Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AHH ŞU TRAFİK POLİSLERİ...!!!

11
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> AHH ŞU TRAFİK POLİSLERİ...!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 8 saat 6 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      13 Ağustos 2005 09:43:18 Konu Sahibi
      Birkaç gün önce arkadaşın arabasını aldım. bir işi için giderken ekip çevirdi. evrakları ver dedi verdik. bune dedi ehliyet dedim iyide bu ehliyet B sınıfı sen bu aracı kullanamazsın dedi neden dedim bu araç kamyonet sınıfına giriyor bu aracı ancak C sınıfı ehliyet kullanır dedi (araç ford connect ve ruhsatında çiftsıra koltuklu kamyonet yazıyor) neyse bize ruhsattaki bu bölümü gösterdi ve ehliyet yetsizliğinden cezayı yazdı. ama kafa attı hemen araştırdım. ve işin doğrusunu öğrendim,

şimdilik devamını yazmıyorum

sizce işin doğrusu neydi

burada kim haklıydı

|
      |

• Binbaşı
      1505 Mesaj
      13 Ağustos 2005 10:09:19
      Benim bildiğim kadarıyla o arabaları B ehliyetle kullanabiliyosun ama ticari araç sınıfına girdiği için ticari araç kullanma belgesi lazım...
      |
      |

C-Max Titanium 1.6TDCi 115PS Buz Beyazı
    • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 8 saat 6 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      13 Ağustos 2005 10:17:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalinden alıntı: Guardian

Benim bildiğim kadarıyla o arabaları B ehliyetle kullanabiliyosun ama ticari araç sınıfına girdiği için ticari araç kullanma belgesi lazım...

evet ticari araç sınıfına giriyorlar ama ruhsatta ticari yazmıyor hususi yaziyor.hususi olan araçlarda ticari araç belgesine gerek yok ve ben bundan eminim
      |
      |
      13 Ağustos 2005 16:36:14
      4 tekerlekli bir araç hemde ruhsatta ticari bile değil B sınıfı kullanabilir.hatta senelerdir bütün tanıdıklarımda bunu yapıyor zaten yinede araştırırım ama bence kullanablir
      |
      |

• Çavuş
      50 Mesaj
      13 Ağustos 2005 16:39:58
      ruhsatta kamyonet yazıyosa polis haklı...
      |
      |
      13 Ağustos 2005 18:14:52
      ilk defa duyuyorum bunu.Bugün transporter,caddy,transit,connect,boxer,berlingo,vito,kangoo vb. gibi araçları herkes b sınıfı ehliyetle kullanıyor.Ayrıca ticari araş kullanma belgesinide hiç duymamıştım.Bence polis biraz şeylik yapmış
      |
      |
      13 Ağustos 2005 20:17:52
      bizde minibüs,kango,doblo vardı ve hepsinide B ile kullandık şimdiye kadar bir sorun olmadı. bu araçlar hem hususi hemde ticari olabilir; ticari araç olarak kulllanılabilmesi için ticari vergi kaydı olmalı ve yük/yolcu taşınırsa ozaman ticari olur ve ticari araç belgesinin yanında başka şeylerde gereklidir.
      hususi denildimi sadece kendi işleriniz için kullanabilirsiniz para karşılığı yük/ve yolcu taşıyamazsınız. aradaki fark bu
      bu tür araçlar kamyonet sınıfına girer ve istiap haddi 3,5 tonu aşmadıkça B sınıfı ehliyetle kullanılabilinir.
      ama 3,5 tonu geçtiğinde ve çift teker olduğunda o zaman C sınıfı yani kamyon ehliyeti gereklidir .
      bu konuda bazı polislerin bilgi yetersizliği var tabiki ve güzellikle anlatılırsa izah edilirse durum düzeltilir sanıyorum
      |
      |
      13 Ağustos 2005 22:04:52
      yuh diyorum yani palis sırf prim almak için yazmıştır cezayı

connetler arkada koltuk olmsada hafif ticari araç statüsüne giriyo

kamyonet ticari araçtır e burdaki hafif olayı ne oluyo ozman

şimdi biz dobloyu b ehliyetiyle kullanmıcakmıyız

ilk defa duyuyorum böle bişiyi
      |
      |
      19 Ağustos 2005 12:42:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalinden alıntı: enginer804

Birkaç gün önce arkadaşın arabasını aldım. bir işi için giderken ekip çevirdi. evrakları ver dedi verdik. bune dedi ehliyet dedim iyide bu ehliyet B sınıfı sen bu aracı kullanamazsın dedi neden dedim bu araç kamyonet sınıfına giriyor bu aracı ancak C sınıfı ehliyet kullanır dedi (araç ford connect ve ruhsatında çiftsıra koltuklu kamyonet yazıyor) neyse bize ruhsattaki bu bölümü gösterdi ve ehliyet yetsizliğinden cezayı yazdı. ama kafa attı hemen araştırdım. ve işin doğrusunu öğrendim,

sizce işin doğrusu neydi

burada kim haklıydı

işin doğrusu bu araçlar kamyonet geçiyor ve 3,5 tondan aşağı olduğu için B sınıfı ehliyet kullanabiliyor.
      ve polisin işgüzarlığı ve bilgisizliği tabi iddalaştık biraz sonra ben onun yazdığı ceza tutanağını alarak ve işin doğrusunu iyice öğrendikten sonra trafik şube müdürlüğüne gittim ve o poliside çağırdı müd. ceza tutanağını iptal ettiği gibi birde güzelce fırça attı adamın bilgisi yok birde benimle iddaalaşıyor
      |
      |

• Yarbay
      2368 Mesaj
      19 Ağustos 2005 12:48:54
      eline saglık
      quote:

quote:

sizce işin doğrusu neydi

burada kim haklıydı

işin doğrusu bu araçlar kamyonet geçiyor ve 3,5 tondan aşağı olduğu için B sınıfı ehliyet kullanabiliyor.
      ve polisin işgüzarlığı ve bilgisizliği tabi iddalaştık biraz sonra ben onun yazdığı ceza tutanağını alarak ve işin doğrusunu iyice öğrendikten sonra trafik şube müdürlüğüne gittim ve o poliside çağırdı müd. ceza tutanağını iptal ettiği gibi birde güzelce fırça attı adamın bilgisi yok birde benimle iddaalaşıyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      521 Mesaj
      19 Ağustos 2005 12:55:06
      Senin yeşil evrak eksik kalmış...Eleman sana resmen kilitlemiş. HAkkını yemiş...Ama üzülme, kimsenin ahı kimsede kalmaz...
      |
      |
      19 Ağustos 2005 12:59:52
      b sınıfı ehliyetle o aracı kullanabilirsin.yaşadığın olay ise bir klasiktirc sınıfı ehliyetin olsa kapıdaki yazı ruhsata işlenmemiş derdi.o işlendiyse öbür taraftaki işlenmemiş der yine keserdi biletini.en güzeli kurallara uyup,kuralları bilmek,ona göre hakkını aramak.
      |
      |
SEO
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.