Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Nedir bu

Alıntıları Göster
    Kütüklerden motorlu testere ile kerestelik tahta çıkartmak için kullanılan portatif bir aparat

nasıl kullanıldığını bu videodan görebilirsiniz...
    https://www.youtube.com/watch?v=GCm1CFfePNI

• quote:

Orijinalden alıntı: Mellifera

Bende yarı dönem Mersin'de yaşadığım için kesilen bölgeyi biliyorum. Orman içinde mantar gibi dubleks ya da tripleks villaların site olarak çoğaldığı bir bölgede yapmış adam. Üstelik kestiği yer orman arazisi de değil hazine arazisi ama orman müdürlüğü kullanımda olan bir yermiş yani anlayacağınız muhtemel oraya fidan dikilmez 1 2 seneye kalmaz inşaat başlar diye tahmin ediyorum.
    sabahtan akşama kadar hiç ara vermeden kesse 250 ağaç bile kesemez imkansız. bu devblet ormanları, yayları, meraları o kadar boşlayıp, o kadar gelir kapıosı, imar affı, ormanı vasfını yitirmiş arsa olarak görürse daha çoook talan, yıkım, orman yangını görürüz.

Ormanlara sahip çıkalım.
    Ormana, Tarıma, Köylüye, doğaya sahip çıkmayan hükümete oy vermem; or vermeyin!!!! kim olursa olsun. Büyükşehir yasası çıktı o güzelim tarlaları, köyleri mahvedecekler.

• STIHL 076 EFSANE. TIKLA ÖRNEK KESİM

Örnek bir kütük kesim videosu. Kütük kesiminde üstten öne doğru bir meyilli kesme yapılır. daha sonra motor geriye çekilir kılavuz ve yatak ile kesim temiz ve hızlıca aşağı doğru tamamlanır. 30 sene önceden Cemil Ustadan gördüğüm kesim şekli ile Stihl kesim örneği aynıdır.
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    Günümüzdeki çoğu makine, bu boyutta ve yapıda bir kütüğe karşı bu kadar gaddar olamaz, boyun eğer şimdikiler devir sayısı ve kw değeri ile iş yapar, videodaki gibi olanlar ise torkla atmosferik benzinli-dizel farkı gibi bir nevi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 2 Ocak 2020; 13:32:58 >
    demek istediğim tek adam işi değil organize bir iş burayı imara açmak için yapılan bir işlem ve bu adam tahminen para karşılığı bir müddet cezaevinde yatmayı kabul etmiş biri diye düşünüyorum...
  • Doğrudur. Minarenin kılıfını çoktan hazirlamislar. Çıktığında villası hazır gibi gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

Lubco zincir yağı kullanan var mı? İlgimi çekiyor.

doğada çözünebilir miş

fiyatı ne seviyede acaba?

budama v.s işler için, ağaca kimyasalı bulaştırmamak ve daha da ötesi doğaya daha az zarar vermek için mantıklı görünüyor.
    genelde yağ depolarının 300ml seviyesinde olduğunu kabul edersek; 50 depo çıkıyor bir bidondan. bu da 1lt benzin karışımı yağıyla yakın ömürde gider tabi benim dolmarda, bir depo zincir yağı, iki depo benzinle yetiyor orası ayrı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 3 Ocak 2020; 9:57:49 >
  • rallier_61 kullanıcısına yanıt
    aktif çalışan testerelerimin hepsi çin malı. zincir yağ ayarı doğru çalışan bir tane testere yok; görmedim. motor zincir yağını olduğu gibi kaçırıyor.
  • Lubco yağ asla kullanmam. Traktör için ucuz diye aldım, yağ siyahtı. H.b. yorumum da duruyor.

Yetkili kişiye yağın uygunluğu sordum. Adam traktöre her yağ olur dediya :-)

Bahsedilen traktör turbolu euro 5 yeni nesil motor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Ona viskotize endeksi desen; küfür sanar

Tecrube tecrubedir; baska bir alisveris sitesinde daha yine boyle sekilde acilinca siyah yag ciktigi yazıyordu.

Testere kullanim kilavuzlarinda ozellikle belirtir, yeni ve temiz yag kullanilmasi gerektigi

Saniyede 20metreden fazla yol alan kesici zincirin ve çarkin yaglamasi bu yag ile yapilacak, ters bir durumda

• bende ucuz yollu testere yağı buldum sanıyordum. zincir yağı kesim ve soğutma üstüne çok önemli.
  • Timberline Chainsaw Sharpener Timberline zincir testere bileme

o kadar yavaş kalcaksam el ile yaparım. pek hoşuma gitmedi. yalnız hand knob civatalarına hayran kaldım arayıp duruyordum.
    Tıkla Timberline Bileme aparatı
    çok avel bir edevata benziyor. hem yavaş hem de diş ve açı ayarı hatalı yapılmamalı. şablon veya usta bir el ile eğe çekilerek yapılan bilemeyi tercih ederim.
    eskiden makine v.s yoktu, dedemin 30 yıllık zincirleri duruyor atölyede, diş 3mm e kadar inmiş o derece kullanılmış klasik eğeleme ile; bu tür yeni yöntemler ise diş katili

bu arada o vidalar, bilgisayar kasalarının yan kapaklarını arkadan sabitleme amacıyla kullanılabiliyor; özellikle cafcaflı cameikanlı olanlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 16 Ocak 2020; 13:9:39 >
  • Bu işlerden çok anlamıyorum babam köyde çalı çırpı birazda kütük kesecek.Ne önerirsiniz.
    Husqvarnanın sahteleri var mı ucuz fiyat olan yerler gördüm
  • Youtube da şu sıra Ormanda kulube yapıp off gridd yaşam takılanların videolarına merak sardım

Biraz uzun bir video ama çocuk ufak bir echo marka motorlu testere ile resmen döktürüyor. Birde poulan diye bir marka kullanıyor

https://www.youtube.com/watch?v=qczgg6xbiqM
  • Ciom92 kullanıcısına yanıt
    Echo 510 modelini bende aldım. Yaklaşık. 6 depo yaktim. 501 ile aralarinda sanırım G force ve seffaf depo ,sabitlenmiş somun dısında, fark yok performanslarında ve motor güçleri arasında diye dusunuyorum. Nasıl buldunuz 501 in performansini

• Eagean E kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. Bizde şimdi zeytin ağaçlarını budamada kullanıyoruz gayet memnunuz. Rahat ettik diyebilirim eski Stihlden sonra. Tabi belki konuşmak için daha erken ama umarım bu şekilde uzun süre devam eder.

• Ciom92 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim size de hayırli olsun diyorum.Yaş zeytinleri Cok umuruna takmaz. Motorları acilsin daha iyi olacagini dusunuyorum bende.

• Eagean E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Evet yaş olunca kalın dalları bile indiriyor hızlıca. Zaten bizim kuru odunla işimiz olmuyor kendi incir ve zeytin dallarımızı buduyoruz onlardada fazla yorulmuyor.
    Ek olarak bu makinelerden kullanan arkadaşlar tozdan korunmak için gözlük kullanıyorsa tavsiyede bulunabilirler mi? Tozu berbat ediyor gözlerimi farklı modeller var ama rahatlık açısından hangisi daha iyidir bilemedim bir kaç tane denedim ama memnun kalmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciom92 -- 5 Şubat 2020; 13:32:18 >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.