Şimdi Ara

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
24
Favori
329.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Kore degil canım, %100 Çin malı. Ancak reynard yakinlarinizdaysa yakindan resim cekin getirin bakalım izah ederiz. Hyundai testere de cin malı. Reynard husqvarna xp kasa kopyalı bir prc testere şu an...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 4 Ekim 2017; 7:33:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oleomac, gsh 51 diye bir model çıkarmış.Nitekim fason üretim gibi duruyor. Karteri, av takozları , hiç oleomac ın tarzı değil hatta sesi bile çin motorlar gibi patır patır çıkıyor, yüke binince onlar gibi ölüyor 51cc-3hp fena değil gibi dursa da, üreticinin kendi sitesinde yer almaması ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 4 Aralık 2017; 10:50:44 >

• Heryerde orijinal diye satışı var sahte değildir diye düşünüyorum, her marka artık kaliteyi düşürüyor.

• Arkadaşlar ben de testere arıyordum büyük ihtimal sağlam bir şey olsun diye yurt dışından getirecektim
    şimdilik çok uygun diye öğrenme amacıyla aeron benzinli testere aldım( bimden )
    Son kalmış ve iade ürünü , servis bakmış yağ kaçağı varmış onu halletmiş sorun kalmamış(49 tlye aldım).
    Kışın az gittiğimiz bir yere soba kurabiliriz orada ufak odunlara girişebilirim deneme amaçlı.
    Sıkıntı olan alet galiba çok sağlam değil bunu kullanırken tehlikeli durum oluşur mu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Arkadaşlar ben de testere arıyordum büyük ihtimal sağlam bir şey olsun diye yurt dışından getirecektim
    Son kalmış ve iade ürünü , servis bakmış yağ kaçağı varmış onu halletmiş sorun kalmamış(49 tlye aldım).
    Kışın az gittiğimiz bir yere soba kurabiliriz orada ufak odunlara girişebilirim deneme amaçlı.
    Sıkıntı olan alet galiba çok sağlam değil bunu kullanırken tehlikeli durum oluşur mu bilmiyorum.

Zincir freni çalışıyor mu ona bakın

Zincir gerginligini iyi ayarlayin, çekince kamanin icinde yuruyen ayaklarin cikamayacagi kadar germek olcusudur genelde

Kamanin ucuyla, ozellikle oval kismiyla kesim yapmamaya calisin, geri tepmeyi engellemek icin

Calisan zincirin kopma ihtimaline karsi, motorun sağ tarafindan sakinin( sizin saginizda kalsin); saniyede 20metreden fazla hizda doner genelde.kopma durumunda da zincir takozu iş gormezse, saplanir mazallah.

Zincir yagini sıklıkla kontrol edin, bu tarz testerelerin sabikasi yag pompasindan olur genelde ve calismadigi durumlarda, yukarida saydigim kopma v.s durumlar meydana gelebilir.

Gecen ay memlekette agac terse devrilip de motoru sıkınca, bir adet kama heba ettim; teneke gibi ezdi. Bir agac 70 liraya( hepsiburada da 160 lira) mâl oldu bana bu gibi durumlara da dikkat etmek lazim eger yikma isi varsa. Burda kaliteye falan bakmıyor gerci, tecrube isi. Benim de yiktigim agac sayisi 10u gecmez.

Bu arada yerde odun kesmemeye ozen gösterin, benim bacagima cok firlatti dönen zincir,kesilen odunu, saglam acitir hatta kirar bile kemigi. Eşek veya tezgahta kesim yapin. Ya da yerdeki kesilenlere zinciri yaklastirmayin, oldugu gibi firlatiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 12 Aralık 2017; 20:58:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Arkadaşlar ben de testere arıyordum büyük ihtimal sağlam bir şey olsun diye yurt dışından getirecektim

Zincir freni çalışıyor mu ona bakın

Zincir gerginligini iyi ayarlayin, çekince kamanin icinde yuruyen ayaklarin cikamayacagi kadar germek olcusudur genelde

Kamanin ucuyla, ozellikle oval kismiyla kesim yapmamaya calisin, geri tepmeyi engellemek icin

Calisan zincirin kopma ihtimaline karsi, motorun sağ tarafindan sakinin( sizin saginizda kalsin); saniyede 20metreden fazla hizda doner genelde.kopma durumunda da zincir takozu iş gormezse, saplanir mazallah.

Zincir yagini sıklıkla kontrol edin, bu tarz testerelerin sabikasi yag pompasindan olur genelde ve calismadigi durumlarda, yukarida saydigim kopma v.s durumlar meydana gelebilir.

Gecen ay memlekette agac terse devrilip de motoru sıkınca, bir adet kama heba ettim; teneke gibi ezdi. Bir agac 70 liraya( hepsiburada da 160 lira) mâl oldu bana bu gibi durumlara da dikkat etmek lazim eger yikma isi varsa. Burda kaliteye falan bakmıyor gerci, tecrube isi. Benim de yiktigim agac sayisi 10u gecmez.

Bu arada yerde odun kesmemeye ozen gösterin, benim bacagima cok firlatti dönen zincir,kesilen odunu, saglam acitir hatta kirar bile kemigi. Eşek veya tezgahta kesim yapin. Ya da yerdeki kesilenlere zinciri yaklastirmayin, oldugu gibi firlatiyor

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim hocam .
    Zincir gerginliğini iyi ayarlayacağım , zincirin kopup saplanma ihtimalini pek bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim.
    Zannedersem tek kişi ile çalışılabilecek bir ürün , odunu sıkıştırmam için güzel bir aparat yapabilirim.
    Zincir yağı tahmin edeceğim gibi sorun çıkartabilir zaten sorun buradaymış servis halletmiş gelmiş.
    Biraz araştırdım odunu başkası tutma durumu çok tehlikeliymiş, odunu tutan kişinin bileği bile kırılabilirmiş,
    eşek dediğiniz galiba o oluyor(daha yeni öğrendim) o da tamamdır zaten hazır aparatları var varmış.
    Yani fiyat bedava gibi olduğu için öğrenme amaçlı almış oldum , içinde 2 şer tane kama zincir eğe vs mevcut.

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

Eşek dedigim şey; odunlari ust usye koyup sıkıştırabileceginiz duzenek oluyor. Bosta duran odun keserken silaha donusebilir hem tehlike bertaraf olur hem de tek seferde daha fazla kesim yaparsiniz.

Kesim sona erince, benzin bitene kadar calistirip, tekrar kendiliginden stop edene kadar birakmayin. Birkac kez bunu yapinca karburatordeki benzini de yaktirirsiniz; boylece kalan benzin ve yag karisimi tikama yapmaz.

Ayrica hava filtresini de kontrol edin yakit ikmali yaparken. Keseceginiz odun kuru ise, daha cabuk dolar filtre Kamanin ust tarafiyla odunun altindan keserseniz, atik talaş ve toz motora sarmaz.

Ilk birkac depo cok zorlamayin derim. Hatta ilk depoyu rodaj niyetine bosta tuketsin.gunumuz yag ve motor teknolojisinde 50:1 yani 5 litre benzine 100gram yag yeterli gelir.yine de kitapciginda yazan degere de bakmak lazim. Cok yag karistirinca, duzensiz calisma egilimi gösterir

Dipnot: motor tamamen sogumadan bujiyi sökmeyin. Hatta hic calistirmadan bir sokup bakin.

• rallier_61 kullanıcısına yanıt
    Ek bilgiler için teşekkürler hocam , yarım depo boşken çalıştıracağım galiba işe yarıyormuş ne kadar eski bir düşünce olsa da öyle tavsiye ediyorlar.

Bahçemde 2 yıl önce zar zor çektiğim 60-70 cm çaplı sağlam bir kök kütük var umarım onda işe yarar(gerçi çürüdü mü bilmiyorum , kavak ağacı olmalı)

...

Son olarak kaliteli ahşap bulabileceğim bir yer var mıdır? Genelde az satmıyorlar yine de ufak parçalar satan varsa almak isterim(Teak, maun vs )

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Parca ahsap konusunda fikrim yok. Ne icin kullanacaksiniz?yapi marketler veya cati malzemeleri satan yerlere bakmak lazim
    Motorla caydanlik ve tencere altlığı kesmistim. Saksi yapmaya calistim ama tepti birkac kez; biraktim ben de..

Bahsettiginiz kütük, kesimden once topraktan arınmış olsun. Zincir toprakla temas edince korlenir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 13 Aralık 2017; 16:11:49 >
  • quote:

Parca ahsap konusunda fikrim yok. Ne icin kullanacaksiniz?yapi marketler veya cati malzemeleri satan yerlere bakmak lazim
    Motorla caydanlik ve tencere altlığı kesmistim. Saksi yapmaya calistim ama tepti birkac kez; biraktim ben de..

Bahsettiginiz kütük, kesimden once topraktan arınmış olsun. Zincir toprakla temas edince korlenir..

Ahşap merakım başladı, oymacılık, oturma için kütük, bıçak kabzası vs :) Zaman bulunca öğreneyim diyorum hatta bu aralar baya populer çok güzel masif masalar satılıyor ilerde kendi ekipmanlarımı oluşturabilirsem bir odayı ahşap işine ayırabilirim.

Yaza kadar da mora oyma bıçağı seti yapmak istiyorum belki güzel ahşap bulunca kaşık vs de yaparım:)

Normalde biraz teak ile uğraştım ağaç çok sağlam bir de bendeki 2 hafta yağ içinde bekletilmişti, dramel ile işleme çok zor oldu.

• Üstad yağı % 4-5 karıştırıyorum, bi sorun yaşamadım şimdiye dek.

Siz %2 demişsiniz de acaba ben çok mu koyuyorum yağ, bi zararı olue mu sizce.

Alet ms 361

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 16 Aralık 2017; 12:1:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Üstad yağı % 4-5 karıştırıyorum, bi sorun yaşamadım şimdiye dek.

Siz %2 demişsiniz de acaba ben çok mu koyuyorum yağ, bi zararı olue mu sizce.

Alet ms 361

Estagfurullah, üstad olmadigimi, en son agac devirmemde kanitladim zaten

Direkt Ms 361in klavuzundan kopyaladim:

"Karışım oranı

STIHL iki zamanlı motor yağında 1:50;

1:50 = 1 pay yağ + 50 pay Benzin

bulunur.

Örnekler

Benzin miktarı STIHL iki zamanlı motor

yağı 1:50

Litre Litre (ml)

1 0,02 (20)

5 0,10 (100)

10 0,20 (200)

15 0,30 (300)

20 0,40 (400)

25 0,50 (500)

Yakıt doldurmak için kullanımına

izin verilen bir kabın içine önce

motor yağını sonra benzin doldurun

ve iyice karıştırınız

Yakıt karışımını saklama

Sadece yakıt için öngörülmüş

bidonlarda emniyetli, kuru ve serin

yerlerde ışıktan ve güneşten koruyarak

muhafaza ediniz.

Yakıt karışımı eskir –

Sadece birkaç

haftalık ihtiyacınız kadar olan miktar

yakıtı hazırlayınız. Yakıt karışımını

30 günden fazla muhafaza etmeyiniz.

Yakıt karışımı ışık, güneş, düşük veya

yüksek hava sıcaklıkları tarafından

etkilenir ve hızlı şekilde kullanılamaz

duruma gelir.

STIHL MotoMix sorun yaratmadan 2 yıla

kadar muhafaza edilebilir.

İçinde yakıt karışımı bulunan bidonu

kullanmadan önce iyice

çalkalayınız."

Benim klavuzda da buna benzer seyler yazıyordu.

Fazla yag katalizoru cabuk tikayip,karburatore de ayni etkiyi yapabilir.

Motor bendeyken 50:1 oranlarinda karisimla kullaniyordum.Simdi dedem eski aliskanlikla daha fazla yag katiyor. Benim dolmarda katalizoru iptal ettim; ona zarari ortadan kalkti, karburatorde de depo bitene kadar calistirip stop etme kuralina uyulursa birsey olmaz diye düşünüyorum.

Burda onemli nokta Jaso/Fc veya Fd( son harf buyudukce kalite de artar) degerlerini karsilayan yagi kullanmaktir, kutunun arkasinda yazar o da. Sentetik olup da jaso fd olursa, gonul rahatligiyla 50:1 katilir. Benim yag Castrol power racing tts(jaso fd) idi galiba. Litresi de 50 lira civarindaydi. Bu miktarda yag 50 litre benzine yetecegi icin, cok da pahali degildi. Benim depo yarim litre aldigindan, ayni hacimdeki pet siseye, olcekle 10ml yag katip benzinle karistiriyordum.
    Simdi dedem mtd yag kullanıyor,baktim o da jaso fc karsiliyormus.Ama o 5 litre 5 litre karistiriyor. Her ne kadar soylesem de bayat benzin olayini, adam 80e dayanmis

Ne kadar az yag ise o kadar akiskanlik ve gaz tepkisi, deneyerek görebilirsiniz..
    Eski motorlar gibi degil simdikiler, silindir segman yapışık mubarek, eskilerde bu toleranslar daha yuksek olduğundan, fazla yag katiliyordu. Isin bir de emisyon boyutu var tabi. Eskiler fabrika gibi tüterken, simdikiler gizli zehirliyor ama hastayım o kokuya

Ayrica karburator ayarlari da o karisimda yaga göre yapiliyor. En son kullandigimda,fazla yagli benzin doldurunca, rolantisi teklemeye baslamisti.hatta soguduktan sonra buji de simsiyahti. Normal karisimda kahverengi olmasi lazim. Vesselam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 16 Aralık 2017; 20:18:17 >

• Telefondan mesaj yazmayı hiç sevmiyorum, o kadar şey yazdım silindi yanlışlıkla.

Öncelikle geçmiş olsun kendinize bişey olmamış bari.

Kullandığım yağın linkini atamadım, adını yazacağım.

Evinrude Johnson xd30 2t

Aslında 2 zamanlı tekne yağı. Umarım uyumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alisilin07 -- 21 Aralık 2017; 11:58:0 >
  • Sağolun, akasya ağacı tamamen bela, kesmesi ızdırap, kesmesen araziyi mahvediyor.

Sizin yag buyuk ihtimalle marin/deniz motoru yagi. Bunlar da belirli kriterde olmadan, o motorlara onay alamaz zaten.

Ayrica jaso fc/fd sentetik veya ust kalite yaglarda olur. Benzincide satilan bp, opet, shell v.s yaglarun tamami jaso fb de kalir. Sadece racing veya marin motorlara konan yaglar fc den yukarıdır.

Şöyle bir liste var:

www.jalos.or.jp/onfile/pdf/2T_EV_LIST.pdf

Bu arada yukarida bahsettigim yeni model oleomac Çin montajmış. Stihl in çinde urettigi ms250 v.s modelleri olmayacak sorunlar cikariyordu; mesela krank mili rulmanlari dağılıyordu. Umarim oleomac da ayni stratejiyle gidip de kaliteyi düşürmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 17 Aralık 2017; 11:3:44 >

• quote:

Oleomac, gsh 51 diye bir model çıkarmış.Nitekim fason üretim gibi duruyor. Karteri, av takozları , hiç oleomac ın tarzı değil hatta sesi bile çin motorlar gibi patır patır çıkıyor, yüke binince onlar gibi ölüyor 51cc-3hp fena değil gibi dursa da, üreticinin kendi sitesinde yer almaması ilginç.

Aman yarabbi bu nedir böyle?? Sahte olemak sandım.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Bu videonun altinda yorumla sordugumda china dediler

Iddia ediyorum, eski 952 oleomaclar bunu cebinden cikarir; hatta 941ler bile tokatlar

• rallier_61 kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim 952, 941 nere bu çin malları nere. gözüm direkt vidyodaki motorun hava filtre düğmesine takılıyor. çin malı motor kapağı mubarek.
    adamlar alarm mı veriyor_? çin malı motorlar feci kasıp kavuruyor. fabrikanın ayakta kalması çabası mı?

Husqvarna 555, 560XP vs. çakması Çin Malı Reynard 509 meraklısına

50cc motor,
    3.2 bg at gücü,
    5.4 kg
    50 cm. pala

max. 13500 RPM devir çevirirse çok iyi ??

Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere Ağaç kesme odun motoru Motorlu Testere

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Yandan zincir germe, açılı duran silindir bloğu ve kutuda yazan 13500rpm güzel görünüyor. Ayrıca klipsle sabitlenen üst kapak; komple açılmasıyla, temizliği de kolaylaştırır, bir çırpıda blok+eksoz+karbüratör kompartmanı temizlenir. Nikasil kaplama silindir, yanılmıyorsam alman malı solo markasında da vardı.

Bunlar güzel şeyler olsa da nispeten fiyatlı oluşu ve dayanıklılığın-performansının nasıl olduğunun bilinmeyişi de var.. Biri alıp da şöyle detaylıca incelese, inciğini cinciğini çıkarsa

Şekil şimal yerinde. Tek fabrikadan çıkmış gibi aynı temelde üretilen çinlilere pek benzemeyöre

Burada çalıştırma kolay görünüyor, son devir de sesine bakılırsa 10bin üzeri garanti, kesimde gormek lazim bir de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 27 Aralık 2017; 19:20:52 >

• Artık her marka çinde yaptırıyor kardeşim. Bilindik bir marka al servisi parçası olan bir marka al. Ben internetten aldım sağolsun güzel bir arkadaş bilgilendirdi beni de. Atıyorum linki incele yada numara var ara sor.

https://www.onlinemakina.com/Motorlu-Testere,LA_323-2.html
  • Sahibinden'de bir ilan ms 360, made in germany, 750 tl. doğru mudur? Bu alet alınır mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-el-aletleri-stihl-ms-360-526127471/detay
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.