Şimdi Ara

Ağustos 2011 Masaüstü Görüntüleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
1
Favori
13.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2smoke

Ya şu rainmeter ve rainlender denen programları taa 2006 da kullanırdım ben. İnsan heves edince kullanıyor tabi de şimdi bakıyorum sırf döşemek için döşüyor millet masaüstüne'a..

Ram/Cpu/Hava durumunu anlarım da, diğer gereksiz yok disk doluluk oranı, saatli marif takvimi, sistemin ip adresi vs..vs.. gibi uzayıp gidecek gereksiz şeyleri ne demeye yükler insan, hemde bazen 2 şer tane.

En başından beri şuraya desk yollayan tüm arkadaşlara söyledim, çoğusu zaten daha minimalist bir çizgiye yöneldi.

Üstüne bir pencere açtığınızda kullanamayacağınız göremeyeceğiniz şeyler ile neden dolduruyorsunuz masa üstünü.

Abi SDN forumundaki anılar mı canlandı yazarken. Sanırım ilk önce desktop yazmışsın, sonradan silip masaüstüne çevirmişsin.

• quote:

Ya şu rainmeter ve rainlender denen programları taa 2006 da kullanırdım ben. İnsan heves edince kullanıyor tabi de şimdi bakıyorum sırf döşemek için döşüyor millet masaüstüne'a..

Ram/Cpu/Hava durumunu anlarım da, diğer gereksiz yok disk doluluk oranı, saatli marif takvimi, sistemin ip adresi vs..vs.. gibi uzayıp gidecek gereksiz şeyleri ne demeye yükler insan, hemde bazen 2 şer tane.

En başından beri şuraya desk yollayan tüm arkadaşlara söyledim, çoğusu zaten daha minimalist bir çizgiye yöneldi.

Üstüne bir pencere açtığınızda kullanamayacağınız göremeyeceğiniz şeyler ile neden dolduruyorsunuz masa üstünü.

Abi doğru diyorsunda bende bu niye yok demesinler diye ekledim o kadar şeyi pakete Şu an kullandığım skinler zaten gerek duyduklarım,cpu-mem-saat-rss-hava durumu.Bunların dışındakiler bencede cidden gereksiz,eğer dock kullanılmıyorsa launcher tarzı skinler kullanılabilir tabi.

• Bu arada tekrardan tema işine merak saldım arkadaşlar Şimdilik taskbar-pencere-buttonlar-adres-arama kutusunu bitirdim çalışmalara devam ediyorum bakalım.Nedir düşünceniz ?

Ağustos 2011 Masaüstü Görüntüleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

quote:

Abi SDN forumundaki anılar mı canlandı yazarken. Sanırım ilk önce desktop yazmışsın, sonradan silip masaüstüne çevirmişsin.

ahaha iyi yakalmışın, SDN ile alakası yok ama şöyle söyliyim, şimdi tek bir kelime olarak kullansak DESKTOP diyebilirim, ama yanına ek koyacaksak yukardaki gibi, ingiizce ile türkçe ek bir komik duruyor bence. Örneğin DESKTOPUMA gibi.

İconlar derken de misal aynı durum, ikonlar ya da simgeler demek daha makul. Tabi icons diye iyice çorba etmekte var..

Gülün geçin yaw… :))

• quote:

quote:

quote:

ahaha iyi yakalmışın, SDN ile alakası yok ama şöyle söyliyim, şimdi tek bir kelime olarak kullansak DESKTOP diyebilirim, ama yanına ek koyacaksak yukardaki gibi, ingiizce ile türkçe ek bir komik duruyor bence. Örneğin DESKTOPUMA gibi.

İconlar derken de misal aynı durum, ikonlar ya da simgeler demek daha makul. Tabi icons diye iyice çorba etmekte var..

SDN ile alakası olmadığını biliyordum zaten abi, takılmak amacıyla ve o komik olayları hatırlatmak amacıyla öyle söyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh®

@Shift41
    Tavsiyelere ve eleştirilere açık birimisin bilemeyeceğim ama desktopta 2 tane harika rainmeter paketi var ve 2 'side birbirinden alakasız durumda görünüyor. Yahu illustro pack koymuşsun (ki içinden çıkıyor zaten) sarı çizgilerle transparan siyahın birleşimi.... Yanında Ahmet'in yaptığı suit var, mavi nokta ve şeritlerle parlak siyahın uyumu. Ve helal olsunki 2 dev paketi birleştirerek tamamen desktopta renk uyumsuzluğu ve kaos'u yaratmayı başarmışsın... Hatunda desk'i renklendirilmek için koyulmuş, ama pek bir işe yaramamış gibi görünüyor...

Haklisin. Dogru duzgun temalar bulamiyorum. Bulsam da temalari calistiramiyorum. Onume cikan hazir temalari yukleyip koyuyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

SDN ile alakası olmadığını biliyordum zaten abi, takılmak amacıyla ve o komik olayları hatırlatmak amacıyla öyle söyledim.

Hahaha:D iyi kapaklama yapmıştım , ama kız çıkınca dumur olmuştum :D

Rainmeter konusunda Murat abiye katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 4 Ağustos 2011; 19:33:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

quote:

@Shift41
    Tavsiyelere ve eleştirilere açık birimisin bilemeyeceğim ama desktopta 2 tane harika rainmeter paketi var ve 2 'side birbirinden alakasız durumda görünüyor. Yahu illustro pack koymuşsun (ki içinden çıkıyor zaten) sarı çizgilerle transparan siyahın birleşimi.... Yanında Ahmet'in yaptığı suit var, mavi nokta ve şeritlerle parlak siyahın uyumu. Ve helal olsunki 2 dev paketi birleştirerek tamamen desktopta renk uyumsuzluğu ve kaos'u yaratmayı başarmışsın... Hatunda desk'i renklendirilmek için koyulmuş, ama pek bir işe yaramamış gibi görünüyor...

Haklisin. Dogru duzgun temalar bulamiyorum. Bulsam da temalari calistiramiyorum. Onume cikan hazir temalari yukleyip koyuyorum.

Yapamadığın yerler olursa sor, biz buralardayız her zaman.

• Bir türlü bu tasarımdan vazgeçemedim

Ağustos 2011 Masaüstü Görüntüleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baran18 -- 4 Ağustos 2011; 21:57:28 >
  • @Shift41;
    Adamım tema vs. cart curt işlemleri sormadan kolayca öğrenilmez, malum artık her yerde bunun üzerine tartışmalar oluyor (shiftdelete gibi) ama bişi bilmeyenlerde çok var (şiftdileyt gibi) Kafana takılan en ufak yeri sor, yok burda varmıymış,yok şölemiymiş diye düşünme, anlayıpta yapamasan bile sor, ben milletin anlayamadığı yerler için video hazırlamak için kaşınıyorum kaç gündür. Bişiler sorunda konusuz video atmayayım bari, hazırlanan video da işe yarasın... Her sorunuda ya aynı başlıktan sor, yada her konunun altına sor... Forum burası sormaktan çekinmeyin, herkes herşeyi bilemez (ben hariç)

@2smoke;
    Murat Abi dediğinize hem katılıyorum, hem katılmıyorum. Şöyle yani; rainmeter eski sürümlerini bende biliyorum, biliyorsunuzki rainmeter 0.14 sürümüne göre bayağı bir gelişti. Önceden tabikide windows sürümlerinden genelde XP'de takılıyorduk, rainmeter eski haline göre hiç bir işe yaramazdı. Samurize veya avedesk başı çekiyordu. Ama 2.0 sürümü çıkınca avedesk,samurize,rocketdock ve diğer dock uygulamaları'nı solladı, artık her türlü iş için rainmeter yeterli oluyor. Avedeski buraya takılan birçok kişi bilmez bile (ki benim favori uygulamalarımdan biridir)... Windows vista ve 7 ile uyumlu olmasıda cabası. Mesela samurize sadece XP ile uyumlu, 7'ye kurulmuyor. Avedesk 7'de çok stabil çalışmıyor hata veriyor arasıra. Genelde 7 kullanan artınca, rainmeter yeni sürüme geçip, fanları da çoğalınca (sanki herkesi rainmeter'a itiyorlarmış gibi oldu ama) herkes rainmeter için arayüz yaptı. Ben hiç avedesk için config modlayıpta docklet hazırlayanı görmedim,varsa da çok çok azdır. Ama rainmeter için Ahm-@ gibi fanlar komple suit hazırlayabiliyor. Kafana göre istediğin yeri değiştirip kendi kişisel arayüzünü yapıyorsun falan filan... Yani eski rainmeter yok artık. Yeniside gayet iyi iş görüyor.

Katıldığım nokta ise; desktop'un heryerinin doldurulması, genelde bakınca komple internet sayfasının açılacağı yere skinleri dolduruyorlar, sanki monitör touchscreen miş gibi (ki herkesinki öyle değildir) Hadi touch olsun,peki bir tane sayfa açtın, maillerine bakıyorsun. Sonra taskbara gizlemişsin (program yardımıyla mesela) aeropeek özelliğide etkin değil, zaten olsada kullanamassın. Saat gadget'ıda sayfanın altında kalmış. sayfayı ufaltmadan yada sağa sola kaydırmadan saati göremessin. Yani kullanılabilir bir desktop hazırlayan pek kalmadı. Sanki dediğiniz gibi her daim oraya eklenen tüm sistem özelliklerini kullanabiliyorlarmış gibi bir ton saçmalıkla desktopu dolduruyorlar. Mesela yarışma yapıldığında ben hep puanlandırma yaparken kullanılabilirlik bana göre ön plandaydı. Ama genel olarak düşünmüştüm. Oyumuda litestep desklere vermemiştim,çünkü herkes litestep kullanamıyor. Pencerelerini açtığın alanı eğer ayarlarsan o zaman fasafisolarla doldurduğun ekran daha düzgün görünür. Bana göre de böyle bir durum söz konusu... Kullanılabilirlik açısından işe yarayacak her deske sonsuz saygım vardır. Ama desktopun heryerini ikon vs. saçmalıklarla doldurduğunda renk uyumu bile %100 olsa da ben onu PS ile de yaparım tarzı bir durum ortaya çıkıyor. 3-5 ay önce birinin deskinde taskbar yoktu, 5 tane ikon atmış desktopa o kadar.. Bir de fikir alabilir miyim diye övünerekten yazmış... Bende oraya PS ile mi yaptın dedim, adam malak anlamadı bile aradaki ince espriyi, yani 2 tane ikon koymayla oluyor olsa, ben üstadım diyebilirim kendime. Ama ben bile çekirgeysem, çıraksam, selocansam bu 2 ikonla desk yaptım diyen piyasa ne oluyor siz karar verin artık!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeShhh® -- 5 Ağustos 2011; 2:53:31 >

• quote:

@Shift41;
    Adamım tema vs. cart curt işlemleri sormadan kolayca öğrenilmez, malum artık her yerde bunun üzerine tartışmalar oluyor (shiftdelete gibi) ama bişi bilmeyenlerde çok var (şiftdileyt gibi) Kafana takılan en ufak yeri sor, yok burda varmıymış,yok şölemiymiş diye düşünme, anlayıpta yapamasan bile sor, ben milletin anlayamadığı yerler için video hazırlamak için kaşınıyorum kaç gündür. Bişiler sorunda konusuz video atmayayım bari, hazırlanan video da işe yarasın... Her sorunuda ya aynı başlıktan sor, yada her konunun altına sor... Forum burası sormaktan çekinmeyin, herkes herşeyi bilemez (ben hariç)

Başlayayım o zaman sorularıma.

1-) İndirdiğim temaları Skins bölümüne atıyorum ama rainmeter'de gözükmüyor. Bu sorunu nasıl halledeceğim?
    2-) Mesela parça parça skinler oluyor. Örneğin hava durumu ayrı, saati ayrı, harddiski göstereni ayrı. Bunları indirdiğimde içinden dosyalar çıkıyor. Bunları nereye atacağım?
    3-) Tavsiye ettiğin göze hoş gelecek tema, arkaplan vb. siteler önerebilir misin?

Teşekkürler şimdiden.

• @Shift41

İndirdiğin skinler benim yaptığım paketteki gibi .rmskin formatında ise çift tıklaman yeterli,ki gördüğüm kadarıyla bunda bir sıkıntı yok yüklemeyi başarmışsın.Normal klasör halinde ise indirdiğin skinleri "bunlar büyük ihtimal eski skinlerdir" bunları Belgelerim>Rainmeter>Skin klasörüne kopyalayıp herhangi bir skine sağ tık yapıp refresh all yapman yeterli.Daha sonra yine herhangi bir skine sağ tıklayıp Rainmeter Menu > Configs ordanda istediğin skini aktif edebilirsin.Tabi bunları son rainmeter sürümünü kullandığını düşünerek yazıyorum.

Masaüstünü düzenleme konusunda istediğin çoğu şeyi hatta hepsini buradan bulabilirsin :http://browse.deviantart.com/customization/

Win7 teması için yine aynı sitede şu kategoriden : Customization > Skins > Windows7 > Visualstyle

Başlat düğmesi için şu kategoriden : Customization > Skins > Windows7 > Startorbs

Rainmeter için şu kategoriden : Customization > Skins > Sysmonitor > Rainmeter

Cad için "büyük ihtimal bir süre sonra buna da merak salacaksın ben şimdiden yazayım " şu kategoriden : Customization > Skins > Media > Cd Art Display

Ayrıca wallpaper için şuraya da bakabilirsin :http://wallbase.cc/start/

Tema bölümündeki Win7 ye tema nasıl yüklenir,Cd Art Display kurulumu-skin yüklemesi gibi konulardan neyin nasıl yapılacağını öğrenebilirsin.Takıldığın bir konu olursa seve seve yardım ederiz,ama sormadan önce konuları dikkatli okumanı tavsiye ederim,kolay gelsin

• Yazdiklarin icin cok tesekkurler. Ben skinleri C'deki rainmeter'e atiyormusum. Ogleden sonra deneyip sonuclari paylasirim.
  • Rica ederim,bekliyoruz
  • arkadaşlar androıd cep telefonlara tema nasıl yükleniyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasantemel

arkadaşlar androıd cep telefonlara tema nasıl yükleniyor?

http://forum.donanimhaber.com/forumid_709/tt.htm

Burada telefonunuzun konusunu bulursanız size yardımcı olacaklardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi getta -- 5 Ağustos 2011; 23:53:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Owl City.

[mage]http://www.deviantart.com/download/251312574/_untitled_by_oowlcityy-d45mi0u.jpg[/simage]

http://oowlcityy.deviantart.com/art/untitled-251312574

Çok güzel bir çalışma olmuş fakat bana kalırsa Mac'in orjinal fontu göze çok daha hoş görünüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Owl City.

[mage]http://www.deviantart.com/download/251312574/_untitled_by_oowlcityy-d45mi0u.jpg[/simage]

http://oowlcityy.deviantart.com/art/untitled-251312574

Çok güzel bir çalışma olmuş fakat bana kalırsa Mac'in orjinal fontu göze çok daha hoş görünüyor.

teşekkürler furkan :) Lucida Grande fontu gözüme çok sade geldi benim pek beğenmedim, font arıyorum şu an önerebileceğin font varsa bekliyorum :)

• Hayırlı Olsun Burak
    Bir hackintoshcu daha katıldı aramıza
    En güzeli.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.