Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada anmayı unuttum japon echo güzel makinadır. 620sx hastasıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sthil Ms 250 ve husqvarna 445 arasında kaldım karar veremedim ne diyorsunuz daha önce de sordum ama hala alamadım fiyatlar da baya yükselmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: olepsinark

Sthil Ms 250 ve husqvarna 445 arasında kaldım karar veremedim ne diyorsunuz daha önce de sordum ama hala alamadım fiyatlar da baya yükselmiş
    Tecrübeli bir ustamıza sordum Husq 445 mi MS250 mi diye. Stihl MS250 önerdi. MS250'nin meraklısıda çoktur. MS261'e ben meraklıyım.
    edit: 445'in bazı serilerinde kronik ateşleme problemi var. ancak hangi seri 445 onu bilmiyorum maalesef. MS250 tavsiye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 11 Haziran 2020; 15:47:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Tecrübeli bir ustamıza sordum Husq 445 mi MS250 mi diye. Stihl MS250 önerdi. MS250'nin meraklısıda çoktur. MS261'e ben meraklıyım.
    edit: 445'in bazı serilerinde kronik ateşleme problemi var. ancak hangi seri 445 onu bilmiyorum maalesef. MS250 tavsiye.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

• Merhabalar, 5 yılı aşkındır testere ile odun keserim, kullanmasını ne kadar iyi biliyorsam da mekanik tarafında o kadar bilgisizim. Ben kullanırdım, tamir işini dedem yapıp beni yolcu ederdi :)

Elimdeki en iyi makine ms290 stihl. Millattan önce kalma rosman ve iki tane çin malı var.
    Geçen mecburiyetten çin malı stihl ile kesim yaparken dayım Husqvarna satıcısı olan bir arkadaşı olduğunu söyledi. Bende bunu fırsata cevirebilir miyim diye düşünüyorum. Husqy bildiğimiz bir marka ama hiç kullanmadım.
    Ms290 yıllardır işimizi gördü hakkını yemiyeyim ama artık illallah şuan arızalı yatıyor köşede karbüratörün değişmesi ve diğer birkaç işleme daha ihtiyacı var. Bel fıtığı olduğum için biraz ağır gelmeye başladı, ve kesim gücünden memnun değilim. Husqvarna dan hangi modeli tavsiye edersiniz? Yılın en az 4 ayı çok aktif şekilde kullanılacak. Ms290 ile kıyasla daha hafif ve güçlü olmalı, kalın ağaçlarda ve meşe ağaçlarında kullanılacak. Tavsiyelerinizi acil tarafından bekliyorum dostlar, saygılarımla.

• GlaDiAaToR kullanıcısına yanıt
    Gönül 572xp olsun der ama lomber diskopati'yi hesap edersek 550xp olur. Ağırlığı ihmal edersek 300'lü seri husqvarna 372xp de aşırı sevilen model.

Hepsi bir kenara ben olsam MS290 adamakıllı diriltirdim.

Diğer Çin malı iki model nasıl bir şey? Farklı Çin pilleri görmek gibi farklı Çin testereleri görmek ilgincime geliyor nedense (:

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Eve geçtiğimde fotoğraf atacam hocam. Bu yıl yeni motor'a pek güç yetiremiyecem gibi. 290'ı canlandırmaya çalışacam. Lakin kullanmayı bilmeyen cahiller tarafından katledilmiş, yanmış yağ ve diğer kalın yağlardan kullanmışlar. İçinde kullanılan en iyi yağ 30'luk yağ. 2t yüzü görmemiş makine. Piston kurumdan görünmüyordur. Karbüratörün de değişmesi lazım ayrıca. Bulunduğum ilde stihl bayisi var ama tamirden anlamıyor adam sanayideki tamirciye yönlendiriyor, pek beğenmesem de kendisini ona gitmeye mecburum bakalım.

• Bun canavar stihl miş. Yan tarafında raisman brasil yazıyor, Brezilya sürüm heralde. Texas katliamında başrol oynar. Yerden kalkmıyor :) gözümün önünde kaç parmak, el, ayak kesti hatırlamıyorum.

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlaDiAaToR -- 15 Haziran 2020; 11:32:52 >

•  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

Çin malı, ha buna bir pala lazım.

Buda ms290

• Stihl MS290 nın tamirine odaklan derim. hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama iyi bir usta bul ayağa kaldırır. yağsız çalıştırılmadıysa her zaman ümit vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Gönül 572xp olsun der ama lomber diskopati'yi hesap edersek 550xp olur. Ağırlığı ihmal edersek 300'lü seri husqvarna 372xp de aşırı sevilen model.

Hepsi bir kenara ben olsam MS290 adamakıllı diriltirdim.

Diğer Çin malı iki model nasıl bir şey? Farklı Çin pilleri görmek gibi farklı Çin testereleri görmek ilgincime geliyor nedense (:
    ustam ben 550xp mark II kullanıcısıyım eğer odun kesme işini profesyonel seviyeye tarıyacağım derseniz kesinlikle tavsiyemdir ama...

gelelim bana göre negatif yönüne :)
    daha bir yıl geçmeden palanın deforme olması çok canımı sıktı, araştırdım orjinal palasını almaya kalktım en düşük 230 tl her yıl palamı alacağız tekrar tekrar? hadi bunu geçtim; yahu adam sen bu kadar seri bir alet yaparsın ama neden elmas pala yanında vermezsin? elmas pala aradım 3.25/36 diş olan türkiyede bu ebatta elmas pala yok! türkiyede bulunabilenler 3/8 34 diş 3/8 36 diş 3/8 38 diş vs... gidiyor bir de bunların kanal genişlikleri var 1.3mm 1.5mm 1.6mm; benim kesim motorunun üzerinde gelen pala ve zincir özellikleri 46 cm pala ile 1.3mm kanal genişliği olan 3.25 inc 36 diş zincir; elmas palalar bu arada ucuz değil ama en azından makaralı pala gibi de hemen deforme olmuyor, zorlu şartlar için üretilmiş: neyse elmas pala alayım desem alacağım zincir rim çarkına(dişlisine) uyacakmı? hadi desem 3/8 34 diş veya 3/8 36 diş uyumlu elmas pala aldım diyelim bu seferde performansını etkilermi düşüncesi var tavsiyelerinize açığım pala alacağım kararsızım

• Pala için bende kararsız kaldım araştırmak lazım (: sırf ince detay farkları bu yüzünden pala ve zinzir yiyen blulayt 3.25 / 38 diş(50cm kılavuz) testere'nin zincirinden emin olamadığım için hazır set olan hyundai 650'nin 3.25, 36 diş zincir pala setini aldım.
    Pala pahalı.
    Stihl 070 in belki 70 senelik Stihl soğuk damgalı, makarasız 70cm lik palası hala gıcır gıcır anlamadım bu işleri.
    Sugihara, tsumura yakışır Xp ye.
    200 TL ye para demez alırdım kılavuzu. ama neyi alacağız. Mahalle tamircisi gibi 3.25 olan her palayı rak gitsin mi?
    Husq nın bu kadar çabuk pala yemesi makinanın seri oluşundan mı? Çok kullanımı?
    yağlamada sıkıntı olmadığını düşünüyoruz doğru mu? Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 17 Haziran 2020; 21:13:54 >
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç, husqyi malzeme kalitesi olarak stihlden aşşagı görüyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Çin malı testerelerde bile 1 yıl civarı gidiyor pala.

• size fotoğraflarını çekip göstereyim o zaman ne demek istediğimi alnlarsınız; alalı daha bir yıl olmadı ve o kadar da yüke binmedi desem yeri; ilk aldığımda sadece biraz yüke bindi o da bana sorarsanız yük değil 2 günde 30 ton ağaç devirip dilimlemişiliğim var o kadar... palada çapaklar oluştu biraz düz eğe ile bilemek zorunda kaldım yoksa zincirin kesmesini engelliyor pala ağaca girmiyordu, o günden sorada az zorlamaya kalksam yamuk girmeye başladı ağaca testere yamuk kesiti hep; ha şunu da belirtmem gerek ben gsh 51 den 550xp markII ye geçiş yapmıştım şunu söyleyebilirim level atladım veya tabir-i caizse çağ atladım performans muazzam: performansının muazzam olduğunu palayı bir yıl geçmeden eskittiğimden anlayacaksınız fotoğrafları gördükten sonra yarın veya yarından sonra eklerim resimleri
  • Bende tam tersi her zaman Stihl üstündür. Sadece küreselleşme ve üretim yerlerinin Almanya dışına yayılmasıyla eski dayanıklı, sağlanim izlenimi gitti. Burada şu detay gözden kaçıyor. Dayanıklılık demek ağırlık demekdir. Bu kesindir. Bir Stihl 070 ile Stihl MS361 bir değil. MS361 beyaz renginden mütevellit üstüne plastik aksamlar ile malzeme kalitesi sıradan bir görünüme bürünüyor. Ancak ms361 ko şum 5 senedir kullanır daha tık dememiştir. Yılın 6 ayı az ve/veya tonajlı dengesiz bir şekilde kullanıyor. Plastikler hiç bir kere çürüdüğünü görmediğim 1990 Man Ikarus un iç döşeme boyası gibi. 2005 alınan MN lion's classic in canlarından içine kadar her yeri 2-3 sennede çürümeye geçmişti. Neyse.

• Husqvarna yenilik yapıyor çünkü oturmuş bir geleneği yok. Stihlde oturmuş bir kalıp var. Husqyde motor seri olabilir bu kullanım ömrünü kısaltıyor. Stihlde motor mu yok sanıyorsunuz? Aksine herşeyden dengeli veriyor. Yabancılarda husqvarna furyası var lakin onlar için yılda veya birkaç yılda motor değiştirmek nispeten çok kolay. Görüyorum; adam çin malı stihl alıyor ve ilk çalıştırmada efsane diyor. Üzerinden zaman geçtikten sonra nerdeyse makineyi çöpe atacak raddeye geliyor. Stihl alıp kullananlar bizde dahil 10 yıldan aşşağı kullandıklarını görmedim. Yılların tecrübesi, ikonu ve ekolü ile stihlden şaşmayın derim.

• Stihl bunca sene geçmesine rağmen aşağı yukarı bilindik sesi aynıdır. yahu mühendisi ölmüş, değişmiş. hiç mi bir şey değişmez.
  • https://www.youtube.com/watch?v=z4aGfylHKSI gavura bak gavura. başka motor olsa hala kesersiniz
  • palanın bitmesi adiliğinden

stihl pala 2. zincir bitmek üzere 3 sene oldu bir kaç zincir daha eskitir

biri şitil mi dedi :D

dikkatimi çeker belgeseller diziler filimlerde genelde şitil motor görülür

• bundan sonra tr den ürün almam

kaliteli diye sadaldan motor aldım
    kataloglarında 2017-2019 arası ms250 400$
    2020 kataloğunda aynı ürün fiyatı 310$

ürünleri incelediğimizde 2019-2020 arasında ciddi fiyat düşüşleri var $ € bazında

yani sadal bizi iyi öpmüş

http://sadal.uberflip.com/i/1242567-2020-%C3%BCr%C3%BCn-katalo%C4%9Fu/27?

https://www.sadal.com.tr/Catalog

2017 ürün kataloğu
    https://web.archive.org/web/20170711205856/http://sadal.uberflip.com/i/767247-2017-urun-katalogu

buda 2019 kataloğu

https://yadi.sk/i/HrHRFHjMJJ54UA

pala alacaklar güzel bir site var iletişime geçip tr gönderi varmı diye sorun

https://www.chainsawbars.co.uk/

yurt dışından işime geleni alır kdv ötv öderim bu çakallara para yedirmem

seneler önce ne güzel anlatmışlar
    seven sevene kısmı düzen düzene olacak

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.