Şimdi Ara

Aion Online - Genel Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.768
Cevap
5
Favori
204.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet level in dediği gibi bu oyunda PvPvE gibi bir sistem var ve ben bunun oldugu baska bir oyun hatırlamıyorum ( en az 60mmorpg oynadım ) ve ayrıca bu savaslarda npc ırkların olması ve kaybeden tarafın safına geçmesi baska hangi oyunda var :/ ama tabiki kimsenin yorumuna bişey diyemem herkezin oyun zevki kendine zevkler ve renkler tartısılmaz

iyi oyunlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: King Aragon

evet level in dediği gibi bu oyunda PvPvE gibi bir sistem var ve ben bunun oldugu baska bir oyun hatırlamıyorum ( en az 60mmorpg oynadım ) ve ayrıca bu savaslarda npc ırkların olması ve kaybeden tarafın safına geçmesi baska hangi oyunda var :/ ama tabiki kimsenin yorumuna bişey diyemem herkezin oyun zevki kendine zevkler ve renkler tartısılmaz

iyi oyunlar..

Oyun Öncellikle Dikkatimi Çekti Classlar Her Oyunda Olduğu Gibi Warrior - Priest - Rogue Den İbaret Grafikleri Gerçekten Güzel İçeriğini Tam Okuma Fırsatım Olmadı Ama İlk Fırsatta Okuyacam

Benim Bildiğim PvP Vardır Bu Sonra vE Nedir Anlamadım ?

Ark. ım Sana Gelince PvP Oyunlarda 2 Şekilde Olur 1 Teklif Usulü İle 2 Teklif Usulü Olmadan Kodaki CZ Usulü Gibi..

Her Oyun Çıkmadan Önce Bekleyeni Çok Olur.. İnş. Bu Oyun Çıktığında Hayal Kırıklığı Yaratmaz..

İyi Forumlar Bol Yorumlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: yellowboyy

quote:

Orjinalden alıntı: King Aragon

evet level in dediği gibi bu oyunda PvPvE gibi bir sistem var ve ben bunun oldugu baska bir oyun hatırlamıyorum ( en az 60mmorpg oynadım ) ve ayrıca bu savaslarda npc ırkların olması ve kaybeden tarafın safına geçmesi baska hangi oyunda var :/ ama tabiki kimsenin yorumuna bişey diyemem herkezin oyun zevki kendine zevkler ve renkler tartısılmaz

iyi oyunlar..

Oyun Öncellikle Dikkatimi Çekti Classlar Her Oyunda Olduğu Gibi Warrior - Priest - Rogue Den İbaret Grafikleri Gerçekten Güzel İçeriğini Tam Okuma Fırsatım Olmadı Ama İlk Fırsatta Okuyacam

Benim Bildiğim PvP Vardır Bu Sonra vE Nedir Anlamadım ?

Ark. ım Sana Gelince PvP Oyunlarda 2 Şekilde Olur 1 Teklif Usulü İle 2 Teklif Usulü Olmadan Kodaki CZ Usulü Gibi..

Her Oyun Çıkmadan Önce Bekleyeni Çok Olur.. İnş. Bu Oyun Çıktığında Hayal Kırıklığı Yaratmaz..

İyi Forumlar Bol Yorumlar..

"PvPvE (Oyuncu vs Oyuncu vs Ortam) (burdaki vs karşı karşıya gelmek anlamındadır)

Aion: The Tower of Eternity'deki savaş sisteminin bölümlerini, guildlerin, ırkları ve cephelerin birbiriyle yaptıkları ittifaklar yönetmektedir. Bu sistem ayrıca üçüncü bir ırk olan Balaur (sistem tarafından kontrol edilen ırk) tarafından yönetilir ve bu ırk oyuncuların düşmenı ya da dostu olabilir. "
    Yazidada yaziyodu zaten. Savaslarin durumuna gore npc irklar taraf degistirebilio.Yenenin tarafina geciolar. Bide NPC irklar cok daha ii exp veriomus. PVPVE sistemi hakkinda cok fazla bilgi yok.Varsada ben bilmiyorum
    Senin dedigin PVP nin ikiside oyunda war belkide fazlasi vardir.
    İns hayal kirikligina uratmayacaktir.

• @yellowboyy
    en kısa zamanda rehber(ler)i okumanı tavsiye ediyorum tabiki bu topicdekiyle yetinme aiontr ye gir ve daha fazlasıyla buluş
  • Daha duymayan kalmamistir. ama genede bir uplamak lazim

• Bence oyun çıktığında hayal kırıklığına uğrayan K2Network-Joymax olacak
  • lineage2nin aynisini yapmislar iste paralı purulu diolar :S oyun bence bes para etmez hep aynı seyler bide gidip boyle bir oyuna para vercem :) gülünc dierlerinden hicbir varkı yok pvpve hepsi cok az bi kafa yorma işlemi hala konularda ırklarda ve sınıflarda bir adım öteye gidemediler pirestmiş rangermiş yenilik diyorlarsa webzenin ABP adlı oyunu var bence o yeni bir soluk getirir online oyunlara bunlar aynı yumurtadan cıkmış fixlenmiş taklitler
  • quote:

Orjinalden alıntı: HaYaLeTR

lineage2nin aynisini yapmislar iste paralı purulu diolar :S oyun bence bes para etmez hep aynı seyler bide gidip boyle bir oyuna para vercem :) gülünc dierlerinden hicbir varkı yok pvpve hepsi cok az bi kafa yorma işlemi hala konularda ırklarda ve sınıflarda bir adım öteye gidemediler pirestmiş rangermiş yenilik diyorlarsa webzenin ABP adlı oyunu var bence o yeni bir soluk getirir online oyunlara bunlar aynı yumurtadan cıkmış fixlenmiş taklitler

dedigin oyunla bu oyun farkli kulvarlarda oyunlar Aion bir RPG dir. RPG olmasindan dolayi bu tur irklar classlar, genelde boledir. Biz bundan sikayetcide degiliz.Aksine bunlar RPG yi gelistirir. Aionda toplamda 8 class war.
    RPG lerde hep ayni seyler oldugundan artik oyunun populer olup olmayacagi PVP, Eventlar, Questler, Partynin oyna agirligi, Oyuncu evren iliskileri, Guildler , Grafikler ve Animasyonlar belirlemektedir. Ve bu oyun bu kriterlerinin cogundan iyi not almakta.Ama biz daha bisi solemioz Oyunu deneyip gorecez.
    PVPVE nin kafa karistirir bir yonu yok aksine oyunun eylencesini artiriyor.
    Oyunu oynamadan yorum yapman cok yanlis.

• Hard Drive: 20GB available space

ben 15 gb yer var
    nolcak şimdi :D:D

medieval II yi mi siliyim yani :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cone

Hard Drive: 20GB available space

ben 15 gb yer var
    nolcak şimdi :D:D

medieval II yi mi siliyim yani :D

Kore CB icin onerilen alan o.Normal oyunun boyutlari biraz daha kucuk.Birazdan edit olarak koyarim sistem gereksinimlerini.Aiontr dede yazio.
    edit:

orjinali:http://www.aiontr.com/forum/showthread.php?tid=1&pid=1085#pid1085
    yazan: yasin

"Minimum Sistem gereksinimleri
    *Windows 98SE/2000/XP/Vista
    *AMD Athlon 2400 yada Intel Pentium 4 2,4 Ghz
    *512MB RAM
    *Ekran karti 128MB ile with DirectX 9
    *Ses karti 128MB ile with DirectX 9
    *DirectX 9
    *4x DVD-ROM yada 16x CD-ROM
    *5 GB boş hardisk alanı
    *Download hızı 512kbps'le geniş bant bağlantısı

Tavisye edilen sistem gereksinimleri
    *Windows 2000/XP/Vista
    *AMD Athlon 64 3000 yada Intel CoreDuo 4000
    *1GB RAM
    *Ekran kartı GeForce 6600 yada ATI Radeon X1550 256 MB
    *Ses Kartı Sound Blaster Audigy
    *DirectX 9
    *16x DVD yada 32x CD-ROM
    *18 Gb boş hardisk alanı
    *Upload hızı 256kbps ve Download hızı 1024kbps ile geniş bant bağlantısı

İpuçları
    *Oyunu minimum sistem gereksinimlerinde oynamak isteyen kullanıcılar grafik opsiyonlarından ; Sistem grafiklerini en düşük seviyede ve oyunu 1024x768 boyutlarında yapmalıdırlar fakat buda oyunda bazı yerlerdeki yüklemeler ağırlaştırabilir. ( portal kullanıldığında gibi )
    *Oyunu tüm grafikleri ve özellikleri için biraz paramızı harcamalıyız ve yukaridaki tavsiye edilen gereksinimleri sahip olan bir PC satın almalıyız.Ve eğer buna yakın bır bilgisayarın varsa oyun boyutlarını 1280x1024 oynayabiliriz.
    *Öncelik olarak grafik ve hafıza olduğunu düşünerek PC parçalarını Ram ve Ekran kartı olarak geliştirmelisiniz.
    *Son olarak Lag konusunda Castle War gibi oyuncuların çok olduğu yerlerde lag olabileceğini düşünürsek,2mbps bağlantı ile bu sorunuda aşabiliriz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeVeL -- 21 Şubat 2008; 23:11:50 >

• Şimdi yazıcak olduklarım yanlış anlaşılmasın.Aşağıda linkte verecek olduğum kahramanımızın yaptığı hareketleri,mmo'ya uyarlamak çokmu zor.Bunu bilmediğim için soruyorum.Bilen biri varsa bu sorunun cevabını sölesin bi zahmet bende o tip oyunlara devam edem.Aksiyondan yoksun,ırk,rpg gibi kelimelerin içerisinde boğulmuş oyunlara takılmayayım(bu lafım geneledir bu oyunla alakalı değil)
    Yukardaki soruyu neden sorduğumuda izah edecek olursak,bir oyun yapılıyor grafikler güzel,ortam(dışmekan) güzel ama gelin görünki ana kahramanımız elinde tuttuğu kılıcı sopa tutar gibi tutmaktan bi gıdım ileri gidemiyor.Karakterin savaşması demek illa kılıçlan kalkanlanla yada oklan bişeyleri kesmesi demek olmamalı.dış mekan kullanılmalı.atlamalı,zımplamalı ,duvardan yürümeli,mob dediğin biraz akıllı olmalı.Moba bakıcan hp sine bakacan,kesebilrmiyim diyecen,yiyosa kesecen,yemiyosa ortamdan uzaklaşacan.Bu kadar kolay bişey olabilir yav.Nerde adrenalin.O linkteki oyunu oynayanlar bilir o meşhur dahakayı.ondan ne kaçardım beeee...O arkamda ayak seslerini duyuyorum koştukca koşuyorum,duvardan yürüyorum zımp zımp zımplıyorum havada salto atıyorum,birde bakmışım önümde biçer döver tarzlı bir tuzak sonuç kaçınılmaz.Ölümm.Adrenalin budur,nerden neyin çıkacağının belli olmaması korkudur adrenalin.Hangi mmo becerebildi böyle bişeyi.Hiç biri.Hangi mmo da yerine göre mistik,yerine göre ürpertici yerine göre adama ara gazı veren müzik var.Kaç tanesinde mevut.Yav ben player olmayan düşman olarak illa ucube olan canavarmı kesecem.Ne zaman insan kesecem yav.Ne zaman bir orduyla beraber adam gibi silahların orta çağ silahlarının kullanıldığı(mancınık vs..) bir sistemde dewasa bir orduya karşı savaşacam.
    Ben biraz eski kafalımı kalıyorum bu konuda mmo mantığı bumudur.Savaşın ana tema olarak alındığı bir oyun türünde savaşmak ama şöyle babalar gibi savaşmak ,cins cins şeyler kesmemek,adrenalin dolu bir oyun mantığı ile günümüz mmo mantığı farklı şeylermi.
    Yok eğer farklı ise ben sevmedim mmo ruhunu.Nerde benim pop cdim.Gidem prensimle bikaç kafa kopartam.
    Ha şunuda diyebilirsiniz madem o tip oyunlardan hoşlanıyorsun neden mmo tercih ediyorsun?Cevap şudurki lvl kasmalı item giymeli ırk seçmeli üstüne birde benim dediğim tarz aksiyon dolu bir online oyun bulurum belki diye oynuyorum.Ama galiba yanılıyorum.Bunu sağlayabilecek bir oyun yok.
    Neyse dediğim gibi yazdıklarımın aion online ile alakası pek nadir olup lafım mmo kültürünedir.Bu konu altında bunu yazmamdaki maksat gerçekten güzel animasyonları olan,belli bir tarz yakalayan bir oyunun ,ancak heyecandan uzak ,noradrenalin dolu olmasını dile getirmemdir.
    SAYGILARIMI SUNARIM. LİNK:http://www.youtube.com/watch?v=JBLRT-QDbio

• @EXCELANCEE28

EXCELANCEE28:bir oyun yapılıyor grafikler güzel,ortam(dışmekan) güzel ama gelin görünki ana kahramanımız elinde tuttuğu kılıcı sopa tutar gibi tutmaktan bi gıdım ileri gidemiyor.

senin verdiğin videodaki karakterlerin kılıçları tutuşuda pek güzel değil hani

EXCELANCEE28:Karakterin savaşması demek illa kılıçlan kalkanlanla yada oklan bişeyleri kesmesi demek olmamalı.dış mekan kullanılmalı.atlamalı,zımplamalı ,duvardan yürümeli...

senin verdiğin videoda cok mu kullanılmıs ? ayrıca atlama zıplamalı duvardan yürümeli bir oyun istiyosan : Gunz oyna

bu arada sen werdiğin videodakine aksiyon diyosan ben buna gülerim. karakterin bossu keserken kullandıgı 2 hareket var 1. takla ata ata vuruyor. 2. bi sağ bi sol geciriyor :S bu mudur aksiyon . hani karakter hic darbe almıyor ? eğer aksiyon buysa ben bi daha oyun oynamam arkadaş.

dipnot: alıntı calısmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 22 Şubat 2008; 2:42:26 >

• King sen pop oynamadığın belli oynada anlarsın ne demek istediğimi.Kahramanımız hiç darbe almıyor doğru.Alırsa zaten ölüyor.Adam yuvarlanarak kaçıyor ,kaç oyunda yuvarlanarak bosstan kaçıyorsun.
    Aksiyon yokmu.Bak ben buna gülerim.Prince of persia bi ekoldür ve tartışamısız aksiyonla doludur.Oynamadığın oyun hakkıında yorum yapma,bişeylere gülerken sen gülünç oluyorsun.
    Gunz onlinedeki hoplama zımplama popdeki hopla zımplamanın yanında devede kulak.O linkteki bütün videoları izle anlarsın.
    Sadece onu verdim diye onla sınırlı kalma.Hepsine iyi bak.
    http://youtube.com/watch?v=dy4Mi7LneeU bunu izle ve bunu yapabildiğim bana bir rpg oyun göster.
    Aksiyon yokmuş koptum bu lafına.Ama senin aksiyon mantığın farklı bişey olabilir.Onada bişey demem
    http://www.youtube.com/watch?v=m2TYRfyS8v8&NR=1 bide bunu izle ve o ortamdaki müziği dinle.Müzik daha sonra koyulmuş bişey değil.O sahnede o bosstan kaçarken o müzik eşliğinde kaçıyorsun.Bana bu videodaki duvardan yürüme akrobat gibi havada süzülme yada duvardaki ipi kullanıp karşıya uçma olayını yaptıran(dış mekan kullanımından kastım buydu) bir rpg göster.

http://youtube.com/watch?v=bXlW1KAywjE&feature=related bide bunu izle.Bu pop nin gelişmişi diyebiliriz.aynı firmadan çıkma.Kaç tane rpgde bu adamın kılıçla yaptıklarını yapabiliyorsun.Gerçeğe çok yakın hareketler ve tabi olayı güzelleştirmek için yaptığı kılıç darbelerinden cins cins ışıklar çıkaramıyor.
    Bu ubisoft neden mmo yapmazki

amacım bu başlık altında polemik açıp konuyu mahvetmek değil.
    Sadece soru sordum ve tekralıyorum bunları rpglere koymak zormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXCELANCEE28 -- 22 Şubat 2008; 16:53:03 >

• (: Tomb Raider serisini önderiyim o zmn :) dış mekanın kullanıldıgı bir rpg olarak :)
  • pff edit butonuda calısmamaya basladı :@

http://youtube.com/watch?v=dy4Mi7LneeU
    bu videoyu izledikden sonra haklı olduğunu söyliyebilirm :) ama tomb raiderdede baya kullanılıyor dıs mekan
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28

King sen pop oynamadığın belli oynada anlarsın ne demek istediğimi.Kahramanımız hiç darbe almıyor doğru.Alırsa zaten ölüyor.Adam yuvarlanarak kaçıyor ,kaç oyunda yuvarlanarak bosstan kaçıyorsun.
    Aksiyon yokmu.Bak ben buna gülerim.Prince of persia bi ekoldür ve tartışamısız aksiyonla doludur.Oynamadığın oyun hakkıında yorum yapma,bişeylere gülerken sen gülünç oluyorsun.
    Gunz onlinedeki hoplama zımplama popdeki hopla zımplamanın yanında devede kulak.O linkteki bütün videoları izle anlarsın.
    http://youtube.com/watch?v=dy4Mi7LneeU bunu izle ve bunu yapabildiğim bana bir rpg oyun göster.
    Aksiyon yokmuş koptum bu lafına.Ama senin aksiyon mantığın farklı bişey olabilir.Onada bişey demem
    http://www.youtube.com/watch?v=m2TYRfyS8v8&NR=1 bide bunu izle ve o ortamdaki müziği dinle.Müzik daha sonra koyulmuş bişey değil.O sahnede o bosstan kaçarken o müzik eşliğinde kaçıyorsun.Bana bu videodaki duvardan yürüme akrobat gibi havada süzülme yada duvardaki ipi kullanıp karşıya uçma olayını yaptıran(dış mekan kullanımından kastım buydu) bir rpg göster.

http://youtube.com/watch?v=bXlW1KAywjE&feature=related bide bunu izle.Bu pop nin gelişmişi diyebiliriz.aynı firmadan çıkma.Kaç tane rpgde bu adamın kılıçla yaptıklarını yapabiliyorsun.Gerçeğe çok yakın hareketler ve tabi olayı güzelleştirmek için yaptığı kılıç darbelerinden cins cins ışıklar çıkaramıyor.

Tabikide mumkun oyun dunyasinda hersey mumkundur. Ama yapmamalarinin nedenini sole tahmin ediyorum.

Bu tur hareketler savaslarda avantaj saglicak dimi. iyi kullanlar kazanacak kotu kullananlar ayvayi yiyicek. İste bu tur avantaj saglayan seyleri oyuna koyduklarinda dikkat edilmesi gereken nokta bunun hilesinin yapilmamasi. Bu tur efekler eger clientside olursa bilg. uzerinden degerlerile oynanabilir ve hacklenir ve oyunda herkes kullanir. Eger serverside olursa bu kadar cok veriyi tutucak server asiri yuklenir. Bence mumkun ve ilerde gerceklescektir hersey zamanla gelisiyor.
    Daha ayrintili bilen warsa zahmet edip aciklarsa bende memnun olurum.

• @level bu açıklama güzeldi.
    Neyse aion playerlarına iyi oyunlar dilerim
  • Age of Conan'da yapıcaklardı işte dediklerini ama olmadı tamamen değiştirdiler sistemi. Niye olmadı ? Çünkü diyelim combo çekiyorsun yaparken lag oldu ve yapmak istediğin hareketi yapamadın. sen türkiye'de oynuyosun ve lag oluyor ama adam Amerikadan oyuna giricek olan (kötü oynasa bile) çatır çutur kesicek seni. Yani bu tür bir sistemde 1 saniyenin bile önemi çok fazladır. Bu çok büyük bir dez avantaj oluşturucaktır lag e giren için.
  • quote:

King sen pop oynamadığın belli oynada anlarsın ne demek istediğimi.Kahramanımız hiç darbe almıyor doğru.Alırsa zaten ölüyor.Adam yuvarlanarak kaçıyor ,kaç oyunda yuvarlanarak bosstan kaçıyorsun.

Prince Of Persia tamamen farklı tür oyunlar.. Ben POP'u oynadım ve hayranıyımdır. Ancak bir MMORPG'den asla POP tarzı dış mekan kullanımlar veya hoplama zıplamalar beklememelisin :)

• quote:

Orjinalden alıntı: ß@TÚ

quote:

Prince Of Persia tamamen farklı tür oyunlar.. Ben POP'u oynadım ve hayranıyımdır. Ancak bir MMORPG'den asla POP tarzı dış mekan kullanımlar veya hoplama zıplamalar beklememelisin :)

@Masticore

Bkz. Cabal Online

Cabalda combo bar'ı vardır. O bar üzerinde 2 çizgiyle belirlenmiş 2 aralık vardır. Bu bar hızlıca dolmaya başlar her skill vurduğunda. Sen o 2 çubuk arasında yeni skill'i vurursun. Ve combo olur skill casting'leri kısalır. Ve damage artar. Ama her 5 skillde bir sanırım bu 2 çubuk arası git gide daralır 11. skillde çok çok daralır ve ufacık bir lag'da bile tutturmak çko büyük deneyim işidir. Adamlar 35-40 yapıyor o ayrı konu :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.