Şimdi Ara

“Ağ Ürünlerinde WiFi 5 Giriş Seviyesi Olmalı”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 ay
 • Cevaplayan Üyeler 1
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • TP-Link Türkiye (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> “Ağ Ürünlerinde WiFi 5 Giriş Seviyesi Olmalı”
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  4131 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Ağ ürünlerinde eski teknolojiye yatırım yapılmaması gerektiği konusunda tüketicileri uyaran TP-Link yetkilileri, giriş seviyesinin artık WiFi 5 (802.11ac) olması gerektiğini söylüyorlar.

  13 Temmuz 2021 – Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, tüketicileri ağ ürünü yatırımı yaparken yeni teknolojileri tercih etmeleri konusunda uyarıyor. Artık WiFi 5 (AC) teknolojisinin giriş seviyesi olması gerektiğini belirten TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, N (WiFi 4) teknolojili ürünlere yatırım yapılmaması gerektiğini vurguluyor.

  Yeni teknolojili ağ ürünlerine yatırım yapmanın, öncelikle günümüz kullanıcı ihtiyaçları için gerekli olduğunu söyleyen Dinçer, “Bugün evlerde WiFi’a bağlı cihaz sayısı çok arttı ve evin her yerinde güçlü, kesintisiz bağlantı gerekiyor. Bunu da ancak yeni teknolojili ağ ürünleriyle sağlayabiliriz” diyor. Wi-Fi 5 teknolojisinden itibaren çift kanal desteğinin geldiğini söyleyen Dinçer, daha eski teknolojilerde bu desteğin olmadığını vurguluyor. Tek kanal desteği olan bir ağın ortalama bir evin gereksinimleri için artık yetersiz olacağını bildiren Dinçer, “Ev ağını hem eğlence hem iş amaçlı kullanır durumdayız. Bu nedenle ağ performansının tüm ihtiyaçları karşılayabilmesi için çift kanal desteği önemli. Basit e-posta, web’te sörf gibi uygulamalar için 2.4 GHz kanalını kullanılırken, online oyun ya da videokonferans, HD film gibi yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalar için 5GHz kanalı gerekli. Böylece aynı anda birden çok uygulama sorunsuz olarak yapılabilir” diyor.  Yatırım ömrünün uzunluğu için de yeni teknoloji
  Türkiye’de ağ ürünlerinin kullanım süresinin Avrupa’ya oranla çok daha uzun olduğunu belirten Dinçer, “Türk halkı aldığı bir ağ ürününü daha uzun süre kullanmak istiyor. Bu nedenle de yeni teknolojiye yatırım önemli” diyor. Bugün WiFi 5 altı bir ağ teknolojisine yatırım yapan kullanıcıların hem performans konusunda memnun olmayacağını hem de yatırım ömrünün kısa olacağını söyleyen Dinçer, “Bu da kullanıcının mutsuz olacağı anlamına geliyor. TP-Link olarak bizim birincil amacımız, kullanıcı memnuniyeti. Mutlu kullanıcı için de önce doğru ürünün ve teknolojinin seçilmesi gerekiyor” diyor.

  Bir yılı aşkın bir süredir en yeni ağ standardı olan WiFi 6 teknolojili ürünlerin satışını yaptıklarını belirten Dinçer, ağa bağlı cihaz sayısının çok fazla olduğu ve daha yüksek bağlantı hızı ve daha geniş kapsama alanı gereken evler için WiFi 6 teknolojisinin uygun olduğunu söylüyor.

  TP-Link’in yeni teknolojileri Türk kullanıcısına sunmayı ilke edindiğini vurgulayan Dinçer, şu anda belli bazı ürünler dışında N (WiFi 4) teknolojili ürün satışa sunmadıklarını, WiFi 5 teknolojisini giriş seviyesi haline getirdiklerini açıklıyor.  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant vp
valorant points
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.