Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende de oleo mac gs35 var. Giriş seviyesinde gayet yeterli. 2 3 senedir kullanıyorum daha bir kere bozulmadı maşallah. Şimdi bana daha profesyonel bir testere lazım. 1000 liraya kadar ne önerirsiniz arkadaşlar?

He bu arada oleomac GS35 testereyi isteyene uygun fiyata sayabilirim. Herhangi bir sorunu yok kusursuz çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Profesyonelden kasıt kalite mi yoksa guc mü?

Profesyonel diyince plastik karterli yani plastik zincir yagi depolu+krank yataklı ürünler iptal olur.

Performans isteniyorsa oleomac gs 650 vardi 1500 civarina. 4.7hp 63cc ve magnezyum krank var. Yine ayni siteden link atacagim, herhangi bir cikarim yok, uygun oldugu icin ,( aslinda kendime dusunuyordum bunu ama kismet)
    http://www.tophanmakina.com/Oleo-Mac-GS650-47Hp-46cm-Motorlu-Testere,PR-2649.html

6.3kg kuru ağırlık çok derseniz shindaiwa 452s var; 45cc 3.1hp 4.6kg , japon echo ile ortak uretim(yamabiko corporation çatısı altinda) 1100tl civarindan baslar fiyatlari. Bunda da magnezyum karter var, agir şartlara daha uygun.

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=74989

1000 uzerine cikilmadikca, avrupa testere zor, ya da düşük güçlüler kaliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 23 Ekim 2016; 23:31:08 >

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    şahsen 1000 TL ye kadar profesyonel kalitede sanırım? motorlu testere zor.

Reynard 509 testere hakkında bilgisi olan var mı?

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/34471/2af47a06-7a4a-487e-bd0f-2a18b8c318a3.jpeg

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

şahsen 1000 TL ye kadar profesyonel kalitede sanırım? motorlu testere zor.

Reynard 509 testere hakkında bilgisi olan var mı?

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/34471/2af47a06-7a4a-487e-bd0f-2a18b8c318a3.jpeg

1000 lira dedim ama bir miktar daha çıkabilirim . 1200 1300 lira civarinda da olabilir.
    Elimdeki gs35 den daha profesyonel bir cihaz lazım dedim yoksa dediğiniz gibi profesyonel almak istesek en az 2000 lira vermemiz lazım.

• rallier_61 kullanıcısına yanıt
    Oleo mac gs650 güzel gibi duruyor aslında. Cevap için teşekkürler.

• Eroglu_34 kullanıcısına yanıt
    denemek lazım. bende sürekli merak ediyorum elektriklisini. 2.4kW olanları var ancak ac elektrik kaynağına ihtiyac var.
  • Eroglu_34 kullanıcısına yanıt
    benzinlinin yeri tutmaz tabi. pala boyundan belli...kapı önünde çalı, dal kesmek için düşünelebilir.
  • Guzel bir zincir ile elektrik motorunun sabit torku sayesinde budamada iş yapar.
    Elektrikli olacaksa; tilki kuyruklara bakin; zincir yag benzin derdi yok en azindan, temiz calisiyor.

Ama kütük ağaç olayina girilecekse, benzinlinin gücü tartışılmaz

• netten Hyundai 650 modelini babama Almayi dusunuyorum butcemiz en fazla bu husquvarnanin belki 236x ide alinabilir ama oda is yapmaz gibimize geldi kucuk duuruyor sizce hangisi alinmalidir ? daha once bimden gecen aylarda Sitair diye 150 tlye almislar 300 tl masraf yaptik sonra da 100 tl ye zor sattik bir daha boyle seylerle karsilasmak istemiyoruz yapacagimiz is koydeki portakal agaci kesip dogramak ?

• Döviz kurundan dolayi, en ufak avrupa motor bile 600 lirayi görmüş.
    Secho 4100, zomax in 4000li bir modeli(tam hatirlayamadim) kaliyor geriye.
    Hyundai Çin malidir bakmayin reklamlara.

• Ms360 stihl motorum var,zinciri köreldi kendim eğeliyorum. zincir 3/8. Elimde 2 adet ege var birinde 5/32 yazıyor, öbüründe 5/32.
    Hangisi uygundur bilemedim, bi fikriniz var mı?

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Zincir ve eğer de dahil olmak üzere tum ekipman, 1000km uzakta memlekette; bakıp yorum yapamayacağım ama soyle bir bilgi verilmis:

http://makineuzmani.net/testere-zinciri-olculeri.html

Sizinki muhtemelen 7/32 5.5mm olan.
    Benimkinde 4.8mm diye hatirliyorum 3.25 zincire.

Yanlis ölçüde eğe ile çalışırsanız, zincirin yarı ömrünü, kesim yapmadan heba edersiniz; dogru sekline geri getirebilmek icin.

Eğe ile, dişler üzerindeki göstergelere paralel olarak, tek yone (disa dogru), 3 kez geçin her biri icin.

• Teşekkür ederim ilginiz için.
    listede 7/32 gözüküyor. Fakat 7/32 yi yuvaya koyduğumda sanki çok büyük geliyo üstten yiyor gibi. Yepyeni orijinal zinciri mahvettim yanlış bilemekten.

• Gecen ay Bimden almistik 150tl ye bir ay icerisinde bozuldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    eğeyi zincire koyduğunuzda, hilal şeklinde bilemesi lazım.üstten veya ortadan yememesi lazım.

eğeyle düzelmeyecek haldeyse; makinada işlem görmesi gerek.

bimdeki testereden amcam da almış; bir haftaya kalmadan yağ pompası bozulunca, 50 lira yemiş.
  • Arkadaşlar şu uyduruk motorlardan almayın artık yazıktır paranıza.
    Bilindik markaların en küçük testeresini alın yine işinizi görür.

• Robinson_Crusoe kullanıcısına yanıt
    prodilci kullanıcısına yanıt
    forumdan arkadaşımız Oleo-Mac GS941C aldı. memnun kaldığını düşünüyorum. öneririm bu fiyata..
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

forumdan arkadaşımız Oleo-Mac GS941C aldı. memnun kaldığını düşünüyorum. öneririm bu fiyata..

@the_cantan

Kardeşimin sayesinde Oleo-Mac 941 modelini aldım, defalarca soru sorarak zamanını ve bilgisini aldım, ama iyikide sormuşum iyikide o markayı almışım ilk kez motorlu testere kullandım ama olayı artık tamamen çözüm dandik çin malı testerem vardı beni hayattan soğutmuştu, bağ evimde kullandım onlarca çam ıhlamur bir sürü şey kestim biçtim en ufak bir güç sorunu yaşamadım tabi bu sırada sıfır bir zincir heder ettim oda benim hatalı kullanmamdan dolayı şimdi olaya tamamen hakimim bahara doğru 6 dönüm bağı elden geçiricem, :)
  • Robinson_Crusoe kullanıcısına yanıt
    Cantan Bey, benim de kahrımı cekti bayagi
    Iki sene once birkac gunlugune(5lt benzin bitene kadar) kullanmıştım. Findiklik ayiklama,kışlık yakacak hazirlama ve 30cm çap ceviz yikmistik bununla. 2011 uretimiydi. Primer pompa, cift segman piston ve ayarli-metal yag pompasi gibi artilari vardi.ayarsiz karburatorle bile bana misin dememisti? Kaldi ki ne idugu belirsiz acik yagi benzine katarak calistirmistik. Bu markanin gs 650sine sarmış durumdayim ama sehirde pek kullanamiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 4 Aralık 2016; 19:16:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Cantan Bey, benim de kahrımı cekti bayagi
    Iki sene once birkac gunlugune(5lt benzin bitene kadar) kullanmıştım. Findiklik ayiklama,kışlık yakacak hazirlama ve 30cm çap ceviz yikmistik bununla. 2011 uretimiydi. Primer pompa, cift segman piston ve ayarli-metal yag pompasi gibi artilari vardi.ayarsiz karburatorle bile bana misin dememisti? Kaldi ki ne idugu belirsiz acik yagi benzine katarak calistirmistik. Bu markanin gs 650sine sarmış durumdayim ama sehirde pek kullanamiyorum

Değerli dostum teveccühün. inan ki geleni yapıyordum sadece :).
    dolar aldı gidiyor başını. bu arada GS650 vidyolarda aşırı saldırgan bir şey yahu. özellikleride cillop. çift sekman, dekompresyon, ne verirsen çalışırım abi mode on.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.