Şimdi Ara

AGM EFB AKÜ HAKKINDA.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi bayramlar. Aracım clio 4. Faydasını görmediğim bir start stop sistemi var. Üzerindeki akü 7,5 yıllık varta agm akü. Sanırım yine aynı marka takacağım ancak türünde kararsızım.

Agm akünün frenle geri kazanım yaparak aküyü şarj ettiği, böylece alternatöre yük binmeden aküyü şarj edip motoru yormadığı yazıyor internette. Efb de böyle bir şey yok. Aracımda da bu teknoloji var mı bilmiyorum. Sizce hangisini taktırmalıyım. Fiyat neredeyse yarı yarıya oynuyor. Agm 1050 efb olanı 550 600 civarı.

Bu iki tür aküyü aynı aracında deneyen varsa, detaylı bilgiye sahip olan kişilerin yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyrime2828 -- 24 Mayıs 2020; 17:21:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• fabrika çıkışı agm ise rejeneratif fren vardır, agm takmak zorundasınız.
    efb takarsanız ömrü 1 yada 2 yıl olur.
    standart akü koyarsanız S&S v.s. çoğu şey çalışmaz.
  • Agm akü takmak zorundasınız çünkü aracı ona göre ayarlıyorlar. Efb takabilirsiniz ama uzun vadede zarar veren durumlar olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki yıldır efb akü kullanıyorum. Araca her bindiğimde stop&start'ı devre dışı bırakıyorum. Sorun yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

İki yıldır efb akü kullanıyorum. Araca her bindiğimde stop&start'ı devre dışı bırakıyorum. Sorun yaşamadım.
    Akü beni yolda bırakmasın diye bende her bindiğimde kapatıyordum. 7 yılı geçen akü sonuçta. Dur kalkta yeniden başlatmayı kaldırmıyor. Normalde efb agm den sonra çıkan bir teknoloji. Sıkıntı yaratmaması lazım. Ancak almışken daha fazla verip agm alarak kafamın rahat etmesini istiyorum. Varta 70amper 760cca değerine sahip olanını alacağım. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.