Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Age Of Empires II: Definitive Edition bu sonbaharda gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: u.r.k. Daha Az
1 Kayıtlı Üye
18
Cevap
0
Favori
654
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Age Of Empires II: Definitive Edition bu sonbaharda gelecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1799 Mesaj
    Microsoft geçtiğimiz yıl efsane olarak nitelendirilebilecek gerçek zamanlı strateji oyununun, Age of Empires: Definitive Edition sürümünü piyasaya sürmüştü. Bu versiyon Microsoft'un daha yüksek çözünürlüklü dokuları içeren ve 4K grafik desteği de bulunan bir sürümdü. Yapılan açıklamaya göre klasik RTS oyununun yeni bir versiyonu daha yolda.

2019'un sonunda oyunseverlerle buluşacak

Bu tarz strateji oyunlarından hoşlananlar için, Microsoft'un seriyi sürdürmeye devam ettiği görülüyor. Zira şirket E3 etkinliğinde, önümüzdeki sonbaharda Age of Empires II: Definitive Edition'ı piyasaya süreceğini açıkladı. Bu oyun da, ilk oyundaki gibi gelişmiş grafik özellikleri ile gelecek. Microsoft'un oyunla ilgili yaptığı açıklamalarda: "Age of Empires II: Definitive Edition, şimdiye kadarki en popüler strateji oyunlarından birinin 20. yıldönümünü çarpıcı 4K Ultra HD grafikler ve yenilenmiş ses efektleri ile kutluyor." ifadelerine yer verilmiş.

Gerçek zamanlı strateji oyunlarına meraklı olan kullanıcılar için, Microsoft'un Age Of Empires serisini devam ettirmesi güzel bir gelişme. Oyun 2019 yılının sonlarında piyasaya sürülecek ve isteyen oyuncular Microsoft'un web sitesinden beta sürüme kayıt olabilecekler.

|
    |

• Çavuş
    78 Mesaj
    Bir serinin yenisini yapmak yerine nasıl HD ve remastred ile sağılır sorusunun yaşayan kanıtı...
  • Yarbay
    3273 Mesaj
    la şunun güzel bir yenisini yapamadılar eskiyi cilalıyolar sürekli :)
  • Misafir Üyelik
    58687 Mesaj
    Age of Empires IV duyudldu lütfen bilmeden konuşmayın
    |
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

la şunun güzel bir yenisini yapamadılar eskiyi cilalıyolar sürekli :)
    1. ve 2. oyun özellikle de 1. oyunun definitive edition denen elden geçirilmiş versiyonu çok kötü durumda. Tek düşüncem benim gibi bu oyunların hayranlarını suistimal ediyorlar sadece. 20 sene önce bir çok şey göze batmazken bugün standartların ve beklentilerin çok değiştiğinin farkında değiller sanırım. Önüne bir anlamda yeni oyun diye sundukları sadece ve sadece görüntüyü biraz iyileştirmeye yönelik çalışmalar. Tamamen baştan sağma yapıldığı çok belli, eski görüntü dosyalarını açıp onlar üzerinden üzerinden oluşturdukları grafiği ve bir iki ışık, yumuşatma efektini ekleyince yenilenmiş diye satmak hele o fiyattan itelemek milyar dolarlık markaya çok yakışıyor. Sorun görüntü de değil eski yapısını ve dokusunu bozmadan bize yeni bir şeyler vermeleri lazım, eski grafikleri bile kabulümdür ancak çıkışının ardından 10 update yayınlamalarına rağmen saçma sapan yapay zeka sorunları, birim takılmaları vs boğuşuyorsun. Yapay zekanın ve kodlamanın hiç elden geçmediği belli, 2020 yılında aldığın strateji oyununda düşman hala amfibik savaş yapamıyor, seni bulamıyor bile çoğu zaman o yüzden olduğu yerde genişleyip gereksiz yapılar yaparak kaynaklarını tüketiyor. Kendinde bulunup senin bastığın anti birime karşı ısrarla o zayıf birimle karşına çıkmaya devam ediyor, hep aynı başarısız olduğu yerden sana saldırıyor bir alternatif güzergah geliştiremiyor vs ve bu açıkalarını gidermek için oyunda üzerinize burst fire modunda saldırı birimi gönderiyorlar, maksat oyun ne kadar zor, bak işte yapay zeka ne kadar zorluyora getirmek olayı ama yemiyorlar, bunu da utanmadan satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 10 Haziran 2019; 16:57:27 >
    |
    |

• Yarbay
    2830 Mesaj
    Ayni sekilde keske Red Alert - II ‘de guncellenseydi..
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    58687 Mesaj
    Ağe of empires 1 seride ençok oynadığım oyundur. HD sürümü duyurulduğunda çok sevinmiştim taki microsoft stora özel olacağı duyurulana dek... Açıkcası oyun steama gelir sanmıştım fakat gelmedi. Üstüne birde yorumlarınızı okuyunca alma konusundaki fikrimde tamamen bitti. Empires 2 nin ilk oyunu Definitive Edition yapanların yaptığıda çok belli aynı animasyonları ve grafik motorunu kullanmışlar.
  • Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Ağe of empires 1 seride ençok oynadığım oyundur. HD sürümü duyurulduğunda çok sevinmiştim taki microsoft stora özel olacağı duyurulana dek... Açıkcası oyun steama gelir sanmıştım fakat gelmedi. Üstüne birde yorumlarınızı okuyunca alma konusundaki fikrimde tamamen bitti. Empires 2 nin ilk oyunu Definitive Edition yapanların yaptığıda çok belli aynı animasyonları ve grafik motorunu kullanmışlar.
    Steam'e geldi mi gelecek mi duydum bir şeyler. Age of benim de en sevdiğim oyunlardan biri olmuştur, günümüzde illa oynamak istiyorsanız eski oyunun üzerine bu patch kurun bir çok kusuru gideriyor: windows üzerinde çalışma hataları, oyun içi bir takım buglar tam listesi var bakarsınız. Çözünürlüğü de monitöre uygun hale getiriyor yani definitive editiondan güzel olmuyor ama oynanabilirlik açısından aynı çizgideler, bir tek yenilenmiş görüntüler yok.

link:https://upatch-hd.weebly.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .TT. -- 10 Haziran 2019; 17:8:19 >
    |
    |

• Yarbay
    2701 Mesaj
    AoE II HD sahiplerine ücretsiz verseler bari...
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    7260 Mesaj
    Emrin Oduncu Yaparım (DTS 7.1 ve Dolby 7.1 farkıyla)
    |
    |
  • Binbaşı
    1323 Mesaj
    Aoe2 nin tadını yakalayamadilar birdaha muhtemelen bunda da yakalayamacaklar. Steam de oynamak isteyenler olursa atariz 1-2 arabia

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

gameplay
    |
    |
    95' ten beri PC kullanıyorum. AOE1 den beri de oynarım. Microsoft' un gerek oyunlarında, gerekse bu oyunların introlarında ME ve Oryantal ülkelerin imparatorluklarını görmemezlikten gelip sadece batı kısmı göz önünde bulunduruyor olmasına anlam veremiyorum. Total War oynamaya devam.
    |
    |
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    lgparabellum

7 dakikalık bir video izledim, orada gözüme çarpan bazı şeyler;
    Yapay zekanın zorluğunu arttırdıkça hile yapmasını kaldırmışlar. Hatta zorluğu arttırdıkça pro oyuncuların kullandığı taktikleri kullanacakmış, ilginç.
    Bir sürü "quality of life" dediğimiz; oyunu daha rahat oynamaya yarayan değişikler gelmiş.
    Ünite bastığımızda ne zaman çıkacağını sağ üste görüyoruz, binaya tıklamaya gerek yok.
    Tarlaları otomatik yenileme seçeneği gelmiş.
    Zoomlama gelmiş.
    Askeri üniteleri seçtiğimizde yanlışlıkla ordaki işçi ya da hayvanları seçersek oyun anlıyor ve onları seçmiyor.
    Kaynaklarda kaç kişi çalışıyor görebiliyoruz, boşta kaç işçi olduğu da yazıyor.
    Domuzu town center a çekme, fast castle gibi şeyler için tutorial hazırlamışlar.
    Grafikler hariç yeni olan her şey opsiyonel, eski şekilde oynamak isteyenler için.

Gördüklerim hoşuma gitti ama hd'de batırdıkları için(pathfinding problemleri vs.) hafiten temkinli yaklaşıyorum. Umarım iyi bir şey çıkar. https://www.youtube.com/watch?v=M9fhkAORcXE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neutral Town -- 13 Haziran 2019; 12:1:31 >
    |
    |

• Yarbay
    2364 Mesaj
    Eycofcular bunu beğendi.
    |
    |
    Arkadaşlar oyunun kapalı beta programına davet edildim çok güzel bir oyun sizi bekliyor grafikler çok güzel olmuş. Şuan oynanabilir 35 devlet bulunmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jin_paci -- 17 Temmuz 2019; 22:28:13 >
    |
    |
    AMD RYZEN 1600 4.0GHZ- MSI X370 GAMING PRO CARBON -ASUS GTX 1070 STRIX 8G - NOCTUA NH-D15 SE SOGUTUCU- G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3000Mhz C15 16GB 2X8 - Segeate 2tb baracuda - Kingston 120GB HyperX 3K 550/510MB - Corsair GS 128GB SSD 550/525MB RAID 0 - NZXT S340 White Mid-Tower - Raidmax 850watt 80plus Gold power - Monitor: MSİ OPTİX MPG27CQ - AOC 24 E2451FH - Logitech Z533 Ses sistemi - G633 Artemis Spectrum Kulaklik - LOGITECH G502 SPECTRUM GAMING MOUSE - A4 tech Bloody B418 Mekanik klavye
  • Çavuş
    86 Mesaj
    video bende oynamadı hata verdi. sorun ne acaba.
    |
    |
    Microsoft Lumia işinden beri, akıl almaz hastalıklı işlere imza atıyor, sanırım Bill şirkette ki paraları başka bir yere aktarmak için dikkat dağıtıyor, yoksa bu kadar ilk okul seviyesi ar-ge ve çalışmalar yapamaz kimse.
    |
    |
    Copyright © 2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018/2019 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
Blogio
haberler
son dakika
Lastik Fiyatları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.