Şimdi Ara

Ne diyonuz la

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E3DA649DF -- 18 Haziran 2019; 12:59:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Annen belli ki pedagojiden anlamayan klasik bir Türk annesi. O yaşta çocuğa kitaplar hakkında bu şekilde baskı yaparsan o çocuk okusa bile bir halt beceremez. Bunun sonu gelmeyecek kardeşim. Sen liseye de gitsen aynı muhabbet devam edecek. O yaşta kitap okumayacaksın da ne zaman okuyacaksın? Üniye gideceksin az bir kültürel ortama girsen millet sana köylü muamelesi çekecek. Çünkü temel okul derslerinden başka hiçbir halt bilmeyeceksin. Annen büyük ihtimalle oku doktor mühendis avukat falan ol istiyordur. Bu insanların sadece ders çalışarak mı bu mesleklere geldiğini düşünüyor?
    Bize yardımcı olun demişsin ama bizim buradan sana yardımcı olmamız mümkün değil. Sen en iyisi okulundan Türkçe hocana falan söyle velini çağırsın bir konuşsun bu durumu. Böyle olmaz çünkü annen iyi bir şey yapayım derken ciddi manada senin geleceğine zarar veriyor.
    Kitaplara madden takilman cok yanlis hırs yapma hırs insana zarar veren bir isten alinan keyfi öldüren bir lanettir biriktirmek oda kurmak falan bunlar iyidir ama bunun için acele etme

Derslerini kitaplar icin boslama o konuda annen hakli elin yazari icin anneni üzme

Derslerin iyiyken kitaplara devam edersen sorun olmaz sanırım bunun paragraf sorularinda ise yaradigini genel kültür kattığını vs belirt guzelce anlat

Epub ve pdf kitaplara yönel böylece madden gormemis olur
    Para vermemek için kütüphaneden ya da internetten bulacağın kitaplar okuyabilirsin.
    Kitap okumanın derslerine kesinlikle faydası vardır. Ösym’nin yaptığı tüm sınavlarda paragraf sorularında çok faydası var. Bizzat kendim yaşadım gördüm.
    Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama öğretmenin ödev verebilir mesela. Her ay bir kitap okuyup özet çıkarılacak gibi.
    Seni çok iyi anlıyorum dostum. Yaşım 27 ve ekonomik olarak özgürüm. Bilimkurgu ve fantastik eserler benim vazgeçilmezimdir. Her ay 100 tllik kitap alir okur kitaplığıma eklerim. Bana misafir gelenler alır okur geri getirir sonra başkası okur vs. Kitaplığım bu konuda orta derecede yeterli.
    Buna rağmen ailem özellikle annem bu kitapları okumamı istemiyor.Evime Her gelişinde bunları okuyacağına dini kitaplar okusana öbür dünyada sana robotları mı soracaklar diye sitem ediyor. Evimden gidene kadar lak lak edip psikolojimi bozuyor. Sonuçta ana doğrusun deyip alttan alıyorum.
    Liseden beri okurum o zamanlarda da böyle konuşurdu. Ne yaparsan yap dostum zihniyet aynı. Senin annen ile benim annem ve diğerlerinin anneleri hep aynı.
    Ama ne olursa olsun anneni üzme alttan al tamam annecim olur annecim de..
  • Kitaplara madden takilman cok yanlis hırs yapma hırs insana zarar veren bir isten alinan keyfi öldüren bir lanettir biriktirmek oda kurmak falan bunlar iyidir ama bunun için acele etme

Derslerini kitaplar icin boslama o konuda annen hakli elin yazari icin anneni üzme

Derslerin iyiyken kitaplara devam edersen sorun olmaz sanırım bunun paragraf sorularinda ise yaradigini genel kültür kattığını vs belirt guzelce anlat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Kitaplara madden takilman cok yanlis hırs yapma hırs insana zarar veren bir isten alinan keyfi öldüren bir lanettir biriktirmek oda kurmak falan bunlar iyidir ama bunun için acele etme

Kitap forumunda takılan birinin bu mesajı yazması ne acı

Elin yazarı için anneni üzme nedir yahu

Çocuk ne yapmış da annesini üzmüş ? Adam mı öldürmüş, karı kız peşinde mi koşmuş, uyuşturucu mu kullanmış ? Annesinin üslubunu eleştirmiyor, kitapları sevmemesini eleştirmiyor ve böyle diyorsunuz cidden çok komedi

Anneye karşı gelinmez tamam da aynı zamanda anneye itaat de edilmez. Türk toplumunun en büyük sorunlarından biri bu. Sonra bu çocuk ezik oldu diye yine çocuğu suçlarlar.

Konuyu açan kardeşime gelirsek:

- Maalesef güzel kardeşim ekonomik bağımsızlığını ilan edene kadar böyle saçmalıklara katlanmak zorundasın. Her gün kütüphaneye git orada oku sonra evine dön. Paranı kazanmaya başlayıncada odaların en alasını yaparsın full kitap doldurursun.

• Para vermemek için kütüphaneden ya da internetten bulacağın kitaplar okuyabilirsin.
    Kitap okumanın derslerine kesinlikle faydası vardır. Ösym’nin yaptığı tüm sınavlarda paragraf sorularında çok faydası var. Bizzat kendim yaşadım gördüm.
    Kaçıncı sınıftasın bilmiyorum ama öğretmenin ödev verebilir mesela. Her ay bir kitap okuyup özet çıkarılacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Kitap forumunda takılan birinin bu mesajı yazması ne acı

Elin yazarı için anneni üzme nedir yahu

Çocuk ne yapmış da annesini üzmüş ? Adam mı öldürmüş, karı kız peşinde mi koşmuş, uyuşturucu mu kullanmış ? Annesinin üslubunu eleştirmiyor, kitapları sevmemesini eleştirmiyor ve böyle diyorsunuz cidden çok komedi

Anneye karşı gelinmez tamam da aynı zamanda anneye itaat de edilmez. Türk toplumunun en büyük sorunlarından biri bu. Sonra bu çocuk ezik oldu diye yine çocuğu suçlarlar.

Konuyu açan kardeşime gelirsek:

- Maalesef güzel kardeşim ekonomik bağımsızlığını ilan edene kadar böyle saçmalıklara katlanmak zorundasın. Her gün kütüphaneye git orada oku sonra evine dön. Paranı kazanmaya başlayıncada odaların en alasını yaparsın full kitap doldurursun.

Alıntıları Göster
    Ben dengeden bahsediyorum kitaplari parcala at okumayı da unut yazmiyor orda

Hicbir kitap annesinin kalbinden degerli değil

Senin fikrin sana benimki bana rastgele

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Derslerin kötü mü? Kaç yaşındasın?
  • Sokuş zamanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E3DA649DF -- 18 Haziran 2019; 13:12:21 >
  • Annen belli ki pedagojiden anlamayan klasik bir Türk annesi. O yaşta çocuğa kitaplar hakkında bu şekilde baskı yaparsan o çocuk okusa bile bir halt beceremez. Bunun sonu gelmeyecek kardeşim. Sen liseye de gitsen aynı muhabbet devam edecek. O yaşta kitap okumayacaksın da ne zaman okuyacaksın? Üniye gideceksin az bir kültürel ortama girsen millet sana köylü muamelesi çekecek. Çünkü temel okul derslerinden başka hiçbir halt bilmeyeceksin. Annen büyük ihtimalle oku doktor mühendis avukat falan ol istiyordur. Bu insanların sadece ders çalışarak mı bu mesleklere geldiğini düşünüyor?
    Bize yardımcı olun demişsin ama bizim buradan sana yardımcı olmamız mümkün değil. Sen en iyisi okulundan Türkçe hocana falan söyle velini çağırsın bir konuşsun bu durumu. Böyle olmaz çünkü annen iyi bir şey yapayım derken ciddi manada senin geleceğine zarar veriyor.

• büyük ihtimalle annen bu yüzden sana bunları söylemiş, daha iyi okullarda okumanı istiyor ama bunun kitap okumanla d gelişeceğini ona anlatmaya çalışman lazım, o zaman seni destekleyecektir
  • Bir de bizim toplumumuzun kanayan yarası aslında bu arkadaşın durumu. Yeni nesillerin hayal gücünün içine ediyoruz. Bakıyorsun herkes ileride çok para kazanma derdinde. Kimse en iyisi olayım, alanımda fark yaratayım kafasında değil. Bu yüzden etraf fakülte bitirmiş, kafasına çiviyle kaktırdığı bilgilerden başka bir halt bilmeyen andavallarla dolu. Sonuç olarak ne bilim adamı, ne mucit çıkarabiliyoruz. Oku evladım memur ol. Oku evladım avukat ol.
  • acı verıcı durum
  • 8. Sinifsan kitap okuma zaten seneye okursun

• Sana tavsiyem,ailen kitaplara para harcamanı istemiyorsa halk kütüphanesinden yararlanabilirsin.Tabi güncel,yeni çıkan kitapları bulman zor ama klasikleri okumakda büyük keyif verir.

• Öncelikle bravo sana, bu okuma hevesin için.
    Aileni dinleme. İnat et, destek versinler sana, istediğin kitapları aldır. Almazlarsa kendin idare etmeye bak, bazı üyelerin dediği gibi kütüphanelerden faydalan.
  • Seni çok iyi anlıyorum dostum. Yaşım 27 ve ekonomik olarak özgürüm. Bilimkurgu ve fantastik eserler benim vazgeçilmezimdir. Her ay 100 tllik kitap alir okur kitaplığıma eklerim. Bana misafir gelenler alır okur geri getirir sonra başkası okur vs. Kitaplığım bu konuda orta derecede yeterli.
    Buna rağmen ailem özellikle annem bu kitapları okumamı istemiyor.Evime Her gelişinde bunları okuyacağına dini kitaplar okusana öbür dünyada sana robotları mı soracaklar diye sitem ediyor. Evimden gidene kadar lak lak edip psikolojimi bozuyor. Sonuçta ana doğrusun deyip alttan alıyorum.
    Liseden beri okurum o zamanlarda da böyle konuşurdu. Ne yaparsan yap dostum zihniyet aynı. Senin annen ile benim annem ve diğerlerinin anneleri hep aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

Seni çok iyi anlıyorum dostum. Yaşım 27 ve ekonomik olarak özgürüm. Bilimkurgu ve fantastik eserler benim vazgeçilmezimdir. Her ay 100 tllik kitap alir okur kitaplığıma eklerim. Bana misafir gelenler alır okur geri getirir sonra başkası okur vs. Kitaplığım bu konuda orta derecede yeterli.
    Benim annem bilimkurgu okuyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.