Şimdi Ara

Age of Empires II HD (2013) / Definitive Edition (2019) [ANA KONU] (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.223
Cevap
32
Favori
133.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok makbule gecer tesekkur ediyorum simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selam. Voobly üzerinden oynayayım dedim ama sabahtan beri hata alıyorum baya araştırdım bi türlü çözemedim. Direct play hatası veriyor. Ama ayarlarda falan sorunda yok direct playde açık :/
  • Sorunu halen çözemedim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirm.
  • Vay demek AoE 1 remastered geliyor. Çok sevindim ve bir o kadar duygulandım. Serinin en sevdiğim oyunu 1. oyundu.
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Oyunu voobly dışında açıp oynayabiliyor musun? O zaman da hata veriyor mu? ve hangi windows'u kullanıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KatakIysm

Oyunu voobly dışında açıp oynayabiliyor musun? O zaman da hata veriyor mu? ve hangi windows'u kullanıyorsun?

aynen hocam normal olarak açılıyor. Direct play falan açık windows özelliklerinden. Son directx te yüklü . Win 10 kullanıyorum. Vallahi bi age of oynayayım dedim dünden beridir uğraşıyorum olmadı bi türlü
    Denetim masası-programlar- solda windows bir şeyini aç kapa gibi bir seçenek olcak- tıkla
    çıkan menüden Directplay'i bul legacy componants'ın altında olması lazım, disabled ise enable yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KatakIysm

Denetim masası-programlar- solda windows bir şeyini aç kapa gibi bir seçenek olcak- tıkla
    çıkan menüden Directplay'i bul legacy componants'ın altında olması lazım, disabled ise enable yap.

açık hocam zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: waybe

Yeni Age of Empires ne zaman çıkacakmış?

Çıkarsa ww3 konulu olsun.Castle'dan mi m 35 filan basıyorsun :D
  • Age of empires definite edition windows store a özel olacakmış sanırım. Kısaca çöp oldu çıkmadan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steame gelmeyecekse hiç boşuna çıkarmasınlar.
  • Voobly ile oynuyorum diye steamden almamıştım oyunu ama şimdi pişman oldum ya keşke alsaydım indirimdeyken. Online sayısı baya bi fazlaymış heralde
  • Age of Empires HD steam üzerinden gift olarak bana satacak olan var mı? (indirimde almış olan)
  • Arkadaşlar bu oyunun adam gibi bi Türkçe yaması yok mu allah aşkına?
  • Sauron kullanıcısına yanıt
    olay şöyle baktı ki kaybediyo interneti 3-4 saniyeliğine kapatıyo sonra geri açıyor bu işlemi 10-15 kere yapıyo oyun donuyo ve bir ara yüz açılıyo continue wait resign diyeseçenek çıkıyor herkeze. O ara yüz 5-6 kere geldiği zaman eğer sen interneti kesmeye devam edersen oyun artık oyunun oynanamıcağını düşünüp out of sync yapıyor ve kimse ne kaybediyor nede kazanıyor. Çok nadir interneti kesen adam 3-4 saniye olayını kaçırıyo ve oyundan düşüyo diğerleri devam edebiliyor bu durumda.

Ne yalan söyliyim bana çok yaptılar, bi ara taktım bende aynı şeyi yapıyordum. Öyle bir boyuta gelmiştiki illet ettim artık sadece unranked(puansız) oyunlara katılıyorum kafa rahat ediyo, zaten genelde ben kuruyorum oyunu unrunked(puansız) olarak. Herkeze de söylüyorum çıkarsanız puan kaybetmessiniz yeterki oyunu piç etmeyin diyorum. Kimsede sıkıntı çıkarmıyo.
    Hocam voobly ne bilmiyorum. Ama ben son 7 senedir her oyunumu steamden alıyorum şuana kadar hiç bir problem yaşamadım. Oyunu yüklüyosun ve direk servera bağlanıyo öyle ayar vs hiç bir şey yok. Eskiden internette yok hamachi... cs için ayrı ayarlar vs. bir sürü program indiriyoduk steamde öyle bir dert yok. Zaten oyun orjinal olduğu ve steam desteği olduğu için dert tasa olmuyo. Sadece 1 oyunda sıkıntı çektim şu ana kadar oda GTA 5 de. oda gta5in kendi serverı olmasından dolayı onada kaydolmak zorunda kaldım o kadar.
  • Oyun iyi güzel de tam ben aldıktan sonra DE(Definitive Edition) duyurdular. Nüspet mi denir ne denir buna?
  • Merhaba arkadaşlar yardım lazım.Aşırı cahilim:D

Age of 2 yi internet üzerinden oynamak istiyoruz.Steame gelmiş galiba ama pahalı geldi biraz 12tl civarı olsa alacaktım .Neyse

Oyunu taa 12 13 yaşlarında falan oynuyordum.Pek bilmiyorum teknik işlerini.Şimdi bir kaç sorum var.

Oyunu Hd oynamak istiyorum
    Bu age of empires 2 conqueror , bu conqueror ek paketi sanırım aoe 2 nin.İnternette sadece aoe 2 nun hdsi bulabildim.Bu hdye conqueror da dahil mi?Nasıl oluyor
    İnternet üzerinden oynamak için vooby sitesini buldum.Orada aeo 2 ikiye ayrılmış conqueror ve Age of Kings diye.Şimdi biz hd oynamak istiyoruz.Bunları oynayamaz mıyız.Yoksa eski tarz mı indirmek zorundayız.Normal indirdiğim hd ile biraz uğraştım beceremedim :D Ben mi yapamadım acaba.Elinde download linki olan yollasa aşırı makbule geçer.
    torrente şunlar var
    Age of Empires 2: HD Edition [RePack] 828.07 MB
    Age of Empires 2: HD Edition [ENG/RUS] (2013) 732 MB
    Age of Empires 2 HD [RELOADED] 1.35 GB
    ********************************************************************************
    Bir kaç araştırma ve deneme yaptım.Normal crack conquerorla voobly üzerinden oynayabildim ama hdsini hala beceremedim ama yapacam galiba yakında :D
    Edit:

Yapabildim sonunda.Online Hdsinin görüntü kalitesinden memnun olmasam da en azından çözünürlük uygun oluyor. Normal nette bulunan 1.35gblik hdyi indirin.Crackini yapın.
    Edit 2 :Aşağıda dediklerimi yaptığımda internetten oynayabiliyorsunuz ama yapılan patchlerden dolayı normal kendin botlara karşı standart mapte oynanan oyunda hata veriyor.Eğer ara bir kendi kendime botlara karşı oyun kurar oynarım diyorsanız C deki age of u kopyalayıp başka yere de koyun.Botlara karşı oradan ayrı oynarsınız.

Sonra aoe2hd yi netten oynamak için çevirme patchı var.http://www.aoccs.net/ Şu siteden indirin.Bunu steam için yapmışlar gerçi.Burda dikkat etmeniz gereken.Sizde ageof ,steam kloserinde değilde programfiles da kurulu olduğu için dosya hedefinde değişiklik yapmak gerekiyor.Dosya kurulum hedefini ageof olduğu yere yönlendirin.Yine birşeye dikkat edin.Bunu yaptığınızda kendisi ageof un içinde directory klasorü diye bir şey oluşturup oraya kuruyor.Hedef konumu seçerken oluşan directory yazısını silin.Direk ageofun içine kurun dosyayı.Şimdi normalde netten oynanabilmesi lazım ama hata vericek neyse gelicem.

Voobly sitesine üye olun programı kurun.Programı falan başlatın vs.Conquerora basın.Burada hata veriyor sound/music.m3u eksik olduğunu söylüyor.Ses klasörlerinde birşey ekşik.Valla ben kendim oluşturdum bu hatayı geçmek için kabul etti. bu m3u uzantısına playlist diyebiliriz.Ben 2 tane rastgele şarkıyı playliste çevirdim.Adınıda music yaptım.Yani music.m3u oluyor.Bunu da sound klasorü içine attım.
    Valla bu şarkılar ne için gerekli bilmiyorum.Bi kaç kere netten oynamama rağmen yaptığım playlist karşıma çıkmadı hala:D Neyse girsin de önemli değil.
    Böyle yapınca.Tekrar vooblyden girince hata vermiyor.Bir kaç tane patch de kendi kendisine yüklüyor.Ondan sonra girebiliyorsunuz.

Hadi kolay gelsin:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxxx15 -- 16 Kasım 2017; 2:42:55 >

• Merhabalar.
    Geçen sene oyunu bir hevesle almıştık ancak fps düşmesinden oynayamamıştık.
    Bu sene de lag sorunu çıktı.Steam ile alakalı bir durum mu acaba ? 2-3 saniye laglı oynuyoruz bu da sıkıcı oluyor.Var mıdır çözümü ?
  • xxxxx15 kullanıcısına yanıt

valla süper bulmuşsun.. bravo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 15 Kasım 2017; 14:15:2 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.