Şimdi Ara

Ağır Depresyondayım DH yardım edin - ne yapmalıyım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
15.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar şu son 2 senedir kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum gülsem bile içim mutsuz hayatta hiçbir maddi sıkıntım yok, bir sorunumda yok ama içimden geliyor bu mutsuzluk nedenini çözemedim bir türlü gelecek ile ilgili kaygımda yok sizce bu durum neden aşağıdaki testi çözdüm ağır depresyon çıktım Birisi bana mutluluğun formülünü söylesin

http://www.depresyonbelirtileri.net/depresyon_testi.htm

• Sağ elinde mutsuzlukların, sol elinde mutlulukların var. Hangi tarafı görürsen o şekilde yaşarsın. Eğer birşeye üzülecek olsam bugüne kadar yaşadıklarım için 2 yıl depresyona girebilirim. Fakat işime gelmediği için sol elime bakıyorum. Sen de öyle yap, küçük de olsa zevk alıp mutlu olduğun şeyler vardır. Onlara yoğunlaş.
  • ben anlatsam şimdi dağ ağlar.

Nedenini söyleyeyim kafanı ve fiziki gücünü boş bırakıyorsun sürekli bişeylerle ugrasman lazım.
    Spor salonuna git zayıflama body falan. kendine hafta sonu için bi amaç belirle ama yapacagın işte ARKADAŞLARIN olsun.Burası çok önemli.Kendine bi yedek kulubesı yapman lazım boyle canın sıkıldıgında mesgul olabılecegın.Spor mesela pskolojık sıkıntıların cogunu alır insandan.Ama böyle zorunlu olarka yapacaksın.KAfandaki sıkıntı bilegine dönüşmeli hırsını o şekilde almalısın.Param var vaktim de var diyorsan Spora başla.Bide sanal dünyalardan uzak dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maswey

arkadaşlar şu son 2 senedir kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum gülsem bile içim mutsuz hayatta hiçbir maddi sıkıntım yok, bir sorunumda yok ama içimden geliyor bu mutsuzluk nedenini çözemedim bir türlü gelecek ile ilgili kaygımda yok sizce bu durum neden aşağıdaki testi çözdüm ağır depresyon çıktım Birisi bana mutluluğun formülünü söylesin

formulu:
    guzel bir psikiyatrist ve guzel birkac renkli ilac.

• soğuk duş yap her sabah çok rahat geçer....
    ama üşenir yapmazsan geçmezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.... gouk duş bide üstüne sıcak neskafe iç maddi sıkıntın yokmuş bide kendine güzel spor kemik gözlük al dolaş sağda solda hayvan besle kedi köpek evinde değil bahcede orada burada....

2 günde geçer....
    SOGUK DUŞ HER GÜN SABAH YAP
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tai-chi

quote:

arkadaşlar şu son 2 senedir kendimi çok kötü hissediyorum hiç bir şeyden mutlu olmuyorum gülsem bile içim mutsuz hayatta hiçbir maddi sıkıntım yok, bir sorunumda yok ama içimden geliyor bu mutsuzluk nedenini çözemedim bir türlü gelecek ile ilgili kaygımda yok sizce bu durum neden aşağıdaki testi çözdüm ağır depresyon çıktım Birisi bana mutluluğun formülünü söylesin

formulu:

saçma sapan tavsiyelerde bulunmayın ilaçlar hafıza kaybı yapıyor vucudun uyusuyor ortalıkta mal gibi gezıyorsun ben akıl hastanesınde bıle yattım Günlük aldııgm ilaç sayısı 6 dan aşagı düşmüyordu önemli olan kafayı boş bırakmamak sürekli meşgul etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeraltından Notlar

ben anlatsam şimdi dağ ağlar.

Nedenini söyleyeyim kafanı ve fiziki gücünü boş bırakıyorsun sürekli bişeylerle ugrasman lazım.
    Spor salonuna git zayıflama body falan. kendine hafta sonu için bi amaç belirle ama yapacagın işte ARKADAŞLARIN olsun.Burası çok önemli.Kendine bi yedek kulubesı yapman lazım boyle canın sıkıldıgında mesgul olabılecegın.Spor mesela pskolojık sıkıntıların cogunu alır insandan.Ama böyle zorunlu olarka yapacaksın.KAfandaki sıkıntı bilegine dönüşmeli hırsını o şekilde almalısın.Param var vaktim de var diyorsan Spora başla.Bide sanal dünyalardan uzak dur.

Kesinlikle katılıyorum. Meşgul olman lazım. Bir işle meşgul olman lazım. Haayatını sorgulayacak fırsatı vermeyeceksin kendine. İşe yaradığını hissedireceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeraltından Notlar

quote:

Orijinalden alıntı: Tai-chi

quote:

formulu:

saçma sapan tavsiyelerde bulunmayın ilaçlar hafıza kaybı yapıyor vucudun uyusuyor ortalıkta mal gibi gezıyorsun ben akıl hastanesınde bıle yattım Günlük aldııgm ilaç sayısı 6 dan aşagı düşmüyordu önemli olan kafayı boş bırakmamak sürekli meşgul etmek

ve daha bir sürü sağlık sorununu yanında getiriyor derken asıl bunalımı insana yaşatıyor.uzak durun derim haplardan.

bitkisel çaylar için derim.beyaz çikolata yiyin,crunch yiyin.form pirinç patlağı,pringles,kaju,sucuk gibi şeyler yemeye çalışın.enerji gelicek canlanacaksınız.dilinize ise lezzet gelecek.BİOTİN için.solgar 60'lık biotin satılıyor.Multibionta için.GNC mega men için.gerçekten inanılmaz iyi.

bunalım müzikleri silin bilgisayardan.tvde spor kanallarına bakın belgesel kanallarına bakın.yağmuru dinleyin.dışarı çıkın ıslanın.ılık bir duş alın.

benim dediklerimin hepsini değil,çeyreğini bile yapsanız sonuca ulaşacaksınız.

inanın bana.

mizah dergileri v.s komedi filmleri bana tat vermiyodu.yukardaki şeyler bana tat vermeye başladı ve melankoliyi üzerimden attım.herkes farklı biçimde atar ama üstte saydıklarım genel zevke hitap ediyor düşüncesindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 1 Mart 2010; 7:54:23 >
  • Depresyon günümüz hastalığı oldu zaten içi sıkılan "ay depresyona girdim" deyip bi triplere giriyor
  • Bana tek gereken şey biraz daha uyku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lahkesis

Bana tek gereken şey biraz daha uyku.

3 senedir uykusuzluk çekiyordum.Ne yaptım anlatayım.doğadan marka "relax" serisi bitki çayı aldım.

multibionta içiyorum günde 1 tane.

biotin (solgar) günde 3 tane

ve şu an uykum iyi sayılır.Ki ben uyku felci olmaktan korkuyorum.yüzüm,kollarım uyuşuyor böyle hissetmiyorum adeta.kalbim tekliyor,beynimden geçen kanı hissediyorum adeta derken 2-3 gündür iyi sayılırım şu haplarla.yeni başladım zaten 5 gün falan oldu.

belirtmekte fayda var dünden beri uyumadım. :) uykusuzluktan değil tabi bugün sabahlamak istedim tabi aşırı uykum var şu an. :) uyursam akşama doğru uyanırım.o yüzden duş alıcam uyumicam:)

*alacağınız eczanedeki doktor bey&hanıma mutlaka sorun bu ilacın yan etkileri var mı diye.Nitekim multibiontayı günde 2-3 defa alabiliyorum ama babamda çarpıntı yapıyor.1 defa bile alamıyor.bünyeye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 1 Mart 2010; 8:09:54 >
  • Tavsiyeler bir yana doktora da git.
  • dogru bunalım şarkılarından uzak duracaksın.sana yap demiyorum ama tiesto tarzı böyle kopuk şeyler bu durumda dinleyebilir misin bilmiyorum ama yani hayata karşı hede-hödö yapmak bişiyi degiştirmiyor ya bunu anladım ben.Agla zırla isyan et bişi kazandırmıyor.Müzik destek gibi bişi ya arkandan uçuruma itiyor yada yürürken ilk adımı atman için itiyor.

Bu şarkı olayına gelince sanırım insan istemeden kendini hipnoz ediyor.
  • ilaçlar geçici çözüm.
    uğraş bulmalısın. bana da sık sık oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumhuriyet.

Sağ elinde mutsuzlukların, sol elinde mutlulukların var. Hangi tarafı görürsen o şekilde yaşarsın. Eğer birşeye üzülecek olsam bugüne kadar yaşadıklarım için 2 yıl depresyona girebilirim. Fakat işime gelmediği için sol elime bakıyorum. Sen de öyle yap, küçük de olsa zevk alıp mutlu olduğun şeyler vardır. Onlara yoğunlaş.

niye sağ eline mutsuzlukları alıyorsun?

Sevap meleği bile sağ omuzdadır

Mutluluk sağ tarafta,mutsuzluklar sol tarafta olacak
  • quote:

http://www.depresyonbelirtileri.net/depresyon_testi.htm

Kanarya veya muhabbet kuşu al besle alıştır
  • oha o teste göre aşırı depresyondayım.hadi ya hiç farkında değilim
  • Basshunter klipleri izle. Teste göre göre puan 54 ağır depresyon gerçek den öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soultrex -- 1 Mart 2010; 10:46:38 >
  • Ferdi'ye vur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.