Şimdi Ara

Age of Empires IV [ANA KONU] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
35
Favori
34.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gayet güzel görünüyor yahu. Neyini beğenmediniz acaba? Çok meraklıysanız eskilere gidin AeO 1-2 falan oynayın, yeni grafikler böyle olacak tabii ki. Renk düzenlemesi de illa ki olur ona takılmayın.
  • Age of Empires IV Mikro Ödeme İçermeyecek, DLC ve Genişlemeler Planlanıyor

Age of Empires kreatif direktörü Adam Isgreen, XO19 etkinliğinde yaptığı açıklamada, Age of Empires IV'ün
    mikro ödeme içermeyeceğini, çıkışından sonra indirilebilir içerikler ile genişlemeler planlandığını belirtti.

Adam Isgreen,

"Gerçek zamanlı strateji oyununda mikro ödeme fikri pek uygun değil. İndirilebilir içerikler ve genişlemeler
    ise bunlar Age of Empires IV'te kesinlikle araştıracağımız şeyler."

"Oyun çıktıktan sonra indirilebilir içerikler ve genişlemeler açısından bazı fikirlerimiz var. Ve bu içeriklerin
    çoğu oyunun devam ettiğini görmek isteyen topluluk ve oyuncular tarafından yönlendirilecek."

Age of Empires IV; Company of Heroes ve Dawn of War serisinin yapımcısı Relic Entertainment tarafından
    PC için geliştiriliyor. Çıkış tarihi henüz belli değil.

• Age of Empires IV [ANA KONU]

Age of Empires IV [ANA KONU]

• _GRKM_ kullanıcısına yanıt
    Mikro ödeme işini anlamadım, dlc'ler bedava mı olacak yani? Açıkçası şuna sağlam bir denge ve şahane bir online sistemi getirirlerse yürüyüp giderler. Büyük bir potansiyelleri olduğunu düşünüyorum tabi doğru hamleleri yaparlarsa.
  • Mikro ödeme de nesi bende anlamadım

Güzel görünüyor la neyini beğenmediniz eyc of iki devam kankiler o zaman
  • Şuanlık mikro ödeme olmayacağını söylüyor.Aslında tam detaylı bilgileri ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.DLC ile ilgili şuan fikirleri olduğunu söylüyorlar.

bence en önemli nokta (mikro ödeme olmayacak açıklamasından sonra) ;

bu içeriklerin çoğu oyunun devam ettiğini görmek isteyen topluluk ve oyuncular tarafından yönlendirilecek.
  • bence goruntuler harika :)
  • Oyunda 4 çağ olacak ancak bazı medeniyetlerin her çağa erişimi olmayacak. Örneğin Moğollar oyunun erken safhasında daha güçlüyken(herkesten önce süvariye erişim sağlayacakları için) 4. çağa geçemeyecekler.
    Yakın dövüş birlikleri binalara saldırırken (Age of Empires 3'te olduğu gibi) meşale kullanacak.
    Özel ve kahraman birimler olacak (Age of Empires 3'teki izciye benzetebiliriz). Örneğin Moğolların ''Khan'' özel birimi bölgeyi keşfetmesi için kartal yollayan bir yeteneğe sahip.
    Moğollar haritanın bir yerine yerleşmek yerine göçebe bir oynanışa sahipler.
    Oyunda 4 klasik kaynak(Et, odun, altın, taş) bulunuyor. Ancak her medeniyetin bu kaynakları toplama ve kullanma şekli farkı.
    Yükseklik önemli bir etken olacak. Duvarlardan veya tepelerden saldıran menzili birimler daha tehlikeli olacak.
    Age of Kings tarzı, Joan of Arc gibi tarihi kişiliklere odaklanan tek kişilik serüven modları olacak.
    AoE 3'teki kart sistemi bulunmayacak.

StrategyTurk adresinde paylaşılan bilgiler. Burada paylaşılmadı sanırım. Güzel ben özellikle şu yükseklik olayına sevindim :) Ayrıca her millet ayrı hissettirecekse bu da güzel.

• Ben bu haliyle beğendim öyle çok abartılacak bi durum göremedim.
  • torrent sitelerine 36 gb olarak düşmüş ama ben orjinal satın aldım seteam dan 12 gb neden öyle bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratalagoz

torrent sitelerine 36 gb olarak düşmüş ama ben orjinal satın aldım seteam dan 12 gb neden öyle bilgisi olan var mı ?
    Piyasaya çıkmayan oyun demek torrent sitelerine düşmüş

Age of Empires II Definitive Edition olmasın.
  • şimdi birseylere benzemıs....
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazerBülbül

Gayet güzel görünüyor yahu. Neyini beğenmediniz acaba? Çok meraklıysanız eskilere gidin AeO 1-2 falan oynayın, yeni grafikler böyle olacak tabii ki. Renk düzenlemesi de illa ki olur ona takılmayın.
    "O ZAMAN GİT X" lafından nefret ediyorum ya. Bizim ülkede zerre eleştiri kültürü yok.

Hükümeti eleştirirsin, O ZAMAN GİT BAŞKA Bİ YERDE YAŞA
    Bir filmi eleştirirsin, O ZAMAN GİT RECEP İVEDİK İZLE

Boş beleş sözler. Hayır ben eski AoE oyunlarını oynamak istemiyorum, yeni AoE oyunlarını daha realistik grafiklerle oynamak istiyorum. Ne demek "yeni grafikler böyle olacak tabii ki" ? Neden yeni grafikler böyle olmak zorunda olsun, neden grafikler daha realistik olmasın? Ne kadar anlamsız şeyler söylüyorsunuz ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim770

Oyunda 4 çağ olacak ancak bazı medeniyetlerin her çağa erişimi olmayacak. Örneğin Moğollar oyunun erken safhasında daha güçlüyken(herkesten önce süvariye erişim sağlayacakları için) 4. çağa geçemeyecekler.
    Yakın dövüş birlikleri binalara saldırırken (Age of Empires 3'te olduğu gibi) meşale kullanacak.
    Özel ve kahraman birimler olacak (Age of Empires 3'teki izciye benzetebiliriz). Örneğin Moğolların ''Khan'' özel birimi bölgeyi keşfetmesi için kartal yollayan bir yeteneğe sahip.
    Moğollar haritanın bir yerine yerleşmek yerine göçebe bir oynanışa sahipler.
    Oyunda 4 klasik kaynak(Et, odun, altın, taş) bulunuyor. Ancak her medeniyetin bu kaynakları toplama ve kullanma şekli farkı.
    Yükseklik önemli bir etken olacak. Duvarlardan veya tepelerden saldıran menzili birimler daha tehlikeli olacak.
    Age of Kings tarzı, Joan of Arc gibi tarihi kişiliklere odaklanan tek kişilik serüven modları olacak.
    AoE 3'teki kart sistemi bulunmayacak.

StrategyTurk adresinde paylaşılan bilgiler. Burada paylaşılmadı sanırım. Güzel ben özellikle şu yükseklik olayına sevindim :) Ayrıca her millet ayrı hissettirecekse bu da güzel.
    "Özel ve kahraman birimler olacak (Age of Empires 3'teki izciye benzetebiliriz). "

Süper ya. AoE III'ün en sevdiğim yanlarından biriydi.

"AoE 3'teki kart sistemi bulunmayacak."

İşte bu beni üzdü. Açıkçası campaign'de düzenlenmiş hâli de olsa bir şekilde bulunmasını çok isterdim. Ganimet kazandıkça merkezi şehrini geliştirmek harika bir dinamikti. Bu çok kötü oldu.

• Oyunu satmak istiyorlarsa sadece grafik değil iyi bir denge, çeşitlilik ve tabi sağlam bir online sistem getirmeleri lazım.
  • şuan için beğenmedim.Galiba company of heroes yapımcısı yapıyormuş.Umarım Aof 4 adında Company of heroes oyunu yapmazlar.
  • Multiplayer sistemi çok iyi olmalı. O zaman League of Legends, Dota 2 gibi oyun tutar. 2019 bitti oyun çıkmadı. Umudum yok oldu.
  • Relic'in başta muhteşem bir baş yapıt olan Homeworld olmak üzere Warhammer, company of heroes serileri gibi harika bir cv si var, açıkcası oyunun kötü olacağını düşünmüyorum.
  • İlk önce temel bilgilerden başlayalım. Age of Empires ekibinin başı Adam Isgreen’in açıklamalarına göre oyunda eski ve yeni uygarlıklardan oluşan geniş bir spektrum bulunacak. Fakat yapımcının ifadelerine göre AoE 4, bu uygarlıkların birbirinden ayrılmasını sağlayan önemli detaylar içerecek. Isgreen bu durumu şu şekilde açıklıyor:
    “Bu kez oyunda pek çok uygarlık bulunacak. Age 4’ün eski oyunlara göre farkı ise uygarlıkların birbirinden farklı hissettirmesi olacak. Yani eski oyunlarda uygarlıklar özel birimlere ve bonuslara sahipti fakat temellerinde birbiri ile aynı hissettiriyordu. Age 4’te bu durumu ortadan kaldırdık.”
    Yani Age of Empires 4 sadece yeni uygarlıklara sahip olmayacak, bu uygarlıkların tamamı da birbirlerinden tamamen farklı birimlere ev sahipliği yapacak. Bu sebeple yeni oyunda, AoE 2’den tanıdığımız temel teknoloji ağacının daha yenilenmiş bir versiyonu ile karşılaşabilmemiz mümkün.

Age of serisinin olmazsa olmazlarından biri de “çağ atlama” sistemi. Bu yüzden yapımcı ekip çağ sistemini Age of Empires 4’e de taşıyacak. Eski ve yeni uygarlıkların tamamı yine 4 farklı çağ aşamasından geçecek. Öte yandan çağ atlama sistemi ya da gereklilikleri gibi önemli detaylar henüz açıklanmadı.
    Isgreen: “Çağ atlama fikrini seviyoruz. Bu sebeple sistemi geliştirerek oyunun içerisine kattık. Tabi bu çağ sayısını artırdığımız anlamına gelmiyor. Hatta bazı uygarlıkların temel 4 çağı atlamadığını bile göreceksiniz. Diğer RTS oyunlarında görmediğiniz ilginç şeylerle karşılaşabilirsiniz.”

Isgreen, verdiği röportajların tamamında AoE 2’nin bu oyun üzerindeki etkisinden bahsediyor. Bu etki oyunun tek oyunculu kısmında da kendini gösterecek. Zaman periyodu genişletilecek olan AoE 4, artık AoE 2’nin başladığı tarihlerden öncesini ve sonrasını içerecek.
    Isgreen: “Zaman periyodu olarak yine orta çağları kullanacağız fakat bu kez iki taraftan da uzatılmış olacak.
    Kaynak:https://oyungezer.com.tr/haber/age-of-empires-4-hakkinda-ogrendigimiz-her-sey

IGN'nin, Creative Director Adam Isgreen ile yaptığı röportajda oyunla ilgili birkaç önemli noktaya değiniyorlar.
    "AoE IV, Aoe II'ye göre daha erken bir tarihten başlıyor. Rönesans'ın bitişine kadar gidiyor. Tam tarihleri veremeyiz."
    "Klasik Age of Empires ortaçağdır. Bu döneme erişilebilirlik, dengeleme yapmak çok daha kolay. Çok fazla anlatılabilecek hikaye var. Hikayelerde yeni şeyler yapmayı planlıyoruz. Tarihe olan yakşımımızı ve onu aktarışımızı daha farklı yapacağız ve ortaçağ tüm bunları yapabilmemiz için iyi bir fırsat."
    "Gösterilen iki uygarlık olan İngilizler ve Moğollar farklı oynanış şekilleri sunacak. İngilizler oyuna yeni başlayanların tercih edebileceği, diğer Age of Empires oyunlarından aşinalığın olduğu ve oynaması daha kolay olacak iken Moğollar ise daha önce hiçbir Age of Empires oyununda görülmemiş bir oynanış sunacak."
    Kaynak:https://forum.strategyturk.com/konu-aoe4-neler-biliyoruz?pid=172829

Kimse bilgi eklemiyor değişik. Konu sahibi FatihTSFC bak biraz bir toyota haberini bile kaç farklı şekilde yazdı :P

• Rts sevenlerle birlikte o eski heyecanı yaşamak cidden çok farklı hissettiyor. Herkese selam

Oyunun zaman aralığının daha geniş olmasını bekliyorum, modern zamanlara kadar gitmesini Empire Earth serisindeki gibi o biraz hayal kırıklığı oldu. Zamanında Age of Empires kapağı vardı 4. Serinin modern zamanlarda geçeceğini gösteren.
    Oyunda diplomasıyı ve ticareti geliştirmişlerdir inş. Çok abartılısı rts e gitmez tabi az biraz olsa tadından yenmez.

Aoe 3 de vardı yerlileri kendimiz için kullanabiliyorduk. Onu örgüt tarzı yapsalar iyi olurdu. Örgütleri besler besler düşmana salardık.
    Altın et tarla gibi çok çeşitli ve gerçekçi kaynak toplama olayından vazgeçmedikleri iyi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebab-92 -- 22 Kasım 2019; 13:18:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.