Şimdi Ara

Ahşap maketlerle ilgili yardımlaşma !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
7.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben boş vakitlerimde can sıkıntısından ve internet bağımlılığından kurtulmak için ahşap maketler ve süs eşyaları yapmak istiyorum.
    Forumda bu işlerle uğraşan uğraşmak isteyen tüm arkadaşları buraya birbirimizle yardımlaşmak adına davet ediyorum.
    Mesela malzemeleri nerden temin ederiz kendi yaptığımız maketler, kullandığımız aletler, ne tür çalışmalar yapabiliriz tüm bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
    Saygılar...

• ahşapcıyım bi iki tane ev makati yaptım artık ev kesmiyor model tekne yapacam planı bastırmam lazım vakit bulursam başlayacam. Malzemeleri mobilya imalatcılarından rica edebilirsin hobi dükkanlarından para ile alabilirsin. Alet kısmı çok geniş şimdi yazsam çok uzun sürer tam olarak ne yapmak istiyorsun ev, gemi, mikro eşya v.s ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winchester -- 11 Nisan 2010; 20:15:44 >
  • Yeni başlayacağım için ev ile başlamak istiyorum. Alet olarak elimde şarjlı tornavida,matkap seti, dekupaj testere, tornavida,pense vs. mevcut. Bu aletler ilk aşamada yeterli olurmu. Pratiker, Koçtaş gibi yapı marketlerde çıta mdf gibi ürünleri istediğimiz ölçülerde kestirebiliyormuyuz. Winchester ahşap işi ile uğraşıyorsanız ben ve benim gibi bu işlerle uğraşan arkadaşlar için malzeme satışında bulunabilirmisiniz?
  • bu hazırları oluyor uçak falan tahta parçadan onları nerden temin edebiliriz
  • Dediğiniz maketleri gittigidiyordan, hizlial ve hepsiburadanın hobi bölümlerinden temin edebilirsiniz.
  • Matkap, dekupaj işine yarayacaktır yanında kıl testeresi, düz kalem, maket bıçağı, perdah rendesi veya normal rende, törpü, eye, çeşitli kalınlıklarda zımpara ilk başlarken elinde olması gerekir. yapıştırıcı olarak normal beyaz tutkal ve hızlı yapıştırıcı işini görecektir. Malzemeyi herhangi bir mobilyacıdan temin edebilirsin hatta bedavaya bile alabilirsin özellikle doğramacılardan. Koçtaş sunta mdf kesiyor ama tabaka ile satıyorlar galiba sormak lazım.

• Sanırım model gemi için kesilmiş ama başlangıç için işini görecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabotagetr

bu hazırları oluyor uçak falan tahta parçadan onları nerden temin edebiliriz

kit'lerden bahsediyorsun sanırım...fiyatları 100lira civarında başlıyor 1000liraya kadar var..hobi yada diğer alışveriş sitelerinde arat gemi kit diye çıkar..
  • bu arada bende gemi işine kalkıştım..şu an kontrplaktan postalar kısmını çıkardım..fakat kaplama olarak ıhlamur ağacı bulmam gerek ve bir türlü bulamıyorum..bildiğiniz başka yumuşak türden ve kolay eğilebilecek tahta varmıdır??tavsiye edin??
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester

Sanırım model gemi için kesilmiş ama başlangıç için işini görecektir

Evin iskeletini 1*1 çıtadan yapıyım kenarlarınıda bununla kaplıyım diyorum nasıl olur sizce?
  • Olabilir ama detaylarla uğraşmak istemezsen sağlam bir karton kutuda işini görebilir.
  • Arkadaşlar aşağıdaki dremel makinesi benzerinde testere ucu var mıdır? Varsa daire testeremi yoksa bu makinemi daha kullanışlı olur.

http://urun.gittigidiyor.com/SUNTA-KESME-MAKINASI-DAIRESEL-TESTERE-AGAC-KESME_W0QQidZZ24836021#kargo
    http://urun.gittigidiyor.com/DREMEL-BENZERI-LOTUS-210-PARCA-MINI-MATKAP-SETI_W0QQidZZ26555158

• sunta kesme gerçekten gereksiz ve kullanması biraz sakat ve mümkünse çin malı garip markalar almayın bütçeniz uygunsa dewalt makita bosch gibi sağlam markaları tercih edin bozulup yenisini almaktansa bi kez almak daha karlı olabilir.
  • Sadece çıtaları düzgün kesebilmek için bir testere arıyordum.
    Elimde einhell marka dekupaj, attlas matkap seti var, bugünde pratikerden 70 tlye dremel benzeri olarak LİNKTEKİ ÜRÜNÜ aldım. Bu ürünün içinde kesmek içip aparatlar mevcut ancak çok küçük kalıyorlar. Bende matkabın ucuna takılan ve testere olarak kullanılmasını sağlayan LİNKTEKİ ÜRÜNÜ almayı düşünüyorum. Çağlar arkadaşım linklerini verdiğin ürünler çok pahalı benim bütçemi aşar ben matkap, dekupaj ve einhell mini taşlama için 160 tl verdim zaten.

• Merhaba Snhttp://forum.donanimhaber.com Admin ve üyeleri;

Körfez Hobi Ahşap ve Kadife Kutu imalatı olarak Kocaeli Körfez de İmalta başladık Hammadde ve bitmiş mamül için lütfen bize ulaşınız. Desteklerinizi bekleriz. Saygılarımızla

www.kadifekutular.net
  • http://www.gunsoy.com.tr/ahsap-cardak-kamelya-veranda/

adresinde benzer çalışmalar. ama fiyat ve konusunu arayıp sormak lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.