Şimdi Ara

Aion'a dönüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aionda 65 lvl ilk çıktığı zaman, 65 lvl yapıp oyunu bıraktım (ortalama 2 yıl önce). Şimdi tekrar başlayacağım herşey yabancı geliyor. Bazı merak ettiğim konular var yardımcı olursanız sevinirim.

Stigma sistemi değişti diye duydum, şimdiki hali nasıl.

Asasın şuanki favori stigmaları neler. Genel olarak asasın herşeyini bilirim

65 lvl dan 75 e hangi haritada kasabilirim.

Hangi günlükleri nerelerde yapmam gerekiyor. Daha doğrusu ben assassin im dizmem gereken itemlere ne şekilde sahip olabilirim. Eskisi gibi medal ve ap ilemi. Sanırım mor itemler. Yerleri nerede. Ya da sistem değiştimi başka şekildeni item alıyoruz.

Eskiden "tiamaranta eye" vardı herkes ordaydı ve sürekli Pvp halindeydik. Bazen key farm yapar bazen düşman keserdik. Şimdi onun gibi bi yer var mı. Pvp nin döndüğü yerler neresi.

Merak ettiklerim bunlar. Ek olarak neler yapmam gerekir yönlendirmenizi rica ediyorum. Saygılar.

Asmodian

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• - stigma 6 slota düştü. 6 slotu tamamlayınca 1 slotda extra geliyor. stigmalar artık satılabiliyor. moblardan düşüyor.
    - Favori stigma olayı kişiye göre değişir diye düşünüyorum.
    - Nosra haritasında kasabilirsin. Bir çok yeni zindan vs vs geldi. oynadıkça alışırsın. 72 levelden sonra real para veya kinah basman gerekiyor diğer şekilde xp kasamazsın.
    - item artık kinah ile yapılıyor. emek olayı bitti. kinahın varsa 1 günde oyunun en iyi itemlerine sahip olabilirsin. ortalama düzey bir karakter için 8 t kinah lazım yaklaşık 600 tl. güvenilir biri bulabilirsen oyunu bırakan birinden satın alırsan ucuza getirebilirsin.
  • Ben zamaninda cok oynadim aion u ve sadece 1 kere gp almistim 5.0 dan sonra para vermiyosan bi yere gelemiyon ki gelemedim yada coooook cooook fazla vakit harcaman lazim oyun her gelen guncellemede daha da fazla para istiyo lejyonda vardi arkadaslarim ayda 500 tl felan veren oyun oynamasi bedava ama zevk almasi cok pahali bak sana tavsiye veren arkadasta parayla car al diyo dusun iste sen oyunun halini ben biraktim wow a basladim ve cok mutluyum oyuna her ay 30 tl veririm herkesle oynarim zevkli zevkli ama aion ole degil para daha cok para ve daha da cok para

• Aion'dan keyif almanın yollarını sana sayıyım seç birisini o yönde ilerle bende wow oynadım Aion'un tadını vermiyor pvp'si vasat pve'sine laf edemem ama.

- Adam gibi legion bulucaksın , çok üst düzey adamlar olmayacak sadece oyun bilgisi ve item olarak denk insanlarla yanyana gelmen lazım birbirinizi taşıya taşıya daha hızlı item yaparsın.

- Pay2win yaparak arkadaşın dediği gibi item dizebilirsin. Ama aradan çok uzun zaman geçmiş dediğine göre 4.8'den sonra bazı classların eski haliyle alakası kalmadı bence bir 70 yap ondan sonra buna karar verir paranı çöpe atmış olma.

- Support class oynayabilirsin. Cleric , Chanter gibi karakterler oynayarak daha hızlı item dizer ve daha düşük bütçeyle daha iyi ve hızlı item yapabilirsin. Bu classlarda kendini gösterirsen dilediğin model adamlarla yanyana gelmende daha hızlı olur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Buna ek olarak oyunda pvp'nin hala adam gibi bir getirisi yok openworld guardlarla , moblarla ve karşı ırkın adamlarıyla uğraşmakla geçiyor. Pvp olarak getirisi en yüksek yer arenalar. Kendine özgü rank sistemi geldi arenaların. Dred vb. yerlerde pvx dediğimiz pve ve pvp iç içe olduğu yerler hala sağlam pve yapan takımın kazanma ihtimali daha yüksek pvp ile daha zor kazanması. Esterra ve Nosra ' da dönüyor pvplerin çoğu Tia Eye ve katalamlar kaldırıldı. Reshanta en aktif halinde şuan ilerleyen patchlerde de böyle devam edecek oyunun senaryo haritası olduğu için. Divine kapandı sonra geri açacaklar Ereskigal falan gelecek işte senaryo bosslarından birisi. Tiamat > Beritra > Ereskighal > Meslemtaeda > Fregrion sırasında gidiyordu arada eksik olabilir.

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethapudi -- 27 Mayıs 2017; 12:18:56 >
  • Lethapudi L kullanıcısına yanıt
    Şuan nasıl para kazanılır. Ciddi para sıkıntısı çekiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkhes

Aion'dan keyif almanın yollarını sana sayıyım seç birisini o yönde ilerle bende wow oynadım Aion'un tadını vermiyor pvp'si vasat pve'sine laf edemem ama.

- Adam gibi legion bulucaksın , çok üst düzey adamlar olmayacak sadece oyun bilgisi ve item olarak denk insanlarla yanyana gelmen lazım birbirinizi taşıya taşıya daha hızlı item yaparsın.

- Pay2win yaparak arkadaşın dediği gibi item dizebilirsin. Ama aradan çok uzun zaman geçmiş dediğine göre 4.8'den sonra bazı classların eski haliyle alakası kalmadı bence bir 70 yap ondan sonra buna karar verir paranı çöpe atmış olma.

- Support class oynayabilirsin. Cleric , Chanter gibi karakterler oynayarak daha hızlı item dizer ve daha düşük bütçeyle daha iyi ve hızlı item yapabilirsin. Bu classlarda kendini gösterirsen dilediğin model adamlarla yanyana gelmende daha hızlı olur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Buna ek olarak oyunda pvp'nin hala adam gibi bir getirisi yok openworld guardlarla , moblarla ve karşı ırkın adamlarıyla uğraşmakla geçiyor. Pvp olarak getirisi en yüksek yer arenalar. Kendine özgü rank sistemi geldi arenaların. Dred vb. yerlerde pvx dediğimiz pve ve pvp iç içe olduğu yerler hala sağlam pve yapan takımın kazanma ihtimali daha yüksek pvp ile daha zor kazanması. Esterra ve Nosra ' da dönüyor pvplerin çoğu Tia Eye ve katalamlar kaldırıldı. Reshanta en aktif halinde şuan ilerleyen patchlerde de böyle devam edecek oyunun senaryo haritası olduğu için. Divine kapandı sonra geri açacaklar Ereskigal falan gelecek işte senaryo bosslarından birisi. Tiamat > Beritra > Ereskighal > Meslemtaeda > Fregrion sırasında gidiyordu arada eksik olabilir.

Eski dredleri hatırlıyorum da ne pvp ler dönüyordu. Midi moblardan temizleyip dredi öyle bitiriyorduk. Önemli olan kazanmak değil de zevk almaktı, şimdi ise esterra ve nosra haritalarında farm yapan adamı botları kesip pvp yaptığını zannedenler var. Komik gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deníz -- 10 Mayıs 2017; 10:51:32 >

• Bizim serverda botlara savaş açtılar Antriksha da yani drop ratei düşürüyor normal oyunculara haksızlık diye.

Bana kalsa botu komple serbest bıraksınlar herkes ayakta duracak kadar item yapsın en azından lfg partilerin kalitesi yükselsin.

5 senedir aiondayım 2 sene perentoda 2 sene zubaba da 1 senede antriksha olcak. Botlar hep vardı hatta perento zamanında o twitch de yada youtube da videolarını izlediğiniz ünlü adamların botlarıydı.

Senin oyun mentaliten farklıymış bana pek uymuyor. Oyunun her haritaya mob iliştirmesi bıktırıyor bir süre sonra. Hatta aşırı fazla agro alırsa karşıdaki adam moblar hp sinin yüzde 50 den fazlasını alırsa kill görevi bile saymayabiliyor. Oyunun openworld ve battleground pvp sistemine çözüm bulması lazım. Eşleştirme sistemi en basiti random giren adama random versin her zaman tam takır pt olmuyor.

• Turkhes kullanıcısına yanıt
    Oyunda 3 milyara bir sürü item var. 2009 dan beridir bu pyunu aralıklarla oynarım en fazla param 200 milyon olmuştur. Normal bir vatandaş bot kullanmadan nasıl yapar bu parayı. Ciddi para sıkıntısı çekiyorum bir yol göster. Oyunda yabancılar farm yap diyor. Neyi farmlayacağım ne yapacağım şaşırdım kaldım.

• brobiy kullanıcısına yanıt
    pve yapacaksın girebildiğin item ve lvlının yetebildiği her yere gir. Runatoriumları kaçırma kazanınca çıkan takılar hala iyi para ediyor. varsa yüksek lvllı yan karakterin onlada gir.
    farm yaparakta kasarsın çıkan çöpler gene para ediyor broker da. Tabi ki seneledir olduğu gibi en iyi para kasma yolu manastone reshantada mini bosslar var biraz kalın barlılar ama range class oynuyorsan kite yaparak kesersin. Makarna çevresinde de minibosslar var vengar da onlardan kompozit manastone düşüyor. Haftanın belli günlerinde ve saatlerinde Chaos Rift açılıyor Vengar ve İnsignia haritalarında yanına oyun tarzın uyuşan birisini alıp riftten geçip kisk atar beraber kesersiniz mobların lvl 65 zaten ezik kalıyor eskisi gibi uzun sürmüyor kesmesi kutu atıyor kutunun içinden ancient coin , kompozit yada ancient manastone düşüyor , Shattered Ceranium ve BM çıkıyor. Arenaları kaçırma kaybediyor olsan bile gir. biriken ingisniaları sat Set classları yani cleric/templar/glad gibi classlar yan setlerini arenadan yapıyor genelde. Her türlü alıcı bulursun. Aklıma gelenler bunlar.

Runatorium ne oluyor. Ayrıca ben 70 lvl asasım arena seti dizmeye çalışıyorum üstüme

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethapudi -- 27 Mayıs 2017; 12:19:30 >
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethapudi -- 27 Mayıs 2017; 12:19:25 >
    Ben bot işinden anlamam. Normal şartlarda nasıl para kasarım farm yaparak

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethapudi -- 27 Mayıs 2017; 12:19:21 >
    Nosrada hangi mobtan düşüyor

edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethapudi -- 27 Mayıs 2017; 12:19:49 >
    Ben perento zamanını demiştim. O zamanlar fazla itemimiz yoktu bahsettiğim patch 3.0 falandı. Army 4-5 botlar bile vardı iyide ap veriyorlardı. Godstone kill görevini yapmak için botları farmlıyorduk arkadaşla kisk atmıştık işte hızlı bitsin diye görevi verip intihar edip geri geliyorduk hatta. 20 yada 40 kill falan aldıktan sonra Awkward Moment ile Almost Harmlet isimli elyos legionları geldi üstümüzden geçti haritanın en ucube yeriydi o kadar adamın sabahın köründe oraya gelipte bizi ve kiski temizleyip gitmesi tesadüften öte bir durumdu.

Bunun benzerini Antriksha'da da yaşadım. Zubaba zamanında xform basıp gelenide oldu hatta botları boku çıkartana kadar kesince. Genelde main charıyla geliyorlar. Senin gibi oynayanlarda var ticaret kafasıyla oynayan insanlar. Lakin şuan resmi forumda aktif oyuncular işbirliği içerisindeler elyoslar isyan etmiş işte drop rate'i katlediyorlar gelin hepsini banlatalım gibisinden konu açmışlar hatta bak bulursun. O yüzden eskisi gibi bot yok bizim server'da asmo tarafında zaten hiç adam gibi bot olmadı manastone fiyatlarında craft çöplerinin fiyatlarından bile çok rahat anlayabilirsin.

23.00 - 01.00 arası aktif olan pvp yeri 6v6 oynuyorsn
  • Para mara kasaman boşuna uğraşma. Şansın varsa eventlerde para edecek bir şey düşer. Şuan ki favori para kaynağı Pazar günü akşam Sanctum savaşı. Savaş dediğime bakma bildiğin oradan oraya koşarak mob kesiyor herkes. Savaşın sonunda herkese kutu geliyor. Kutudan silah çıkarsa alsana para, silahına göre 50M den 2T ye kadar silah düşebilir. Ayrıca +10 mana taşı düşebiliyor, taşına göre 300M den 2T ye kadar yolu var. Onun dışında emekle para kasmak zor.

Ama çok paranın derdinde değilim, cebimde 3-5 kuruş olsun dersen Reshanta daki mana tası boslarını farmlayarak, çıkan taşları +7 yapıp satabilirsin.

Şuara Shugo var, adam gibi bir şey düşüren yok ama Allah 'tan ümit kesilmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaspo -- 24 Mayıs 2017; 18:7:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.