Şimdi Ara

Ağır bakım nerde yapılmalı? Servis mi Sanayi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar opel corsa 2011 otomatik 77 binde olan aracımı ağır bakıma sokacam fakat yetkili servis mi yoksa sanayide mi yaptırsam kararsız kaldım. Yetkili servis 900 -950 tl arası fiyat veriyor. Sanayiye henüz sormadım. Triger vs herşey yapılması lazım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

• her zaman 3-5 fazla olsun yetkili servis olsun diyenlerdenim. sanayide araci mundar etmeyin. basina birsey gelir sadece bakmakla kalirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

her zaman 3-5 fazla olsun yetkili servis olsun diyenlerdenim. sanayide araci mundar etmeyin. basina birsey gelir sadece bakmakla kalirsiniz.

Hocam açıkcası bende bir yandan yetkili servisten yanayım ama ne bileyim yine oluşan yetkili servis pahalıdır algısından dolayı kararsız kaldım :)
  • 0ptimistSoul kullanıcısına yanıt
    bence yetkili servis daha ucuzdur. sanayiye gidin, biraz cahil gibi gozukun 1500den fiyat acarlar diye dusunuyorum. tuttugunu opme derdinde adamlar. ustune garanti yok, muhattap yok. birsey olsa garantisi benim diyen adam sizi tanimaz.
  • aracın yenı bence servis
  • Yetkili servis.Sanayide hava filtresini değiştirirken sensörün soketini kırmışlardı.Ağır bakımda kim bilir ne yaparlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bildiğiniz yada önerilen bir usta varsa sanayi olabilir, tabi parçaları sizin almanız şartı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ptimistSoul

Merhaba arkadaşlar opel corsa 2011 otomatik 77 binde olan aracımı ağır bakıma sokacam fakat yetkili servis mi yoksa sanayide mi yaptırsam kararsız kaldım. Yetkili servis 900 -950 tl arası fiyat veriyor. Sanayiye henüz sormadım. Triger vs herşey yapılması lazım. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Sanayide güvendiğiniz bi usta varsa her zaman sanayi tercihim olur.
    Yalnız parçaları kendiniz alın öyle gidin adama sadece işçilik ücreti verin.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    İşte çekindiğim kısım o. Sanayide tanıdığım falan yok. Pek güvenemiyorum da :) Sanayi küçük zaten ve sadece 2 tane opel özel servisi vardı (o da ne denli bir özel servis bilemem) :) şuan araştırıyorum eğer çevremde adam akıllı bir yer öneren bulursam sanayi. Yoksa mecbur yetkili servis olacak gibi.

• 950 ye ağır bakım bedava ,daçyaya bile 1500 istiyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

950 ye ağır bakım bedava ,daçyaya bile 1500 istiyorlar

Ohaaa kıçı kırık daçya ya 1500 mü istediler, yuh !!!

Bırak bırak yak gitsin aracı, bir dal ibret aldım ve gidiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

aynen,baskı balata değişimide iki sene önce 1800 demişti .ha daçya ha megan hepsi aynı fiyat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

aynen,baskı balata değişimide iki sene önce 1800 demişti .ha daçya ha megan hepsi aynı fiyat

Oha yav, resmen nereye döneyim denilecek noktaya gelmişsin

• Sanayide ustan varsa sanayide, yoksa usta bulup sanayide yaptırmak daha uygun. Hatta parçaları kendin alıp sadece işçilik verirsen daha da ekonomik oluyor.

• Geçen sene yetkili serviste sadece triger için 1200 lira istediler.
    Özel serviste triger devirdaim işçilik 500 lira ödedim.
    15 bin km oldu memnunum.

• 2011 Fiesta otomatik aracım için 3 hafta önce ağır bakım yaptırdım, yetkili servis triger dahil 1600-1700TL fiyat vermişti ben de güvendiğim bir özel serviste 750TL den yaptırdım. Triger ile birlikte devir daim de değişti ki yetkili servis ona da ayrı fiyat vermişti.

Aynı model ve sınıfta olan corsa için yetkili servis 900-950tl fiyat verdiyse pazarlık dahi yapmadan yetkili servise gidin.

(Bazı yetkili servisler orijinal parça / muadil parça olarak iki ayrı fiyat veriyor mutlaka sorun)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

2011 Fiesta otomatik aracım için 3 hafta önce ağır bakım yaptırdım, yetkili servis triger dahil 1600-1700TL fiyat vermişti ben de güvendiğim bir özel serviste 750TL den yaptırdım. Triger ile birlikte devir daim de değişti ki yetkili servis ona da ayrı fiyat vermişti.

Aynı model ve sınıfta olan corsa için yetkili servis 900-950tl fiyat verdiyse pazarlık dahi yapmadan yetkili servise gidin.

(Bazı yetkili servisler orijinal parça / muadil parça olarak iki ayrı fiyat veriyor mutlaka sorun)

Hocam son bahsettiğiniz durum hiç aklıma gelmedi sormadım da. Mutlaka sorayım.

Bu arada ağır bakımda yapılması gereken her şeyi servis yapıyor değil mi? Yani ek olarak benim şunu şunu yapın dememe gerek yoktur herhalde? Çünkü ağır bakımda mutlaka yapılması gerekenleri tam bilmiyorum da (triger, balata vs haricinde) 😂

• 2011 model araç bence daha yenidir o yüzden servise götürürdüm. 7-8 yıldan sonraki araç artık özele veya sanayiye gider.
  • MErhaba,
    "Araç yaşından bağımsız olarak" , her türlü filtre , motor yagı değişimi gibi periyodik bakımları dışarda, triger seti, devir daim pompası, v kayışı gibi "hayati" bakımları,parça değişimlerini yetkili servislerde yaptırma taraftarıyım. Fren balatası, rot , rot başı gibi mekaniklerinde kaliteli muadil ya da orjinal parçaları ile dışarda değiştirilmesini servise tercih ederim.

Agır bakımda olabilecek bir sıkıntı normaldan fazla üzer ve servisin arkasında durma ihtimali daha yüksektir.

Zaten agır bakım harici bakımları ve değişimleri servis dısında yaparsanız edeceğiniz kâr ile , agır bakımını maddi anlamda içiniz daha rahat serviste yaptırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 11 Temmuz 2016; 10:12:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.