Şimdi Ara

AİLE - BEKLENTİLER - ARABA - PARA ? [oyunculuk]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

AİLE - BEKLENTİLER - ARABA - PARA ? [oyunculuk]

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2010)
Giriş
  • Gençliğinizde (18-19 yaşları ve yakınlarında) kendi ailenizden birşeyler bekleme durumu kiminde vardır kiminde yoktur.Yani herkesin durumu ve yaşam standartı farklı.Kimisi eve ekmek geldiği için şükreder ailesinden bişey istemez.Kimisi baba ferrarim ne zaman gelicek diye sorar durur.

Benim durumum şöyle ailemden araba beklerim ama belki yani mesela alsalar alsalar (ki almıyorlar) 20-30 arasında birşey alabilirler.Çok şükür.Bunu duymak bile çok saolun ben kendim alırım dememe yetti.Ama arabalar çok pahalı günümüzde benim 20-30 milyarı üniverste okurken toplamam çok zor.

Bu yüzden sizce bu durumda ne yapılacağını sormak için açtım bu konuyu....

Kolay para diye bir tabir var fakat sanmıyorumki bu bana gelecek.Mesela çok konu açıldı; futbolcular şu kadar kazanıyor, oyuncular şu kadar, hakemler şu kadar vs. vs. bende açmştm...

Bana uygun olan oyunculuk modellik falan olabilir belki şansım yaver giderse tabiki.Sizce şansımı denemelimiyim? Yani bazen hayal kuruyorum herşey güzel ilerlerken görüyorum geleceği... oyuncu olmuşum iyi kazanıyorum vs. vs. ... ailem mutlu onlarada para getiriyorum artık... geçinip gidiyoruz...

Sizce ne kadar iyimser olmalı insan? Ben ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alioreh -- 9 Mart 2010; 20:39:23 >

• Yorumda yazalım ne düşündüğünüzü bilmek iyi olur paylaşmış oluyoruz herşeyi..
  • İlla 20-30 milyarlık araba mı alacaksınız ki ?

Ailemde tek çalışan babam ve memur. Sanmıyorum ki bana araba alsın , anca okutur , evlendirir vs. gibi genel durumlarda yardımcı olur. Ondan sonra hayat mücadelemiz başlar
  • boşver kardeşim adam gibi bir iş bul çalış çalışınca Allah arabadayıda nasip eder iyi kötü boşver macera arama
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

İlla 20-30 milyarlık araba mı alacaksınız ki ?

Ailemde tek çalışan babam ve memur. Sanmıyorum ki bana araba alsın , anca okutur , evlendirir vs. gibi genel durumlarda yardımcı olur. Ondan sonra hayat mücadelemiz başlar

ya konu o değil aslında... oyunculuk şansın olsa değerlendirirmisin 'gibi' bir soru benmki.... sadece detaya indim durumumu açıkladım
  • Arkadaşım eğer 20-30 milyar verebilecekse yüksek lisansını yurt dışında yapman için biriktirsinler o parayı. Emin ol senin çocuğun sana ilerde "Baba bana ne zaman ferrari alacaksın?" diye sorar =)
  • dahada up

@nibur ama bende bi yaşayayım ya oğlana veririz herşeyi eyw :p
  • birde oyunculuğu iyi kötü yanları var tabiki... bunları tam bilen yazabilir buraya
  • Para için yapacaksan hiç deneme. Ama yok severek yapacaksan dene, bir şey kaybetmezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 9 Mart 2010; 21:14:49 >
  • usta şimdi bende senin durumdayım biraz araba falan hariç tabi, ama ben oyuncu olmayı sevdiğim için istiyorum yapmaktan zevk aldığım yapabileceğime inandığım bi meslek . inaşşallah hayallerimize ulaşırız ne diyim.ama eger ,istiyosan önce bi cast ajansına başvurmakla başla derim
  • Furkan Yagiz'in da dedigi gibi eger zevkle yapacaginiz bir is olacaksa tabiki yapin. Ama amac sadece para kazanmak olacaksa ileride cok pismanlik duyarsiniz..
  • oyunculuk yapmadığım için bilmyiorum nasıl bir stres ortamı ama mühendis olduğumda alacağım zevkten fazlasını alacağımdan eminim

[itirazı olan varmı bu fikre gerçekten?]
  • yaptığın işi parası için değil sevdiğin yetenekli olduğun için yaparsan sonrasında para kazanırsın
  • parası da güzel oyunculuğun kendiside güzeldir... mesela formül falan olmayacak işinde sadece sana verileni yapacaksın kendini geliştireceksn değilmi?

birtek özel hayat olayı kafamı kurcalıyor....
  • Dış görünüşün nasıl fiziğin nasıl bunlar çok büyük önem taşır oyunculuk yapacaksan
    ve bir hırsız olacaksın başkalarının mimiklerini çalacaksın bu şekildede geliştirirsin kendini,
    benim düşüncem başarabileceğine inanıyorsan denemendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HellLord_gs

Dış görünüşün nasıl fiziğin nasıl bunlar çok büyük önem taşır oyunculuk yapacaksan
    ve bir hırsız olacaksın başkalarının mimiklerini çalacaksın bu şekildede geliştirirsin kendini,
    benim düşüncem başarabileceğine inanıyorsan denemendir.

fena değil suratım... ama biraz kilo var... kilo verip denesem daha mantıklı olur değilmi???

[tutarsa dh'ye selam göndericem]
  • Oyunculuğu ileride meslek olarak yapmak istiyorsan;

Öncelikle müthiş bir ilgin, sevgin, sabrın ve de olmazsa olmaz birazcık yeteneğin olması lazım... Fizikte müsaitse benden sana tavsiye,
    Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Oyunculuk Akşam Okuluna başvur. Eğitim süresi 4 ay, eğitmenler ünlü tiyatro hocaları, Sahne Bilgisi, Doğaçlama ve Diksiyon dersi göreceksin. Ayrıca senin bütçene bağlı olarak Şan veya Dans derside alabilirsin. Tüm bunları yapınca ve eğitim süresi sona erince, başta Hocalar olmak üzere kendin karar verirsin devam mı tamam mı... Aylık ücret 300 lira x 4 ay: 1200 toplam ücret

(Ben 2 hafta önce başladım Ankara MSM)

Mesajı dikkatlice okuyunca anladım, kolay yoldan para kazanmak için Oyunculuk seçenekse hiç bulaşma derim. Bu meslekte para 2.planda. Sen bakma Tv'deki adamların o kadar para kazandıklarına, herkes o kadar kazanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 10 Mart 2010; 0:30:09 >

• İstanbulda varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpello

İstanbulda varmı?

Olmaz mı arkadaşım. İstanbul'da 2 şubesi var. Ayrıca MSM Türkiye'nin en iyi sanat merkezidir. MSM'den mezun olanları görsen çok şaşırırsın. Tabi MSM ticarethane gibi çalışmıyor, sanatçıya oyuncuya insana yatırım yapıyor. Oraya gelen kursiyer minimal ücret ödüyor, eğitmenler çok az paraya çalışıyor. Ayrıca dünyada MSM gibi hem özel hemde parasız konservatuar örneği yoktur. Müjdat Hoca'mın çok sevdiğim bir sözü var:

"İlkelerin olacak, satın alamayacaklar seni..."

• Teşekkürler Büyük İskender
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.