Şimdi Ara

Aileye Bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anne baba kullansın diye internete girmelik bir bilgisayar almak istiyorum. Çok da leş olsun istemiyorum. Arada sırada bende kullanacağım. :) Ama oyun falan oynanmayacak. Seri olsun. Chrome açılsın diye beklemeyeyim. Windows hızı iyi olsun yeterli.
    i3 yeterli olur mu? i5 mi almak gerekir.
    Onboard ekran kartı iş görür mü?

http://www.hepsiburada.com/masaustu-bilgisayarlar-c-34?filtreler=islemcitipi:intel20core20i5&siralama=artanfiyat

Şu bilgisayarlar fiyat performansda üzer mi? Kendim mi toplayayım?

Notebook için niyetlenmiştim lakin fiyatlar pek karşılayacağım şekilde değil. Kasa alacağım sadece. Ekran var.

1000 TL 'yi geçmek istemiyorum.

Teşekkürler.

• İşlemci AMD seçsem çok sıkıntı yaratır mı?

i5 M şeklinde yazan işlemciler mobil mi?

Radeon HD 5450 ekran kartı alınacak i3 - i5 uyumlu bir anakarta uyumlu olur mu? Eski kasada ki ekran kartı bu. Yeni kasaya taksam çalışır mı?

Baktığım kadarı ile Asus H110M en ucuz anakart gibi duruyor. HD5450 bu anakarta uyar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressive -- 8 Ocak 2017; 15:43:5 >
  • Şimdi şöyle bir baktım da;

Ucuzundan bir Frisby veya Everest Kasa 140 TL civarında.
    İşlemci i3 500 TL civarında.
    En ucuzundan Gigabayt Anakart 200 TL civarında.
    8 GB'da bir ram koysam, 250 TL.

1100 TL gibi bir şey yapıyor.

Bu sisteme eski HD 5450'yi taksam? Klavye mouse monitör falan var. Ethernet'i ve sesi on board kullansam. Ya da wi-fi adaptörü alırım. 50 TL falanda o.

1150 TL'ye gelir.

Makul mantıklı bir pc toplanmış olur mu?

Kasada ki eski 1 GB ram'i de taksam faydası olur mu?
  • Yok mudur fikir :(
  • Sadece internet içinse attığınız link arasında herhangi bir ucuz modeli alın hocam sonuçta web için kullanılacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim.

Biraz da iyi bir şey olsun istiyorum. Mobil işlemci olmasın diye yukarıda bahsettiğim şekilde toplasam olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impressive

Teşekkür ederim.

Biraz da iyi bir şey olsun istiyorum. Mobil işlemci olmasın diye yukarıda bahsettiğim şekilde toplasam olur mu?

Eğer teknik bilginiz varsa toplamak daha iyi tabiki bu aralar döviz nedeniyle herşey pahalı aceleniz yoksa beklemenizi tavsiye ederim

• Daha önce bir kere kasa toplamışlığım var. Bir şekilde yaparım diye düşünüyorum. Anakartı kasaya vidala, kartları ram'leri tak, kabloları bağla HDD'sini PSU'yu falan. İşlemciyi de bir şekilde takarım en son hatırladığım klipsliydi, macunu bas yerine koy çıt sesini duy :D

Ümitliyim kendimden.
    Döviz konusunda da haklısın her gün her şeyin fiyatı 5'er 10'ar artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impressive

Daha önce bir kere kasa toplamışlığım var. Bir şekilde yaparım diye düşünüyorum. Anakartı kasaya vidala, kartları ram'leri tak, kabloları bağla HDD'sini PSU'yu falan. İşlemciyi de bir şekilde takarım en son hatırladığım klipsliydi, macunu bas yerine koy çıt sesini duy :D

Ümitliyim kendimden.
    Döviz konusunda da haklısın her gün her şeyin fiyatı 5'er 10'ar artıyor.

Parçaları aldığın yerde toplayıp veriyor artık hocam ama dedigim gibi ihtiyacınıza yönelik olan şeyi alın masa üstü şart değilse laptop da bakabilirsiniz ev içinde insanlar bir odaya bağlı kalmaz en azından

• O anakarta pentium g4400 işlemci (idarelik ilerde yükseltmek üzere) ve 4-8gb ram takarsın olur biter. Geri kalanları minimum alırsan 1000-1200 arası tutar. Ekran kartı olarak mesela ben forumdan bi arkadaştan 150 liraya 2. El gtx650 aldım sen de öyle bişey yaparsan avantajına olur.
  • Marka pcler her zaman pişmanlıktır hocam işlemciye aldanıp pc almayın benim tavsiyem 2.el ürün almanız yönünde!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.