Şimdi Ara

ağırlaşan laptopum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım son 1 aydır müthiş ağır tepki veriyor. Açılış ve masaüstünün kullanıma hazırlanması neredeyse 2-3 dakika sürüyor. Başlangıçta çalışan neredeyse herşeyi kapattım. Buna rağmen örneği laptop masaüstü geldikten sora chrome a tıklamam ve google sayfasının açılması tam 1 dakika sürüyor. bu, başta da öyle sonra da yine aynı şekilde. bilgisayarım 4 yaşında yani bu kadar hantallaşacak kadar eski değil. aşağıda masaüstü açıldıktan sonraki görev yöneticisi performans değerlerini paylaşıyorum. sizde bu ağırlığın nedeni ne olabilir? klasörlerin bile açılması 15-20 saniye sürüyor.

ağırlaşan laptopum
    ağırlaşan laptopum
    ağırlaşan laptopum
    ağırlaşan laptopum

• HDD ölmüş geçmiş olsun, boştayken bile yüzde yüz kullanım oranı var görüldüğü üzere, ki bu normal hddli cihazlarda. Birkaç sene sonra yıpranıyorlar çünkü. Tavsiyem SSD takın hem performansınız bir anda 5'e katlanacak hem de temiz kurulum yapıldığı için sistem ferahlayacaktır. Hazır eliniz değmişken termal bakımda yaptırın, sıcaklıklar ve fan sesi de azalır. Çözüm yüzde yüz budur. Başka bir şeyi aramanıza gerek yok.

Teşekkürler ağırlaşan laptopum 

• Dostum ayrintilar sekmesinide eklesene arkada calisan bir uygulama olabilirmi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • SSD takıp kurtulun bu yavaşlıktan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.