Şimdi Ara

Aile Dünyadaki En Büyük Hazinedir Kıymetini Bilin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
4.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aile Aynı çatı altında acısı ile, tatlısı ile yaşanan bir ömrün tatlı telaşıdır…
    Acısı ile göğüs gerdiğin, sevgisi ile huzura erdiğin sıcak bir yuvadır…Emektir…Şefkattir… Aynı sofrada kök salmaktır… Aile her şeydir… ailen yanında değilse sıfırsın, yoksun. hiç kimsesin. ailen arkanda değilse, hiçbir şeysin. onlar senin ellerin. bak; kolların, bacakların. onlar vurur tekmeyi, tetiği onlar çeker; sen sanırsın ben çektim, ben vurdum. ailen korur seni gerektiğinde. sen de aileni korursun. bunu en iyi sen bilirsin. aile sırrtını dayadığındır. sırtın boşlukta kalırsa en ufak rüzgarda dengeni kaybeder sendelersin. o yüzden sırtının arkasında duvar gibi dağ gibi aile olacak. Ailesi olmayan biri hayata 1-0 geride başlar Artık şunu anladım ki paranın pekte önemi yok Ailen en büyük servettir ben çok berbat fakir bir hayat yaşıyorum bunun için aileme kızıyordum ama artık aklımı başıma aldım artık kızmıyorum Hangi baba istemez ki oğlunun altına bir son model bir ara çekeyim lüks bir ev alayım ? ama bunun bir önemi yok para elbet kazanır kaybedirsin tekrar kaybeder gene kazanırsın ama aileden sadece 1 tane var kaybedersen bir daha kazanamazsın ailen yanındaysa en büyük servete sen sahipsindir. kıymetini bilin Allah herkesin Ailesine uzun ömürler versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 14 Ekim 2019; 12:15:39 >

• Mal mülk bunlar geçici şeylerdir. Herkes çok zengin olup herşeye sahip olunca çok mutlu olacağını sanır katiyen yalan! O zaman hiç bir zenginin intihar etmemesi , suç izlememesi lazım. Gelirin artıkça daha fazlasını istiyorsun ve hiç doymuyorsun. İnsanoğlu böyledir malesef her zaman daha fazlasını isteriz. Aslında önemli olan elindeki lerle yetinebilmektir. Tüketmeye dayalı değil üretmeye yönelik yaşamalıyız.
    Kendi ailen bir sekilde (annen baban kardeslerin) hayatindan ciktiginda, yapa yalniz kalacaksin.

Istedigin kadar sosyal cevren olsun, kotu gunlerinde o insanlarin hic biri olmayacak.

Iyi bir es, 1 tane de olsa evlat, aile hissiyatini yasamak icin yeterlidir. Sen de kendi evladin icin aile olursun bundan daha onemli bir sey yok dunyada.

Sevgi saygi aile her sey, para bir yere kadar mutlu eder. Sonrasi hep ayni dongu.
    Doğar doğmaz üvey verilmişim.yaş 35.üvey ailem yaşlılıktan yıllar önce vefat ett öz ailem ise hala duruyor ama beni evlattan saymıyor.4 kardeşiz öz olarak.ancak 3 ünü evlat olarak sayıyor beni saymıyorlar.ama şükürki aileme muhtaç değilim mühendisim ekmeğimi kazanıyorum.en zoruma giden de hangi camiye gidersem gideyim her cumada da her bayramda anne baba hakkından bahseden evlat hakkından bahsetmeyen hocalardan bıktım usandım.ya kardeşim evladın hiç mi hakkı yok.dinimizi ne hale getirdiniz Allah yanlış bilgi veripte insanı dinden imandan soğutanlardan ahirette hesap sorarar inşallah.aile çok önemli evlenmedikte şimdi tek başıma yaşıyprum koskoca istanbulda.aileniniz gerçekten değerini bilin.
  • Amin hocam cümlemizin kine inşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mal mülk bunlar geçici şeylerdir. Herkes çok zengin olup herşeye sahip olunca çok mutlu olacağını sanır katiyen yalan! O zaman hiç bir zenginin intihar etmemesi , suç izlememesi lazım. Gelirin artıkça daha fazlasını istiyorsun ve hiç doymuyorsun. İnsanoğlu böyledir malesef her zaman daha fazlasını isteriz. Aslında önemli olan elindeki lerle yetinebilmektir. Tüketmeye dayalı değil üretmeye yönelik yaşamalıyız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Mal mülk bunlar geçici şeylerdir. Herkes çok zengin olup herşeye sahip olunca çok mutlu olacağını sanır katiyen yalan! O zaman hiç bir zenginin intihar etmemesi , suç izlememesi lazım. Gelirin artıkça daha fazlasını istiyorsun ve hiç doymuyorsun. İnsanoğlu böyledir malesef her zaman daha fazlasını isteriz. Aslında önemli olan elindeki lerle yetinebilmektir. Tüketmeye dayalı değil üretmeye yönelik yaşamalıyız.
    Aynen hocam para elbet eline geçer kaybedersin tekrar kazanırsın tekrar kaybedersin Ama aileni 1 kere kaybedersen bir daha kazanamazsın.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Sanırım ilk defa mesajına katılıyorum. +1

• Amin reyiz haklısın şuku

Ama evlenmemem lazim hayat dongusunun devamına gerek yok

https://www.youtube.com/watch?v=UsoxdbWvNx8&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Amin reyiz haklısın şuku

Ama evlenmemem lazim hayat dongusunun devamına gerek yok

https://www.youtube.com/watch?v=UsoxdbWvNx8&feature=youtu.be
    Ben zaten evlenmicem reyiz.
  • Çok güzel yazmışsınız. Aile bireylerini sırtlarına yük gibi gören bir çok kişinin okuması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaymurat

Çok güzel yazmışsınız. Aile bireylerini sırtlarına yük gibi gören bir çok kişinin okuması gerekir.
    aynen hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebiqboss

Alıntıları Göster
    Kendi ailen bir sekilde (annen baban kardeslerin) hayatindan ciktiginda, yapa yalniz kalacaksin.

Istedigin kadar sosyal cevren olsun, kotu gunlerinde o insanlarin hic biri olmayacak.

Iyi bir es, 1 tane de olsa evlat, aile hissiyatini yasamak icin yeterlidir. Sen de kendi evladin icin aile olursun bundan daha onemli bir sey yok dunyada.

Sevgi saygi aile her sey, para bir yere kadar mutlu eder. Sonrasi hep ayni dongu.
  • Sonda sen ailen yani diyecek sandım .d

Sonuna kadar katiliyorum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mona Sax

Sonda sen ailen yani diyecek sandım .d

Sonuna kadar katiliyorum hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyp

Alıntıları Göster
    hocam bir eşim değilde çocuğum olsun isterdim :)
  • quote:

Alıntıları Göster
    cinsel arzularını nasıl bastıracaksın evlenmeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

cinsel arzularını nasıl bastıracaksın evlenmeden

Alıntıları Göster
    zaten şuan 1 yıl 2 ay gibi bir süredir cinsellik ile ilgili hiç bir şey yapmıyorum hocam :)
  • Bu dünyada ki en değerli hazinem benliğimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Bu dünyada ki en değerli hazinem benliğimdir.
    Aileni sevmiyor musun ?
  • quote:

zaten şuan 1 yıl 2 ay gibi bir süredir cinsellik ile ilgili hiç bir şey yapmıyorum hocam :)

Alıntıları Göster
    yav senle siyasi olarak anlaşamasak ta beni tek anlayacak adam sensin bende evlenmek istemiyorum ama cinselliği evlenmeden yaşayamazsın zina çok büyük günah tek yol evlenmek
  • thebiqboss kullanıcısına yanıt
    Hayır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Hayır :)
    anladım hocam inşallah bir an önce kıymetini anlarsınız.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.