Şimdi Ara

Ağır kaza yaptım yardım edin dh forum..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
4.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son durumu paylaşayım da sigorta şirketlerinin nekadar sahtekar olduğunu bilmeyen de öğrensin...
    Sigortacım resmen benle pazarlık yapıyor..Aracım ağır hasarlı kasko değeri 29.200tl, çıkan tamir masrafının yüzde 50 sınırında olduğunu söylediler..
    Teklif ettikleri 25.500 tl yi kabul edip sözleşmeyi imzalarsam aracı perte ayıracaklarını aksi takdirde onarıma gideceklerini ve aracın yapılsa bile çok değer kaybedeceğini söylediler..Anlattıklarına göre eksper onarımdan yanaymış bana güzellik yapmak için eksperi
    ikna etmişler ve ben onay verirsem perte çıkaracaklarmış..
    Biliyorlarki uğraşırsam araçsız kalacağım ve süründürecekler...Siz perte ayırın fiyatta resmi prosedüre göre anlaşırız diyorum kabul etmiyorlar...Resmen beni onarımla tehdit ediyorlar...Kendi paramla rezil oldum...Önerilerisi olanları konuyu bekliyorum...Aracın piyasa değeri de 28000tl..
    SİZCE TEKLİFİ KABUL ETMELİMİYİM??

iLK MESAJI GÜNCELLEDİM UYARILARI DİKKATE ALDIM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmelihx -- 20 Mart 2014; 0:28:07 >

• pert'e çıkarmaya bakın ..
    zaten tamir edilse düzen tutmaz ve satmanız zor olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

pert'e çıkarmaya bakın ..

Tşk nasıl perte çıkartabilirim ben ne yapabilirim hiç bir bilgim yok?

DÜZELTME YAPACAKTIM BİLEMEDİM ARACIN KASKO BEDELİ 29.200TL yazıyor internette bu birsey değiştirirmi??
  • yetkili servise çektirt
  • Tavsiyem hemen aracı özel servisten alıp, yetkili servise bırakmanızdır.
    Yetkili serviste onarım maliyeti yükseleceği için perte çıkma ihtimali daha da güçlenir.
  • Yetkili servise cektirin daha fazla masraf cikar..Eksper gelsin baksin perte cikartabilir bence,airbag patlamis perte cikartmanin en buyuk nedenlerinden birisi...Bu arada perte cikartmazlar ise itiraz ederseniz,airbag patlamis,can guvenligi acisindan kullanmak istemiyorum gibilerinden..Cok gecmis olsun,acil sifalar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 4 Mart 2014; 23:13:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın marka model yıl nedir? hemen yetkili servise bırakıp dosya açın derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Yetkili servise cektirin daha fazla masraf cikar..Eksper gelsin baksin perte cikartabilir bence,airbag patlamis perte cikartmanin en buyuk nedenlerinden birisi...Bu arada perte cikartmazlar ise itiraz ederseniz,airbag patlamis,can guvenligi acisindan kullanmak istemiyorum gibilerinden..Cok gecmis olsun,acil sifalar..

tşk tam pert sınırında 1-2 bin aşağı çekse fiyatı pert etmeyebilir ,perte çıkarmazlarsa itiraz prosedürü nasıl olur ne yapabilirim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

pert'e çıkarmaya bakın ..

Aynı fikire geldim bencede dikiş tutmaz pert etmezse nasıl bir çözüm olur onu düşünüyorum..
  • Geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir sorununuz yoktur.
    Kaskonuz varsa yetkili servise çektirmeniz mantıklı. Hasar oranı kasko değerinin %50 sini geçerse zaten perte çıkarabilirler. Ama tecrübeyle sabit ki bu işler zaman alır. Sabırlı olun.
  • acaba resim koyma imkanınız var mı?
  • aracınızı yetkili servise cekin hic vakit kaybetmeden hemen! bahsettiğiniz türde bir kazaysa değişecek parcalar vs. bunlarsa %90 pert. geçmiş olsun.
  • Ben de mapfre kullanıyorum.
    Kendi servislerinde olay başına dosya açılıyor. Farklı zamanlarda olan bir olay için 2. bir dosya açılması gerekir.
    Bence de perte çıkması için yetkili servise bırakın. Mapfre'nin kendi servisi güleryüzlü iş bitirici işçilikleri güzel fakat fazla özenip 4/4'lük eski haline getirmeye uğraşmıyorlar siz söylemezseniz.
  • Öncelikle Bunla Geçmiş Olsun Hocam , Allah Beterinden Saklasın.Yetkili Servise Çekmeniz Mantıklı Olacaktır.
  • Çok gecmis olsun.

Konuya gelirsek. Eger aracin piyasa degeri 35-36 ise perte cikmasi durumunda size tsb'deki 29-30 bini verirler. Daha fazlasini almak icin ciddi sekilde ugrasmaniz gerekir. Yok araci ozel serviste yaptirip piyasada satarsaniz arac temizse 33-34e elden cikarabilirsiniz. Buraya dikkat edin. Yoksa zarariniz en az 6-7 bin olucak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 5 Mart 2014; 22:53:40 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Cok gecmıs olsun Dr. melıhx arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: acr

Çok gecmis olsun.

Konuya gelirsek. Eger aracin piyasa degeri 35-36 ise perte cikmasi durumunda size tsb'deki 29-30 bini verirler. Daha fazlasini almak icin ciddi sekilde ugrasmaniz gerekir. Yok araci ozel serviste yaptirip piyasada satarsaniz arac temizse 33-34e elden cikarabilirsiniz. Buraya dikkat edin. Yoksa zarariniz en az 6-7 bin olucak.

Pert olmuş aracı yaptırırsa 3 000 tl zararla satabileceginden eminmisiniz ?
  • Hocam buyuk gecmis olsun arabanizi yetkili servise cekmenizde buyuk fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pert olmus degil 9-10 bin liralik hasarli araba. Arada cok ciddi bir fark var. Eger pert kaydi duserse kasko olayi duser , algi degisir arac nerden baksan 10 bin kaybeder.

Eger arac yaptirilirsa, 50-60 binlik arabada 9-10 binlik bir hasar olacakki bu durum arabaya kasko yapmaya engel olmaz. Pert algisi olusturmaz. Sadece hasar kaydi gozukur. Buda 3-4 zararla elden cikartilabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 5 Mart 2014; 23:15:23 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

Geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir sorununuz yoktur.
    Kaskonuz varsa yetkili servise çektirmeniz mantıklı. Hasar oranı kasko değerinin %50 sini geçerse zaten perte çıkarabilirler. Ama tecrübeyle sabit ki bu işler zaman alır. Sabırlı olun.

Tşk ufak tefek sıkıntılar var yüzde 50 geçmeyebilir...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.