Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    chainsaw mill bu isimle ararsanız değişik aparatlar çıkıyor karşınıza. Mesela youtube videolarında en çok karşıma bu aparat çıkıyor.
    https://www.amazon.com/Chainsaw-Mill-Portable-Planking-Milling/dp/B07WGYY4YN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellifera -- 9 Aralık 2019; 23:25:29 >
  • the_cantan kullanıcısına yanıt
    selamlar öncelikle teşekkür ederim...

Evet arıcılık birinci faaliyetim ayrıca kiraz bahçem var orta halli. birde yazları kuzu besiciliği de yapıyorum. Bunun haricinde ufak tefek yakacak odun vs ihtiyacı da oluyor haliyle.

Birinci hedefim arasında yukarıda da bahsetmiştim bir kulube ve ahır inşa etmeyi planlıyorum. Bu kereste çıkartmaya yarayan aparat çok işime yarayacak. Şimdi neden gidip hızardan kestirmiyorsun diyebilirsiniz. Bu şekilde maliyet inanın yarıya iniyor. Mesela bu yaz kovan için 3 adet tomruk biçtirdim adam sadece yarım saatlik işçiliğe 200 lira aldı. toplasanız yarım metreküp bile gelmez. Hazır kerestenin m3 fiyatı 1000-1200 lira arasında değişiyor tomruk olarak alsanız 400-500 lira

Yani hem bağ bahçe yakacak işlerinde hemde ufak yollu kereste çıkartma işleri için kullanmayı düşünüyorum. Tabi sadece kaba kereste bazı yerlerde bana yetmeyecek ama ilk etap için kullanacağım...

Elektrikli aletlerde bosch mavi seri tabi ki tartışılmaz :) Bazı markalarda aslında iyi çıkıyor mesela bende Stanley daire testere var sırf o sıra param yok diye bunu almıştım beklentimin üstünde çıktı. Yine Einhell ilk defa aldım sırf ucuz diye o da fena çıkmadı ama keşke daha büyüğünü alsaymışım ona pişmanım şimdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellifera -- 9 Aralık 2019; 23:13:46 >

• Mellifera M kullanıcısına yanıt
    demircide bile yaptırabilirsiniz, sipraşti kargoydu uğraşmazsınız. hatta alüminyum doğramadan olursa, ağırlık ve paslanma problemi kalmaz pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mellifera

Rallier_61 bey başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın

bu Ankaralı ustanın kestiği tam olarak aslında istediğim birşey testere için çin malı diyor ama markasını göremedim zomax bu mu?
    https://www.youtube.com/watch?v=cx70kABdHg0
    bu alet benimde işimi görür bende koyun yetiştiriciliği ile uğraşıyorum kuzu yemliği vs.. tahta ile işim çokça oluyor o yüzden işime yarar: amazonda satılan kargosu ile çok maliyetli olur ama gerçekten düşününce o kadar paraya değer ileride neden alınmasın...

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    aynen benimde kafamda bir sürü plan var bakalım bu çok işe yarayacak sanayide ustalara sormak lazım belki iyi bir cnc olan varsa tam ölçüleri bulabilirsek bu aparatı aliminyum alaşımdan felan yapabilir tabi eğilip gönyesinin bozulmaması lazım çünkü o zaman düzgün kesim alınmaz.

Ben göçebe yaşamasam koyun beslerim de kışın Mersin'de düzgün bir yerim yok o yüzden sadece kuzu alıp yoğun besiye çekiyorum sonra kasaba :)

Ben netten bakayım biraz belki tam ölçüleri olan birşeyler bulabilirim...
  • Merhabalar,

Bu konu hakkında çok fazla soru, cevap ve öneride bulunmuşsunuz ama ben yine sormak istiyorum

Husqvarna 445 II X-Force Motorlu Testere yaklaşık fiyatı 1700 TL bunu almak istiyorum, yıl içerisinde bahçe içerini halletmek ve sobalı bir evde yaşadığım için genel yakacak işleri için kullanmayı düşünüyorum.
    Aldıktan sonra hem sorun yaşatmasın hem de yaşatırsa karşımda muhatap bulabilmek adına bu markayı mantıklı geldi ( Tabi daha iyileri var ama haliyle bütçe meselesi )

Şimdi sorum tercihim hakkında olumlu olumsuz yorumlarınız ve yaklaşık bütçem bu şekildeyken daha farklı önerileriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim :)husqvarna

• umitbakay U kullanıcısına yanıt
    farklı önerim benim yok burada zomax 6010u da önerdileri hani çalıştırıp kullanmadım ama bayide hem husqvarna 445 i inceledim hem de zomax6010u.

plastik aksamının bile kalitesi çok farklıydı elime aldığımda hissediyordum husqvarnanın farkını yüksek ihtimal bende husqvarna 445 makinayı alacağım... bu fiyat aralığında şahsen benim de düşüncem bu.
  • umitbakay U kullanıcısına yanıt
    445 işinizi görür diye düşünüyorum. asla pişman olmazsınız. bilahare bir ara piyasada bir satıcı 3000tl ye husq 545 satıyordu. stok mu bitirdi bulamıyorum. piyasa fena oynadı. çok önceden 1200 TL den giden 461 in fiyatı bile uçmuş. önerim husky 461 olacaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

Sanayide bir tornacıya bunu kaça yaparsınız dedim 1000 lira istedi...
  • quote:

yurt dışı hazır satılanı var mı varsa kaç lira baktınız mı yada türkiyede hazır satılanı var mı önce onu sorayım :) yurt dışından getirtmek zahmetli iş

• dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    yurtdışı fiyatları genelde 90-100 dolar civarı yani mini boy olan 50 cmlikler kargo parası 100 dolar çok tutuyor belki satıcı ile temasa geçsek usps ile verse gelişi 3 4 hafta sürer ama en azından 10-20 dolara mal olur

bu tipe alaskan mill diyorlar bu şekilde yurtiçinde rastlamadım ama ankaralı bir firma şunu satıyor 250 liraya
    https://www.youtube.com/watch?v=2f-nYqxIOAg&t=109s
  • Merhaba
    Echo CS 281 WES testere aldım. Kullanımı ile ilgili bilgi veya video arıyorum ama kayda değer bir şey bulamadım. Makinayı inceleyen var mı acaba?
    Teşekkürler

• Zaf_er Z kullanıcısına yanıt
    https://yamabiko-pim.s3.amazonaws.com/5de0c0804774f242787099f0/X753323-3301_TR_38.pdf

• https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/bin-511-agaci-tek-basima-kestim,QpC0FlKquU-TXMoFeEGFRw?

Yapilan hainlik ama bir kisinin 1511 agaci bir motorla ve alkollu sekilde devirebilme ihtimali yok denecek kadar az
    Eger yapabildiyse buna orman isletmede is vermek lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

https://www.ntv.com.tr/amp/turkiye/bin-511-agaci-tek-basima-kestim,QpC0FlKquU-TXMoFeEGFRw?

Yapilan hainlik ama bir kisinin 1511 agaci bir motorla ve alkollu sekilde devirebilme ihtimali yok denecek kadar az
    Eger yapabildiyse buna orman isletmede is vermek lazim
    Bi grubun suçunu üstlenmiş muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rallier_61 kullanıcısına yanıt
    arazi mafyasıdır muhtemelen ifadesini de avukat yardımı ile yaptırmışlardır, bir gecede değil 511 ağaç 30 tane bile tek başına ağaç devirmen çok zor; ha bir de alkol var işin içinde daha 2 ağaç devirmeden pat diye olduğun yerde sızarsın kesen adam bilincim yerinde değil deyip cezayı hafifletmeye çalışma yoluna gitmiş ama bilincin yerinde olmayacak kadar ne içtin arkadaşta o kadar ağaç devirebildin sen insan mısın? savcılık bence takip başlatsa orman bölgeye müdürlüğüne daha doğru bir hareket olurdu çünkü bu iş organize bir işe benziyor
  • quote:

Nedir bu

Çok teşekkür ederim zahmet oldu. @rallier_61

Kafasını kesmek lazım.

Bende yarı dönem Mersin'de yaşadığım için kesilen bölgeyi biliyorum. Orman içinde mantar gibi dubleks ya da tripleks villaların site olarak çoğaldığı bir bölgede yapmış adam. Üstelik kestiği yer orman arazisi de değil hazine arazisi ama orman müdürlüğü kullanımda olan bir yermiş yani anlayacağınız muhtemel oraya fidan dikilmez 1 2 seneye kalmaz inşaat başlar diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.