Şimdi Ara

[delete from big topic]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
3.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 14:49:54 >

• Çok pahalı demişler

Alarm sistemi kuran satan arkadaş aynı marka 2mp doom (yuvarlak tavana takılan 360 derece gösteren ) 2 kamera+cihaz (aynı marka)+500gb harddisk ile 700 TL dedi

Bence hepsi kablolu olsun DVR yani kayıt cihazı ethernet ile bağlar uzaktan izleme yaparsınız

Normal Kamera 130-250 TL ise ip kamera 200-400tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orijinalden alıntı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:24:35 >
  • Haikon 2mp Done Kamera 150 tlx36=450 TL

Haikon 4 kanal DVR cihaz 300 TL

500/1tb harddisk 300 tl

Toplam 1.050 TL+ ip kamera 200 TL olsa 1250 TL montaj hariç!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

Çok pahalı demişler

Alarm sistemi kuran satan arkadaş aynı marka 2mp doom (yuvarlak tavana takılan 360 derece gösteren ) 2 kamera+cihaz (aynı marka)+500gb harddisk ile 700 TL dedi

Bence hepsi kablolu olsun DVR yani kayıt cihazı ethernet ile bağlar uzaktan izleme yaparsınız

Normal Kamera 130-250 TL ise ip kamera 200-400tl

700 tl ye kim verdi acaba fiyat bende apartmana arastırma yapıyorum uygun bütçeli 2 kameralı sistem
  • Dj_CooL kullanıcısına yanıt
    Harddisk hariç 750

1tb harddisk ile 1050 TL oluyor

Bunu alarm güvenlik şirketi ile yapsaniz en az +200 TL isterler 1250 TL ve üstü fiyat cikar

• En büyük tavsiyem yerli ithalat yapan markalardan almamanız gerektiği birebir değiştiririm istediğin de derlerse bile yanaşmayın ürünlerin neredeyse tamamı oem ürünler.Sadece satıcı etiketini basıp satıyor.

Cep izlemeleri dandik,arayüzleri dandik,stabil değiller bir çoğu.Arıza oranları yüksek güvenlik için güvenilecek cihazlar olarak bulmuyorum.

Büyük firmlardan tercih edin Haıkon,Dahua,Samsung

Harddisk olarak WD Puprle serisi yada Seagate SV serisi diskler güvenlik için uygundur.

AHD sistemi kurmak basittir sadece voltajı ve video kablosunu taşımak yeterli.Elektriksel bağlantı hatası olsa bile sorun olmaz.

Ama IP sistemde işler daha farklı kameralar POE sistemi ile mi çalışıcak yoksa adaptör ile dibinden mi besleyeceksiniz.Ve kameraya herhangi bir ters voltaj verirseniz kameranız büyük ihtimal hiç çalışmayacaktır.

1.0mp seçenerseniz görüntü zayıf olabilir kişilerin hareketlerini ve bazen yüzlerini seçmek zor olabilir.
    1.3mp 1.0mp ile çok çok bir farkı yok sadece aynı lense sahip modellerde daha geniş açılı modeller olabilir.
    2.0mp gayet iş görür 1.3mp iyi bir ıp sistem ile eş değer görüntüyü alırsınız.Güzeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

En büyük tavsiyem yerli ithalat yapan markalardan almamanız gerektiği birebir değiştiririm istediğin de derlerse bile yanaşmayın ürünlerin neredeyse tamamı oem ürünler.Sadece satıcı etiketini basıp satıyor.

Cep izlemeleri dandik,arayüzleri dandik,stabil değiller bir çoğu.Arıza oranları yüksek güvenlik için güvenilecek cihazlar olarak bulmuyorum.

Harddisk olarak WD Puprle serisi yada Seagate SV serisi diskler güvenlik için uygundur.

AHD sistemi kurmak basittir sadece voltajı ve video kablosunu taşımak yeterli.Elektriksel bağlantı hatası olsa bile sorun olmaz.

Ama IP sistemde işler daha farklı kameralar POE sistemi ile mi çalışıcak yoksa adaptör ile dibinden mi besleyeceksiniz.Ve kameraya herhangi bir ters voltaj verirseniz kameranız büyük ihtimal hiç çalışmayacaktır.

1.0mp seçenerseniz görüntü zayıf olabilir kişilerin hareketlerini ve bazen yüzlerini seçmek zor olabilir.
    1.3mp 1.0mp ile çok çok bir farkı yok sadece aynı lense sahip modellerde daha geniş açılı modeller olabilir.
    2.0mp gayet iş görür 1.3mp iyi bir ıp sistem ile eş değer görüntüyü alırsınız.Güzeldir.
    test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihto -- 24 Ocak 2021; 1:24:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

En büyük tavsiyem yerli ithalat yapan markalardan almamanız gerektiği birebir değiştiririm istediğin de derlerse bile yanaşmayın ürünlerin neredeyse tamamı oem ürünler.Sadece satıcı etiketini basıp satıyor.

değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim. ben de son olarak haikon markasına odaklanmıştım, belirttiğiniz gibi fason olarak yurtdışından getirip, plastiğin üzerine kendi markasını yazarak satış yapan çok firma var, 6-7 tane markanın içini açsanız belki hep aynı cihaz çıkacak, haikon ise genel olarak fiyat/performansı yüksek olarak gördüğüm bir ürün, dahua ile samsung ise muhtemelen daha kalitelilerdir ama fiyatları cidden uçuyor.

yakın zamanda bir tanıdığımın sitesine 19 kameralı Haikon sistem kuruldu. kameraların çoğu 1 mp, 2 tanesi 1.3 mp ve ahd, sadece sokağı gören iki tanesi de ip kamera. Görmek ve denemek için cep telefon uygulaması ile ben de bağlandım,ivms-4500 uygulaması ile. analogların görüntüleri tatmin edici, ip kameralar ise biraz geç bağlanıyor bu tabi oradaki internet hattının yavaşlığından kaynaklanıyor olabilir.

şu anda ilerlediğim yol, 1.3 ya da 1 mp kamera görüntülerine alıcı gözü ile tekrar bakıp, 3 ya da 4 kameralı bir haikon set kurmak olacak sanırım. harddisk olarak da dediğiniz gibi şimdiye kadar teklif aldığım tüm firmalar wd ya da seagate kullanıyor, bir yer hitachi önerdi, ne duydum ne kullandım tercih de etmem zaten..

ek : evimde tek bir tplink ip kamera var, hareket anında çoğu kameradan farklı olarak (benim gördüğüm örnekler hep 3 adet) hareket anında 6 fotoğraf çekip mail atıyor, bu da gelen kişinin farklı açılarını yakalama şansınızı arttırıyor. ama nc220 modeli, sanırım tanesi 260 lira falandı en son.. evin içi olsa 3 tane ondan alıp konuyu kapayayım diyeceğim ama dış ortama uygun değiller.

Rica ederim.O zaman tavsiyem Haikon üzerinden gitmeniz olucak fiyat performans oranı daha yüksektir.Haklısınız.

Kameraları seçerken farklı markalar dahi olsa ürünlerde IP66 standardı olmalı.Üst düzey projelerde IP67 kullanılıyor fakat normal kullanıcı için IP66 kar,yağmur,sis,nem ile ilgili her sorunu çözer.Yani dış ortama uygun kamera kesinlikle almanız gerekicek evinizdeki ofis tipi kamera dış ortama dayanmaz.

Ekte belirtiğiniz motion detection (hareket algılama) durumunu kuracağınız haikon set ile de yapabiliceğinizi düşünüyorum.
    AHD sistemde hareket algılamaya bağlı mail gönderme ve otomatik kayıta geçme kayıt cihazı tarafından yapılıyor.
    IP sistemde bu durum kayıt cihazına ihtiyaç dahi duymadan otomatik olarak yapılıyor.

1MP yada 1.3mp dediğiniz gibi görüp nasıl bir görüntüye ve görüş açısına ihtiyacım var diyerek kameraları ona göre seçmeniz en güzeli.

Faydalı olabildiysem sevindim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.