Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar herkese oncelikle Yaklaşık 3 hafta öncesinde Zomax ın 5030 modelini aldim ve 5 litrelik benzini bitirdim. Motorun performansindan şimdilik gayet memnunum tıkanma sıkışma pek olmuyor ancak bir sorunum var. Motoru kullanırken yatay ağaç kesimi yapınca kılavuzun ucundaki dişliler kendini kitliyor. Zinciri çıkartıp dondurmeye zorlayınca ilk başta zar zor dönüyor daha sonra yağlayıp döndürmeye devam edince düzeliyor. Sorun nedir anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam,
    Zincir üstündeki 57 adet diş var. Bu 28.5 diş olarak mı ürün aramam gerektiğini belirtiyor. Mevcut zincir 28.5 diş iken 28 diş zincir kullanabilir miyim?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucak2004 -- 2 Mayıs 2020; 0:38:12 >
  • gacok G kullanıcısına yanıt
    Zincirle namlu arasına talaş doluyor

Bende stihl ürünü kullanıyorum

Her sıfır zincir takmaya yapıyor bir süre sonra alışıyor

• Teşekkür ederim bilgilendirme için. Aslında kesim alışkanlığımı değiştirdim ve sorun ortadan kalktı. Motoru zorlayacağım veya yatay kesim yapacağım zaman motoru boşta gaz vererek kılavuza yağ yürümesini sağlıyorum bu şekilde kılavuz ucundaki dişliler de yağsız kalmıyor

• gacok G kullanıcısına yanıt
    Yatay kesim derken, kutugu dikey olarak yani uzunlamasina kesiyorsaniz, lifler sarabiliyor..
    Ayrica palanin ucunda carkin merkezindeki mile yakin bir noktada delik varsa, oradan iceri gres basin. Zincir yagi kanalda yurudugunden ve sıvı olduğundan, carkin gobegine etki edemeyebilir/kalici bir yaglama saglamayabilir. Ayrica gressiz halde zincir yagi palanin ucuna erisinceye kadar kuru çalışmış olur cark. Fazla gerilen zincirlerde tehlikeli bir durum carkin firlamasi

• 4-5 yıl önce husqvarna 135 almıştım. Aldıktan bir yıl sonra karbüratöru bozuldu. Son bir kaç yıldır canı isteyince çalışıyor, canı istemezse çalışmıyor. İlk başta çalışıyor işin yarisinda çalışmam diyor. Rölantide stop ediyor sürekli ara gazı vermek lazim. Şimdi de ateşleme bobini bozuldu... Bende stihl'e geçmeyi düşünüyorum. Stihl 180 hakkında tavsiye verebilecek kimse var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuncay Dural -- 8 Mayıs 2020; 23:51:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elimde bir mcculloch 484 var sanırım bobin i arızalı ( denedim ark yok) hali ile makine eski ve parça sorunu da var
    sorum su bu bobini tamir edebilir miyim veya nuve arası mesafe tutan (vida mesafesi) birebir aynı olmayan bobin (gerçi oraya oturma sorunu var
    ve bujiye giden kablosu kısa) bu sorunumu çözme ihtimalim var mı. şimdiden teşekkür ederim
  • Buji sağlam mı? Buji ark arasınının temizliği ve mesafesi çok önemli. Buna rağmen ateşleme yapmıyorsa, soketerde gevşeklik temassızlık olmadığından eminsek orijinali ile değişecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: badworld96

Merhabalar
    1 seneye aşkın kesim motoru tamiri işinde çalışıyorum. Birçok yorumu okudum dikkatimi çekti. Arkadaşlar öncelikle siz siz olun, tv'de satılan uyduruk markaları tercih etmeyin. Çünkü o motorlardan hiçbir verim alamazsınız. Bu acı bir gerçek :) sebebi ise motorun gücü olmadığı için hafif bir zorlatmada krankın kırılma ihtimali çok yüksek. Biz o tür motorlara ne kranklar taktık, ne silindir pistonlar taktık yinede randıman veremedi. Benim sizlere tecrübeyle sabit tavsiyelerim şunlardır.
    Evin önünde kullanacaksanız: SOLAX, ZOMAX, HYUNDAI 650 turbo, K-PAX kesinlikle bu markalardan şaşmayın. Tamiri, parçası her türlü hallolur. Ben evin önünde iyisini kullanacağım diyorsaniz STIHL250, Husqvarna 445 bu motorlar gerçekten kaliteli.
    Eğer makta yapacaksanız ormanda kesim işiyle uğraşacak iseniz HUSQVARNA 365,HUSQVARNA 61(Eski model), STIHL361 Bu motorlar en iyileri.

Yüzlerce müşterim var, %95i bu motorları kullanıyorlar ve baya memnunlar. He tabiki memnun olmayanlar var ki hayatta herkesi memnun edemezsiniz. Sizlere yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Tamir/satış vs gibi sorularınız olursa özel mesajlardan yanıtlarım seve seve. Biz hem tamir hem satış hemde servisligini yapıyoruz, örneğin hyundai markanın servisiyiz esenle kalın hoşçakalın....
    Hoş geldiniz bazan servise söktüğünüz motorların resimleri atsanız; Hangi motorların benzer kabüratör, piston-gömlek, kılavuz vb. gibi bilgiler yazarsanız çok güzel olur.

Şu lanet motorun kaç CC olduğunu bilene 5 * 5 yıldız. Datsu nun kendi güvencesi ile piyasaya sürdüğü datsu
     Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere DTS 30 su motoru. Datsu DBP30 alacakken bunu aldım 825tl. Almaz olaydım.
     Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    buji sağlam yeni buji ile denedim soket yerleri de sağlam açma kapama dugmesi de saglam kabloları da olctum onlarda saglam
    bobini ölçtüm 1.8 ohm gibi degeri var tam olarak bilmiyorum kaç olması lazım
    yenisine baktım zaten piyasada malesef yok dun nuve yuvalarının eşit oldugu bi bobin buldum çinden artık onu denicem gelince elimde başka alternatif kalmadı

en azından internetten edine bildigim bilgi bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

Hoş geldiniz bazan servise söktüğünüz motorların resimleri atsanız; Hangi motorların benzer kabüratör, piston-gömlek, kılavuz vb. gibi bilgiler yazarsanız çok güzel olur.

Şu lanet motorun kaç CC olduğunu bilene 5 * 5 yıldız. Datsu nun kendi güvencesi ile piyasaya sürdüğü datsu
    DTS 30 su motoru. Datsu DBP30 alacakken bunu aldım 825tl. Almaz olaydım.

Alıntıları Göster
    Biz bunun sarı rengini satıyoruz. 3'lük diye geçer. Yani alıcı borularını 3'lük olarak takarsınız.

• badworld96 B kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen DBP30 dur. Emici pompadı dts30 dan farklı mısır? 3" 3 parmak diye geçen boruların 70mm ve 80mm ölçülü olanlarıda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 20 Mayıs 2020; 17:8:49 >
  • Getulen G kullanıcısına yanıt
    Ohm kademesi ölçü aletinde kaçtı? X1, X3 vs

• rallier_61 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tırpan motorlarının altına pervane aparatı yapmışlar denizde bot, kano, ufak tekne üzerinde kullanıyorlar. Bana 4 HP tırpan motoru lazım , 2 zamanlı 600 liraya da var 1.5 liraya 4 zamanlı da var. Aralarında çok fark olur mu, çok ömürlü olmaz diye ucuz alayım bozulursa tekrar alırım mantığındayım ama ucuz olan da yolda bırakır mı bilmiyorum . Sizin tavsiyeniz olur mu ? Parvane takımı 700 TL civarına geliyor 800 de motor için bütçem var.

• Milleti deli eden çıldırtan Çin motoru motorların babası, piyasanın belalısı ustaların korkulu rüyası dünyanın en çok üretilen ve satan motoru; çakma repliçayla karşınızda Sitilll 023 numero (((:

1x 2x yok eski bir avometre 200 ohm 2k 20k şeklinde ölcümü 200 ohm ve 2 k yaptım 190 ohm gibi bir deger alıyorum yukarıda verdiğim değer yanlış. 200 ohm da 190.5 2 k da ise .191 alıyorum değeri
  • Arkadaşlar selamlar elimde STIHL MS361 modeli bir testere var fakat orijinal mi replika mı bilemiyorum?

Üstündeki tüm bilgiler ile fatura bilgileri uyuşmakta. Her halükarda piyasa fiyatının altında elimden çıkartmayı planlıyorum. Fotoğraflarını yüklesem bilgi alabilir miyim acaba?

Kendimde elektrikli var ondan benzinliye bulaşma gereksinimi hissetmiyorum.
    https://hizliresim.com/wqs05J
    https://hizliresim.com/ksfwPi
    https://hizliresim.com/riuDsS
    https://hizliresim.com/RcAStl
    https://hizliresim.com/4By4qv
    https://hizliresim.com/f0BUql

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smyrn3. -- 19 Mayıs 2020; 4:12:29 >

• Smyrn3. kullanıcısına yanıt
    Safkan çakma(replika) Çin malı. stihl ile orijinal lik ile ilgisi yok maalesef.

• Getulen G kullanıcısına yanıt
    Avo metre ile bobin içinde kavrulma kısa devreyi anlamak çok zor. Belli bobinde kesme yok. Her detayı dikkatlice inceleyin. Sekonder direnci primler den yüksek mi?

mevzu biraz o sanırım az buçuk elektronik den anlarım lakin bu bobinde 4 . uç yok
    iç yapısına ilişkin bir şemada bulamadım( muhtemelen yanlış yerde aramışımdır)
    3 uç nasıl ölçülür bilemedim.(Çıkış)

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.