Şimdi Ara

Ahirette ilk 20Kya girmeye çalışın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hep bu dünya için çalışacağımıza gelin ahiret için çalışalım ve ahirette iyi yerlere gelelim. Bunda mezuna kalma şansımızda yok. Dünya geçicidir. Hayatınız düz bir çizgiye bakar.

Hep söylediğim bir sözüm var, söz konusu sağlık olduğunda herkes anı yaşar. Hani dişiniz veya başınız çok kuvvetli ağrıdığında hiç bir şey düşünemezsiniz ya geçmişteki pişmanlıklarınız gelecek hayalleriniz bir anda yok olur. Sadece o anı düşünürsünüz ve acının geçmesini dilersiniz. İşte onun gibi. Ölümde böyle olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmam Bayıldı -- 27 Ocak 2019; 22:7:56 >

• İmam hocam, biraz tembellik edip ahirete çalışmamışsak son 6 ay günde 15 saat namaz kılıp cennet kazanabilir miyiz?
    Ben çok şikayetçiyim hocam, bu hayat dedikleri sınavda her sene müfredat değişiyor, sınav tarihi de belli değil, her gün sözlü olabiliyor
    Bir de hocam, sınavda dinden 0 çeksek de piyasada kendimizi geliştirip, arapça falan öğenip ahirette iyi yerlere gelebilir miyiz?
    Hocam ben temeli yanlış yerden atmışım.
    Kullandığım kaynaklar izlediğim hocalar da karşı taraf oyuncusuymuş kendi kaleme gol atıyordum hiç uyarmadılar şimdi hocam
    Nihat hatip ile çalışırsam ilk 20k şansım var mı?
    Nİhat bilginle gidersen ilk 20k garanti diyolla ve o ne anlattıysa onu uyguluyor Nihat Hatiple gidersem ters köşe olursun dediler doğru mudur?

Ayrıca derece için önerdiğiniz başka hoca var mı kaza ve kader kavramlarından hep soru kaçırıyorum.
  • İlk 1000 nasıl DH dan ise cennette de ilk 100.000 den fazlası peygamber.top10 yerde gecirmiceksek ahireti boşuna çalışmayın(!)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kitapçık türünü de tekrar tekrar kontrol edin yanlış kodlamışım beni cehenneme attı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktulu dinlerim -- 27 Ocak 2019; 23:31:46 >
  • Hocam ben temeli yanlış yerden atmışım.
    Kullandığım kaynaklar izlediğim hocalar da karşı taraf oyuncusuymuş kendi kaleme gol atıyordum hiç uyarmadılar şimdi hocam
    Nihat hatip ile çalışırsam ilk 20k şansım var mı?
    Nİhat bilginle gidersen ilk 20k garanti diyolla ve o ne anlattıysa onu uyguluyor Nihat Hatiple gidersem ters köşe olursun dediler doğru mudur?

Ayrıca derece için önerdiğiniz başka hoca var mı kaza ve kader kavramlarından hep soru kaçırıyorum.
  • Ölümden sonra ki yaşama inanmıyorsak ne yapıcaz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmam hocam, biraz tembellik edip ahirete çalışmamışsak son 6 ay günde 15 saat namaz kılıp cennet kazanabilir miyiz?
    Ben çok şikayetçiyim hocam, bu hayat dedikleri sınavda her sene müfredat değişiyor, sınav tarihi de belli değil, her gün sözlü olabiliyor
    Bir de hocam, sınavda dinden 0 çeksek de piyasada kendimizi geliştirip, arapça falan öğenip ahirette iyi yerlere gelebilir miyiz?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 1 Nisan 2021; 2:58:31 >
  • Çok güzel eğleniyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fffiled1 -- 27 Ocak 2019; 12:20:23 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fffiled1

Çok güzel eğleniyorsunuz
    Diyecek söz yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F0A424E64

Bu mesaj silindi.
    Hocam ilk 10k da herşey varmış.İlk 10-20k arasında huri yok diye duydum ama yök kuran'dan bi kontrol et.İlk 50k nın gerisi cehennem zaten.20k-50k arası da şarap nehirleri kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktulu dinlerim -- 27 Ocak 2019; 22:4:37 >
  • Tevrat ıncil artık eskidi yeni nesil soru görmek istiyorsanız kurandan çalışın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baband kullanıcısına yanıt
    Bu iyidi.

• quote:

Orijinalden alıntı: baband

Tevrat ıncil artık eskidi yeni nesil soru görmek istiyorsanız kurandan çalışın.
    Konudaki tek zekice ve troll içermeyen cevap
  • Yks ye calisacagiz baska çare kalmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fffiled1

Çok güzel eğleniyorsunuz
    Eğlenelim zaten birazcık
  • Bu mesajlar topluluğunu foruma yakıştıramadım, insanların değerleri ve inançları ile dalgavari cümleler yazmak pek hoş değil; ne diyeyim.

Sonra kendinize saygı gösterilmeyince de karşı tarafı yobazlıkla suçlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoğurtlu Ayran -- 27 Ocak 2019; 23:7:35 >
  • Benim temelim eksik ama ne yapmam lazim?Budizmden baslasam olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi follos -- 27 Ocak 2019; 23:17:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt

benim amacım dikkat çekmek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.