Şimdi Ara

Ağır hasarlı araç almışız, çeteye dolandırıldık (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
4
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

niye dusuk gosteriyormuş 2 -3 bin anlarimda vergi vs cikmasin diye 47 ye alir 50 ye satar abi 47 yazalim der ok derim .

zaten ordan belliymiş.

sadece plakadan degil şase nodanda sorgulatin ayrica 1-2 ay icinde arac baskasina satilirsa tramerde gzukmeyebiliyor hasarlar.

Tahminim plakadan da şaseden de farklı bir sonuç çıkmayacaktı.
    Plakadan sorguladım 1 gün önce. Adam şaseyi de gönderdi, onu sorgulatmadım.

Zaten saflığımız var kabul ediyorum, şimdiye kadar çok şükür haram lokma geçmedi boğazımızdan bu tür oyunlara akıl erdiremiyoruz.

Avukat araştırıyoruz. Aslında bununla savcılığın ilgilenmesi lazım, sonuçta potansiyel bir dolandırıcı ve sabıkası da varmış. Hadi bizim işten bişey çıkmadı, bu adamın hala satışta arabaları var. Şüphelendiğim var bi kaç ilan.

Bu adam esnaf bir de. Kasap olduğunu hayvanları olduğunu söylemiş. Yani tanınmış birisi ilçede ve et satıyor!!!

pert oldugu kesinmi .

yetkili servise expertize sokun.

belki hatali kayittir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hasar kayitlarinin ruhsata işlenmesi lazım bence.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

quote:

niye dusuk gosteriyormuş 2 -3 bin anlarimda vergi vs cikmasin diye 47 ye alir 50 ye satar abi 47 yazalim der ok derim .

zaten ordan belliymiş.

sadece plakadan degil şase nodanda sorgulatin ayrica 1-2 ay icinde arac baskasina satilirsa tramerde gzukmeyebiliyor hasarlar.

Tahminim plakadan da şaseden de farklı bir sonuç çıkmayacaktı.
    Plakadan sorguladım 1 gün önce. Adam şaseyi de gönderdi, onu sorgulatmadım.

Zaten saflığımız var kabul ediyorum, şimdiye kadar çok şükür haram lokma geçmedi boğazımızdan bu tür oyunlara akıl erdiremiyoruz.

Avukat araştırıyoruz. Aslında bununla savcılığın ilgilenmesi lazım, sonuçta potansiyel bir dolandırıcı ve sabıkası da varmış. Hadi bizim işten bişey çıkmadı, bu adamın hala satışta arabaları var. Şüphelendiğim var bi kaç ilan.

Bu adam esnaf bir de. Kasap olduğunu hayvanları olduğunu söylemiş. Yani tanınmış birisi ilçede ve et satıyor!!!

pert oldugu kesinmi .

yetkili servise expertize sokun.

belki hatali kayittir.

Pert değil, yani ben farkını pek bilmiyorum ama ağır hasarlı yazıyor. Değişen parçalarda hava yastıkları da var. Kaput orjinal. Servis kayıtlarına baktık, önden ve çamurluktan hasarlı diyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İsimleri yazsam buraya sıkıntı olur mu? Dh forum da aratılırsa çıkar.

• 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    Arabayı başkasının üstüne geçtimi plaka değiştimi belli süre kayıt göstermez.Orada iyi okumanız gerekir.Gelen mesajda .......... plakalı araç sbm kayıtlarda yoktur yazar.Asıl yazması gereken 2003 sonrası kayıtlarda bir hasarı yoktur olması gerekmektedir.En iyisi şase numarasıdır.Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senyour

Arabayı başkasının üstüne geçtimi plaka değiştimi belli süre kayıt göstermez.Orada iyi okumanız gerekir.Gelen mesajda .......... plakalı araç sbm kayıtlarda yoktur yazar.Asıl yazması gereken 2003 sonrası kayıtlarda bir hasarı yoktur olması gerekmektedir.En iyisi şase numarasıdır.Geçmiş olsun

Sagolun, keşke daha önce haberim olsaydı. Aynen dediğiniz gibi... sbm kayıtlarında... Diye yazıyor

• Polatlılı bir arkadaşıma bir araba var bakarmısın dediğimde "git başka işinn yokmu?"demişti.
    Demekki bir bildiği varmış....

• ben bu arkadaşı biliyorum buraya konu açmıştı hatta
  • geçmiş olsun
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Arkadaşlar ortalık dolandırıcı dolu, , az önce bir ilana baktım hatasız diyor, sahibini aradım araçta bir şey yok gel bak dedi.

Şase istedim şuan yanımda yok diye kıvırdı, plakadan sorguladım sonuç araç ağır hasarlı çıktı.

E-devlet sorgulaması da kapandı, ortalık dolandırıcılara kaldı.

Dikkat edin, bu sahtekarlara fırsat vermeyin.
  • Geçmiş olsun, aracın yürüyüşünde sizi rahatsız eden bir durum yoksa binmek daha mantıklı olabilir. Tanıdığınız Savcı ya da Avukat varsa dolandırıcılık davası açın bence. Organize bir suç hatta bu bence. Change.org gibi sitelerden de o bölgeden araç alınmaması ile ilgili kampanya yapılıp bölgenin diğer esnafının bunlara göz açtırmaması da başka bir seçenek.

Ne günlere kaldık, adalet aramaya bile korkuyoruz artık.
  • Aracın durumuna göre binmeye devam edeceğim. Serviste orjinal parça kullanarak yapılmış.

Hayırlısı

• Hersey tamam iyi hosta dsgli garantisi bitmiş poloya 44bin tl saydiysaniz kusura bakmayin zaten gel beni dolandir demissiniz.

• Bu eksperlik işini , alınacak araçın yetkili servisine yaptırmakta fayda var, ben bu işi yapan ekspertiz firmalarına güvenmiyorum,

öncellikle bir avukatla görüşüp yapılacak bir şey var ise dava açarsınız, bu arada yetkili serviste aracın şase ve motorunu

kontrol ettirin, bir sorun yok ise bence aracı kullanın , zaten 2-3 ayda aracın durumu ortaya çıkar, geçmiş olsun,
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Hersey tamam iyi hosta dsgli garantisi bitmiş poloya 44bin tl saydiysaniz kusura bakmayin zaten gel beni dolandir demissiniz.

Piyasası öyle sanki hocam. 47-42 aralığında

• Aslında hasar kaydının şişkinliğne bakmamak lazım, işlemlere bakılması lazım, mekanik kısımdaki parçalar değişmiş ise ne sıkıntı olacak,kaskodan değişmese nereden bileceksin, artık azcık sürtsen 5000 tl zaten,

• Mobilden resim göndermesini yapabilsem, konuyu daha iyi anlaşılır hale getirebilirim aslında,

• Böyle düzen olmaz arkadaş. Nasıl dosya kapanmaz da satış yapıldıktan sonra kapanır?

Nasıl bir açık var bu sistemde? Asıl olay burasi. Bu nokta bu işi ayarlayan kim ise onu bulmak lazım. Ulan tramere guvenmeyeceksek neye guvenecegiz

• Piyasa mi?sanzimani ele aldiginizda dogusta piyasayi gorursunuz.2011model cucuk kadar sanzimani kronik sorunlu arabaya o paraları verene kadar kendinize kursun sıkın daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Piyasa mi?sanzimani ele aldiginizda dogusta piyasayi gorursunuz.2011model cucuk kadar sanzimani kronik sorunlu arabaya o paraları verene kadar kendinize kursun sıkın daha iyi

Tamam shadowgeist öyle yapayım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.