Şimdi Ara

Ahlak yoksunu ailem

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
10.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalvarırım bir tavsiye verin, fikirlere o kadar muhtacım ki anlatamam.

Ben 19 yaşında vasıfsız, asosyal, açık öğretimden okuyan, işsiz (ama iş arayan) biriyim planım iş bulup para biriktirip ayrı eve çıkmak başka şehirde

Bunlardan ne kadar uzak o kadar iyi akıl sağlığım için. herhangi bir baskı yok üzerimde öyle değil yüzüne bakmaya bile tiksindirecek kadar iğrenç ve ahlaksızlar bu insanlar

Para alıyor mesela o parayla yemek yapacak ama aldığı yemek haram parayla alınıyor (müslüman değilim ateistim fakat ahlakımı dinden almıyorum benim için haramdır yanlıştır o para) evli bir erkeğe yağ çekiyor üstelik bu kişi anaannem olacak şahıs! dalga geçmiyorum telefonda yakaladım bilmiyormuş gibi davranıyorum ama artık görmezden gelemiyorum midemi bulandırıyor bu durum yemek yiyemez oldum evde durmak istemiyorum ben ahlaksız biri olmak istemiyorum onlara benzemek istemiyorum..

Normal bir ilişkisi olsa bir erkek ile banane umursamazdım ama yok onları kullanıyor, bankamatik gibi görüyor. anneminde normal mesleği yok barlarda çalışıyordu küçüktüm çok bilmezdim ama şimdi anladım ki orası da hiç düzgün bir yer değil geçmişte şu telefonda chat karşılığı para aldığın iğrenç şeyi bile yapmıştı

Burada anlatamayacağım bir ton ahlaksızlıklarını yakaladım sırf ailem diye görmezden gelemem midemi bulandırıyor bu durum onlardan uzaklaşmak istiyorum ama param yok onların bir parçası olmak istemiyorum lütfen bir tavsiyede bulunun asla ailesini normal gözle gören biri olamıycam bu çok üzüyor beni sizin aileniz size baskı da yapsa sövse de en azından düzgün şekilde çalışarak para kazanıyordur bir ahlakları, değerleri vardır BUNLARIN YOK!

İçimi dökebileceğim tek yer burasıydı, rahatsızlık verdiysem affola tavsiyelerinize muhtacım..

• Başın sağ olsun. Keşke böyle benzer dertleri olan insanlar, gençler bir araya gelip beraber bir hayat kurmayı denese. Atıyorum 4 arkadaş küçük bir ev tutsa, sonra hepsi iş arasa, bulan kazandığı parayı getirip eve verse beraber tutunsalar hayata işte. Tek başına hayat kurmak çok zor çünkü, tek maaşla eve çıksan geçinemezsin, işten çıkarsalar yeni iş bulana kadar her şey tepetaklak olur ama bir arada olsanız risk minimuma iner, biri çalışmasa diğeri iş bulur vs vs. Ama işte insanlar iyi değil, kimseye güvenemiyorsun. Herkes yalnız, bir başına tırmalayıp duruyor ama bir şey değiştiremiyorlar

Kimseyi ozellikle de kendi annenleri bu kadar sert yargilama bence. Hayat babasiz cocuk yetistiren kadin icin hic kolay degil bazi seyler icin zorunda kalmis olabilirler kardesim o igrendigin durum sirf sana bakabilmek icin olusmus olabilir. Insanlari birine bilerek kotuluk vs yapmadigi surece yargilamamak lazim.

Insan gibi karsilarina al konus, yarin birgun meslegini de eline al kimseye muhtac etme.

Hayatta hicbirsey gorundugu kadar basit degildir bunu insan yas aldikca ogrenir.

Yahu bilader sen kafayı mı yedin yokluğa düşen her insan ahlaksız bir şekilde mi para kazanıyor???

Benden istesin git çalış desin tamam ama gidip başka erkeklere yalan dolan söyleyerek onları kandırarak evli adam olmasına rağmen terbiyesizce şeyler yazıp para mı yollatması gerek???

Allah kitap diyorsun o kadar hadi cevap ver kitabında yazıyor mu böyle bir şey ulan ben ateistim yine yediremiyorum böyle eve para girmesini sen gelmiş bana ne diyorsun birazcık düşünün ya

• Durumun kötü gözüküyor hocam. Geleceğini etkileyecek bu yaşadığın olaylar ve bunu değiştirmek imkansız. Doğacağın aile maalesef seni şekillendirmek konusunda önemli bir yer tutuyor. Yazdıklarını okudum. Üzgünüm dostum, ne desem fayda etmez. Sende var olan, insanların kötü gördükleri özellikler ailen yüzünden olmuş kendini suçlamamaya çalış. Tek vereceğim tavsiye bu olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Durumun kötü gözüküyor hocam. Geleceğini etkileyecek bu yaşadığın olaylar ve bunu değiştirmek imkansız. Doğacağın aile maalesef seni şekillendirmek konusunda önemli bir yer tutuyor. Yazdıklarını okudum. Üzgünüm dostum, ne desem fayda etmez. Sende var olan, insanların kötü gördükleri özellikler ailen yüzünden olmuş kendini suçlamamaya çalış. Tek vereceğim tavsiye bu olur.

Şu an bile etkilemeye başladı cinsellikten soğudum bunlar yüzünden artık hayatımda cinselliğe yer yok eğer düşünürsem onlar gibi ahlaksız olurum diye düşünüyorum resmen psikolojim bozuldu tek isteğim normal bir aileydi o zaman belki açık öğretime yoğunlaşıp güzel bir yer tuttururdum belki güzel bir mesleğim vardı düzgün bir şekilde geçinip giderdim

Ama yok onun yerine onlardan tiksinerek yetiştim elimden keşke bir şeyler gelse

• Csb gibi duruyor, değilse acilen iş bulup ayrıl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi tavsiye veriyorum. Mezun olup yada iş bulup ekonomik olarak iyiyim artık diye düşünene kadar onlarla geçiniceksin. Buda hayattaki zorluklardan biri. Maddi olarak destekleri hayatını değiştirir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam iş bul ayrıl. ama şöyle bir şey var ki, ailesizlik çok büyük bir eksik bu yüzden sana tavsiyem ailenden ayrılınca imkanın varsa kendi aileni kur ki duygusal olarak sırtını dayayacağın insanlar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: november27

Csb gibi duruyor, değilse acilen iş bulup ayrıl

Sizi de anlıyorum forumda o kadar çok csb yalan dolan hikaye dönüyor ki inanmakta güçlük çekiyorsunuz ama ne yazık ki gerçek bende csb olmasını dilerdim ama hayır her lanet gün bu pislik insanları çekiyorum sizden de fikir veyahut tavsiye istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalimanı seks ofisi

hocam iş bul ayrıl. ama şöyle bir şey var ki, ailesizlik çok büyük bir eksik bu yüzden sana tavsiyem ailenden ayrılınca imkanın varsa kendi aileni kur ki duygusal olarak sırtını dayayacağın insanlar olsun.

Tek seçenek bu gibi gözüküyor kendi ailem olursa zaten asla ama asla bunlar gibi olmayacağım güzel ders oldu bana onlara bakıp nasıl biri olmamamayı gördüm

• Baban nerede. Hayattaysa onunla kalmayı dene

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Baban nerede. Hayattaysa onunla kalmayı dene

Babam ben küçükken vefat etti dostum sağol tavsiyen için ama aileden kastım annem ve anaannem idi sadece başka bir aile ya da akraba bireylerini tanımıyorum ne yazık ki

• Kaç kurtul kendi yaşantını kur. Kaçmak için gerekli şartlarını gerçekleştir (maddi ve maddi dışı) yoksa kendini yer bitirirsin. İyi bir psikolojiye sahip olmazsın. Farklı şehirde aileden uzak yaşantımı sürdürüyorum ve çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz755

Ciddi tavsiye veriyorum. Mezun olup yada iş bulup ekonomik olarak iyiyim artık diye düşünene kadar onlarla geçiniceksin. Buda hayattaki zorluklardan biri. Maddi olarak destekleri hayatını değiştirir

Teşekkürler değerli tavsiyen için zaten önümde ki tek plan para biriktirip bir kaç ay beni idare ettirecek kadar para biriktirip derhal gitmek bu evden

İstanbul'da yaşıyorum biliyorum burası pahalı bir şehir o yüzden eskişehir gibi küçük öğrenci dostu bir yere gitmeyi düşünüyorum orada ev kiralarım iş bulabilirsem

• quote:

Orijinalden alıntı: marsel221

Kaç kurtul kendi yaşantını kur. Kaçmak için gerekli şartlarını gerçekleştir (maddi ve maddi dışı) yoksa kendini yer bitirirsin. İyi bir psikolojiye sahip olmazsın. Farklı şehirde aileden uzak yaşantımı sürdürüyorum ve çok memnunum.

Evet teşekkürler tavsiye için zaten istediğim tek şey biraz para biriktirip derhal gitmek bu evden istanbul'da yaşıyorum kiralar biraz pahalı buralarda o yüzden iş bulabilirsem eskişehir'e giderim hem öğrenci dostu küçük bir yer

Farkındayım ayrı yaşayınca ay sonunu getirebilecek miyim gibi maddi sıkıntılar çekebişlirim belki ama en azından kafam rahat olur maneviyat daha önemli.

Bu yerde kaldığım her gün çürüyorum kendimden uzaklaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E8CD1EC3F

Babam ben küçükken vefat etti dostum sağol tavsiyen için ama aileden kastım annem ve anaannem idi sadece başka bir aile ya da akraba bireylerini tanımıyorum ne yazık ki

Alıntıları Göster

Başın sağ olsun. Keşke böyle benzer dertleri olan insanlar, gençler bir araya gelip beraber bir hayat kurmayı denese. Atıyorum 4 arkadaş küçük bir ev tutsa, sonra hepsi iş arasa, bulan kazandığı parayı getirip eve verse beraber tutunsalar hayata işte. Tek başına hayat kurmak çok zor çünkü, tek maaşla eve çıksan geçinemezsin, işten çıkarsalar yeni iş bulana kadar her şey tepetaklak olur ama bir arada olsanız risk minimuma iner, biri çalışmasa diğeri iş bulur vs vs. Ama işte insanlar iyi değil, kimseye güvenemiyorsun. Herkes yalnız, bir başına tırmalayıp duruyor ama bir şey değiştiremiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Başın sağ olsun. Keşke böyle benzer dertleri olan insanlar, gençler bir araya gelip beraber bir hayat kurmayı denese. Atıyorum 4 arkadaş küçük bir ev tutsa, sonra hepsi iş arasa, bulan kazandığı parayı getirip eve verse beraber tutunsalar hayata işte. Tek başına hayat kurmak çok zor çünkü, tek maaşla eve çıksan geçinemezsin, işten çıkarsalar yeni iş bulana kadar her şey tepetaklak olur ama bir arada olsanız risk minimuma iner, biri çalışmasa diğeri iş bulur vs vs. Ama işte insanlar iyi değil, kimseye güvenemiyorsun. Herkes yalnız, bir başına tırmalayıp duruyor ama bir şey değiştiremiyorlar

Alıntıları Göster

Çok teşekkürler değerli fikirlerin için benimde aklımdan geçmişti öyle bir fikir benzer durumda olan arkadaşlar ile el ele verip bir ev tutmak, herkesin kafası rahat olurdu o zaman kimse memnun kalmadığı ailesiyle yaşamak zorunda kalmadığı için huzurlu bir şekilde geçinirdik ama işte dediğin gibi içinde bulunduğumuz toplum öyle bir hal aldı ki kimse kimseye güvenemez oldu keşke böyle olmasaydı

Şimdilik tek hedefim bir iş bulup para biriktirmek ve acilen gitmek bu evden gerisinin geleceğine inanıyorum kurtulayim de bu negatif enerjiyle dolu evden gerisi kolay

Evet farkındayım ay sonunu getirme gibi dertlerim olacak fakat manevi olarak en huzurlu olduğum dönem olacaktır yüksek ihtimalle.

Bakalım zaman ne gösterecek

• Kimseyi ozellikle de kendi annenleri bu kadar sert yargilama bence. Hayat babasiz cocuk yetistiren kadin icin hic kolay degil bazi seyler icin zorunda kalmis olabilirler kardesim o igrendigin durum sirf sana bakabilmek icin olusmus olabilir. Insanlari birine bilerek kotuluk vs yapmadigi surece yargilamamak lazim.

Insan gibi karsilarina al konus, yarin birgun meslegini de eline al kimseye muhtac etme.

Hayatta hicbirsey gorundugu kadar basit degildir bunu insan yas aldikca ogrenir.

• Ikiside babandan sana yadigar.

Calisip eve ekmek getirecegine onlardan nefret ediyorum diyorsun.onlari ALLAH azze ve celle'den baskasina muhtac etmeyecek biri varsa o da sensin. Ayri eve ciktiginda bu garipler ne olacak diye dusunmuyor musun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 19 yaşında vasıfsız birisin iş bulsan bile asgari ücret olucak. Başka bir şehire gidip yeni bir hayat kurmak o kadar ucuz değil. Doğru düzgün para kazanana kadar göz yumucaksın.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.