çıkarırlardı.Yapımcılarının anı şanı belli.Yemek olayı bence çok güzel bazı arkadaşlar her zamanki gibi espiri yapmaya çalışmışlar ama artık aldırmıyorum.Forumda zaten espiri yaptıgını zanneden arkadaşlar çoğaldı.

2.si sadece yemek yapmak olmayacak onların resimlerinide,sırf senin bu lafın için koyuyorum.Yoksa sadece aiontr de yayınlıcaktım.(Açıklamaları şu an çevirilme aşamasında.Orjinal açıklamaları almancadır.En kısa sürede aiontr de yayınlanacaktır.)

Not:Bu yazımı sana karşı yazılmış bir laf olarak algılama sadece senin endişelerini biraz olsun gidermekti.Gidere bildiysemde ne mutlu bana.

Pot yapmak

Aion Online - Genel Konu

Kıyafet yapmak

Aion Online - Genel Konu

Silah yapmak

Aion Online - Genel Konu

Zırh yapmak

Aion Online - Genel Konu

Taş yapmak

Aion Online - Genel Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi West! -- 29 Mart 2008; 4:24:20 >

• abi ben herşeyi kendim yapacaksam npc lere ne gerek var bu ne yaw ben tembel bir insanım arkadaşım olmaz böyle ben hazır zırh isterim silah isterim pot isteri,m sonra gider deli gibi level kasarım

ben öyle yapamam zırh mırh
  • Bence npc sistemi sadece görev amaçlı olmalı. Tüm üretimi oyuncular yapmalı ki oyunun rpg oldugunu biraz anlayalım. Sadece slot slot mob kesmek bence rpg ye aykırı. Rol yapıcaksın yani karakterin bi mesleği bi yaşamı olmalı, bu özdeşleşmekdir oyunun senaryosu içerisinde bir karakter olabilmektir bence. Skill ağaçları nasıl? şimdi içeriği merak ediyorum işte ilk gereklilikler karşıladıktan sonra.... Item mall olmaması beni sevindirdi (Firmanın dediği eğer değişmezse sonradan) Ama skill sisteminde bir korkum var lvl atla skill aç mantığımı olucak yoksa kitapları alıp onları okutarak skillmi çalışıcaz, bence ikinci seçenek daha güzel olur diye düşünüyorum. Karakter sadece lvli daha fazla atack ve defance için kassın, skillerse zamanla kitaplardan çalışılarak öğrenilsin. Örneğin Eve online. Bu şekilde oyuncunun yeteneği daha fazla ortaya çıkar.

Son olarakda mutfak,aşçılık oyunda karaktere nasıl yardımı olan bir faliyet? Bu gösterdiğin mesleklerin karaktere oyunda destekleri olduğu aşikar. Bu mesleklerle para kazanıcak ve ihtiyaçlarını karşılayabilicek oyuncu ama mutfak çok zorlama. "Bi farkımız olsun abi napalım?" sorusuna cevap diğeri "karnım aç mutfağa gidip bişiler yapıcam" der ve diğeri "buldum aşçılık koyalım len al sana fark" böle bişi duruyo bu aşçılık. Pişirdiğini pot diye kullansa, e potçuluk diye yazmışsın mesleği neden o konsun birde....

CCP nin Eve den sonra mitolojik bir rpg yapması gerekiyo artık....!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seljukj -- 29 Mart 2008; 9:18:56 >

• Cooking (buff)
    buffliyor demekki. Yedikleri yemeklerden gaza geliolar die de rpg ye uyarlayabiliriz.Yeni bilgilerin arastirilmasi dewam ediyor cogaldikca oyunu daha iyi anlicaz. Ama oyun korede bile tam acik degil. Suanda abbsy denen yer yeni acildi die biliyorum yada absy deki ortak yerler iki irkin kapiscaklari yerler. ve ilk PVPVE ornekleri gorulmeye baslancak.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.