Şimdi Ara

Ağır hasarlı araç almışız, çeteye dolandırıldık (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
4
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

Bir de varsayalım ki bir sonuç elde edemedik, ne kadara satabilirim sizce böyle bir arabayı?

54000 km de yaklaşık. 1.6 tdi 90 hp dsg.

Hava yastıkları açılmış. Motorunda bir sorun yok gibi. ERP de gördüğüm kadarı ile 1 çamurluk ve ön tampon değişmiş. Parçalar 2013 yılında orjinali ile değişmiş. Araçta başka boya yok sanırım (belki de olabilir emin değilim tabi)

Ekstraları var arabanın (kumandalı dokunmatik ekran, çelik jant, sis farı, park sensörü ve metalik boya)

Zararım ne olur? Sahibinden de satılabilir mi? Hiç daha önce böyle bir araba kullanmadım, almadım.

görünen noter satış fiyatına ancak satabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dava açsan noter senin kaç liraya aldığına bakmaz.Aracın sigorta değeri 26 bin çıktıysa kazansan bile o parayı alırsın.O yüzden dikkatli olmak gerek.

• Devletin yapması gereken önlemleri millet nasıl yaparım derdine düşmüş. Ticaret sayelerinde bitecek herhalde.

• şimdi de bu moda oldu "ön tampon sadece sökülüp takılmıştır"
  • 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı satıcı demek uygun değil onlara sahtekarların dediği yada önerdiği, istediği nasıl anlarsanız yerde mi expertize soktunuz.
  • Bizde yakında araç alacaktık.En iyisi sıfır almak.+ 10 bin verip sıfıra yônelecez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest_1999

quote:

Bir de varsayalım ki bir sonuç elde edemedik, ne kadara satabilirim sizce böyle bir arabayı?

54000 km de yaklaşık. 1.6 tdi 90 hp dsg.

Hava yastıkları açılmış. Motorunda bir sorun yok gibi. ERP de gördüğüm kadarı ile 1 çamurluk ve ön tampon değişmiş. Parçalar 2013 yılında orjinali ile değişmiş. Araçta başka boya yok sanırım (belki de olabilir emin değilim tabi)

Ekstraları var arabanın (kumandalı dokunmatik ekran, çelik jant, sis farı, park sensörü ve metalik boya)

Zararım ne olur? Sahibinden de satılabilir mi? Hiç daha önce böyle bir araba kullanmadım, almadım.

görünen noter satış fiyatına ancak satabilirsiniz

O kadar da degil minimum 35e gider bence ki aracta bir sorun yoksa su an binmek daha mantikli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Ağır hasarlı araçları hurdaya gönderip ezmedikçe çok böyle sorunlar olur. Devletin artık el atması lazım.

Sana + verdiğim günleri de gördük... :)
  • 2011 polo ve 44 bin. Ben de buraya takıldım

• 2.elden korkar olduk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_06

Hocam aracı satıcı demek uygun değil onlara sahtekarların dediği yada önerdiği, istediği nasıl anlarsanız yerde mi expertize soktunuz.

Polatlı oto expertiz yazdım. aratınca 3 tane falan çıkıyo. Resimli olan "Polatlı arabam oto ekspertiz." biz seçtik.

Hadi kaportada boyası falan yok diyelim. Airbaglerin açıldığını anlayamaz mı bunlar? Var mı öyle bir ihtimal?

Resmi belge yerine geçer mi acaba?

• Anlamadigim sigorta yapilmadan alinip satiliyor saticidan sigorta yi gostermesini istesek sigorta yapmadim derse ozaman detayli arastiririz. 1-2 kani bozuk yuzunden ihtiyacdan temiz satanlara zarari oluyor.

• quote:

Dün ankara polatlıdan bir polo buldum. Fiyatı normalin belki 1000 tl altındaydı. Yani anormal ucuz değildi. Kardeşimi gönderdim. 5664 e mesaj attım.

Sonuç temiz geldi. Ekspertiz e soktuk aracı tüm parçalar orjinal çıktı. Ön çamurluk söküp takılmış dedi sadece. Satan da sökülüp çekiçlenip yerine takıldığını söyledi.

Velhasıl 2011 model dsg tdi poloyu 44 bin liraya aldık. Satışta düşük göstermem lazım deyip 26 küsür bin tlden satış yapıldı.

Araba halen ankarada, ben daha gitmedim. Satıştan sonra bir tesadüf adamı google yazmış kardeşim. Ve aşagıdaki link çıkmış.

Aldıktan sonra tramer sorguladım 17000 tl ağır hasarlı çıktı.

Şimdi dava açmak için hazırlanıyoruz. Sanırım bir çete işi. Aman dikkat.

http://www.techturkey.com/forum/archive/index.php/t-205381.html

Öncelikle geçmiş olsun,

Ben de iki ay evvel Polatlı'dan araç aldım. Polatlı'da çalışan bir akrabam var, gitmişken onu da ziyaret ediyim dedim. Neyse sohbet muhabbetten sonra ziyaret sebebimi söyleyince
    aman dur bi araştıralım adamları dedi, burda çok sahtekarlık oluyor vs. Adamın adını soyadını istediler, sağdan soldan soruşturdular, bi on onbeş dakika sonra telefon geldi.
    Aileyi tanıyan biri, sıkıntı olmadığını söyledi. Biz de gönül rahatlığıyla aldık. Allaha şükür bir problemimiz de yok.

Bizden bir kaç hafta önce başka bir satıcı ile alıcı, akrabamın çalıştığı restorantta yemek yiyorlar, adam aracı alıp gidiyor, bir hafta sonra sizin bahsettiğiniz olayın aynısı o adamın
    başına geliyor. Bu olaylar organize maalesef ve devlet sorumluları cezasız bırakarak ödüllendiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

quote:

Dün ankara polatlıdan bir polo buldum. Fiyatı normalin belki 1000 tl altındaydı. Yani anormal ucuz değildi. Kardeşimi gönderdim. 5664 e mesaj attım.

Sonuç temiz geldi. Ekspertiz e soktuk aracı tüm parçalar orjinal çıktı. Ön çamurluk söküp takılmış dedi sadece. Satan da sökülüp çekiçlenip yerine takıldığını söyledi.

Velhasıl 2011 model dsg tdi poloyu 44 bin liraya aldık. Satışta düşük göstermem lazım deyip 26 küsür bin tlden satış yapıldı.

Araba halen ankarada, ben daha gitmedim. Satıştan sonra bir tesadüf adamı google yazmış kardeşim. Ve aşagıdaki link çıkmış.

Aldıktan sonra tramer sorguladım 17000 tl ağır hasarlı çıktı.

Şimdi dava açmak için hazırlanıyoruz. Sanırım bir çete işi. Aman dikkat.

http://www.techturkey.com/forum/archive/index.php/t-205381.html

Öncelikle geçmiş olsun,

Ben de iki ay evvel Polatlı'dan araç aldım. Polatlı'da çalışan bir akrabam var, gitmişken onu da ziyaret ediyim dedim. Neyse sohbet muhabbetten sonra ziyaret sebebimi söyleyince
    aman dur bi araştıralım adamları dedi, burda çok sahtekarlık oluyor vs. Adamın adını soyadını istediler, sağdan soldan soruşturdular, bi on onbeş dakika sonra telefon geldi.
    Aileyi tanıyan biri, sıkıntı olmadığını söyledi. Biz de gönül rahatlığıyla aldık. Allaha şükür bir problemimiz de yok.

Bizden bir kaç hafta önce başka bir satıcı ile alıcı, akrabamın çalıştığı restorantta yemek yiyorlar, adam aracı alıp gidiyor, bir hafta sonra sizin bahsettiğiniz olayın aynısı o adamın
    başına geliyor. Bu olaylar organize maalesef ve devlet sorumluları cezasız bırakarak ödüllendiriyor.

Sağolun hocam, malesef devlet başta olmayınca, kuzgun leşte oluyor.

Adalete güvenmeyen insanlar, yada mahkemede sürünmek istemeyenler de bazen sineye çekiyor, bazen de kendi hukukunu yaratıyor.

Konu yukarılarda kalırsa duyan ve önlem alan çoğalır.

Başkaları yanmasın.

• konu genelinde yanlış bilinen bir çok yorum var.
    ağır hasar kaydı ile pert kayıtlı araçlar birbirinden çok farklıdır.

bu arkadaşın aldığı araç pert kayıtlı bir araç değil ağır hasar kayıtlı bir araç..

anladığım kadarıyla bu araç kazayı yeni yapmış (1-2 ay gibi) ve sigorta exper işleri vs. açık durumdaykende el altından tamirini bitirip size satmışlar.
    tramerde hasar tarihi yazar kontrol ediniz.

noterde fiyatın yarısı gösterilmiş bu yüzden mahkemede haklı çıksanız bile dahada mağdur duruma düşme ihtimaliniz var.

tavsiyem araba ile ilgili dava açmaktansa adamlarla ilgili dolandırıcılık ve sahtekarlık davası açmanız.

bu süreçte arabadan memnunsanız kullanmaya devam edebilir yada sıkıntılı bir araçsa değerinin altında 30-35 bin tl gibi bi fiyata şartları belirterek satış yapabilirsiniz.
  • 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    Airbaglerin açıldığını anlayamıyorsa o işi niye yapıyo sormak gerekir,anlamadın falan derse geçsin o işleri

artı resmi evrak yerine geçer verdiği rapor size bunla ilgili bir link atayım hocam geçmiş olsun tekrar

http://www.hukuki.net/showthread.php?49644-Yanlis-Ekspertiz-Raporu
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

konu genelinde yanlış bilinen bir çok yorum var.
    ağır hasar kaydı ile pert kayıtlı araçlar birbirinden çok farklıdır.

bu arkadaşın aldığı araç pert kayıtlı bir araç değil ağır hasar kayıtlı bir araç..

anladığım kadarıyla bu araç kazayı yeni yapmış (1-2 ay gibi) ve sigorta exper işleri vs. açık durumdaykende el altından tamirini bitirip size satmışlar.
    tramerde hasar tarihi yazar kontrol ediniz.

noterde fiyatın yarısı gösterilmiş bu yüzden mahkemede haklı çıksanız bile dahada mağdur duruma düşme ihtimaliniz var.

tavsiyem araba ile ilgili dava açmaktansa adamlarla ilgili dolandırıcılık ve sahtekarlık davası açmanız.

bu süreçte arabadan memnunsanız kullanmaya devam edebilir yada sıkıntılı bir araçsa değerinin altında 30-35 bin tl gibi bi fiyata şartları belirterek satış yapabilirsiniz.

Teşekkürler kardeşim, dediklerin aklımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_06

Airbaglerin açıldığını anlayamıyorsa o işi niye yapıyo sormak gerekir,anlamadın falan derse geçsin o işleri

artı resmi evrak yerine geçer verdiği rapor size bunla ilgili bir link atayım hocam geçmiş olsun tekrar

http://www.hukuki.net/showthread.php?49644-Yanlis-Ekspertiz-Raporu

Ben henüz görmedim kağıdı ama, biz düzenlemedik bunu, da diyebilirler

• Peki arabaya binmeli miyim sizce? Yoksa olay sonuçlanana kadar yatsın mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tyrant1907

şimdi de bu moda oldu "ön tampon sadece sökülüp takılmıştır"

aynen.cogu ilanda bunu gormeye başladım.bu ibare varsa motor heralde indi bindi.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.