Şimdi Ara

Aga Bazı İnsanlar Nasıl Çalışıyor Yav

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
1.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayret adam tatilde bile is is is kafasinda surekli kulaklik elinde pc ipad bilmem ne

Ben bugun 2 pomodoro ders yaptim 2 tane daha yapamiyorum sabahtan beri

Bu adamlarda nasil bir üretkenlik ve calisma iradesi var ya inanilmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl başarmışlar bilmiyorum ama vücutlarını alıştırmışlar. Ben 1 saatten fazla tahammül edemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-79AA8D8C9

Nasıl başarmışlar bilmiyorum ama vücutlarını alıştırmışlar. Ben 1 saatten fazla tahammül edemiyorum.

Dun ara vererek 2 saat calistim

Sirtim kopuyordu agridan ps oynayamadim dizi izleyerek uyudum

• Adam hiçbişey yapmıyor ? Ordan oraya yürüdü laptopta video izledi sadece ? Bu mu çalışmak oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Dun ara vererek 2 saat calistim

Sirtim kopuyordu agridan ps oynayamadim dizi izleyerek uyudum

Alıntıları Göster

Benim kafam kaldırmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: narrator12

Adam hiçbişey yapmıyor ? Ordan oraya yürüdü laptopta video izledi sadece ? Bu mu çalışmak oluyor ?
    Deli para yapiyor icerik ureterek

• Bu çalışmak mı oluyor. Adam asıl parayı çalışıyormuş gibi yapıp youtubea atarak kazanıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben uyanık olduğum zamanın en az %80ini çalışarak geçiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Ben uyanık olduğum zamanın en az %80ini çalışarak geçiriyorum.

Bu cehenneme gitmeni engelliyor mu

• Sevdiğin işi yapıyorsan hiç bir zaman çalışmazsın evlat

• Formulünü bilen varsa bana da söylesin. Çok ciddi çalışamama problemim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Formulünü bilen varsa bana da söylesin. Çok ciddi çalışamama problemim var.

• Düzenli ve istikrarlı çalışmayı deneyin.
    Hiç spor yapmayan adam ilk günden maraton koşamaz elbette. İlk 100 metrede g*tunden solur.

• Takıntıları var ve bu çocuklukta oluşan bir şey. Bizim gibi takıntısız ve kaygısız insanlar da "nasıl yapıyorlar ya?" diyip teoriler üretiyoruz.

O adam tüm fizyolojisi ve çocukluktan geliştirdiği bir takım öncelikleri -takıntılar, kaygıya bağlı tatminsel mekanizmalar- sayesinde resmen çalışırken tatmin oluyor.

Bizde ve çoğu insanda bu yok, çünkü gerçekten hiçbir şey için zorlanmamışız. Hayatlarımız genel olarak konfor içinde başlamış ve bizi kimse kaygılandırmamış ve maalesef bu şekilde takıntılar geliştirememişiz. Biraz da genetik etkisinin olduğunu düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: barryallenn

Takıntıları var ve bu çocuklukta oluşan bir şey. Bizim gibi takıntısız ve kaygısız insanlar da "nasıl yapıyorlar ya?" diyip teoriler üretiyoruz.

O adam tüm fizyolojisi ve çocukluktan geliştirdiği bir takım öncelikleri -takıntılar, kaygıya bağlı tatminsel mekanizmalar- sayesinde resmen çalışırken tatmin oluyor.

Bizde ve çoğu insanda bu yok, çünkü gerçekten hiçbir şey için zorlanmamışız. Hayatlarımız genel olarak konfor içinde başlamış ve bizi kimse kaygılandırmamış ve maalesef bu şekilde takıntılar geliştirememişiz. Biraz da genetik etkisinin olduğunu düşünüyorum.
    Hocam tipcilari takip ediyorum gunde 7 8 saat calisiyorlar

Hepsi takintili mi diyorsun?

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Evet, hepsi bir şekilde takıntılarını tatmin ediyorlar. Mesela git sor onlara niye çalışıyorsun diye, alacağın cevapların temelinde "daha iyi bir hayat, toplumda daha iyi şekilde kabullenilmek, birinin gözünde iyi gözükmek" gibi kaygılar yatıyor.

Hele narsist insanlar genelde en zeki ve en çalışkanlar arasından çıkar. Bu insanların kendilerini diğerlerinden yüksek görme takıntıları olduğunu biliyoruz.

Bu takıntılar genelde çocuklukta güçleniyor ve şekil alıyor. Çevreden gelen herhangi bir kaygıya karşı onu önlemek üzere beynin onu bir tatmin mekanizmasına çevirmesi, onu otomatikleştirmesi yani.

Genelde bazı şeyler için "nasıl yapacağım? Nereden başlayacağımı bilmiyorum? Bir türlü oturup çalışamıyorum." gibi yorumlar vardır, bunlar zaman içinde takıntı geliştirememiş ve çoğunluğu hayatlarında bir şeylere pek zorlanmamış insanlardır.

Takıntılı insanlar bu soruları düşünmezler, çoktan yapmışlardır, çalışmışlardır bile.

• quote:

Evet, hepsi bir şekilde takıntılarını tatmin ediyorlar. Mesela git sor onlara niye çalışıyorsun diye, alacağın cevapların temelinde "daha iyi bir hayat, toplumda daha iyi şekilde kabullenilmek, birinin gözünde iyi gözükmek" gibi kaygılar yatıyor.

Hele narsist insanlar genelde en zeki ve en çalışkanlar arasından çıkar. Bu insanların kendilerini diğerlerinden yüksek görme takıntıları olduğunu biliyoruz.

Bu takıntılar genelde çocuklukta güçleniyor ve şekil alıyor. Çevreden gelen herhangi bir kaygıya karşı onu önlemek üzere beynin onu bir tatmin mekanizmasına çevirmesi, onu otomatikleştirmesi yani.

Genelde bazı şeyler için "nasıl yapacağım? Nereden başlayacağımı bilmiyorum? Bir türlü oturup çalışamıyorum." gibi yorumlar vardır, bunlar zaman içinde takıntı geliştirememiş ve çoğunluğu hayatlarında bir şeylere pek zorlanmamış insanlardır.

Takıntılı insanlar bu soruları düşünmezler, çoktan yapmışlardır, çalışmışlardır bile.

Sadece bir şey ilgimi çekiyorsa onu sonuna kadar öğrenirim. Zekiyim ve narsistim, bazı konularda ciddi takıntılarım oluyor ve rahatsızlıklarım da var aynı zamanda asperger teşhisim var ama çalışkan değilim. Normalde yapmam gereken şeyleri yapamıyorum. Kendimi harcıyorum.  

• quote:

Doğru hocam haklısın baya

Yani düşünüyorum nornal değil aga youtubeda 10 saat 50dk ders 10dk mola yapan adamlar var

Gunesle basliyor gece bitiriyor

Vay anasını ya cidden garip mesela bu adama bakiyorum tatil günüm dedigi günde bile her an bir seyle mesgul hicbir sey yapmasa surekli muzik yada sesli kitap dinliyor sanirim dissrdan bilgi ve uyaran bombardimanina tutulmaya alismis adamlar

Mesela suna bak kulaklik kafada 10. Saat adamin beyni akarlan normal birinin

https://www.youtube.com/watch?v=fJP7c8xt1n4&feature=youtu.be

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.