Şimdi Ara

silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
33
Favori
209.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben şöyle bir üründe buldum hepsiburada

Evrensel WiFi Menzil Genişletici diye geçiyor ve direkt prize takıyorsunuz.kullanım kılavuzunu indirip okudum, ilk kurulumu yaparken de modeme kabloyla bağlanmanıza gerek kalmıyor. kablosuz olarak cihaza bağlanıp ayarlarını web arayüzüyle yapıyorsunuz. bu tarz bir ürün hakkında görüş belirtirmisiniz? Ayrıca diğerine göre baya ucuz aslında o yüzden tercih sebebi gibi duruyor.

Benzer nitelikte netmaster marka olanıda var dahada ucuz.

@kadir.uluag

• quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Yanıtınız için teşekkürler.

Ben şöyle bir üründe buldum hepsiburada

Evrensel WiFi Menzil Genişletici diye geçiyor ve direkt prize takıyorsunuz.kullanım kılavuzunu indirip okudum, ilk kurulumu yaparken de modeme kabloyla bağlanmanıza gerek kalmıyor. kablosuz olarak cihaza bağlanıp ayarlarını web arayüzüyle yapıyorsunuz. bu tarz bir ürün hakkında görüş belirtirmisiniz? Ayrıca diğerine göre baya ucuz aslında o yüzden tercih sebebi gibi duruyor.

Benzer nitelikte netmaster marka olanıda var dahada ucuz.

@kadir.uluag

Netmaster WTR-300 Kablosuz Alan Genişletici 300 Mbps (Adaptörsüz) 62 TL

silinsin

Tp-Link TL-WA850RE 300Mbps Evrensel Kablosuz N Menzil Genişleticisi 80 TL

silinsin

bu 2 ürün de iş görür kullanımı AirTies'ın Air4310/4410 ve üst modellerine oranla pratiktir. İlk 2 ürün arasında sadece görüntüden ve marka farkından dolayı fiyat farkı vardır ve TP-LINK bu yüzden daha pahalıdır özelliklerinin TP-LINK'te bulunan tüm özellikler NETMASTER'da da vardır ama kalite istiyorsanız TP-LINK tabiki.

Tp-Link TL-WA750RE 150Mbps Evrensel WiFi Menzil Genişletici 68 TL

silinsin

bu ürün de işinizi görür yalnız ilk iki ürünle kıyaslamak gerekirse çekim kalitesi daha düşüktür bu cihaz 150 mbps olduğu için bir alt seviyedir 300 mbps bir cihazın kablosuz mesafe genişletme oranı 150 mbps cihazlara göre her zaman daha fazladır. Bu Modem ve Router cihazlar için de geçerlidir.

Bu tarz tak çalıştır Wifi Extender cihazlar her zaman en güvenilen cihazlar olacaktır söz konusu daire içi kullanım olunca gerçekten işe yarıyor hatta bir alt ve bir üst kata bile sıkıntısız yayın verebiliyor. Cihazla modem arasındaki engellerin sayısı kalınlığı bu tür cihazların çekim performansını etkileyecektir. Kendim Air4310 kullandığımdan biliyorum arada çok fazla engel olduğu için cihaz repeater olarak işimi görmedi (şöyle görmedi 3-4 diş gösteriyor fakat net hızı yerlerde) ben de Access Point olarak kullandım ve %90 oranla çok iyi bir performans yakaladım. Çekim sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız her zaman 300 mbps ve N destekli wifi menzil artırıcılar ve modemler kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 24 Kasım 2013; 22:37:32 >

• kadir.uluag kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgilere göre tekrar özetlersek

Modem ile PC arasındaki uzaklığa göre;

Modem - PC
    Modem - Erişim Noktası - PC
    Modem - Kablosuz yönlendirici - PC
    Modem - Kablosuz yönlendirici - Erişim Noktası - PC

Repeater (tekrarlayıcı) :
    Kablosuz modeme, kabblosuz bağlanır yayını kablosuz dağıtır.
    Modemin kablosuz olması gerekir.
    Bir modem üzerinde birden fazla Repeater / kablosuz yönlendirici cihazı aynı anda kullanılabilir.

Access Point (erişim noktası) :
    kablolu ve/veya kablosuz modeme ethernet kablosu ile bağlanır yayını kablosuz dağıtır.
    Kablolu modemi kablosuz ağa çevirir.
    Bir modem / kablosuz yönlendirici üzerinde bir Access Point cihazı kullanılabilir.

İki cihaz da kablosuz yönlendirici veya erişim noktası olarak kullanılabilr.

USB kablosuz adaptörler de erişim noktası olarak kullanılır.

İnternete erişim noktasından bağlanıldığında, cihaz PC'ye ayrı bir wireless modem gibi görünür.
    İnternete kablosuz yönlendiriciden bağlanıldığında cihaz PC'ye wireless modem gibi görünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 25 Kasım 2013; 13:44:43 >

• Hepsi doğru güzel özetlemişsiniz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 25 Kasım 2013; 22:59:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Aynen mantıklı, elektronik cihaz sonuçta getirirsin denersin çalışır çalışmaz güvenilir ve iade imkanı sağlayan bir yerden almak önemli.

Ürün bugün geldi. 2 saat önce taktım.
    Modemden salonuma gelen kabloyu cihazın mavi girişine, bilgisayarın network kablosunu ise sarılardan birine taktım.
    cdsinden kurulumu yaptım. herşeyi kendisi halletti. Dynamic IP modunda kendisi kurup olayı bitirdi.
    Hız testi yaptım. Önce kablolu olarak yaptım. 11.7 MB çıktı. Sonra TPlink'in kablosuzuna bağlandım. 12.5 MB çıktı :)

Bu kurulum ile routerin ne olduğunu da anladım. Ona bağlı olan bütün cihazlara kendi üzerinden IP veriyor cihaz.
    Modemin kablosuzundan farklı bir kablosuz görünüyor ağda ve ona özel bir şifre atayıp o ağa bağlanmak gerekiyor.
    Yani wifi ağları arattığım zaman hem modemin wifisi, hem tplinkin wifisi görünüyor. Sanırım böyle olması gerekiyor.

İstediğim hızı aldım. Gayet güzel, fiyatına göre süper.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delicatessen

quote:

Aynen mantıklı, elektronik cihaz sonuçta getirirsin denersin çalışır çalışmaz güvenilir ve iade imkanı sağlayan bir yerden almak önemli.

Ürün bugün geldi. 2 saat önce taktım.
    Modemden salonuma gelen kabloyu cihazın mavi girişine, bilgisayarın network kablosunu ise sarılardan birine taktım.
    cdsinden kurulumu yaptım. herşeyi kendisi halletti. Dynamic IP modunda kendisi kurup olayı bitirdi.
    Hız testi yaptım. Önce kablolu olarak yaptım. 11.7 MB çıktı. Sonra TPlink'in kablosuzuna bağlandım. 12.5 MB çıktı :)

Bu kurulum ile routerin ne olduğunu da anladım. Ona bağlı olan bütün cihazlara kendi üzerinden IP veriyor cihaz.
    Modemin kablosuzundan farklı bir kablosuz görünüyor ağda ve ona özel bir şifre atayıp o ağa bağlanmak gerekiyor.
    Yani wifi ağları arattığım zaman hem modemin wifisi, hem tplinkin wifisi görünüyor. Sanırım böyle olması gerekiyor.

İstediğim hızı aldım. Gayet güzel, fiyatına göre süper.

Hayırlı olsun güle güle kullanın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 27 Kasım 2013; 0:40:36 >

Çok sağolun.

Aklıma takılan birşey var. Ben kendi modemimdeki wifi hattı ile aynı isim ve şifreyle kullanırım diyordum. Yukarıda da yazdığım gibi TPlink cihazın adı da aramalarda çıkıyor ve ona özel verdiğim kablosuz şifresiyle bağlanıyorum. Bu durum normal mi, modemimdeki ismin altına bi ayarla alabilir miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğim durum yalnızca cihazın kablosuz sinyal alma ve bunu kablosuz olarak gönderme (WDS ya da Universal Repeater) işleminde oluyor. Siz cihazı Access Point modunda denemişsiniz mavi porta ethernet bağlıyorsanız cihaz bunu kablolu da dağıtır kablosuz da. Kablolu dağıtması router, kablosuz dağıtması cihazın Access Point özelliğidir. Cihazı WDS modunda denediniz mi hiç ?
    WDS modu kullanmadım. Bana artı ne katacak bi bilgim yok ne yazık ki.
    Yani zaten şu ande gayet güzel kullanılıyor
    Bir sorun değil, ama sadece wifi araması yaptığımda hem modemin ağını, hem tplinkin ağını görüp ikisine ayrı ayrı bağlanabiliyorum. Kablodan aldığı interneti kablosuz olarak dağıtırken modemin ağını dağıt, sen kendin IP adresleri verme, modemden kullan diyebiliyor muyuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delicatessen

WDS modu kullanmadım. Bana artı ne katacak bi bilgim yok ne yazık ki.
    Yani zaten şu ande gayet güzel kullanılıyor
    Bir sorun değil, ama sadece wifi araması yaptığımda hem modemin ağını, hem tplinkin ağını görüp ikisine ayrı ayrı bağlanabiliyorum. Kablodan aldığı interneti kablosuz olarak dağıtırken modemin ağını dağıt, sen kendin IP adresleri verme, modemden kullan diyebiliyor muyuz?

WDS ve Universal Repeater modu var olan kablosuz ağınızı genişletmek demektir. Sizin WDS modunu kullanmanıza gerek yok çünkü evinizde tivibu var kablolu bağlayacağınız cihazlar var, veri transfer hızı iyi olan bir bağlantı istiyorsunuz + Cihaz, anteni dolayısıyla odadan odaya fazla engel olmayan küçük daireler için ideal. Eğer cihazı WDS modunda kullanmak isterseniz cihaz modemle kablosuz bağlantı kuracak interneti hem kablosuz hem kablolu olarak verecek fakat şöyle bir durum var ki bulunduğunuz yeri koşullarına göre modemle arada bulunan engellere oda duvar kalınlığına göre bağlantı hızınız değişecektir. Siz en iyisini yapmışsınız kablolu ara bağlantı her zaman iyi bir hız demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 27 Kasım 2013; 1:32:56 >

Tivibu ile yaşadığım bir sorunu anlatayım.
    TP Link Router üzerine tivibuyu, smart tvyi ve ev sinema sistemini bağladım. Yani ethernet portlarını switch hub olarak kullandım.
    Tivibu çalışıyor, sorun yok. Ama dün tekrar izle servisine girdim. Nedense modeminizde sorun var. Yeniden başlatın dedi.
    Ama tivibu halen çalışıyor, canlı yayınları izliyorum.

Test etmek için Routerı devre dışı bıraktım. devre dışı bıraktığım switch hub üzerinden tivibuyu bağladım. Problemsiz olarak tekrar izleler oynamaya başladı.
    Routerın ayrı IP vermesi cihazın kafasını karıştırdı galiba.
    Bana bi zararı olmadı gerçi. Devredışı olacak diye düşündüğüm switch hub'ı tekrar kullanmak zorunda kaldım. Aşağıdaki görseldeki gibi bir bağlantı sağladım.

Tivibu ile kullanmak için alanlar böyle bir sorun yaşayacaktır. Bilginiz olsun.
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 28 Kasım 2013; 12:03:36 >

gerçekten çok yararlı bilgiler vermişsiniz teşekkürler;

şimdi ben inca ım-300nx modem kullanıyorum genel anlamda kablolu ve kablosuz çok memnunum ama evimin uzak yerlerinde sinyal yetersiz onun için biraz araştırmadan sonra tp-link tlwa801nd yi aldım umarım uygun ap yi almışımdır şimdi yazınızı okurken wps olayı sanırım daha da kurulumu basitleştiriyor bu özellik hem modemde ve ap de var yarın cihaz gelir gelince nasıl kuracağımı anlatabilirmisiniz yada yazdığınız yazıdaki uygulamaları uygulasam yeterlimi aldığım ap nin yorumlarına baktım da biraz kurlumu zormuş

saygılar.
  • Şöyle deneyin bir de;
    Modemden gelen kabloyu Router'ınızın mavi portuna takın, routerdan switch hub'a çıkış vermeyi deneyin problem devam ediyor mu etmiyor mu kontrol edip sonuçları yazar mısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 28 Kasım 2013; 22:16:14 >
  • Öncelikle almış olduğunuz ürün hayırlı olsun güle güle kullanın. Modeminiz ve aldığınız TP-LINK TL-WA801ND model cihaz gerçekten harika bir uyumlulukla çalışacak olan cihazlardan yalnızca birkaçı. İki cihaz da 300 mbps ve 802.11n teknolojisini destekliyor bu, şu anlama geliyor bu iki cihaz ile yüksek hızda veri transferi gerçekleştirebileceksiniz, ayrıca cihazların birbirleriyle kablosuz sinyal alma ve aktarma konusunda size bir problem yaşatmayacağını da belirtmek isterim. Doğru söylemişsiniz WPS (Wifi Protected Setup) özelliği kurulumu her zaman basitleştirmekte ve güven düzeyini aynı oranda korumaktadır. İçiniz rahat olsun, doğru seçim! Kurulumda bir problem yaşarsanız bana ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 28 Kasım 2013; 18:40:05 >
  • yurtta internette access point üzerinden bağlanıyorum proxy değiştirerek internete birebiliyorum bu yüzden sadece tarayıcı üzerinden proxy değiştirip kullanıcı adı ve şifre değiştirerek girebiliyorum diğer uygulamalar internete bağlanamıyor bunu nasıl çözebilirim
    not:access point arayüzüne girebilirim
  • Hocam şimdi tp-link wa850-re siparişi vermek üzereydim kihttp://forum.donanimhaber.com/m_75064485/mpage_2/tm.htm bu konuyu gördüm, baya şikayet var gibi. Netmaster'a döneyim diyorum fakat onun hakkında da bu kadar çok konuşulmamış. iki üründe 300 mbps, yanlızca netmaster N değil, bağlanacağımız modemi henüz görmedim fakat N destekli olduğunu düşünmüyorum.

Son bir kez önerinizi yapsanız, özellikle linkini verdiğim konuyu gördükten sonra biraz korktum açıkçası.

Ayrıca tp-link wa850-re'nin v1 hardware sürümünün problemli olduğu ve tp-link sitesindeki tüm firmware güncelleştirmelerinin v2 hardware ürününe uygun olduğunu okudum. Kontrol de ettim doğruhttp://www.tp-link.com.tr/support/download/?model=TL-WA850RE&version=V1

Hepsiburadadan gelecek ürünün v1 olma ihtimali yüksek gibi görünüyor...

@kadir.uluag

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 29 Kasım 2013; 20:17:07 >

• Ürünü gerektiği gibi kurduğunuz zaman bir problem çıkaracağını düşünmüyorum. Şüpheye düşmişsünüz belli şöyle yapın o zaman ürünü iade edebileceğiniz güvenilir bir yerden alın derim ben. Cihazın hangi firmware versiyonuna sahip olduğunu da satıcıyla konuşarak öğrenin. Uyumsuzluk ve bağlanamama sorunları cihazın fimware güncellemesine ihtiyaç duyması, DHCP ve IP ayarlarından dolayı oluşmaktadır. Kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirseniz bir sorun oluşacağını sanmıyorum. Kurulum için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz.
    TP-Link TL-WA850RE İnceleme

Ürünle ilgili şu konuya göz atabilirsiniz:
    TP-LİNK TL-WA850RE Range Extender

Tekrar söylemekte fayda var cihazı size iade imkanı veren güvenilir bir yerden alın deneyin eğer çalışmazsa;
    Aşağıdaki alıntı yaptığım cihazlara da bir bakın derim herhangi biri işinizi görecektir.

quote:

Kablolu internetinizi var olan modeminizi değiştirmeden kablosuz yapabilirsiniz bunun için Access Point adı verilen cihazlardan satın almanız gerekmektedir.
    Access point cihazlar modem gibi telefon girişine sahip değildir bunun yerine bilgisayarınızda yer alan "ethernet portu" nun aynısından cihazın arkasında bulunur. Kablolu modeminizden bir CAT5 (Tüm elektrikçilerde bulunur.) kablo ile cihazın herhangi bir portuna (ethernet) bağlantı sağlarsınız. Cihaz bu bağlantıyı direk kablosuz bağlantıya çevirir ve size kablosuz bağlantı sağlar. Bundan sonra yapmanız gereken wireless güvenliğiniz için cihaza Erişim Noktası adı vererek ve şifre koyarak cihazı yapılandırmaktır. Tüm bu işlemlerden sonra cihaz kablosuz bir modem gibi görünecek. Bilgisayar tablet vb. cihazlardan yapılandırdığınız Erişim Noktasını bulup şifrenizi de girerek bağlanacak ve internete gireceksiniz hepsi bu kadar.

Size cihaz tavsiyem ise:
    TP-LINK TL-WA701ND 150Mbps Kablosuz N Access Point
    silinsin

Cihazı en ucuza buradan alabilirsiniz:
    Wendenal.com - Tp-link TL-WA701ND

Access Point nedir ayrıntılı bilgi için aşağıdaki konuya bakmanızı tavsiye ederim:
    Ağımı genişletmek istiyorum diyenlere, Access Point ve Repeater nedir ? Anlatıyorum.

quote:

TP-LINK TL-WR720N 150Mbps Kablosuz N Router

silinsinsilinsin

Ürünü TP-LINK'in sitesinde görmek için: tıklayın
    Hepsiburada.com fiyatı: 42 TL tıklayın
    Akakce.com en ucuz fiyatı liste: tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 36 TL tıklayın

TP-LINK TL-MR3220 3G/4G Kablosuz N Router

silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 72 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 59 TL tıklayın

TP-LINK TL-WR740N 150Mbps Kablosuz N Router

silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 50 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 56 TL tıklayın

TP-LINK TL-WA701ND 150Mbps Kablosuz N Access Point

silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 70 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 56 TL tıklayın

TP-LINK TL-WA801ND 300Mbps Kablosuz N Access Point

silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 87 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 73 TL tıklayın

Tp-Link TL-WR842ND 300Mbps Çok Fonksiyonlu Kablosuz N Router

silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 100 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma Webdenal.com'dur 79 TL tıklayın

TP-LINK TL-WA901ND 300Mbps Kablosuz N Access Point
    silinsinsilinsin

Hepsiburada.com fiyatı: 130 TL tıklayın
    Ürünü şu anda en ucuz satan firma incehesap.com'dur 99 TL tıklayın

belirttiğim tüm bu cihazlar kablosuz bağlantıyı kablolu, kablolu bağlantıyı ise kablosuza çevirebilir herhangi bir cihaz işinizi görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 29 Kasım 2013; 20:57:26 >

hocam aynı anda 2 tane wifi sinyalini yayabilen aletler var mıdır acaba çünkü bize 2 tane wifi sinyaini yükseltmesi gerekli.
  • sanmıyorum.
  • quote:

sanmıyorum.

sağolun hocam peki adsl ye hiç bağlamadan direk ayarlanabilen bir alet var mı ? yurtta adsl ye bağlayıp ayarları yapmak sorun olabilir çünkü
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.